Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

Pitryx

No, ono se to stejně jednou spustí, nebude žádný Jack Ryan a bude tu na celé planetě veselo až milo. K filmu samotnému, jedno veliké a dlouhé hluché místo co se týče vizuální stránky filmu, i když chápu, že o to zde nešlo. Prostě je to velmi slabé, co se týká děje a herecké osobnosti jsou zde vlastně k ničemu. Sekvence jaderného výbuchu zůstala nevyužita, akce jako takové jsme se nedočkali. Takže jako americkou propagandu jejich mírových úmyslů mi nedá, abych filmu nevěnoval alespoň pár procent, kdyby i jen tak pro srandu. Jo a za hudbu. ()

MirkaP

Klasická dobře odsýpající ryanovka. Napínavé jako kšandy, i když člověk ví, že to dobře dopadne. Akorát ten Ryan je nějakej divnej... Ben zkrátka není Harrison. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 49% | FDb.cz - | Podle očekávání opravdu velmi dobrý Spy-Thriller s naším oblíbencem - Jackem Ryanem, kterého Ben Affleck zvládl vykreslit slušně, i když zde převládá Morgan Freeman, kterého ale tvůrci až nepochopitelně brzo odstranili. Ostatní z obsazení hrají také minimálně svůj standart, k tomu slušná dávka akce a napětí, holt soupeření USA a Ruska mělo (ve filmech i v reálu) vždy šťávu a zde toho tvůrci patřičně využili! 75% ()

jayman

Nerobím si nádeje, že tieto komentáre niekto číta, tak rovno zaspoilerujem: odpáliť atómovku v USA chce gule. Okrem toho to ale stojí a padá na scenári, ktorý rozhodne nie je chytrý. Za mňa ok podívaná, ale raz a dosť. ()

vilik

No, jako akce je film natočený obstojně, předloha Toma Clancyho je dobře napsaný thriler, jen výkony herců mi tady moc neladí. Prezident (James Cromwell) je dost nepřesvědčivý, jak po stránce hraní tak i scénáristicky je postava napsaná dost pochybně, ostatně jako celý jeho "poradní štáb". Koukat se dá jen na obvyklé výborné podání Morgana Freemana (ostatně jako vždy :)) ()

Grellenort

Dynamické, napínavé, s jedním poměrně překvapujícím momentem, místy vtipné a s VYNIKAJÍCÍ hudbou. Proč jsem tomu vlastně nedal pět hvězdiček? ()

Weirdman

4/10... Komplet celý dej a aj zápletka boli dla môjho názoru dosť pritiahnuté za vlasy. To by som, ale ešte v pohode zniesol. Čo už však prekročilo moje hranice znesiteľnosti, bolo neskutočne neohrabané spracovanie. Nemôžem si pomôcť, ale celé mi to prišlo ako drahšia televízna produkcia Hallmarku... ()

pasqviL

Docela mě příjemně překvapili v půlce filmu myslel sem že se to bude odvíjet jinak ale i tak se to dá ukončit, možná to bude tím ze tam nehrál pořádný hrdina například Chuck Norris ten by to zvládl :) ()

hwnd

Když už to i vybuchlo, tak to musím zvednout na nadprůměr. V každém případě docela přijemné překvapení (ten film, ne ta bomba) ()

benyy

Jack Ryan je pre mňa Harrison Ford. Hon na ponorku, je síce kvalitnejší film ako filmy s Fordovým Jackom Ryanom, no Harrison Ford a Alec Baldwin...a teraz tu máme aj Bena Afflecka ako Jacka Ryana. Ben so svojím niekoľkovýrazovým hereckým repertoárom tu prekvapivo podáva vskutku skvelý výkon. Za zmienku stojí aj výkon Morgan Freemana či James Cromwella, Lieva Schriebera. Prvotriedny akčný triler. ()

Muff

Příjemný oddycháč, dobrý scénář, napínavý děj. Neseděl mi tam Ben Affleck (jako ostatně všude, prostě toho machýrka nesnáším), naopak mi tam perfektně seděl Liev Schreiber a Morgan Freeman. Bavil jsem se. ()

CrazymanM

Velmi kvalitní thriller,výborné obsazení a scénář,divím se,že jsem na něj narazil teprve nyní!!!Fanouškům akčně-špionážního žánru mohu jen doporučit!!! ()

kiararaftl

Bolo to len trosku nad priemerom, ak by som mala byt objektivna tak 3,5 hviezdicky. Morgan Freeman ma herecky talent takze exceluje ako vzdy a Ben Affleck mu zdatne asistuje. Rozhodne film za ktory sa nemozu hanbit. ()

Panther49

Film mě pobavil, myslím, že patří k tomu lepšímu v daném žánru. Každopádně nechápu to neustálé napadání Bena Afflecka, to si prostě "intelektuál" nemůže odpustit. Nevzpomínám si, že by mě v nějakém filmu kdy zklamal. ()

blondboss

Jedna zo scenárovo najprepracovanejších častí od Toma Clancyho, avšak režírne nebola až tak zvládnutá. Hlavný problém tohto filmu je v tom, že prvú hodinu má človek chuť si pospať a začne to slušne ubiehať až v polke filmu. Ben Affleck mi tam ako Ryan moc nesedel a Morgan Freeman skvelý ako vždy. Každopádne slušný nadpriemer. 65 % ()

ESNYR

Nevěřil jsem že by to Affleck dokázal utáhnout, ale byl jsem mile překvapen. Spoiler ! A dostalo mě to, že ta bomba byla fakt odpálená. To je docela překvapení ( nečetl jsem tuto knihu, takže jsem byl hozen do neznámých vod ) ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)