Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

TheDarKnig

Whedon splnil co sliboval, v první části šlo hlavně o takový geekservis fanouškům komiksu, opepřený řádnou dávkou parádního Whedon humoru, který budoval chemii mezi postavami, čímž nakonec krásně zafungovalo to konečné stmelení a vytvoření týmu. Druhý díl pak měl podat komornější a dramatičtější pohled na postavy, jejich vnitřní problémy a psychiku, čemuž měla korespondovat i hrozba, vytvořená zahráváním si s neznámým. Nu, a to v Ultronovi vskutku je. Problém ovšem nastává, když člověk zjistí, že film to podává v docela nekonzistentní struktuře vyprávění a co hůře, klouže v této problematice spíše po povrchu, místo aby zašel hlouběji. Nakonec tak zase nejlepší momenty tvoří opakované hláškování a dobírání se navzájem (ne že by mě osobně tohle vadilo, protože i když tu toho nebylo možná tolik, co v jedničce, stále to fungovalo výborně a několikrát to výrazně stavělo na mrkání komiksu - což já budu kvitovat vždy) a dramatické linky se zdají jakési nedomrlé. V rámci nějakého pokusu o obelhání diváka navíc není využita ani jedna linka, jejíž konec se opravdu přímo nabízel a i když to na jednu stranu do budoucna určitě může být plus, momentálně to je ztracená příležitost pro vygradování filmu. Ultron sám pak má několik skvělých až mrazivých momentů, ale většinou spíše pouze sarkasticky komentuje a na konci jsem se už opravdu jenom modlil, ať se nepokusí ho ukončit zase ve stylu jakéhosi antiklimatického overkillu samoúčelně pro humor (s tím má Marvel docela zkušenosti, GoTG, A1, IM3). Naštěstí se ale tentokrát vzchopili a jakkoliv tak trochu potopili dalšího záporáka (jeho Věk opravdu nemá jakoukoliv osudovost kromě jednoho proslovu, který působí až bolestivě cheesy), ale alespoň mu (a mě) dopřáli krásně dojemný konec (jako dojemný v rámci MCU, to stále není nic, co by zrovna vyvolávalo slzy, ale... ta scéna byla přesně taková, jaký měl být celý jeho život). Abych shrnul celkově negativa, doplním ještě hrozný střih v některých akčních sekvencích, to spolu s přílišným zaměřením se na detail prakticky znemožňuje se vyznat, co je co - tu jde tedy vidět zřetelně ten rozdíl mezi výbornou akcí ve Winter Soldier, kde byl střih i kamera použita jen a pouze pro dynamiku a tvrdost a mezi nezvládnutým řemeslem. Ovšem není to případ vší akce a tento díl přináší spoustu opravdu komiksově laděných akčních záběrů, které lahodili mým očím jako málo co. Tolikrát kritizovaný výskok hned na úvodu považuji za jeden z nejlepších momentů celého filmu, stejně tak pak krátkou sekvenci obrany v závěru, která je svou kompozicí taktéž čistým odkazem na komiks (jen tam povětšinou bývá těch hrdinů a protivníků asi stokrát víc). Tím bych plynule přešel k plusům, kterých není málo, kromě výše zmíněných hlášek a několika akčním sekvencím je tu také plno výborných interakcí a chemie (ne tak dobré jak v jedničce), rozšiřuje to mytologii universa, vydatně se mrká směrem do temné budoucnosti (kéž by opravdu byla temná :), základní dějová linka i přes celou tu rozkolísanost stále baví, hlavně teda v jednotlivých scénách (Klaw, Vision, vize, party a Ultronovo stvoření - ano Lachtane...) a celková komiksový feeling (i tady se to Whedonovi podařilo protlačit). A pak fenomenálně zahraná a provedená Scarlet Witch a její vystupování hlavně v první polovině, ladění až do hororu se mi zamlouvalo velice. Quicksilver byl lepší u Singera, nic jiného k němu asi nevím říct, ale jako sourozenci fungovali určitě dobře. A měl jsem pocit, že několikrát zastiňují samotného Big Bad Ultrona :) Trochu mě začíná ale mrzet, že sice celé provázání s universem je stále něco, co člověk sotva někde jinde prozatím uvidí (i s Agenty SHIELDu, ovšem tentokrát spíše jen velmi jemně), ale jelikož prostě nutně filmový vesmír má mnohá omezení, všechno se až příliš moc váže na stále stejné artefakty a postavy (Asgard v tomhle jasně vede) a tím pádem jaksi ta velikost vesmíru v očích někoho, kdo četl komiksy, je stále trošku malá. Ale to není chyba, pouze hloupý povzdech. Na konec bych řekl, že jsem film viděl naneštěstí v dabingu a po kvalitě hlasové nebyl zcela špatný (někteří jo - Kapitán, někteří naopak skvělí - Ultron), ale selhával jako obvykle v překladu a některé dialogy a možná i hlášky a sarkasmy skoro určitě vyzněly do prázdna až hloupě, což mohlo přispět i k mému celkovému nepochopení komornějších scén. Anebo třeba taky ne, když vidím některá ostatní hodnocení :) Každopádně ačkoliv můj komentář jak už to často bývá vyznívá spíše negativně (chyby se vždy hledají nějak jednodušeji), ty plusy rozhodně nebyly zanedbatelné. Proto budu hodnotit prozatím (dokud ještě neuvidím originál) 8/10 "Asi bychom nestihli tu budovu ještě koupit?" () (méně) (více)

