Nemocnice na kraji města

• Československo Nemocnica na okraji mesta (více)
Drama / Psychologický
Československo, (1977–1981), 18 h 21 min (Minutáž: 46–65 min)

Režie:

Jaroslav Dudek

Scénář:

Jaroslav Dietl

Hudba:

Jan Klusák

Ladislav Chudík, Miloš Kopecký, Eliška Balzerová, Josef Abrhám, Hana Maciuchová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Jana Štěpánková, František Němec (více)

Série(2) / Epizody(20)

Seriál nás provází osudy protagonistů spjatými ze všech úhlů pohledu s oddělením ortopedie. Do příběhu vcházíme ve chvíli, kdy do místní nemocnice je po autonehodě přivezen těžce raněný známý hokejista, reprezentant Přemysl Rezek, na oddělení primáře Sovy nastupuje mladá lékařka Alžběta Čeňková, právě sloužící, nezapomenutelný doktor Štrosmajer svérázně "chválí" sestru Huňkovou a primář Sova na rodinné oslavě začíná mít vážné obavy o svého syna Karla... A to zdaleka není celý výčet postav a událostí, které nás čekají v jednom z nejlepších Dietlových seriálů, podpořený skvělými hereckými výkony a vydařenými dialogy... Seriál měl původně třináct dílů, po velkém úspěchu pak bylo dotočeno dalších sedm. Roli primáře Sovy původně rozehrál Karel Höger, kterého po jeho úmrtí během natáčení nahradil právě Ladislav Chudík. (pfa)

T369

Nemocnice na kraji města je legendární český seriál s úžasným scénářem, herci a postavami. Asi nejlepší byl Miloš Kopecký se svým doktorem Štrosmajerem a hláškami typu "Vy krávo nebeská" a pak Iva Janžurová, Jana Štěpánková nebo Ladislav Frej. ()

BongoTM

Řekl bych téměř ekvivalent seriálů typu Lost, Battlestar Galactica apod. Postavy vám přirostou k srdci a najednou litujete, že to má jen 20 dílů. Politická agitace jen mírná, postavy skvěle napsaný a stejně tak zahraný. Připravte si kapesník a bez obav do toho! ()

HRom99

Aj keď by sme mohli seriálu vytknúť pár vecí, napríklad čierno bile vykreslené charaktery (ten kto je dobrý, je dobrý vo všetkom a vždy, a naopak), aj tak ten seriál patrí k špičke. Slušný scenár, spád deja, vtipné dialógy, skvelé herecké výkony. Mňa by fakt zaujímalo, že ak tomuto niekto dáva hodnotenie "odpad" alebo 1*, čo považuje za ozaj dobrý seriál. ()

cachanell

Skvělí herci v klasickém českém seriále. V té době, kdo by neznal primáře Sovu, doktora Blažeje a jiné postavy. Dodnes mi nevadí repríza tohoto seriálu, ráda si sednu a podívám se. Ne možná na všechny díly, ale určitě na vybrané epizody ano. ()

ArtLucie

Můj nejmilejší český seriál, vážně. Viděla jsem ho tam i zpátky už nejmíň tisíckrát a pořád nemám dost :) Pro mě nepřekonatelné, druhá série nestála za nic, až ta třetí se lehce vyšvihla, ale první je a vždycky bude nej. ()

KalimeroI

Nechme stranou sentiment, pan Dietl zkrátka ví, co to je umění dialogu, zápletky a vykreslení lidských osudů. Kopecký tu hraje svůj vlastní koncert, zdatně sekunduje Abrhám a hlavně Janžurová - od té se může i Jim Carey učit šklebům. A co si budem povídat, už od dětství mě děsí němý, tvrdý pohled, který křičí - EMA!!!! Kam se hrabou americký ságy - tohle je Dallas, Dynastie, Pohotovost, Californication i Dexter dohromady.........a do toho všeho moudro nejlepšího vypravěče od smrti Wericha a Horníčka - Mistra Miloše Kopeckého. Díky...........jo a mám Hondu..heč. ()

Smouk odpad!

