Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Caszidy

Kdepak Joss Whedon ví, co dělá. Samozřejmě ten haló efekt jedničky se zopakovat nedaří, jenže přiznejme si, že to snad ani nešlo. Jednička přišla v době, kdy tu něco podobného vlastně nikdy nebylo. Na dvojce se mi líbí ta snaha dát postavám hloubku a třeba celá pasáž s večírkem, špičkováním o to, kdo dokáže zvednout Mjolnir, až po její násilné přerušení zrozením Ultrona, je prostě skvělá. Nové postavy jsou také přínosem a vcelku se u nich vydařil casting. Potěšila také snaha o nastínění vztahu Bannera a Natašy. Za sebe jsem s výsledkem spokojený, jen je třeba říct, že tou řemeslnou dokonalostí, faktickou nesmrtelností postav a sjednoceným stylem se nám všechny Marvel filmy brzy začnou (pro někoho už možná dávno začly) spojovat do jedné velké mlhavé a nerozlišitelné masy, kdy si divák už ani pořádně nevzpomene, co se v kterém filmu vlastně stalo. ()

BoPo

Nie som fanúšik ani jedného z členov Avengers, ale najväčšie sympatie mám určite k Hulkovi. Väčšinu zo samostatných filmov som vôbec nevidel. S čistou hlavou môžem teda vyhlásiť, že sa jedná o blockbuster v tej najčistejšej podobe a v podstate o kópiu jednotky. Ale opakovaním sa tvorcovia posunuli kvalitatívne zasa o krok dopredu. Lepšie a bombastickejšie triky, atraktívnejšia zápletka, lepšie fungujúce dialógy a konfrontácie. Vydarená tímovka, ktorá mi dala všetko, okrem toho jediného. Nenadchla ma. Otázka na záver. Je vôbec niekomu sympatický Hawkeye? ()

Lenchik

Po filme Hostel dalsia „dobra reklama“ pre Slovensko:))) …. Typicky blockbuster primarne urceny fanusikom zanru, preto prilisna kritika zo strany niektorych tunajsich uzivatelov nie je uplne na mieste. Ano, dej je miestami chaoticky a nezrozumitelny, ale to je uz viacmenej pravidlom pri spracovani kniznych a komiksovych predloh. Ja osobne by som ubrala na milostnych zapletkach, aj ked Scarlett si herecky zasluzila vacsi priestor vo filme. Vdaka skvelym efektom a hercom pre mna priemernych 70%. ()

jh666

Nějak nechápu všechny ty hatery, protože se tenhle film povedl. Asi není nejlepší z MCU, ale to nic nemění na tom, že je skvělý. Joss dodržel to, co slíbil, a Věk Ultrona je temnější a osobnější. Akční scény jsou skvělé jako vždy, ale nejlepší je vývoj postav, hlavně Hawkeye se pana nikoho vyšvihl k jedné z nejlepších a nejzajímavjších postav MCU. Velmi se povedly nové postavy. Vision a dvojčata perfektní, hlavně Pietro překvapil (jaká jen z něho a Clinta mohla být dvojka). Líbil se mi ale i Ultron. Sice není tak děsivý jako v komiksu, ale je krásně svůj. Zabijácký robot, který chce zničit svět, ale je navíc vtipný, se nevidí každý den. Film má jedinou vadu, a to je délka. Kdyby byl trochu delší, všechno by bylo perfektní, takhle je to občas trochu zkratkovité. 99 % ()

Terva

CITÁT - Do hajzlu!!!.......... Úvodní bitva je dokonalá. Vlastně až moc v některých záběrech připomíná videohru. Další věc, které si divák určitě všimne, je nové nadabování některých aktérů. Ti, co si zvykli na hlas Furyho nebo Starka budou asi překvapení. Chvilku mi trvalo než jsem si zvykl. Údajně prý se o to zasloužilo studio Marwel, které vybralo české dabéry pro tento film. CITÁT - Povolej železnou legii.............. Avengerský "souboj" o zvednutí Thorova kladiva mě rozesmál. Jinak příběh má Sašovskou lásku, Hawkeyho smysl pro rodinu, Hulkovskou zelenou akci a nasranost, Thorovu přímočarost, Kápitánovo chladnou mysl a Starkovu ironii. Celkově je příběh velmi vážný, ale naštěstí nadupaný akcí a humorem. CITÁT - Nejmocnější hrdinové světa rozcupaní jako cukrová vata............... Příběh má hloubku a je emočně velmi silný. Vlastně jsem se divil, jak vážně může vypadat tolik známých postav nejen od Avengers. CITÁT - Všechno je jinak........... Avengers se tu hodně rozrostou o několik postav, jen doufám, že to Marwelům nepřeroste přes hlavu. Jinak řečeno, já se bavil. A co vy? CITÁT - Udělám to tedy já................ Za 5 a na 100%. PS - Za úvodními závěrečnými titulky je opět malé překvapení. Avengers se vrátí. ()

