Cestující na palubě Titaniku navazují přátelské i milostné vztahy. Vzrušující plavba se ale po srážce s ledovcem promění v noční můru. Dramatizace s hvězdným obsazením. (Netflix)

Wacoslav1

Tak po dlouhý době se mi konečně podařilo schrastit tuhle TV verzi slavné katastrofy a po pravdě ne, že bych nesouhlasil z uživatelem Rocky62 ohledně historické přesnosti snímku, ale k čertu s tím. Já tuhle událost a každý filmový zpracování o ní žeru, baví mě a žádný jsem nedal pod 3* Neučiním tak ani teď, navíc nemám důvod když si odmyslím ta fakta, tak jako samostatný televizní film to není špatné má to slušný drajv a stíhá zachytit všechno podstatné. Být tam lepší triky možná bych i hvězdu přidal, takhle to vidím na pěkných 65% ()

Willy Kufalt

Osud lodě Titanic a její první a zároveň poslední plavby patří k těm skutečným příběhům historie, na jaké určitě nelze zapomenout. Nejsem si však úplně jist, zda to samé lze říci i o filmu S.O.S. Titanic. První polovina před srážkou lodě s ledovcem mě dokonce v některých scénách dokázala mírně nudit a byť se v oněch útržcích celkem úspěšně snaží zachytit dění během plavby z pohledu cestujících tří různých tříd, kapitánů i konstruktéra lodě, a nastiňuje tak sociální rovinu příběhu, občas jakoby postrádala pohltivější atmosféru. Z těchto útržků naplněných množstvím různých tváří ke mě v první polovině nijak výrazněji nedolehl ani jeden z těch malých kvázi příběhů a jelikož Netflix distribuoval jenom zkrácenou verzi o délce 102 minut, můžu se jen domnívat, nakolik by fungovala v tomhle směru lépe prodloužená verze (k níž jsem se zatím nedopátral). Moje hodnocení vyloženě zachraňuje druhá, velmi napínavá a zároveň silně působivá polovina s potápěním Titanicu a záchranou vybraných cestujících, která silně dává do popředí sociální akcent a vrcholí ještě působivějším finále dávajícím šťastnou záchranu desítek lidí do tísnivého kontrastu s pomyšlením na stovky ztracených lidských osudů. Z herců musím vyzdvihnout Iana Holma, který dokázal v roli konstruktéra na poměrně malém prostoru působivě ztvárnit proměnu myšlenkových pochodů své postavy od hrdosti přes tragické zklamání až po šťastný pocit ze záchrany skloubený s velkou tíhou na svědomí, a k závěru vyjádřit silně rozporuplné pocity zejména obličejem. Jako hranou rekapitulaci slavné tragické události, o níž jsem dosud neviděl žádný z natočených filmů (přičemž u toho nejslavnějšího od Camerona mě stále dost věcí odrazuje se podívat), hodnotím tento snímek převažně pozitivně a vážně mě neštvou detaily vypsané Rockym62 o tom, že některé místnosti Titanicu mají tady odlišnou barvu zdí oproti skutečnosti. :o) V tomto televizním filmu o podobně detailní technickou rekonstrukci tvůrcům určitě nešlo... Oceňuji, že se film nesnaží nijak hrát na city a přesto dokáže vyznít v pravou chvíli působivě. [70%] ()

Jakubisko

Pro mě nejvíce promyšlené a nejreálnější filmové zpracování této námořní katastrofy. Divák není příliš zatěžován srdceryvnými příběhy jednotlivých cestujících, zato se více může soustředit na fakta, která se na lodi opravdu stala. To máme sice možnost vidět i v dokumentech, ale tady je to navíc pěkně zaobaleno do příběhu. Doporučuji všemi deseti. ()

