Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

bk81

O hodne slabsi nez jednicka. Prostredni cast filmu bych vystrihl, protoze me to zacalo uspavat a to by se u takoveho zanru stavat nemeli. Naposledy se mi to delo u Godzilly, ale ta nebyla zabavna vubec, i kdyz se mi v obou techto "slabsich" filmech libila Elizabeth Olsen. :-) ()

URBAN

Asi by se mi to mělo líbit. Všichni moji oblíbení hrdinové na jednom místě a tak..., ale ono to něják nefunguje. Bud je toho moc nebo příběh je příliš jednoduchý, nevím. Je toho moc co by tu mohlo být jinak. ( 13.9.15/PC ) ()

Radiq

Stejně jako každá dvojka, i tohle, přestože je to podporovany celým komixovým vesmírem, i tohle má citelnej pokles koulí ke kolenům. Může za to dost věcí - přehršel digitálních záběrů (i když těch nekvalitních tam moc není), děsivě rychlej spád (což u takhle rozsáhlé látky je často spíš ke škodě), nepočítaně postav (fakt už je tam nějak moc klaďasů) a docela špatnej záporák (stroj nikdy nebyl dobrá volba, když se jednalo o padouchy (obzvlášť když se mu hýbou při mluvení "rty") - navíc ta armáda ironmanickejch robotů, kteří pak už docela snadno umírali... kroutim hlavou). Dějově to bylo hodně zamotany a doteď jsem moc nepobral, co za smysl žezlo, kámen z žezla, umělá inteligence z kamene z žezla, co za smysl a jak se to tam všechno... a kde se tu se, Ultron vzal, nebo co... a pak navíc jakejsi míšenec všech, prej nějakej Vision... a stejně zmatenej, jak tahle věta, jsem byl aji já. Rači sem se to nesnažil pochopit a držel se megalomanské podívané, kde furt něco bouchá, rozbíjí se, mlátí se... a krev nikde. No už nejsu maly děcko, takže mě to holt nějak nebralo... Přesto ale mám v podvědomí takovej dobrej pocit, jakože míň než 3 hvězdičky si to nezaslouží... Asi kvůli té Škodě 120... Po druhém skouknutí už se orientuju více a ocenit musím hlavně megalomanskou bitku mezi Hulkem a Ironmanem (s pomocí Veronicy). Stark pobavil hlavně tričkem s motivem Bruce Leeho za gramofonama a jinak nic moc. Moc se tam tentokrát nehláškovalo, ale pár dobrejch se našlo. Těšil jsem se na záporáka Barona von Struckera, ale ten si tam teda moc nezahrál. Z dvojčat Maximoffových se mi víc líbila ta ségra, i když její schopnosti jsem úplně nepochopil - že umí ovládat mysl, to jo, ale to druhy, červená mlha to moc ne. No a už vůbec jsem nepochopil, že se vlastně jedná o Quicksilvera a Scarlet Witch. O Sokovii raději pomlčím, to už bylo na mě moc... ()

wafc odpad!

Distributor jaksi omylem zapomněl dodat, že film je vhodný pouze pro lidi, co mají IQ 80 a níž. Uživatel Tom Hardy popsal "slovní spičkování" jako bravurní komedii, já to hodnotím jako infantilní a zoufale neoriginální pokus o l'humour. Bohužel jediný vtipný okamžik v kině nastal, když se vtipům smáli pouze erekceneznalí boys někde v hledišti. Ano, to jsem se smál, smál se lidské blbosti a tomu, jak moc jsem nadřazen těmto nevýznamným chodícím vředům. Ačkoliv si moc vážím toho, že PAN SLOVÁK vzal Plzeň v potaz a přihrál nám sem trochu toho, jak se lidově řiká, halyvůdu - tak do budoucna by bylo mnohem lepší, kdyby onen vybraný film měl smysl, snad i zápletku, třeba sympatické herce a nebyl úplně, ale úplně, DEBILNÍ. Více zde. ()