Neskutečně přitroublej seriál, praděda všech stupidních telenovel. Věřim tomu, že ty vysoký hodnocení jsou tady buď a) za MUDr. Štrosmajera, b) z nostalgie. V opačným případě mě to děsí. ()

TOMASINI

Seriál, u kterého je úplně jedno, jestli jde o prostředí z nemocnice, nebo z fabriky. Jde o psychologii lidské postavy. Lidské osudy jednotlivých postav se přesně jako v životě promítají do jejich profesí a naopak. Na druhou stranu mě zlobily občasné poplatky době - Jak ti Arnošte jezdí tvoje Honda? ()

McIron

Jistě, je třeba si odmyslit ten povinný komunistický balast - náznak, že prim. Sova je ve straně, svazáckou schůzi s mladým (asi předsedou ZO SSM) Topferem atd. Navíc - ve 2. sérii z roku 1981 je už toho méně, zřejmě zásluhou západoněmeckého producenta Scharffenberga. Pokud tohle přežijete, dostanete vynikající, silný, lidský příběh se dvěma zcela extraligovými herci (Kopecký, Medřická) a s několika prvoligovými (Štěpánková, Abrhám, Chudík, Kaiser aj.). Co chtít víc? JE to mimořádné dílo české televizní tvorby,i s výhradou typu: co je to televizní tvorba? Jakou má hodnotu? Jasně, pokud se prostě přes tohle přeneseme, pokud nepovažujeme televizní tvorbu za něco vrcholně uměleckého, což ze své podstaty není, tak je to dodnes nepřekonaný a nepřekonatelný seriál. ()

pelegryna

Klasika, je jen ukázkou toho že ani navázat na Dietla, jež tehdy zatracovali a záviděli mu neumí ani v jeho duchu, ale ani v duchu nějakého posunu vpřed.První série bude navždy tou co budou pamětníci asi vždy rádi vidět. ()

effulka_kebulka

Výborně odvedená práce dua Dietl - Dudek. Navíc herecký koncert všech představitelů. A pro mě strdeční záležitost. Stejně jako díky "Ve znamení Merkura" se spousta lidí vydalo na cestu práce u celníků, tak já jsem se po vzoru Bety vydala na dráhu medicínskou :-) Bezkonkurenčně 5* ()

JARDAHONDA

Legendární primář Sova, nezapomenutelný doktor Štrosmajer, rázná sestra Huńková, začínající lékařka Čeńková.... Populární : Nemocnici na kraji města jsem rád sledoval, i jako menší divák. I když na mě seriál působil místy depresivně, tak sledování lidských osudů jsem prožíval naplno s hlavními hrdiny. ()

romariost

Český Dietlův seriál který má určitě svou kvalitu,atraktivní nemocniční prostředí a skvělé herecké výkony jsou zárukou skvělé zábavy.I když 7 dílů seriálu bylo natočeno později, plynule navazují na předchozí části z roku 1977.Štrosmajer v podání Kopeckého je nevídaným hereckým koncertem,ale i vrchní sestra Janžurové a Abrhámův primář Blažej zaslouží to nejlepší hodnocení. ()

Novfilm

Trochu nostalgie ale predsa krásna spomienka na nemocničné prostredie ešte skôr ako sa začali knám navážať americké seriáli tohto typu. Kvalitný a tak trochu citový seriál ktorý bol zo života. Vynikajúci Páni herci. Len plný počet... ()

Monco

Podle mého jeden z nejlepších českých seriálů. Jaroslav Dietl napsal dnes už tak legendární postavy, které zná skoro každý. Tam bylo tolik momentů, co se mi líbilo, ale kdybych je měl vyjmenovávat, tak bych tu psal hodně dlouho, ale třeba - počkejte já vám mám platit, že s vámi bude Irena, hádka mezi Blažejem a mladým Sovou, Cvachova operace, kde si vůbec není jistý, bouračka mezi Blažejem a Jáchymem, když přijde Adamovská a řekne - holky, Štrosmajer umřel, nebo kdyby hloupost nadnášela, tak vy se tady budete prohánět jako holubička !!!! ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Zemřela herečka Jana Štěpánková

Zemřela herečka Jana Štěpánková

21.12.2018

Česká herečka Jana Štěpánková zemřela. 84letá dáma nakonec nezvládla boj s těžkou nemocí, podle všeho zemřela již v úterý, dnes se s ní pak měli rozloučit její blízcí. Mezi její nejznámější role… (více)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let