Johny_fork

Přeplácané a zmatené. Pár dobrých a vtipných momentů opravdu nestačí. Myslím, že by nebylo složité vymyslet lepší způsob, jak utratit 250 milionů dolarů, než tvorba této bezpohlavní všechnydiváckéskupynuuspokojící slátaniny. ()

JohnCZ

Po všem tom přirovnávání k Transformers jsem měl docela obavy, ale ty se naštěstí nevyplnily. Je fakt, že po akční stránce je to takové rutinní, ale co Avengers od zmiňovaných robotů odlišuje je především Whedonova hravost. Je to svižné, hodně vtipné (hlášky mají dokonalý timing) a hodně provázané s předchozími filmy a dokonce s přímou návazností na Agents of SHIELD (Theta Protocol). Snad už jen dějově to mohlo být dotaženější, Ultron je poměrně charismatický a originální záporák, avšak nakonec vlivem přílišné zkratkovitosti a snahy odvyprávět velké množství věcí na prostoru dvou hodin vyšuměl vcelku do ztracena. Ačkoli nejsem zastánce dlouhých filmů, nějaká ta půlhodinka navíc by tady rozhodně neuškodila. ()

PanCitron

Dvouhodinový dokument o klokanech by pravděpodobně mnohem poutavěji zpracoval problematiku nesmyslného skákání ve filmech. Dokonce i tam by možná všechny zachránili, mělo by to i nějakou zajímavou scénu a váš život by to určitě obohatilo mnohem víc. ()

corpsy

Tak, musíme sa zmieriť s tým, že Hollywood prevzal moc nad svetovým filmom ešte viac, ako kedykoľvek predtým. V posledných rokoch, sa dôkazom toho sypú jeden blockbuster za druhým. Dokonalosť technická, dokonalosť komerčná, dokonalosť marketingová. Druhý AVENGERS sú príkladom ešte dokonalejším, ako napr. tohtoročný FURIOUS 7, čiže bezmozgová zábava plná akcie, hlášok, hviezd, americkej oddanosti a chytľavého príbehu. Aj keď sa prvotné kúzlo vytratilo ( prípad väčšiny sequelov ), efekt je omračujúci. ()

M.Macho

Marvelovské universum mění barvy. Jak kyne a rozrůstá se, hrdinové uvnitř se mění, posunují se k kolosem k absolutnímu klimaxu, ve kterém se seriály, filmy zaseknou a protnou v intergaliktickém souboji, který před dávnem odstaroval Iron Man a jeho raketa Jericho. Whedon si tu dovoluje více absurdity a postavy jako Hawkeye nesou hořký šmrnc. Sebeuvědomění nesmyslnosti reflektuje s mnohem větší otevřeností a postavy to sami na řadě míst verbalizují. Koho baví StarCraft si jistě všimne, že tanky HYDRY vypadají Siegetanky a celý ten bláznivý sytě barevný svět kvete. Za pět se let se dozvíme, kam se vesmír posunul... Mezitím přijdou další... ()

liquido26

Pustil jsem si to pozdě v noci po náročným dnu, protože jsem chtěl něco na odreagování u čeho nebudu muset moc přemejšlet. V tomto ohledu se to sice docela povedlo, ale jinak nic moc. Hodně akce, která ale už netáhne jako předtím. Jasně Tony Stark občas něco skvělýho zahlásí, Black Widow je pořád sexy a sem tam se povede nějakej skvělej kousek s Kapitánovým štítem ... a taky jsem rád za pár novejch postav. Nicméně mě to celý přišlo takový dost o ničem na to, že to mělo skoro dvě a půl hodiny. ()

