Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron

Hudba:

James Horner

Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates, Bill Paxton, Gloria Stuart, Frances Fisher, Bernard Hill, Jonathan Hyde, David Warner, Victor Garber (více)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

HonzyR

Po tomhle filmu mám ke Cameronovi největší respekt! Sice od začátku víme, jak to vlastně dopadne (ta loď se asi opravdu potopí), ale koho to štve? Stejně hlavním hrdinům fandíme i po dvacátém shlédnutí. 3D verze a originální dabing mě přesvědčili o tom, že se jedná opravdu o jeden z největších skvostů filmografie (má TOP 2). Cameron si dokázal poradit s efekty, příběhem, zpracováním, ale taky postavenou romancí na pozadí nejslavnějšího katastrofického příběhu. Neuvěřitelné dílo. Samozřejmě se najdou lidi, kterým se nebude líbit, ale těm se já jen a jen směju :)) Smekám a zároveň se naprosto rozplývám! Jeden z nejdokonalejších... 100% ()

pend

Na první půlku pusťte přítelkyni, nad druhou běžte sami. Potom je to dokonalý film. Velkolepá podívaná, efekty, na tohle musíte jednoznačně do kina. ()

Mr. Sandman

Jsem viděl z katastrofickejch filmů jen Titanik jo? No ono to je asi jedno, když si viděl jeden, viděls všechny, u tohohle nejspíš platí. Taková velkolepá romance co není ani moc překotná. Jo docela se mi to líbilo. Výprava použitelná, Kate Winslet, tak ta je vždycky použitelná a Leonardo měl ještě babyface. Asi Cameron chtěl dokázat, že v tom nemusej bejt ufoni, aby to byl úspěšnej a celkem i zajímavej film, i když von většinou točí vo ufounech. Tady je ten pár, ale to je jedinej, kterej nám vokazujou, protože jejich příběh je nejvíc dojemnej a máme pojítko s přítomností, ve formě stále žijící Rose. Hrozný kvanta lidskejch osudů je tam ukončenejch, ale nás zajímá hlavně tenhle pro tu svojí emoční vyhrocenost a sexuální pnutí. Do kina je to jako stvořený a homevidea tenhle hlavní epos konce tisíciletí taky ovládnul. Žerte to plnejma lžícema, je to historický, je to spektakulární a má to pěknou muziku no prostě žůžo!!! ()

Vaiollet

Tohle prostě musí zbožňovat každý. I když je to dlouhý film, tak pořád baví. A i když jsem ho viděla stokrát, vždycky mě dojme a rozbrečí. DiCaprio a Winslet jsou spolu neodolatelná dvojka, ()

tyna97

Tenhle film si stoprocentně 11 Oskarů zaslouží. Romantický příběh dvou lidí z odlišných světů, je to mnohem lepší, než když je Titanic natočen jen o potápění. Celine Dion tomu hodně prospěla svou písní My heart will go on...Tenhle film má v sobě prostě všechno, co má dobrý film mít! ()

Mallinali

Takhle nějak vypadá "der Überfilm". Za 17 let ještě nikdo nenatočil nic, co by se mu alespoň přiblížilo. A předtím taky ani jednou. ()

Bozvav

Kdykoli nemohu usnout, pustím si tenhle film. Do 10 minut je po mně. Ani léta mu neubraly na "přitažlivosti". Pravda, zatím co milej buzík Leo během let ukázal, že umí být prakticky čímkoli a herecky zraje jen a jen do krásy, ostatní ve mně pořád zanechává stopy prázdnoty a neodbytný pocit, že kdyby byla stopáž o hodinu kratší, ti zamilovaní byli zamilovaní méně a vůbec vynechalo se víc klišé, bylo by to lepší. Hudba krásná, výprava velkolepá, takže jen za to 2,5 hvězdy. ()

Richie24

Hodnocení bývá subjektivní vždy. Proto nechci a nebudu hateovat všechny, co dávají Titanicu méně než čtyři hvězdy – respektuju, že je to jejich subjektivní hodnocení. Vždyť i já mám s jistými žánry potíž a tu kvalitu v nich nevidím a nevidím, byť tam třeba i může být. To vše ale nemění nic na tom, že Cameronův Titanic – „Loď snů“ – byl, je a bude snový, snový minimálně ve svém žánru, takže film čtyř až pěti hvězdičkový. Za mě nakonec i těch 5 ***** bude a hotovo. ()

Rathalos

Urcite toooooooooooooop katastroficky film,aky som kedy videl,vynikajuce spracovanie tematiky Titanicu,krasny soundtrack Celine Dion,James Cameron je best reziser,veeeeeeelky obdiv nad tymto clovekom a samozrejme vyborne herecke duo krasna Kate Winslet a vtedy este sympatak Leonardo DiCaprio...:-) ()

zdeny99

Titanic je tuctová a snadno předvídatelná story, u které se každý zasní. Přesto naplnil všechna má očekávání. Technická dokonalost, řemeslný perfekcionismus, průkopnictví, co se týče filmové techniky a jednoduchý příběh. [79931. hodnocení, 1814. komentář, 85%, 266. nejlepší film, 37. nejoblíbenější film] ()

