Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

marekspanel

Holywoodsky propečená pohádka s dobrým vizuálem, efekty a hlavně Charlize. Ostatní jde do kytek primárně díky tupému ksichtu Kristen Stewart, která nemá ve filmu vůbec co dělat, kdyby chudák holka aspoň měla trochu snahy hrát, ale ona ne, ona bude zase jen hloupě civět s polootevřenou hubou, kéž by jí tam někdy vletěla velká masařka, aspoň by změnila konečně výraz! Děj je rozpačitý, místy hloupý a předvídatelný. Sněhurka celý život zavřená umí jezdit na koni např.?! Pár nějakých fantasy vykrádaček, to museli mít tvůrci spíchnuté raz dva. Jedinou záchranou je tedy bezchybně zahraná temná královna. Celkově další zbytečný americký výplod. ()

veverysiak

Pekná temná rozprávka s nadpriemerne spoľahlivými hercami, a to dokonca treba povedať aj o šišnutej Kristíne, celkom slušným vizuálom a zaujímavým odklonom od pôvodného námetu, takže 60%. ()

Nugat

Celkem pěkná fantasy podívaná i příběh. Jen kdyby Sněhurka nevypadala furt jak cuchta. Ale proč se to proboha jmenuje Sněhurka ví sám bůh... ()

Radek273

Unylé, nijaké, nudné, herecky dost špatné. Možná kruté hodnocení, když efekty a prostředí (hrad, hory,..) jsou mnohdy dokonalé. Ale dá se říct, že se vlastně jedná o pouhý mix Johanky z Arku, Pána Prstenů, Avatara, Hunger Games, a dalších. Nicméně s daleko horšími výkony, kterým "vládne" Kristen Stewart. Ta jakoby sem vůbec nepatřila. ()

Franki69

Nejdřív jsem si říkal…jé, to zas bude Hollywodská slátanina..ale nakonec jsem téhle temné fantasy pohádce přišel nakonec na chuť…Co na tom, že to není disneyovka s štěbetavými ptáčky (no taky na chvíli budou…) Ale spíš horrorové hvozdy , běsy, netopejři a houby s očima…A taky na otrávené jabko dojde. No, moc dobře se na to kouká! Charlize Theron je vládkyně plátna a Kirsten Stewart si to u mě od ságy Twillight hodně vyžehlila.. Koukali jste na LOTR, Hobity a Hry o trůny? No tak s chutí do toho, není až tak o moc horší. Dávám pěkných 75 %, pár procent šlo dolů za ty písničky. Naštěstí jich nebylo moc. ()

MrKrahujec

No, tvůrci se sice opravdu poctivě snažili, aby to úplně jiný, než klasická animovaná předloha a narvali tam skutečně všechno možné, dokonce včetně jakési Johanky z Arcu, ve kterou se na závěr Sněhurka promění, ale nevím...mě to nakonec nijak zvlášť neuchvátilo, snad úplně nejhorší byly ty pasáže, které chtěly zůstat roztomilé, až líbezné (teď mám na mysli takový ty elfíčky). ()

leonidas

jděte se vycpat s nějakou hrou o trůny nebo vikingama tady bylo všechno zrada, láska, bitvy, nenávist, intriky(jen tak pro zajímavost zajímalo by mne kdo kdy viděl nějakou intriku ve hře o trúny tam o nich akorát kecaj) . myslím že královna si měla koupit nový zrcadlo, protože jestli tvrdilo, že je sněhurka krásnější, tak to na tom bylo se zrakem hodně bledě. akorát ke konci jsem měl pocit, že princezna měla podle výrazu ve tváři upornou zácpu, ale potom se zřejmě vyprázdnila takže až na šaty to všechno dobře dopadlo. ()

Astonko

Film vďaka ktorému som si obľúbil Charlize Theron má oveľa väčšie grády na prvé pozretie, vtedy som tomu dokonca dal až 5 hviezdičiek. Okrem už spomenutej perfektnej kráľovnej však film disponuje aj kostýmami a temnou atmosférou. Na druhú stranu mi to ale prišlo také celé roztrieštené. Začíname skoro hororom, prechod na dobrodružný roadtrip, pokus o komédiu, teen-fantasy a končíme pri historickom vojnovom veľkofilme. Pri iných filmoch mi multižánrovosť zväčša neprekáža, tu je však výsledkom dojem necelistvosti a časom aj nuda. Je to škoda, zahodiť takto potenciál výbornej atmosféry, vizuálu a hereckého ansámblu do skoro priemeru kvôli nedotiahnutosti scenáru. Stále sa však jedná o dobrý film a isto sa k nemu zase raz vrátim. 7.5/10 ()

HellsAngel

Fantasy spektákl, ktorý má prekvapivo omnoho bližšie k univerzu Stredozeme, než k svojej originálnej predlohe. Mytológia fiktívneho sveta je pozvoľne a najmä dôsledne prekreslená, pričom samotný dej je dostatočne svižný a nápaditý, aby si udržal divákovú pozornosť. Charlize Theron je vo svojej úlohe fenomenálna, Kristen Stewart hraje taktiež výborne, no a Hemsworth je v pohode. Miestami ma to dokonca bavilo viac ako filmoví Hobbiti. ()

Illithune

První hodina se nese v žánru temné fantasy. To se mi neskutečně líbilo, bylo to napínavé, mělo to spád a atmosféra byla fakt parádní. Po hodině se však objevují další postavy, děj se přesouvá do kouzelného lesa mezi víly a vše se promění v kýčovitý a nudný stereotyp, vše je předvídatelné, a vlastně to už diváka tak nějak vůbec nebaví. ()

