Píše se rok 1912. Mladá dívka se probouzí z děsivé noční můry, která ji v poslední době pravidelně pronásleduje. Následujícího rána se jde představit jako nová chůva do rodiny Allisonových k jejich dvěma dětem dívence Lorraine a nemluvněti Trevorovi. Všichni společně se mají hned nazítří nalodit na Titanic, který má podniknout slavnou plavbu ze Southamptonu do New Yorku. Největší a nejluxusnější loď všech dob, podle všeobecného mínění nepotopitelnou, navštěvují novináři a starý kapitán Smith, jehož čeká poslední plavba před penzí, je chtě nechtě musí doprovázet. Další den loď opouští přístav a vyplouvá vstříc svému osudu (oficiální text distributora)

Juto

No, na televíznu produkciu je to stále celkom dobré.V skutočnosti odviedli dobrú prácu pri natáčaní a efekty sú tiež prekvapivo dobre vyzerajúce, najmä na film z roku 1996 s takým obmedzeným rozpočtom. Film má celkom pôsobivé herecké obsadenie, no napriek tomu žiadna z postáv nefunguje dobre. Je to preto, že herci v skutočnosti nedostávajú veľa priestoru na prácu, a to aj preto, že sa zdá, že film sa skutočne nevie rozhodnúť, na ktoré postavy má klásť hlavný dôraz. Film sa trochu zameriava na každého, vďaka čomu je film plný postáv a niektorých nezaujímavých vedľajších.  Z tohto dôvodu niektoré dejové línie vo filme tiež naozaj nefungujú. Trochu hanba talentu skvelých hercov, akými sú George C. Scott, Tim Curry, Eva Marie Saint a Catherine Zeta-Jones. 6/10 ()

WolfR

Na to, že je to pouhý TV film o takovéto události, je to ucházející dílo. Ovšem s Cameronem nesrovnatelné, 3 hvězdy. ()

majo25

Z celého dvojdielneho filmu cítiť silnú televíznosť. A nemôžu ju z nej vytrhnúť ani také známe mená ako G.C. Scott či krásna Zeta-Jonesová. Každých 10 minút niekto spomína veľkoleposť, majestátnosť a hlavne nepotopiteľnosť lode, aby tak lacno umocnil jej neslávne známy koniec. Je to tak klišovité a neoriginálne, rovnako ako osudy hlavných či vedľajších protagonistov. Na druhej strane, od televízneho filmu to asi ale aj každý očakáva. Prvý diel je o užívaní si na luxusnej lodi a predstavení postáv, a celý druhý diel sa venuje katastrofe lode a následnej záchrane jej preživších pasažierov. Priestor na to je až neprimerane veľký. Pokojne išlo spraviť z toho jeden 90-minútový film. Katastrofa lode je z dnešného pohľadu málo epická, spomalené zábery na rôzne prestrihy a časté vykrikovanie nie je niečo, čo by zaujalo. Aspoň že sa na konci nerozdeľujú pri stratách svojich blízkych postavy na tie sympatické a na záporácke a ujmy sú na oboch stranách. Taký typický televízny film, ktorý síce neurazí, ale ani výraznejšie nezaujme. ()

filmmovier

Tak tohle se docela povedlo. Podle hodnocení jsem od této verze námořní katastrofy moc nečekal, ale byl jsem opravdu příjemně překvapen. Dalo se na to opravdu docela dobře dívat, příběhové prvky byly zajímavé a herci výborní, hlavně Tim Curry a Zetka. I katastrofa byla dobře natočena, jen finálové potopení mohlo být lepší. A poslední půlhodina z Carpathie byla vcelku zbytečná, ale jinak mohu doporučit. 85%. ()

Krysa SPK

Historicky i dramaturgicky špatná rekonstrukce nejslavnější lodní katastrofy. A opět scénáristovo fantazírování odnesl první důstojník William Murdoch. Na to, že je tento opravdový hrdina zodpovědný za celé dvě třetiny všech přeživších v záchranných člunech, se jaksi zapomíná. ()

fiLLthe3DD

Pro tento televizní snímek mám vcelku slabost - byť (logicky) ani zdaleka nedosahuje velkoleposti Titanicu od Camerona (oproti Oscarovémo trháku za 200 mega měl tento film rozpočet jen 13 miliónů USD). Milostná zápletka mezi Isabellou a Wynnem sice něměla takovou chemii, jako mezi sebou měli Jack a Rose, překosnout se ale dala a potěšilo i obsazení tehdy mladé Catherine Zeta-Jones (ta mimochodem získala roli Eleny ve snímku Zorro: Tajemná tvář poté, co jí producent Spielberg uviděl v tomto tv filmu). Mnohem víc mně zaujala zápletka s „vražedkyní" Alice Cleaver, která tomuto počinu jen dodávala na ponurosti a znepokojivé atmosféře, která k tématu tragického ztroskotání Titanicu perfektně sedla. Výpravou ani efekty film vyloženě neoslní, ale ani extra neurazí -  na lacinou televizní produkci to vypadá docela dobře, a takové kostýmy a kulisy též nebyly z nejhorších. Naprosto vynikajicí je ovšem opening theme a hudba celkově - opět to skvěle podtrhuje onen depresivní tón a onu beznaděj, kterou si prošli pasažeři nechvalně proslulého „nepotopitelného" parníku... 65% ()