Saraph

Avengers jsou přesně ukázka toho, proč tolik nevyhledávám žánr čístá komedie. Důvod, proč se tolikrát celé kino směje, spočívá v tom, jak správně rozvržené a chytré tyto hlášky jsou. Kdo by mohl zapomenout na momentku boje Tonyho s Hulkem, či třeba objevení tajné chodby. Ultrona vnímám jako mnohem zajímavějšího záporáka než Lokiho, ovšem to stálé mlácení strojů také po chvíli docela přestane bavit. Těžko se srovnává první a druhý díl z toho důvodu, že mezi touto dobou vyšlo mnoho dalších decentních superhrdinských filmů a seriálů, které alespoň u mě způsobily částečné zkrocení tohoto nadšení. Myslím, že je fér zařadit Age of Ultron minimálně do stejné roviny, ne-li do mírně vyšší. ()

Doudis19

Místní intelektuálové asi při svých třech hvězdách pozapoměli, za jakým účelem se točí Marvelácké blockbustery - trapáčci. Více akce, více vtipu, více prostoru pro Hawkeye a kvantum nových, zajímavých postav. A co, že je to totéž co jednička!? Jednička byla pecka, dvojka zrovna tak, všechno opět funguje jak má - respekt Whedon! ()

Triple H

Musím sa priznať, že som Avengerom veľmi neveril. Trailery ma nezaujali - film na mňa pôsobil ako ukážkový príklad "more of the same". O to viac som prekvapený z výsledku a za seba poviem, že sa mi žiadna marvelovka nepáčila viac. Jednotka bola opulentná a veľká, ale ťažila predovšetkým z toho, že podobný crossover sme nikdy predtým nevideli. Inak sa obsahovo aj formálne nejednalo o nič svetoborné a postavy sa nikam nevyvíjali (čo bolo pre účely prvého spoločného filmu všetko OK). Pri dvojke je evidentné, že Whedon si nechal more priestoru na rozvoj celkovej koncepcie, postáv aj deja. Akcia pritom nie je šialene megalomanská, ale vo svojom raste zostáva sympaticky striedma - plní svoj účel, je zábavná a nie je jej nadbytok. Kladie sa omnoho väčší dôraz na psychológiu a servírujú sa až prekvapivo zaujímavé vzťahové línie a profily postáv (predovšetkým tých, ktoré nemali doteraz veľa priestoru). Obzvlášť sa mi páčilo ako zatočili s Hawkeyom - v prvom filme skoro až nadbytočne pôsobiaci charakter, navyše stvárnený mne nie dva krát sympatickým Rennerom, sa v Age of Ultron zmenil na regulérne cool chlapíka. Stark, Thor a Kapitán sú tu a plnia si úlohu, ale vzhľadom na to, že sme ich mohli vidieť v dostatočnom množstve sóĺových filmov, nekradnú priestor svojim menej "etablovaným" členom tímu. Čo je radosť vidieť - skrátka ide o celok a nie o uspokojovanie ega pár jednotlivcov. Titulný Ultron na môj vkus trošku zbytočne ironický a žartujúci a deisgnovo trošku príliš disneyfikovaný (hlavne mimika), ale z ideového hľadiska omnoho zaujímavejší ako čokoľvek čo v Marvel univerze doposiaľ bolo. Vďaka Ultronovi a jeho celému dejovému oblúku tak získali Avengeri aj ľahučko filozofický nádych a príjemnú dávku podnetných myšlienok. Kamera je tiež za veľkú pochvalu - tmavšia a menej kričiaca farebná paleta mi sedela a množstvo krásnych záberov k tomu. Do toho fungujúca chémia medzi všetkými hercami, silné dramatické okamihy, hutná atmosféra, dobrá hudba a perfektne vyvážené tempo. Skrátka a dobre - takto sa robia sequely. Chyby by sa nájsť dali a nebolo by ich určite málo, ale načo sa v tom rýpať? Avengers: Age of Ultron je suverénne a sebavedomo spravená vec, v ktorej šlape každá jedna zložka a ktorá je inteligentná, uvedomelá a na konzervatívny Marvel ambiciózna. Je pritom vidieť, že film sa nerobí len pre prachy, ale že tvorcovia si ozaj a úprimne dávajú záležať na výsledku. Whedon je chytrý chlapík ,ktorý veľmi dobre vie čo robí. Je muž na správnom mieste a byť Marvel/Disney, zasypem ho toľko prachmi, aby sa na trojke podieľal. P. S.: Ako môže toľko ľudí byť sklamaných úplne nechápem, keďže sa jedná o vo všetkých smeroch vydarenú nadstavbu k svojmu staršiemu bračekovi a ten progres mi príde neoddiskutovateľný a evidentný. To bol hype skutočne až tak obrovský, že ani kvalitka najvyššej akosti mu nestačila dostáť? ()