zahadum

Vo všetkých smeroch dokonalosť ! videl som dávnejšie, v podstate v mesiac premiéry ešte na VHS kazetách a odvtedy u mňa tento film vedie ako symbol filmárskej dokonalosti. Popísalo sa toho toľko a všetko pravda, že ani nemá význam sa po tisíci krát opakovať. Cameron stvoril filmovú legendu a lodnej legende zo začiatku storočia ktorá sa stala symbolom ľudskej nadutosti a nadradenosti. Ale príroda dala ľuďom facku. Zrazila im hrebienok. Filmové efekty špičkové ! maniakálny zmysel pre detail ! výborné herecké obsadenie ! Nemám ani jednu výhradu voči scenáru ktorý umne, citlivo, mierne vypočítavo pretkal túto námornú katastrofu aj námetom tak vďačným pre filmové pokladnice. Nezazlievam mu to ale vzhľadom k tomu, že je to bravúrne votkané do deja a nepôsobí rušivo ale naopak ukazuje na pozadí samotnú tragédiu. O tom, že tomuto filmu spravila hudba priam medvediu službu netreba ani zmieňovať. V žiadnom filme obraz a hudba netvorili tak dokonalý celok ako tu ! Nie sú tu chvalabohu hlasité dunivé tóny ale niečo splývajúce s vodou, smútkom, romantikou a nádejou. Ďakujem ! Cameron napísal, zrežíroval a vytvoril fantastické dielo ktoré ho prežije dlhé desaťročia. Ten scenár je priam niečo ako od Shakespeara ...dovolím si aj ja citovať čo citoval kolega Tron : „Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ To je proste fenomenálne. Titanic je úžasné filmové dielo ! 100 % ()

Pat_rick_fan

Titanic. Prvý "dospelácky" film (a druhý po Levom Kráľovi), ktorý som kedy videl, niekedy v roku 1998. S rodičmi, zakrývajúc si oči zakaždým, keď sa dialo niečo "dospelácke". A potom znova, na základnej škole, vzrušený katastrofickou epikou, dobrodružstvom, efektami a hudbou. A znova, na strednej, smejúc sa z romantickej zápletky a hromadou klišé. A znova, na výške, tajne očarený romantickou zápletkou a hromadou klišé. A znova, a nie posledný raz, pár dní dozadu, pred premiérou nového Camerona, užasnutý zo zázračnej výpravy, skvelého hereckého zoskupenia a hlavne z netradične napísanej dynamiky ústredného páru (romantický, jemne androgýnny Dicaprio a odvážna rebelka Winslet, prirodzene, before it was cool) a dojatý z trpkej tragédie. Titanic nepotopila ani jeho popularita, ani následná popularita nenávidieť tento film. A teším sa, kedy si ho najbližšie pozriem znova, s rodičmi, či vlastnými deťmi. ()

ROCK,THE

Pláč pláč a pláč, tak bych popsal tento dechberoucí snímek, jehož obnovená premiéra v kinech mě opět utvrdila v tom že je to nejen nejlepší film všech dob ale zároveň i ten nejkrásnější film všech dob. Nejdojemnější a nejemočnější film jaký jsem kdy v životě viděl, takový se natočí jednou za hodně dlouhou dobu a bylo mi ctí tento film konečně vidět v kině a prožívat tytéž emoce jako když jsem ho kdysi dávno viděl poprvé. Nejkrásnější plavba jakou si člověk může přát je na vlnách tohoto snímku a to jest TITANIC. ()

mls

Keď som to videl pred rokmi v kine bol som z toho dosť vedľa. Dobre, mal som 10 rokov a tak by som bral tých 5 hviezdičiek dosť s rezervou, ale zatiaľ to bol najlepší romantický film aký som kedy videl. A zrejme aj navždy ostane, lebo druhý krát to už vidieť nechcem. Ešte by som sa náhodou mohol vyviesť z omylu.. ()

Kochanski

Nerozumím tomu: když přišel film do kin, každý se nad ním rozplýval. Pak běžel v televizi a každý o něm mluvil jako o průměru. Já si myslím, že je to film dobrý. Mám ho ráda - ukamenujte mě!! :-) ()

Lindushka

Winslet a DiCaprio na mňa vzhľadovo pôsobili skôr ako matka so synom než mladučká milenecká dvojica. Ona naňho bola príliš veľká a on ako vysušený chudáčik. Okrem toho je ten film neskutočne dlhý a únavný, mala som čo robiť aby som to dopozerala do konca. Na pozadí veľkolepej potopy Titanicu by som čakala silnejší príbeh než kvázi sentimentálny o snúbenici podvádzajúcej snúbenca s DiCapriom. Uveriť tomu, že sa príbeh veľkej osudovej lásky, kvôli ktorej nešťastnému koncu vám v závere zvlhnú oči odohrá za 5 dní na palube lode by chcelo poriadnu dávku naivity. Winslet mohla smrť svojho milého prežívať len o málo viac ako smrť všetkých ostatných na palube Titanicu. ()

bobrux

Pokud si někdo myslí, že se Cameron zbláznil a natočil romantický slaďák, tak se šeredně mýlí. Rose s Jackem jsou pouze dvě loutky, které vás provedou strhujícím zpracováním zkázy Titanicu. Cameron ze sebe tentokrát vyždímal maximum a přivedl na svět film skvělý jak technicky, tak i scénáristicky. ()

Marsello

Ach, Titanic. Škoda, že som ho nevidel na plátnach, ale iba na skle. Tých 11 Oscarov hovorí za seba, takže by už nebolo treba slov. Ja predsa len poviem, že sa mi Katka strašne páčila a uveril som jej úplne všetko. Veľkolepé a úžasné. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill