Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Simpoch

Prostě skvělé. Říkejte si co chcete, lepší než jednička, lepší než cokoliv podobného, lepší akci jsem neviděl. Palec nahoru. ()

Trenslation

**Joss Whedon udržel tempo i atmosféru a bavil jsem se přesně tak, jak se na takový popcornový blockbuster sluší. Tedy srovnatelně s jedničkou. A stále se jedná o nadprůměrný komiksový film.** Plusy - Paul Bettany aka Vision a jeho scény = chodící charisma; James Spader - hlas (ale samotná postava, tolik zajímavá není); Scarlett Witch; dialogy; zobrazení traumat a provinění jednotlivých postav; několik akčních scén. Mínusy - Nulová chemie mezi Hulkem a Widow; žádný výrazný hudební podklad; very lame CGI úvodní akční scéna, syndrom - je to dvojka, tak tam musí být všeho víc. ()

Johnny.ARN

Takže po niekoľkých sólovkách tu máme zase týmovku s našimi obľúbenými hrdinami. No týmovku .... Jednotka bola niečo, čo sme ešte nevideli, preto sa do dvojky vkladali veľké očakávania, ale bolo viac menej isté, že aj keď to bude ( pozor spoiler ) preplácaný digibordel, ľudia na to do kina prídu a film zarobí. Postavy ešte fajn, dialógy som ešte zvládol, Ultron suverejne najlepší záporák, ale ten zvyšok... Akcia dávkovaná lepšie ako v jednotke, ale boli to dvojité dávky. A finálna scéna, am sa asi Whedonovi pošmykla ruka a bola to rovno trojitá dávka. Lebo to, čo už v tomto filme predvádzajú, nemá obdobu. Dalo by sa ešte veľa, napr. o Quicksilverovi, Olsenke v závere, situáciách, ktoré sa proste museli stať a iných veciach, ale načo?? Thannos im aj tak všetkým natrhne prdel. Do budúcna ubrať, pridať Lokiho, Natálku, opäť zmeniť značku sponzorských áut a nechávať dlhšie zábery na Embéčky. Inak, ako som vravel, Renner ide hore. Takže sklamaný, lebo to absolútne nenaplnilo očakávania a neuberalo sa to smerom, ktorý nastolili sólovky. Čiže typická dvojka. Škoda. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Mrkvič

Na Avengers nejdu kvůli akci, protože nemám rád nezničitelné hrdiny a přeplácané hopsavé akce kompletně vytvořené na počítačích. Jde mi o humor, postavy, zápletku. U zápletky to mají autoři ohromně těžké, protože překonávat takové epochální scény není jen tak. Jenže ono se to zde docela podařilo, když se začala rozvíjet myšlenka stroje, který má rozhodnout, co bude pro lidstvo nejlepší. Bohužel se ta myšlenka dál nerozvinula a dostala zbytkem filmu na frak. Naštěstí se ale udržela úroveň v humoru a zajímavosti postav. Zvedání kladiva, romantika s Hulkem, opíjení bohů, atd atd. To je naštěstí kouzelné a tak se ten brutálně dlouhý čas dá v pohodě zvládnout. ()

dvopet

U Marvelovských sérií mě mrzí jenom o poznání slabší pokračování: prostoduchý Iron Man 2 (vyjma konce), Captain America - Winter Soldier, který se pohybuje v jednom zacykleném schématu a Thor - Dark World, opravdu průměrný následovník pravda ne zase tak oslňující jedničky. V tomto smyslu - minimálně z hlediska zábavnosti - pro mě tvoří AVENGERS 2 světlou výjimku. ()

viperDavid

Marvelovky se mi líbí, jsou akční, zajímavé a vtipné. Ale občas je to nahoru dolu. Pokračování Avengersů není tak zajímavé jako jednička. Stejně tak třeba capt. Amerika, jednička nic moc, dvojka luxus. Iroman jednčika super luxus, dvojka strašná, o Thorovi ani nemluvě. Prostě nějakým způsobem se jim to vždycky povede posrat. To však nic nemění na faktu, že stále mají vyšší hodnocení než jiné filmy. Oni točit umí a je to vidět. ()

Dado

Ak sa niekto tešil na pokračovanie Avengerov a bol presvedčený, že prinesú do svojho subžánru akési zásadné inovácie, musel odchádzať z kina (prípadne vypínať televíziu či monitor) sklamaný. Veľká časť zo 141 minút filmu sa totiž nesie v starých koľajach, prostredníctvom ktorých k nám znova dorazila známa partia hláškujúcich cool superhrdinov a pár krátkych akčných vsuviek, ktorým nechýba nápaditosť, zato prehľadnosť už občas áno. Do toho sa režisér Joss Whedon pokúsil opatrne vniesť osobné problémy jednotlivcov, ktoré však nepôsobia práve najprirodzenejším dojmom a nič s tým nedokáže urobiť ani herecké obsadenie, tvorené z väčšej časti hercami s potenciálnou schopnosťou premeniť vhodný scenár minimálne na oscarovú nomináciu v jednej z hereckých kategórií. Rozpačitý dojem tak napokon čiastočne opäť zachraňuje skvelá záverečná akcia, ktorá divákovi pripomenie, v čom spočívala hlavná devíza predchodcu z roku 2012. Napriek tomu sa však nedokážem ubrániť pocitu, že po skvelom Zimnom vojakovi v tomto prípade filmári trochu zbytočne stavili radšej na osvedčenú, no už zastaralú kartu, a urobili tak krok späť v tej najmenej vhodnej chvíli. (60%) ()

Honzíno

Hodně o ničem. V podstatě nejzbytečnější věc, co jsem letos viděl. Jsem rád, že jsem nešel do kina. Jediné věci, které považuji za plus jsou fungující chemie postav, sympatičtí herci a občas solidní humor. To u mě stačí na slabé dvě hvězdičky. Jinak nuda.. a to jsem nic nečekal. ()

ivan_drago

Zhusta opakované, silou ždímané, suprhirou přeplácané, místy až telenovelí televizní drama s lehce navýšeným rozpočtem... v němž se perou dva počítačové programy/aplikace... jeden vypadá jako pravidelný návštěvník Modré ústřice proti zkroucenému Robocopovi... Už to začíná nudit a přestává bavit, že... ()

KanjiVital

POZOR!!! SPOILER!!! Nejlepší okamžik tohoto "trháku" přijde zhruba po 141 minutách se závěrečnými titulky. Film, který není postavený na vodě, ale někde nekonečně daleko ve vzduchoprázdnu. Velké nabubřelé NIC, po jehož shlédnutí se stávám raději nedobrovolně dobrovolným členem Suicide Squad... ()

Ryuuhei

Marvel nemusím, první Avengers mě vůbec nezaujali, ale i tak jsem se zkusil podívat na druhý díl. No, jak jinak? Skupinka superhrdinů s trochu rozviklanými vztahy mezi sebou, hromada hlášek, vážně nevážných situací, samozřejmě nesmí chybět ani demolice města, tentokrát v trochu jiném měřítku (a prostoru). Zápletka se mi líbila o chlup víc, než u prvního dílu, ale jinak prostě klasika, kterou každý fanoušek uvitá, ale já ji bral jen jako čistě popkornovou zábavu, kde všechno lítalo a opět jsem se nestačil divit tomu, kolik lidí ve filmu přišlo k úhoně a nikoho to vlastně nezajímalo. No, šlo to, ale jednou a dost. ()

Helmutek

Já nevim, mně se to prostě líbilo. Whedon jednoduše umí - povedly se mu první Avnegers, u těch druhejch jsem mu už moc nevěřil, ale fungovalo to zase - vyvážení nadsázky, akce, smysluplný střihy... Chemie v tom filmu podle mě funguje, a to je 90% dojmu. Je to parádní zábava, člověk jí čeká a taky jí dostane (a ještě něco navrch), nehraje si to na nic, čim to neni (jakýkoliv náznaky vážnosti nebo filozofování Whedon hned střízlivě utne nějakym dobře mířenym štěkem) a třeba narozdíl od Thora dvojky, kde to pokračování fakt bylo spíš naškodu, tak tady jsem jenom rád, že něco takovýho vzniklo. ()

Lachtaan

Prozatím jediný film, který jsem viděl vícekrát na velkém plátně. Ne tedy úmyslně, ale vypravil jsem se na další velkolepé dobrodružství slavných Avengerů do kina dvakrát během dvou měsíců. Jejich návrat po úspěšném prvním debutu v roce 2012 se v měřítkách MCU vyvedl také na výbornou, jen existuje mnoho povedenějších kousků z této stále vzrůstající stáje. Co si neodpustím vytknout, je divné tlačení na vztah mezi Black Widow a Hulkem. [viděno v Kino Šumava Klatovy 8.5.2015, 29.6.2015] ()

T-pack

Druzí Avengeři staví na celkem zajímavém a aktuálním tématu umělé inteligence, hlavnímu záporákovi dávají do ruky velmi pádné (a až biblicky apokalyptické) argumenty a pepří to úžasnou rétorikou, aby všechny tyto prvky nepoužili k nastavení filosofičtějšího pohledu na lidství, ale pouze k vystavění konfliktu. Ale dá se říct, že to funguje. Teda asi jak na koho. Jsou zřejmě tací, kteří by ocenili spíše zamyšlenější sequel, ale Avengers: Age of Ultron je film, který převážně perfektně chápe svojí roli jako spektakulární blockbuster, nic víc, ale ani nic méně. Tahle intence je v některých momentech tak průhledná, že člověk přemýšlí, jestli pro to film zaslouží kritiku nebo chválu. Například souboje se v jedné scéně ke konci promění ve smršť póz na plakáty. Ostatně už v traileru ukázaný výskok z vozidla, kdy se v jednom záběru objeví všichni Avengers v komiksových pózách, řekne o snímku mnohé. Stejně tak hláškování zabere podle mýho asi tak třetinu všech dialogů, až je to někdy skoro vynucené. Humor přitom nejlépe funguje nikoliv v momentech, kdy se uprostřed akce udělá ticho, záběr na Avengera a jeho dramatickej fór, ale naopak v místech, kdy to divák moc nečeká, v drobných utrouseních a především ve scénách, kdy se ani nemluví (scéna, kdy kladivo poprvé zvedne někdo jiný, než Thor). To vše ale snímku dodává určitou lehkost, nadsázku, jasné sebeuvědomění snímku. Z Ultrona stříká stejné charisma, jako z Tonyho, stejně jako on je postavou zároveň vážnou a zároveň komickou. Napětí mezi Avengery samotnými nekrystalizuje v žádnou příliš dramatickou roztržku. Dokonce ani citové vystupňování nevede k žádnému pořádnému cíli, film je tak nesmělý, že se snaží diváka spíš překvapit, a lámat srdce se bojí. Je to skoro škoda, protože mě překvapilo, že díky Age of Ultron mi přestala být lhostejná postava Hawkeye, který konečně dostal určitou zajímavou dimenzi. Je to škoda i protože film má k dispozici velmi zajímavý svár postav, kdy každému jde o ochranu lidstva, ale v metodách se neshodnou, má k dispozici téma lidství a co dnes znamená, může si dovolit zabíjet postavy a zvyšovat tím sázky, ale neumí nic z toho využít k rozšíření rámce snímku, všeho užívá jen k doručení trochu až nápadně popcornové zábavy. Která ale funguje fantasticky, proto jsem na vážkách, jestli teda Avengers 2 pochválit za to, že splnili, co si předsevzali a zkrátka pobavili, nebo jim vyčíst, že si nenastavili žádné nové cíle. Nakonec asi zvolím druhou cestu a čtyři hvězdičky, neboť jsem se sice bavil náramně, ale mám za to, že pokud budou Avengers (a ostatně i další Marvelovky) pokračovat ve stejném duchu, pak už se příště rozhodně tolik bavit nebudu. Tl;dr – je to sice strašně pěkný, ale tak nějak furt to samý a skoro až šablonovitý. ()

koxin

První Marvelák který se více než na exploze a slow-mo fighty soustředí spíše na rozbor charakterů jednotlivých postav, za což jsem velmi vděčný. Mohl jsem si tak všechny postavy oblíbit mnohem víc než kdykoli předtím, dokonce mě i velmi nadchly nové přírůstky do party - skvělým visionem počínaje, frajerem, který bohužel umřel, konče. Jen tak dál Marvele! ()

Playman

Bože, Whedone... díky, žes to konečně někam posunul. Tomuhle já říkám Marvel Cinematic Universe. Hail to the king, hail to the Vision. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)