TeeAge

|| Scenár: Joss Whedon / Komiksové predlohy: Stan Lee, Jack Kirby | Hudba: Brian Tyler, Danny Elfman | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 279,9 miliónov $ | Tržby: 1,398 miliárd $ | Ocenenia: - || Je veľmi ťažké objektívne ohodnotiť film, kde je z fleku niekoľko vašich obľúbených postáv, ale ich charaktery fungujú menej, než obvykle. Môže za to scenár, ktorý sa oproti predchádzajúcim Marvelovkám tvári o dosť vážnejšie, no onú osudovodť samostný príbeh neobhajuje. Tak sa z toho v kombinácií s Whedonovou réžiou stáva krčovitá, nasilu nové postavy pretláčajúca motanica, kde vzhľadom k počtu oných postáv sa nemá šancu poriadne predsdiť ani jedna z nich. Tie staré sú pribrzdené, a tie nové nerozvinuté. Vek Ultrona neni zlý film: má plno vydarených vtipov (hlavne párty u Starka nemá chybu), dobrú základnú myšlienku (boj proti umelej inteligencií) a skvelých hercov, ktorý ten bordel krvopotne nesú na pleciach. Nie je to však film, ktorý to mohol byť, a hlavne, nie je to Avengers 1, ktorý mal Lokiho - premysleného, dopredu vystavaného a geniálne zahraného záporáka. Do doby, kým bude vo filmoch rásť počet digitálnych postáv, bude ekvivalentne klesať i kvalita filmov - stratia totiž faktor ľuďskosti - a to je predsa to, čo máme radi najviac... Ps: prvá potitulková scéna je, na tú druhú nečakajte, nedočkáte sa ;) 75% | CineStar Černý Most, Praha, 28.4.2015 | ()

Aluska88

Avengers: Age of Ultron mě tak trochu zklamalo. Hned ze začátku se setkáme s mužem jménem Strucker v podání úžasného Thomase Kretschmana. Jeho charisma i samotná postava by si zasloužily o mnohem více prostoru, než jim Joss Whedon věnoval. Takto si ho užijeme snad ani ne deset minut a zdareec:) Nově se na scéně objevuje sourozenecké duo Scarlet Witch a Quicksilver. Jenže tento Pietro Maximoff a jeho ztvárnění Aaronem Taylorem-Johnsonem nemá ani zdaleka takovou dynamiku a charisma jako Evan Peters. Elizabeth Olsen je coby Scarlet výborná. Obsahově mi však toto pokračování přišlo o dost slabší, než první díl. Jasně, vizuál je vymazlený a CGI a zelené plátno se na nás kření snad z každého záběru a parta Avengerů funguje pořád stejně skvěle. Trochu jsem si ale připadala mimo obraz, když se ukázalo, že Hawkeye má rodinný dům, ženu a děti:) A Tony Stark mi zde přišel jako vyměněný. Říkala jsem si, kam se poděl ten egomaniak s tím svým cynismem, ironickým smyslem pro humor a drsnými hláškami. Jakoby zde trochu zvážněl. Nějak jsem ho nepoznávala:) A scéna, kdy seká dřevo s Kapitánem America, stojí vážně za to:) Tito Avengeři mi přišli jaksi umírněnější. Možná tu jen chyběl perfektní (britský) záporák, jakým je Loki:) ()