Motinski

Temnejšie, osobnejšie a nie až tak priamočiaré ako prvý Avengers. Ultron ako hlavný záporak ma ale sklamal, istými chvíľami vzbudzoval rešpekt, no po väčšinu filmu skoro vôbec. V traileroch pôsobil dobre a myslel som že práve on bude ťahať príbeh dopredu. Dojem spravil hlavne úvodný súboj, potom vykreslenie niektorých postav o ktorých sme moc nevedeli. ( Black Widow, Hawkeye ) a hudba. Romantická linka medzi Black Widow a Hulkom sem nazapadla a spojenie humoru s vážnosťou opäť nebolo úplne vyvážené. Nové postavy sa celkom chytili (hlavne súrodenecká dvojica) no záverečný súboj ma zase nudil. Okrem vizuálnej stránky neponúkol nič viac iba naťahované čakanie na koniec. V podstate som dostal presne to čo od Marvelu vždy čakám, len s oveľa slabším Ultronom. ()

VaHo

Slušné pokračování, které patří k těm povedenějším marvelovkám. Fanoušek dostane přesně to, co chce a neznalý divák bude úplně ztracen. Přesně to správné množství akce, humoru a efektních scén. Nic víc. Žádná přidaná hodnota, žádná vsuvka nebo prostě něco co by vyneslo o stupeň víše. Jen dobře odvedená práce, která přesně ví, na jaké publikum cílí. Největší slabinou je záporák - jen velký pochromovaný žvanil… Zlatý Loki. Musím obdivovat tu schopnost všechny ty postavy, zápletky, minipříběhy a akční scény jednotlivých postav dát do jednoho filmu bez toho aby z toho vzniknul mišmaš. Nikde nic nepřibývá ani nechybí. Žádná postava/příběh/akce se netlačí vyloženě dopředu. Vše funguje jako jeden promazaný stroj. Je to jako žonglování s desítkami míčků, přičemž s každým dalším filmem si žonglér bere další. Otázka je, kdy to Marvel přepískne, a míčky spadnou. ()

Ogen

Jako určitě lepší film než předchozí, trochu se tvůrcům povedlo projevit psychologické stránky postav což se povedlo. Ovšem stále je to stejné klišé - efekty, bum, prásk a strašně zlý padouch... Ovšem tenhle záporák byl dosti skvělý v podáání hlasu charismatického Jamese Spadera je nezapomenutelný. Tři hvězdičky na padoucha, psychologii postav a i za to zpracování. A jen doufám že už VÍC postav nepřijde, prosím už víc ne... ()

chelseaman22

Grupa obdařených a přebohatých na proteinech živených borců, se po prvním jednání dostává opět na scénu - tentokrát však s lepšími zbraněmi a citelně nudnější a prostoduší zápletkou. Scénáristé zjevně tápali, takže Stark se musel transformovat do role IDIJOTA, jež pro poznání obětuje vlastní sestru Dothrakům. Člověka by ani nepřekvapilo, kdyby se z nebes snesl nějaký ten transformer a přidal se k těm našim chrabrým rekům. 90% ()

tatanapope

Akční scénky sice dobré , ale celkově je to slabší a slabší ...Myslím si , že samostatně měli postavy cosi do sebe , ale od dob Avangers , snad kromě prvního dílu , to už zkrátka není ono . Veškeré postavy jako by přišli o příchuť i šťávu , dokonce i Iron man začínal být nudný , přesto jsem se jedinkrát ve filmu zasmála právě díky němu, ale stejně to bylo hrozně málo . Nezachránili to ani nové postavy , spíš se měli věnovat vývoji těch starých . Stále tu máme oblíbené postavy z mnoha různých filmů , nicméně jako by to už ani nebyli oni , takové loutky bez jakýchkoliv charakteristických vlastností , co rozdávají facky , prostě bída . ()

