Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Přeskoč žraloka (2002) (S09E15)

"Lengley mi řekl, že ti, co se nevzdají, nezemřou !! Pořád nevím, co to znamená.." ;) Tak Vaya con Dios, amigos !! Smutný a poněkud Carterovsky nedůstojný konec Osamělých střelců.. ()

William (2002) (S09E16)

"Ani na okamžik jsem neuvěřila, že jste Mulder !!" - "Ale chtěla jste.." ()

Vysvobození (2002) (S09E17)

"Oni ke mně promlouvají, agente Doggette !!" I přes zřejmou typickou snahu Chrise Cartera narychlo uzavřít stěžejní témata projektu platí Mannersova skvostná epizoda za vrchol celé série, už i dík tomu, jak agent Doggette výborně zapadl do celé série se svojí výtečně napsanou v podstatě velmi mulderovskou postavou.. Robert Patrick se svýma smutnýma očima jen dokazuje, jak nedoceněným hercem vždy byl.. ()

Slunečné dny (2002) (S09E18)

"Úsměv !! Celá jižní Californie se kouká, jak se agenti FBI zmateně škrábou na hlavě.." ;) ()

Pravda (2002) (S09E19)

"Byl to děsivý příběh, tak pojďte ke mně na klín !!" ;) Mulder hlásí návrat v samotném finále, které zachraňuje jen neúnavný Kim Manners.. ()

Série 10 (2016) (S10)

Restart seriálové legendy, na kterou skalní fans včetně mě čekali celá léta, působí zprvu lehce rozpačitě, nicméně epizodu od epizody jde stoupající kvalita ruku v ruce s typicky carterovsky promyšleným konceptem i odzbrojujícím humorem.. Naprostá povinnost příznivců zároveň platí za všeobecně důstojný upgrade - Zvlášť Mark Snow se se svými hudebními motivy hodně vytáhnul.. - s aktuálními motivy, jímž zmrtvýchvstalý Chris Carter rozhodně odčinil, co si závěrečnými dvěma sériemi a druhým celovečerákem nadrobil.. Sázka na nostalgii se vyplatila, tvůrci si navíc pro svůj comeback vybrali vhodný čas, když si ty dnešní vysokorozpočtové metatelevizní seriálové projekty dík svým značně úspěšným předchůdcům mohou dovolit cílit na značně vyhraněný okruh diváků.. Pravda je stále někde venku, a s ní i (ne)překvapivě kuřák Williama B. Davise, a báječně se na ni kouká.. Upřímně řečeno mě velmi těší tahle Duchovnyho rehabilitace za toho v důsledku nesmírně otravného Franka Moodyho.. ()

Můj boj 1 (2016) (S10E01)

"Máme menší problém !! Znovuotevřeli Akta X.." ()

Návrat domů (2016) (S10E04)

"Můj syn se taky jmenoval William.." ()

Babylon (2016) (S10E05)

"A vy jste tam byla taky !! Ve všech padesáti odstínech.." ;) Skvostná "halloweenská" epizodka s poselstvím, za něhož si Cartera nelze nevážit.. ()

Můj boj 2 (2016) (S10E06)

"A kdo vy sakra jste ??" - "Až Mulder umře, rozlučte se s ním i za mě.." ()

Série 11 (2018) (S11)

Carter je nakonec vlastně machr !! A jestli to každý fanoušek pobere, to už je vlastně jen zas jeho Boj..;) ()

Můj boj 3 (2018) (S11E01)

"Nemají zájem o přehřátou planetu s vyčerpanými zdroji.." ()

Život po životě (2018) (S11E02)

"Kdo by potřeboval google, když má Scullyovou !!" ;) ()

Plus jedna (2018) (S11E03)

"Kdyby to měl v hlavě v pořádku, zavolal by ti, Muldere !!" - "Možná to zkoušel !! Ale pak ztratil hlavu.." ;) ()

Počkat, cože? (2018) (S11E04)

"Kam to sakra odvážejí Reggieho ??" ;) Za mě už nyní pravděpodobně vrchol celé řady.. Sebeironické, sebereflexivní, plné odkazů a narážek, se Spotnitz Sanatorium či "stavíme zeď hláškou" na čele.. Jednoduše skvostné !! ()

Ghouli (2018) (S11E05)

"Vypadáte jako dobrý člověk.. Rád bych vás lépe poznal.." ()

Kotě (2018) (S11E06)

"Vždyť o něm vůbec nic nevíme !! Kdo vlastně je, Walter Sergej Skinner ??" ()

Sledující (2018) (S11E07)

"Musíme být asi lepšími učiteli.." 4stuhdsrhkoniální !! ;) Se skvostným poselstvím.. ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)