TheRaven

Všechno, co bylo na jedničce tak dobré a udělalo z ní blockbuster roku, se v Age of Ultron někam ztratilo. Postavy působí jako hadroví panáci, které tvůrci nechali dvě hodiny pohupovat ve větru před zeleným plátnem, dialogy už jsou tak nějak vedlejší, přehledná akce taky zrovna není tím, co by divák mohl vyzdvihnout. Dojmu ani nepřidá, že z kapitána a Thora jsou takový dvě usmívající se polobuzny. Spousty logických lapsů asi netřeba rozebírat (ale připouštím, že vysvětlení jsem v té změti mohl přehlédnout). Na druhou stranu potěší, že některé scény jsou tak dokonalé, až vhánějí slzy do očí (ultimátní souboj: Captain America vs. poleno). Age of Ultron nakonec působ spíše jako špatná parodie plná nepovedených fórů. Ale něco přece jen potěšilo – Vision. Teda potěšil možný potenciál postavy, který se snad bude dále rozvíjet. ()

zelvopyr

Jakoby to celé měl Whedon z povinnosti. Přeplácané. Megapřeplácané. Líbila se snaha o charakternosti, nelíbil výsledek. Ultron a Protiultron byly bohužel nejzajímavější postavy, i když Hulkovi a Vdově bych to přál. :) ()

Ainy

Zlovolný Ultron sice povstal, ale čí zásluhou, že ... takhle zbytečně si to komplikovat. Sem tam jsem cítila v tom akčním boji proti nepříteli až příliš velký zmatek a při občasném vtipkování mezi účastníky jsem zaznamenala i hluché místo, které ale naštěstí nemělo rozměr mezigalaktické vzdálenosti a zavčasu ji vystřídala další mega bitva dobra se zlem. ()

Botič

Obrovský film, který je mnohem zajímavější v civilnějších momentech, kdy postavy bojují sami se sebou, se svými vnitřními démony, komplexy a traumaty, než v okamžicích, kdy se bezhlavě a skoro do roztrhání těla bijí s umělou inteligencí. ()

3DD!3

Povedené pokračování rozvíjí načrtnutné linie a stíhá varovat před umělou inteligencí. Bohužel trpí dvojkovostí a filmu by bodla půlhodina budování pozadí postav navíc, protože pro samou akci na ně prostě není dostatek času. Ani Ultronova snaha o anihilaci Avengers mi nepřijde dostatečně opodstatněná, ale charizma mu rozhodně neschází. Spader si to užívá. Odbočky ke kamenům nekonečna strhávají pozornost špatným směrem, i když se Whedon snažil vetknout to do příběhu opodstatněně Age of Ultron tím působí jako pouhé předmostí dvojdílné Infinity War, která přijde až za tři roky. Největším tahounem filmu je docela (příjemně) překvapivě Hawkeye Jeryho Rennera v závěsu s antihrdinským Starkem a Bannerem, kteří kazí na co sáhnou. Digitální orgie jsou místy trochu ubíjející, protože se akce snaží věnovat všem postavám. Chemie v kecacích scénách ovšem funguje na výbornou. Jsem docela zvědavý jak pozměněná týmová sestava ovlivní další Marvelovky. Mám radost, že se k něčemu takovému odhodlali. Vize si zaslouží více prostoru. ()

NinadeL

Vzhledem k množství postav a povaze zápletky tu jsou dvě hodiny akce, deset minut děje a deset minut titulků plus závěrečných scén. Na film místo nezbylo, ačkoli Widow a Hulk není špatný pairing a u Hawkeye doma to bylo velmi nadějné. Jediným pozitivem mi zůstává Wanda, Vision a cameo Peggy. ()