aLPaC

Musím se přiznat, že první romantická polovina byla srovnatelná, ne-li lepší než v o rok novější verzi. Samozřejmě, druhá polovina se s tou Cameronovou nemohla vůbec rovnat (přeci jen se jedná o TV film), zvláště v technických prvcích je Cameron naprosto jiná liga. I když mi bylo jasné, že nasnímání potopení lodi asi nebude hlavním cílem filmu, i tak jsem velmi zklamán, jelikož tato část byla strašně odbytá (ani ne minuta prostoru). Stejně tak mě finále nezaujalo ani emocionálně, takže jsem nakonec koketoval i s menším hodnocením, nakonec ale přeci jen tři kvůli první části. ()

klokyn

Totálne ma to nebavilo. Myslím, že takéto námety nech radšej spracovávajú lepší režiséri s lepším rozpočtom. ()

Besyn

Vím,že je to televizní film a podle toho taky vypadá to zpracování,ale je to celé od výpravy až po scénář tak neskutečně slabé,že ani dobří herci to nezachrání.A ti,co říkají,že je to lepší než od Camerona,tak se prosím urychleně hlaste v Bohnicích !!! ()

VerenaLord

Nevýrazný snímek, hereký výkon hlavních hrdinů nestojí za řeč. Celkový námět o vidění mladé chůvy, lásce zloděje a zbožné dívky, který se kvůli ní chce stát lepším člověkem a v neposlední řadě o dávné lásce vdané Catherin Zeta-Jonesové, která kvůli milenci chce opustit dceru i manžela, ač nakonec kvůli smrti jejího milence se s úsměvem vrátí k manželovi bez známky bolesti z prožité ztráty. ()

Chrlič

Není to ten Tianic, kde Curry někoho ojede v koupelně? Tohle jsem viděl kdysi dávno, lépe řečeno viděl omylem a naštěstí jen kousek (těžko říct, z které části filmu). Na jistotu můžu říct, že jsem se u toho šíleně nudil a to možná i proto, že nejsem na romantické televizní filmy, se stokrát ojetou zápletkou, úspěšně znovu ojetými žvásty a jako bonus i po tisícáte potopeným (ojetým) Titanicem. Hvězdička za mého oblíbence Curryho a druhá za to, že jsem viděl více jak deset minut filmu. ()

Guran odpad!

Já jakožto milovník lodi Titanic, se mi hrozně líbí verze Jamese Camerona. Toto je bohužel hrůza. Přiznám se, že jsem na film nekoukal v pravém slova smyslu, přeskakoval jsem ho z jedné scény do druhé, poněvadž se v ději nachází spoustu nudy. Nejvíce jsem byl zvědavý na část filmu, kde se Titanic potápí, ale tam se nachází minumum scén, které by ukazovali potápějící se loď a vůbec - v každém záběru je vidět, že filmaři použili zmenšený model, vysoký jako lidská paže. Efekty jsou tím pádem hrozné, ale co mě zklamalo nejvíc je, že ve filmu hrál Tim Curry, které zbožňuju zejména z filmu Congo. Takovýto výborný herec nevím, proč vzal roli do tak trapného filmu. Hrůza, rozhodně tuto verzi Titanicu nedoporučuji. ()

Mikecat

Dej vyzerá omnoho reálnejšie, aj znalosti všeobecne známe sú podané ako asi prebiehali, nieje to obzvlášť prifarbené a tak je to naj..má to taký nádych dokumentu..a to pridáva na skutočnosti ()

Bau.Baushka

Nejslabší zpracování Titanicu co jsem zatím viděla. Charaktery postav byly naprosto odbyté, nevýrazné, nepropracované, neoblíbitelné... Jediná, kdo stál za to, byla nepotopitelná Molly. Scénář nezajímavý, trikově průměrné. ()

MFJD odpad!

Táto verzia nemá hlavu ani pätu, porovnávať to s Cameronovou dokonalosťou by bola naprostá trúfalosť a blbosť. Herci hrať nevedia, dialógy su monotóne a dej je detinský. A čo sa týka výpravy filmu, myslím že moje hodnotenie postačí! ()

Hilly

Jako Titageek jsem zatím shlédl o této katastrofě 4 filmy a k této televizní variantě bych rád napsal toto: Od začátku jsem měl pocit, že sleduji na kabelovce nějakou dramatickou telenovelu, kde na začátku šplouchá voda za doprovodu "béčkové" tragihudby. Gallagher se Zetou-Jonesovou nehrají špatně, ale snímek se mezi nejpovedenější rekonstrukce příběhu zdaleka nezařadí. "Napětí" získá na rázu v momentě, kdy končí první část a objeví se upoutávka na pokračování v podobě klouzající sklenice ze stolu NEPOTOPITELNÉ LODI. Zpomalené sekvence druhé části, kdy se loď potápí nepůsobí opět kvalitním dramatem, ale spíše nudnou komedií. ()

Jan XXIII

Catharine určitě patří mez moje nejoblíbenější herečky.Televizní titanic jsem viděl až po to Cameronově a proto jen díky Catharine dávám ty slabé **. ()