DEXTER099

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a shrnu vám moje dojmy z tohoto filmu.Tak za prvé jako vždy u hodnocení comicsových adaptací upozorňuji,že opravdu nejsem fanda tohoto žánru a nějak už se neumím vcítit do roli dítěte ve mě ,kterému by si to možná líbilo a v takových 10-12 letech bych na to zřejmě koukal z otevřenou pusou,ale jelikož už jsem viděl hodně filmu tak z toho mam úplně jiné pocity.Oproti prvnímu dílu v mých očích nastal pokrok v tom smyslu,že dvojka působí temněji a hlavně zmizel aspekt záporáka v podobě nějakého polohada s vesmíru...,ale naši nebo lépe řečeno vaši :-) hrdinové zde bojují s vlastním výmyslem a to umělou inteligenci,kterou chtěl Tony Stark vytvořit na ochranu lidstva,ale tato forma života si to jaksi vyložila po svém a jako ochranu lidstva a nastolení míru na planetě chce celé lidstvo vyhladit a dát šanci ,aby se lidé poučily a vyvinuli dál (což má moje sympatie) a tak nastává v partě avengers pnutí kvůli tomu co Iron man způsobil,ale na druhou stranu se snaží stmelit a bojovat proti tomuto nepříteli,který je silnější něž cokoli předtím společně.Navíc zde máme nové postavy oproti prvnímu dílu a to například dvojčata Pietro Maximoff- strašně rychlý běžec a jeho dvojče Scarlet Witch-která se vám umí vloudit do mysl a pořádně s vámi zamávat kromě jiných vlastností jako je např. čarování.Dále je tu postava androida Visiona,který byl původně stvořen Ultronem jako jeho lidská podoba ,která měla zničit avnegers,ale tento pokud se mu vymkl z rukou a rakve,kde se tvořil Vision se chopili právě avengers a nahráli do něj valstní program a tím se pak Vision přidal na jejich stranu a stranu a stal se též avengerem.V tomto filmu je vše větší ,nablýskanější,velkolepější a všeobecně je všeho víc.Takže zde máme souboje Hulk vs Iron man,Ultron proti všem atd.Jelikož nemám ani k jedné postavě nějak kladný vztah tak mi spíš vadila tato snaha mít vše pompéznější a některé scény mi přišly spíš směšné a zbytečné tlačení scén,které mají být rádoby vtipné mi vadilo.Jsem zastánce toho,že to mají být temné filmy v duchu Batmana s Balem,ale toto je holt pro jiné publikum a jelikož se diváci na projekci vesměs bavili a smáli tak se jim to zjevně líbilo (jinak dobrý byl chlápek vedle mě,který skoro celý film prospal :-) a nebo dvojice ve třetí řadě na sedadlech pro dva,který byli evidentně fandy tohoto žánru-slečna tričko s postavičkami marvel a chlapec tričko s Captainem Americou...:-))) ).když to shrnu tak druhý díl se mi líbil víc než první,kterému jsem dal tři hvězdy,ale jak říkám jelikož nejsem fanda žánru a už vůbec ne žádné postavy spíš mi některé vadí (jako Iron Man,který v podání Roberta Downeyho je strašně namyšlený a chápu ,že je to asi záměr,ale mě tenhle herec opravdu sympatický není a vidím na něm jen ty prachy a nic víc) tak to asi nemohu plně ocenit a pak to na mě působí strašně uměle,na efekt a celkově je to takové no prostě opravdu umělé,ale když je taková dnešní doba tak se pak nemohu divit,že....Takže za mě celkově 70 % a těsně čtyři hvězdy. () (méně) (více)

salisbury

Avengers již napodruhé spojili své síly a vznikl z toho blockbuster, který se dá lehce srovnat nejen se zemí, ale hlavně s dílem úvodním. Asi bych čekal větší pompéznost, ale díky abnormálnímu těšení, kterého nemělo být tolik, mi byla ubrána síla hned po úvodní sekvenci. Díky promítací hodině v nočním čase, mě představení i uspalo a měl jsem co dělat nastartovat se zas do provozuschopného sledování. Film je akčně nařasený, občas proběhne vtipná hláška, takže pokud se člověk chce pobavit, vypnout zážehový motor své tělesné schránky, tak Avengers je to pravé, kovem oplechované. Přítomnost nehynoucí automobilky Škoda, dělá z tohoto filmu dílo více než vlastenecké. ()

SlecnaSmilly

Uf, trochu jsem se bála, že má na blond odbarvená hlavinka nebude schopna pojmout tolik superhrdinů v jednom velkobijáku, ale evidentně jsem pár mozkovejch buněk peroxidem nezasáhla, takže jsem ty krasavice a fešácký Avangery v těsnejch trikotech byla schopna od sebe rozlišovat až do konce filmu a to včetně všech bojovejch pasáží, které semo támo zaváněly chaosem, i když od jedničky to rejža docela vypiloval. Akce je tentokráte natolik strhující, že jsem se ze své plyšem potažené sedačky hrdinně zapojovala do všech vypjatějších bojových scén a myslím, že se mnou do dalších dílů určo počítaj jako s plnohodnotým členem. Nevím, jak je to s mýma superschopnostma, ale sama sebe jsem ohormila tím, že jsem vydržela po celou stopáž filmu (cca dvě a půl hodinky) něco jíst, samozřejmě k radosti spolunávštěvníků kina, takové správně naplánované chroupnutí odleželého krekru do vypjatého okamžiku dokáže divy. Křupky křup. ()