Kaka

Furt to samé dokola. Tady bohužel navíc chybí soudržnost a dynamika jedničky. Ve vší té komiksácké klišovitosti tedy zbyly jen skvěle rozehrané postavy a bistrý důraz na vedlejší, ne tak silné a přesto velmi zajímavé hráče (Hawkeye, Widow). To laškování s Hulkem si sice mohli tvůrci odpustit, stejně tak lacinou akci "jen aby byla", ale plynule digitální celky jsou cool ne že ne, i když z toho pomrkává spíše Zack Snyder se svými zoomovačkami. Whedon nicméně nepředvedl nic revolučního, jen zkasíruje těžké prachy, protože dělá to co funguje nevíc. Od všeho něco, tedy neurazí se nikdo a nažerou se všichni. Jsem zvědav kolik desítek komiksů s identickou dějovou narací/kostrou budou muset hollywoodští tvůrci udělat, než to diváky trkne, že je to všechno na jedno brdo ? Pak bude muset opět nastoupit tvůrce jako je Nolan a přepsat dějiny. ()

Spiker01

Zřejmě největší událost roku konečně nadešla a mnou velice očekávaní Avengers se musejí opět sjednotit a vypořádat se tentokrát s hrozbou, kterou stvořili oni sami. S každým dalším marvelovským filmem nabývám pocitu, že i tentokrát se podařilo natočit něco, co jsme na plátně ještě neviděli a stejně to cítím i tentokrát. Joss Whedon opravdu nelhal a více než kdy jindy si dal záležet na postavách, na jejich osobnosti, měnícím se přístupu k řešení problémů a vztahy mezi samotnými Avengery. Stále se jedná o něco větší sequel, který se alespoň navenek tváří velkolepěji, což do jisté míry samozřejmě je, jelikož počet postav nabobtnal až do téměř horentních výšin na hranici snesitelnosti, ovšem stále oceňuji, že se příběhy jednotlivých postav povedlo skloubit do jednoho celistvého příběhu, který i jakžtakž dává smysl. Filmu spíše škodí onen fakt, že se zřejmě rázně škrtalo a zkracovalo. Žánrově bych si troufl zařadit nový kousek k thrilleru, jelikož, i když se stále jedná o ten "rodinný Marvel", více než kdy jindy však bazíruje na občasných noir vložkách, dokonce s několika hororovými lekačkami. Režisér se musel opravdu vypořádat s velikým problémem. Je vidět, že jak tvůrci chtějí dále a dále rozšiřovat univerzum, najdou se pasáže, které působí dojmem tak trošku navíc (Ullysses Claw), rozhodně zas nechci říci, že nepasují do příběhu, protože své důležité místo mají, ale zkrátka působí dojmem poměrné přeplácanosti a snadno se lze ztratit. Na toto konto byl například upozaděn Baron von Strucker, na kterého jsem se hodně těšil. Ovšem, můžu být spokojen, jelikož z mnoha nových postav mě absolutně pohltili Scarlet Witch (které se ale nesmí říct Scarlet Witch; fenomenální Elizabeth Olsen) a Vision, který mi přijde dokonalý jako po vizuální stránce, tak té charakterové. Troufám si tvrdit, že na dvojku bylo použito doposud nejvíc digitálních efektů, a to prosím bez jediné chybičky či do očí bijící divné trikové scény, což dělá dojem i přes fakt, že ke konci už zkrátka nestíháte. Ultron má fantastický hlas (což bylo jasné dávno, protože prostě James Spader), ale nemohl jsem zbavit dojmu, že působí až moc lidsky (co se týče pohybu hlavy, mimiky i řeči těla), což mi podobnému druhu robota příliš nesedělo, ovšem jsem za tuto volbu obecně velice rád a pochyby o něm beru jako nafouklou bublinu (od toho je tu pořád Mandarin). MCU je nyní rozšířeno o velice výživný kousek a bude ještě zajímavé, kde vlastně Marvel plánuje skončit. Viděno v kině 3x. PS : Scéna s kladivem je über the top, ale bohužel musím souhlasit s redakcí moviezone, že je tak nějak jediná, kterou si chci opakovat ještě mockrát...90%...[29.4.2015_ČSFD projekce_Cinestar Černý most] ()

Krouťák

Dospělejší (chceš-li) temnější pokračování prvního dílu. Tedy nesoucí se v podobném duchu jako druhý Capitain America, nebo ještě lépe třetí Iron Man. Jenomže Avengeři už nezpůsobují onen "boom" efekt. Možná je to navýšením počtu výrazných postav, možná už po prvním díle zkrátka víme, co čekat a chtělo by to nový pohled na věc. Každopádně se opět vyplatí do kina zajít a investovat do co největšího plátna. Marvelu se za pomoci sólo filmů jednotlivých hrdinů docela dobře daří skládat onu mozaiku, která pravděpodobně vyvrcholí v následujícím díle. Já osobně bych se nezlobil, kdyby si vzal další Avengery na triko třeba takový Shane Black - 75%. 3D opět neoslnilo a působí zbytečně. PS: české škodovky v takovém filmu cením ! :) ()

