Série(3) / Epizody(18)

Ender66

"Bernard, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard look, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard look, Bernard, Bernard look, Bernard, Bernard, Bernard, Bernard look." "What"??? "I´m a robo prostite from the future"... 10/10. a na rozlúčku moja obľúbená hláška ktorou počastoval Bernard Mannyho: "You know what you are? You're a beard with an idiot hanging off it." ()

Freemind

Graham Linehan je génius, který byl - na rozdíl od amerických tvůrců sitcomů - obdařen vzácnou schopností introspekce, díky níž včas pozná, kdy původní nápad začíná ztrácet barvy. Tři řady "Black Books" jsem zhlédl během dvou večerů a zanechaly ve mně hřejivý pocit nenasycení. Abstraktní, politicky nekorektní, černohumorná jízda na horské dráze. Špička. ()

gogos

Zase jednou dokonolost!!! Linehan je genius!!! Dvojice Bailey - Moran je naprosto uzasna a skvele je dopnuje Tamsin Greig ()

ABLABLABLA

Parádička. Krásný britský humor, lehce vulgární, lehce podivný, ale velmi inteligentní a naprosto brilantní. S postavami se natolik sžijete, že po těch třech řadách Vám budou chybět. Ale to je dobře. Není to zkažený seriál, a proto ho člověk může vidět i vícekrát a stále ho neomrzí. Takové jsou nejlepší. ()

iolaos

vsech osmnact dilu sem sjel snad ctyrikrat, dve, tri epizody prumer a zbytek...hm... doufam, ze nikdy neobetuju svou karieru pro to, abych se stal brusičem v Omsku, ac mi k tomu chybel jen kousek :)).... a bernard + fran + manny????...v tomto pripade MIMORADNOST je slabe slovo...10/10 ()

movieband

Výborné hlášky, výborný humor, sympatické trio a nekonečná zábava. Knihkupectví Bernarda Blacka je nesmrtelné. Za komplet 100% ()

swed

Netradiční sitcom založený na drsném humoru. První série je originální a plná bláznivých nápadů, v dalších dvou řadách se situace a vtipy začínají opakovat, ale pořád se jedná o solidní zábavu. Kvalita dílů kolísá a záleží jen divákovi, jestli přijme nadsázku, na které je celý seriál postaven. Mě tenhle obhroublý humor dostal, stejně jako postava opilce Bernarda Blacka. Nemá cenu porovnávat "Black Books" s "IT Crowd", u obou jsem se bavil, ale jejich styl humoru si je na míle vzdálený. 1. řada 9/10, 2. řada 8/10, 3. řada 8/10. Celkem 8/10 ()

MATADOR

"Dám si jako obvykle! Co si dáváš obvykle? Nevím, ještě jsem se nerozhodl." Britských komediálních seriálů je mnoho, každý má své své nápady, ale vtip je stále stejný a mě se začíná líbít čím dál tím více. Manny Bianco je týpek nad týpky :D ()

Rosalinda

Z britských humorně ujetých seriálů je mi tento nějak tak nejbližší. Že bych byla Bernard? Nebo se mi to jen zdálo? No jasně, dala jsem si svůj oblíbený čajík a protože tohle se mému oblíbenému čajíku blíží moc hodně, usnula jsem blažeností a měla sen... V takovém antikvariátu se můžou dít věci... ()

Herr_Flick

Nejsem zrovna zapřisáhlý fanda britcomu, do kvality třeba takového Haló Haló nebo zahraničních sitcomů BB ještě něco málo chybí, ale stejně to stojí za podívání. ()

Helo

První série navnadila, druhá trošku zklamala a třetí byla dokonalá. Hlavní herecká mužská dvojice skvělá, jenom postava Fran nebyla nic moc. Ale nevadí, škoda jen, že není víc dílů... ()

Thomassi

V Británii se vymyslí ledas co, ale Black Books je originální ve všech směrech. Ústřední trojice na diváka chrlí jednu cholerickou hlášku za druhou, každý z nich má svůj prostor k tomu, aby vynikl. A faktem je, že o to víc je tento sitcom unikátní, protože nemá moc dílů. A i když pevně věřím, že každý z nás by chtěl díly další, je možná dobře, že se to zastavilo na 18. Tento seriál je jeden velký srandykopec :-) ()

Gann

Tak po shlédnutí všech tří řad a po seznámení se s tvorbou panů Baileyho a Morana musím zvednout hodnocení na max. Ti dva mě prostě neuvěřitelně baví. :) "Ale ty nepoznáš žádnou chuť, vykouříš milion cigaret denně! Co to je? - Co? - Co to jíš? - Nějakou dobrou sušenku! - To je tácek!" ()

Toshiro

Z počátku vcelku nápadité díky nezvyklým charakterům. Dost výkyvná tendence dílu a na začátku třetí sezóny mě to začalo spíš štvát se na to dívat. V Britcomech to u mě padá na poslední místo. ()

Aiax

Náramně pohodový seriál z dílny Grahama Linehana. Osobně nesdílím vyložené nadšení, jaké zde projevuje většina čéesefďáků, myslím, že se tady Linehan po Velkovlaku pořád ještě rozehříval, aby své umění rozjel na plné koule v brilantním IT Crowd, ale doporučit Black Books určitě můžu. 75 %. ()

Chatterer

Tento seriál jsem si zamiloval díky skvělým hereckým výkonům všech aktérů a hlavně díky neotřelému humoru v podání despotického opilce Bernarda. ()

togaf

Jak já chápala Bernarda, když nechtěl prodat knížku jen tak kdekomu...výborný seriál, ale ústřední tři postavy jsou dost nevyvážené. Bernard je dokonalý, o tom žádná. A Manny úžasně oddaný exot. Jen Fran mě místy štvala. Ale to prostě k Black Books patří. ()

*Elfík*

Což takhle si zajít de jednoho velmi podivného knihkupectví, kde nikdy nevíte, co to vlastně..... bzzz....... a kde všichni..... jé, hele, moucha! Miluji suchý, břitký, černý, britský hum..... ty svině!........ Ano, humor! Humr?? ()