Dragon88

Film Sněhurka a lovec nemá vskutku nic moc co nabídnout. Děj se moc táhne, není zde žádná akce, žádné pořádné vyobrazení postav, se kterými by se člověk mohl ztotožnit, krom lovce a zlé královny. Zbytek byly jen loutky bez emocí a bez příběhu. Hlavní hrdince Kristen Stewart to sice moc sluší, ale výraz má pořád stejný a její hraní je nudné. Když už jsem konečně chtěla začít obdivovat scénu v ,,Útočišti“, kde se začala objevovat všechna ta fantasy stvoření, uvědomila jsem si, že už jsem to někde viděla. Režisér zřejmě musí být fanoušek anime, protože stejné bytosti a místo se objevují v pohádce Princezna Mononoke (Posvátný bílý jelen, mechy, bílí malí mužíčci). Celé mi to přišlo moc překombinované. To, jak se film celou dobu snaží držet klasické pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, ale zároveň přidávají spoustu jiných scén, bytostí a postav, aby to bylo zajímavější; to se prostě nepovedlo. V závěrečné bitvě si člověk akorát pokládá otázky „Kde se asi Sněhurka naučila takhle bojovat“ a Chris Hemsworth si očividně svoje bojové skills ponechal, potom co ztvárnil postavu Thora. Upřímně mě překvapilo, že láska zde byla pojata jako vedlejší téma a zůstalo nevyřčeno, koho z těch dvou si Sněhurka nakonec vybere. 50% ()

wdc

Ze začátku zádumčivá atmosféra bláto dojem období středověku, bizarní, mírně absurdní, vtíravé, občas působí prázdně. Pronásledování, bitva proti zlu s nadpřirozenými silami. ()

GejmronCZ

Moc hezká pohádka, čekal jsem to o dost horší. Co si taky přát od tak skvělého obsazení jako je Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Ian McShane nebo Toby Jones. Speciálně na Kristen se celou dobu opravdu hezky dívá a musim říct, že jí to sluší ať tam má na sobě cokoliv. Opravdu mě to příjemě překvapilo a snad jediné, co bych tomu mohl vytknout je sem tam slow motion takovej dost krátkej a zbytečnej, ale to fakt moc rejpu... a taky hudba často hlasitější než by musela být. Možná by sem tam neuškodil nějakej vtípek, ale i tak to je krásný. Možná mohli ukázat trošku víc ze světa než jednoho trola, trpaslíky, lidi a pár brouků s nádherným jelenem a vílami. Jako myslím si, že kdyby toho ukázali trošku víc, tak by byl prostor i pro trochu toho humoru navíc a pár scének než vyjedou do bitvy. Jo a taky mohla zazpívat nějakou sólovku mezi těmi zvířátky (Teď mě napadlo třeba Let it go z Frozen), to by bylo taky supr. Takže by to vpohodě mohlo mít i o tu půl hodinu víc a nezlobil bych se. Takhle to je ale taky dobrý, takže co :D ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

kacudzde

Hlavní devízou téhle hororové fantasy je bezpochyby nádherný vizuál. U scén v Temném a Vílím lese jsem doslova žasla. Líbila se mi i výprava a krásné kostýmy. Charlize Theron je jako zlá čarodějnice opravdu ďábelská. Kristen Stewart dostala jako Sněhurka slušnou hereckou šanci, kterou nepromarnila. Snad jen ten monolog před finální bitvou si mohli odpustit... Příjemně překvapil Hemsworth. Jeho postava má hloubku a on tu tak konečně hraje. No, a nesmím zapomenout na tu nejpodivnější bandu trpaslíků, co se kdy ve Sněhurce objevila :-). Viděno v kině 2.6.2012. ()

IlMagnifico

Nic si nenalhávejme, mohlo to být lepší. Film sice drží pohromadě a docela funguje, ale najde se tu dost chyb ve scénáři. Zajímalo by mě, jak může někdo, kdo většinu života trčel zamčený ve věži, mít nádherně bělostné zuby a může umět plavat a jezdit na koni bez sedla. Také je zajímavé, že ve filmu několikrát zazní věta "Já vlastně nevím, proč to dělám." Zcela zbytečná tu je scéna s Útočištěm a Bílým jelenem, stejně tak mi přijdou hloupé ony řeči na způsob "Ona je vyvolená!" Charlize Theron se role chopila svědomitě a zvládá ji na jedničku. Škoda, že se většinou objevuje ve scénách, které se snaží spíše polichotit divákovu oku, než cokoliv příběhu přinést. O celkové vizualizaci by se také dalo říci leccos. Na jedné straně tu je Temný les, na druhé příšerně graficky vymodelovaná armáda přízraků. Horší jsou snad už vážně jen ona všechna "brnění", co na sobě vojáci nosí. Obávám se, že Hemsworth se už jen tak nálepky bojovníka nezbaví. Ale ono to není na škodu. Hrát bijce mu totiž opravdu jde. Nebudu se snažit zakrývat to, že Stewartovou jsem po Stmívání vyloženě nenáviděl. Tady jsem se přesvědčil, že až na menší výpadky umí hrát i dobře. O dalším příjemném překvapení v podobě trpaslíků pod vedením Iana McShanea už ani není třeba mluvit. Takže závěrem, mouchy to má, ale jako celek se jedná o dobrý film. Asi ne každý bude mít potřebu dívat se na něj vícekrát, ale alespoň jednou to za to stojí. ()

Sekyra

Film je dobrý, ale chvílemi příliš zdlouhavý. Nejvíce zde zazářila Charlize Theron, které tahle role sedla na míru. Některé scény ve snímku mi až moc připomínaly scény z Pána Prstenů. Na to jakou tomu dávali reklamu mi to až tak moc uchvacující nepřišlo. Film je dobrý, ale rozhodně není nejlepším filmem na dané téma. Znám nejméně další dvě zpracování, které jsou lepší. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)