Nevka

Zklamání se nedostavilo. Po nějaké době strávené na CSFD jsem si již vypěstoval značnou imunitu na některé negativistické komentáře. Jasně, každý v tom vidí něco jiného. Mně se to třeba líbilo. Konverzace mezi postavami je zábavnější než v jedničce a hlášek je tu požehnaně. Dát slušné fóry do souboje Hulk vs. Hulkbuster je opravdu umění. Rozebírání života Hawkeye, který neměl vlastní film bylo vcelku fajn, ale u Black Widow mě nijak zvlášť nezaujalo. Ať už prostředím nebo myšlenkou. Maximofovi (Quicksilver, Scarlet Witch) a Vision potěšili. Ze začátku byla až trochu moc akční kamera v lese, kde měl člověk trochu problém s přehledností, ale po dvou minutách to člověk vstřebal. Celkově to mělo grády a vůbec jsem se nenudil. Skvělé dávkovaní napětí, akce a humoru. Ultron nebyl zrovna nejlepší z možných kandidátů na záporáka, ale aspekt filosoficky pomateného robota z něj nakonec udělal slušného magora, který by si možná rozuměl s Lokim, kdyby je spolu zavřeli někam na ostrov (znalci Arrow pochopí). Roboti byly sice slabší, ale rozhodně ne nejslabší protivníci v historii Marvelu, jak jsem tu někde četl. Chitauriové z jedničky byli na podobné úrovni. Za sebe doporučuji titulky. Dabing by některé hříčky pokazil. Vypadá to, že jsme naštvali Thanose. Jen tak dál a vzhůru na Ant-Mana. ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Více méně musím souhlasit s tímto Honest Trailerem, až na jednu drobnost - mně se tento film líbil možná i o něco víc, než první díl. Ano, je mi jasné, že jsem v menšině, ale na to už jsem si zvykl... Tenhle film není dokonalý, ale to není ani jednička. Nicméně tenhle film musel nám ukázat tak moc (nové hrdiny, nastínit co bude následovat se starými hrdiny) a obklopoval ho tak vysoký hype, že prakticky nebylo možné, aby s ním lidi byli spokojeni. Jsem 100% přesvědčen, že nikdo by tenhle film nenatočil tak dobře, jako právě Joss. Věřím tomu, že když si pustím oba díly pěkně za sebou, tak nějaký "kvalitativní propad" tam nebude a že se mi stále bude líbit druhý díl o něco více, díky už ustálené týmové dynamice, super hláškám, parádním scénám a příslibům věcí budoucích. 100 %. ()

D.Moore

Stejně jako v případě prvního dílu dávám rozpačité tři hvězdičky a případnou další si schovávám pro DVD reprízu. Neznamená to, že by se mi druzí Avengers nelíbili, jen v nich bylo tolik věcí k vytknutí, že si ode mě teď vyšší hodnocení nezaslouží. Zklamalo mě nevyužití Barona Struckera (a to ho hrál Thomas Kretschmann!), otravná potřeba Josse Whedona, aby každou chvíli někdo řekl či udělal něco alespoň trochu vtipného, mdlý Ultron, ze kterého nešel strach (a který samozřejmě také musel říkat věci, které měly být vtipné) a téměř chybějící napětí. Líbily se mi ovšem scény typu zvedání kladiva (opravdu vtipná) a rozhovoru Black Widow a dr. Bannera (dramatická, dojemná, bylo v ní vše), nadchl mě souboj Hulka a Hulkbusteru, na triky od ILM byla radost pohledět (tedy s výjimkou první uspávací scény Hulka a Black Widow, kterou trumfne vlastně jakýkoliv King Kong - i ten nejstarší) a abych nezapomněl, ze všeho nejvíce se povedl Vision. ()