filmmovier

Lidi, já fakt nechápu, co se vám na tomhle nelíbí, protože peckovitější film jsem dlouho neviděl a vlastně i co se týče komiksovek, tak je to bomba a navíc mi to přišlo lepší než jednička (což se pravděpodobně po druhé projekci změní), mě se to opravdu líbilo a skvěle jsem se bavil. Nejprve jen pár poznámek k novým dabérům: Aleš Procházka je naprosto geniální, perfektní a skvělý, ale škoda, že se toho Vaculík už nezúčastnil. kdežto Kratina nic moc a příliš poslouchat se to nedá - naštěstí pro dabing, Nick Fury má poměrně málo prostoru, naneštěstí pro SLJ má Nick Fury poměrně málo prostoru, jestli chápete, kam mířím. Teď pár poznámek k novým postavám - Scarlett Witch naprosto vynikající, nádherná a poměrně drsná a Elizabeth dokazuje, že je v současnosti nejhezčí Olsenka a šarmem válcuje i Scarlett Johansson. Quicksilver je sice lepší ten od Foxů, ale Aaron - Taylor Johnson si ho taky střihnul perfektně a opět dokázal, proč mám toho hláškujícího týpka tak rád. Ultron jako záporák hodně, hodně fajn (skvělej) nejlepší ze všech byl ale Vision (a já doufám, že ho daj dohromady se Scarlett Witch, tak jak to mý být - ten Jarvisovskej android je fakt perfektní). Trošku jsem se obával toho milistného vztahu Black Widow a Bannera (WTF?), ale NE Hulka, ale nakonec to celkem fungovalo a chemie mezi Ruffalem a Scarlett je perfektní. No a Clintova rodina by se v budoucnu nemusela vracet, minimálně ne jeho žena. Akce naprosto neskutečná, brutální, dechberoucí, souboj mezi Starkem a Hulkem je absolutní vrchol filmu a stejně jako závěreční řežba to pořádně vyráží dech - mimochodem, nejlíp natočená akce za dlouhou dobu (to bych napsal před týdnem, ale už jsem viděl Mad Maxe). Nahláškované je to od začátku do konce, každý má svůj part, postavy se skvěle doplňují nejen v humoru, ale i v celkovém prostoru filmu a pokud jde o komediáln vrchol filmu, tak jsou to jednoznačně pokusy o zvednutí Thorova kladiva, kde nejvíc zaválel (jak jinak) Tony Stark. A společně to funguje naprosto bez chyb, Joss Whedon je prostě můj bůh a měl by točit trojku. Škoda je tak nakonec jen to, že se neobjevily Jane a Pepper a že Maria Hillová nedostala víc prostoru. A Thanosovo mezititulkové cameo (po kterém už nic není) také stojí za to a já jsem více než zvědav, co přinese Fáze 3, prototže tu druhou zakončili Mstitelé naprosto perfektně. 100%. Ještě jednou vyzdvihuji akční scény! ()

Hafran

O poznání lepší než jednička. Tuctový příběh už není potřebný ani pro hrdiny a dopopředu se dostává vizuál a hudba. Sice je to o ničem, ale je to určitě bližší původnímu žánru. ()

Vitow

Když to teď hodnotím zpětně tak už si ani nepamatuji o čem to bylo, žádný velký zážitek to ve mě nenechalo. ()

Script

Popravdě co mě hodně zklamalo na ději bylo to, že se neodvíjel podle mých představ. Doufal jsem, že v tomhle filmu bude děj hodně souviset z předchozími událostmi, po té co Captain America a spol vyhodili do povětří centrálu S.H.I.E.L.D.u. Podle prezentace traileru a dramatické atmosféry, která v něm panovala jsem si myslel, že půjde o odplatu tajné služby, za to co se jim stalo. S.H.I.E.L.D. nebyla malá tajná služba. Byla to velmi rozsáhlá společnost a kromě toho doufal jsem, že Ultrona stvoří záporácká strana. Bohužel tvůrci zklamali tím, že si vybrali opisovat řádky komiksu, místo toho, aby zapojili svoji fantazii a napsali námět na pořádný akční / thriller / sci-fi /drama. Co se týče děje, tak měl mnoho much a obzvlášť se mi nelíbilo, že kazili postavu Natashy Romanoff (Black Widow). Za mě 3 hvězdy, ale kdyby existovala stránka na hodnocení reklam, tak na ní dám tomuto filmu 5 hvězd. Skvělá reklama na Samsung, ale i tak si ho nepořídím. ;) ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)