PauloZ

Joss Whedon je borec a já NEchápu ty negativní ohlasy, co tu spousta lidí solí. Z hlediska pokračování to není o nic menší pecka než první díl. Uznám, že tomu chybí ten boom efekt jedničky a v závěru asi i nějaká totálně silná akce. Jenže v rámci celého konceptu je to opět výborně vystavěné, dramaturgicky skvělé a všechny postavy mají adekvátně prostoru. Scénář je dobře napsaný s epickou myšlenkou a akce s hláškama sypou během celého filmu na výbornou. Přitom velmi dobře funguje i vážná a emotivní nota mezi hrdinama. Dvojčata jsou do děje zapasována s citem a nenásilně, takže je během děje bez problému přijmete do týmu. Akce je pěkná a co považuju za naprostou chuťovku jsou komba Capa s Thorem. To pro mě jsou momenty naprostého blaha s vytříbeností vkusu a vytěžení možností spolupráce. Celé potemnění děje je potom výborným posunem a krokem dál. Ultron je maximální badass, ze kterého jde respekt na míle daleko a i přes robotický vizuál hýří obrovským charismatem! Pro mě zkrátka opět velká paráda, jen ten Hawkey nemusel dostat tolik rodinného prostoru. ()

Peterssen

Hlavně prosím vás nechoďte na dabovanou verzi!!! Já to bohužel přehlídnul a dost jsem tím trpěl. Prvních cca 20 minut filmu strávil asi střihač v rauši spolu s kluky ze CGI efektů, ale potom se to uklidní a film začne celkem svižně plynout až do výletu na venkov, který tam vlastně celý vůbec nemusel být a nic by se nestalo. Dva noví členové Avengers vůbec neumí hrát a jsou spíš jako vypůjčení z X-menů. Celkově ale rozhodně nadprůměrný sci-fi akčňák, který musíte vidět nejen proto, že je to dobrý film, ale taky přeci nechcete být mezi kamarády a kolegy za pako, až se o něm budou bavit :) ()

ConanVJ

Tak nám přišel opět Marvelácký týmový popkorňák, který navazuje na dění ve filmu Captain America 2. A opět nezklamal. Ve filmu se objeví většina klaďasů z předchozích Marvelovských filmů + přibudou další zajímavé postavy, jak kladné, tak i ty záporný. Jelikož MARVEL prodal práva na X-meny, tak zde dvě postavy nemohou používat své skutečné označení. Fanoušci komiksu se v tom jistě vyznají. Další změnou ve dvojce je ubrání vtipných scén (i když tu samozřejmě také jsou) a přidání temnější atmosféry. Co se týče scénáře, tak je opět celkem jednoduchý, s nějakými těmi zvraty. Co se akce týče, tak ta je opět špičková a je jí zde mnohem víc jak v jedničce. Až se člověk zamýšlí nad tím, co asi bude v dalším díle, aby toto v tomto směru překonal (navíc aby nebyl přeplácaný). Afekty jsou opět na špičkové úrovni a všechno podbarvuje i skvělý soundtrack. Pro mě prostě skvělá zábava a ani na okamžik jsem se nenudil. 100% :) ()

berny2468

Jednička se mi moc nelíbila, a tak jsem překvapen, že se dvojka až takhle povedla. Marvel se poslední dobou zlepšuje a začíná točit hodně dobrý filmy, což dokládá třeba dvojka kapitána ameriky nebo právě tohle. Jako je už u Marvelu zvykem, tak je film natočen skvěle, ale příběh trochu pokulhává. Ultron je jako zaporak skvělý, ale příběh se dal natočit lépe. Stejně jako u jedničky i u tohohle se taky párkrát zasmejete povedeným hláškám. Škoda závěrečné bitvy, která rozhodla o mém hodnocení...80%. ()

Lama.Lama

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - přeplácanou akční hrdinskou kravinku. Ale stejně to žeru. Luxusně nenucené vtípky, oproti jedničce je to fakt paráda. Navíc se mi zdá, že lehce ubrali na intenzitě hrdinské hudby, což taky vidím jako obrovské plus. Hulk opakuje epické usekávání hlavních záporáků uprostřed věty, čili v tomhle ohledu si není na co stěžovat (i když scéně s Lokim se to úplně nevyrovná). Jen je to celkově takové roztříštěné, asi proto, že se to snaží nabrat na komplexnosti, přeci jen jednička byla o dost přímočařejší. V každém případě s Ultronem jsem maximálně spokojená, jeho nechtěné ufiknutí ruky mě dostalo. Prostě fajn film, když má člověk náladu na akční partu sehraných lidských i nelidských hrdinů. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)