Spooner

Sázka na marveláckou jistotu. Charaktery pořád baví, Whedon má hlášek a nápadů na rozdávání a fungují překvapivě i vážnější a emociálnější chvíle. Tohle si prostě jako comicsový fanda nejde neužít. Jen ten Ultron a Spaderův charismatický hlas zůstali krutě nevyužity a při závěrečná rozhodně nebyla tak strhující a vypiplaná, jako řádění na Manhattanu. Navíc byl ten Ultronův plán opravdu dementní. I přesto ale poctivý letní popcorn se vším všudy. ()

Wacoslav1

Po pravdě se mi původně do komentáře k tomuhle filmu nějak moc ani nechtělo, ale když to zrecenzoval i kverulant Lacike, tak nemůžu odolat. Sranda je, že tomu totiž oba udělíme stejné hodnocení, ale pro každého z nás to bude mít jinou váhu zatím co pan dvojhvězdička a fanda hrdinů ve slipech je zcela nepokrytě zklamán, tak Wacoslav1 jakož to antifanoušek Marvela a komiksovek jako takových je celkem spokojen. Tohle jsou vlastně takový komiksový Expendables. Jednička mě moc nezaujala, většina těch hrdinů je mi ukradených i tady, ale akce měla něco do sebe, byla dostatečně bombastická, přehnaná a megalomanská. Na obsah seru, kvůli němu se na to nedívám. Hlavně když se furt něco děje. Víc ani nečekám.50% ()

Davies182

Ještě naštěstí nejsem přejeden - ani zdaleka. Poznal jsem to podle hloupého dětinského úsměvu, který mi z tváře nezmizel v podstatě od první zasněžené akce až do závěrečné obrany kostela. Ta mi mi navíc po x letech konečně umožnila vidět naživo něco, co do dneška existovalo pouze na stránkách comicsů. Pravděpodobně nejvíce eye-candy momentka roku v už na první pohled jakoby nejdražším filmu historie vůbec. Takže jo. Sakra jo. Rád chodím na penězmi nacucané spektákly o superhrdinech, a doufám, že se na tom do budoucna vůbec nic nezmění. Radost pohledět. ()

gogo76

Pri úvode som mal rovnaké pocity ako kedysi pri Transformeroch 2. Akcia a deštrukcia v jednom kuse a mňa to vôbec nebralo. Nuda, ale prečkal som. No nechytilo ma to ani potom. Zdá sa, že séria sa bude uberať podobným smerom ako "hit" od M. Baya. Napriek hviezdnemu obsadeniu ma tieto postavy vlastne nikdy skutočne nezaujímaly. Výnimkou je len Ironman a ako tak Hulk. Všetky ostatné sú pre mňa len do počtu, nezaujímavé a ani film samotný a jeho tvorcovia sa týmto postavám nesnažia vdýchnuť život, psychiku a vývoj. Sú tu len nacvičené repliky a gestá od začiatku do konca. Humor funguje spôsobom pokus-omyl. Príbehovo je to naozaj trapas. Koľký krát už zachraňujeme planétu? Tisíci krát??? Ok, tak sa pozrite, ako to vyšlo na 1000 a prvý krát...Celý film je pretkaný akciou a trikmi a asi by som mal povedať "wauu, to je bomba", ale ja hovorím "wau, za také prachy sa dá natočiť taká hovadina?" Dá sa to pozerať, aj keď chladný a bez emócií ako skala. Som si však istý, že takýto film by nemal byť v červených číslach. Fanúšikov si však nájde. Prvým Avangerom som dal s prižmúreným okom 3 *. Tomuto môžem max. 2*. Na ďalšie diely nemám chuť. 40%. ()

pepo

Krátka verzia - Je to dobré. Choďte na to. Dlhá verzia - Avengers bohužiaľ stratili svoju tvár a z Age of Ultron sa stal zamenitľný aj keď dobrý Blockbuster ( čo zamrzí hlavne po vynikajúcom druhom Kapitánovi) .Nenudí to, stále sa niečo deje, akcia je slušná a herci už nemusia ani hrať a stačí im na plátne byť ale bohužiaľ majú až na Hawkeya a Black Widow ( ktorí konečne dostali nejaký charakter a príbeh) príliš málo priestoru resp. nepredvedú nič výnimočné. A to je hlavný problém filmu. Čaro nevideného je preč a navyše tu chýba nejaká wow scéna alebo moment, ktorých bola jednička plná. Ale aj napriek tomu...je to dobré choďte na to 7/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)