Rocky62

Naivně jsem si myslel, že po shlédnutí německé verze Titanicu z roku 1943 a letošní verze od Jona Jonese mám konečně nejhorší za sebou. Hrubý omyl. Jak správně napsal uživatel "FIBO". Tato zavrženíhodná inscenace představuje s již zmíněnými počiny to nejhorší, co kdy o Titanicu vzniklo. Pan Jones se musel tímto brakem inspirovat, neboť jsem měl po celou dobu projekce pocit, že William Hale je jeho vzor a pokusí se natočit něco podobného. Jestli tomu tak skutečně bylo, tak šance na vyléčení těchto pánů jsou mizivé, ale už k filmu. Vážený režisére, Váš S.O.S Titanic je zářný prototyp, co se týče historické přesnosti, velmi špatně odvedené práce, ať už se jedná o postavy, nebo samotný Titanic. Vůbec nepochopím, jak jste se mohl do tak náročného projektu pustit, když jste dle mého názoru na takový film nepřipravil. I choré duševně postižené dítě by dokázalo na googlu vyhledat dobové fotografie Bruce Ismaye. Myslím, že každý, kdo se zajímá o historii Titanicu ví, že to byl vysoký štíhlý muž s malým elegantním knírkem. Je mi záhadou, proč Váš Ismay vypadal spíše jako František Palacký, otylý muž nízké postavy s plnovousem a kotletami. Stejně tak jsou na tom i další postavy. Molly Brownová, Thomas Andrews John Jacob Astor a důstojníci. Snad jen kapitán se Vám povedl, ale to je tak jediná z postav, kterou jste neodbyl. Stejně jste odbyl i další věci. V cca polovině filmu se objeví titulek " 12.dubna-5. den plavby ", což jsem trochu nepochopil. Jestliže Titanic vyplouval 10.4 jak mohl být o 2 dny později pátý den na cestě. Zajímavé zjištění. Nejhůře je na tom však samotný Titanic, jehož ztvárnění jste zřejmě považoval za naprostou zbytečnost, která by filmu stejně nepřidala na kvalitě, což lze odvodit jak ze zevnějšku Titanicu tak z jeho interiéru. Opět nevím, jak jste přišel na to, že komíny měly sytě oranžovou barvu. Veškeré záběry na loď, ať už to je příď, promenádní paluby, či kterákoliv jiná část, ani zdaleka nepřipomínají Titanic. Restaurace, Turecké lázně, tělocvična, pařížská kavárna, nic z toho se neshoduje se skutečnými interiéry Titanicu, což bohužel potvrzuje mé domnění, že jste si nenastudoval potřebné prospekty a pokud ano, tak jen velmi stručně z nějakého nevěrohodného článku. Na druhou stranu se však našly i světlé chvilky. Zprávy oznamující výskyt ledu od lodí (jejichž jména máte kupodivu správně), nedělní tradiční bohoslužbu odříkanou kapitánem, vyděšeného telegrafistu C. Evanse z Carphatie, jejíž záchrana přeživších je pro mě také malé plus. Bohužel tato malá snůška pozitiv není v žádném případě dostačující na to, abych mohl hodnotit lépe a to jednak z důvodu, že jste se do svého počinu rozhodl zakomponovat i nudu, o kterou tu není nouze. Zas je tu přihlouplý příběh nudné a podivínské dvojice, která má rovněž podíl na velmi nízké úrovni tohoto filmu. Na závěr musím konstatovat (bohužel ne poprvé, ale doufám, že naposled) že jste Titanic nepochopil, což bych ještě toleroval, ale nehodlám tolerovat, že jste jeho památku zneuctil a urazil způsobem, který nelze odpustit. Nenastudoval jste si potřebné materiály a vůbec jste se nesnažil zamyslet nad rokem 1912, jaké panovaly zvyky z těch lepších i horších společností. Nemáte úctu k zahynulým ani ke statečným činům, jenž se jich odehrálo během noci několik desítek. Dále už se nehodlám rozepisovat, protože jsem duševně vyčerpán z vašeho tristního škváru. Díky Vám se raději nebudu pokoušet shánět další filmy o tomto legendárním monumentu, který jste neprávem pošpinil. Doufám, že vaše duše skončí v moci pekelné. Amen () (méně) (více)

defender110

Tento film o tragédii Titaniku bych hodnotil jako dosti slabší. Herecké výkony jsou nepřesvědčivé, a zmatené. Film postrádá jakýkoliv punc originality. Nezajímavý průměr. Absolutní chybou je umístění děje na palubu Queen Mary bez snahy jakkoliv zakrýt velké rozdíly ve vzhledu a konstrukci obou lodí (jak interiérů tak exteriérů). Opravdu, jak již tady bylo zmíněno všimne si toho i úplný neznalec věci. Scéna kdy hlavní konstruktér ukazuje kapitánovi rozsah poškození a zakresluje to jakousi rtěnkou do náčrtku kresleného asi dvanáctiletým dítětem mě úplně berou. Aspoň pořádný plánek lodi si mohli pořídit! Pokud mohu doporučit tak mnohem lepší volbou je film Zkáza Titaniku (A Night To Remember ), jež předčí tento film ve všem. Je sice černobílý ale to dodá celému filmu jen na správné atmosféře! Z celého filmu SOS Titanic bych vyzdvihl snad jen hudbu jež doprovází titulky, záběry na stroj, výstražné sirény a hlášku: "bůh se potopil s Titanikem". Za mě 50% za hudbu a za zvolené téma . ()

• Většina venkovních scén byla natočena na palubě a kolem RMS Queen Mary v Long Beach. I když Queen Mary připomíná Titanic v obecném smyslu, jeden znatelný rozdíl mezi těmito dvěma parníky je barva komínů. (sator)
  • Toto je první celovečerní film o Titanicu natočený barevně. (sator)
  • Na palubě záchranné lodi je na vrcholu mostu viditelná sestava radaru, i když radar nebyl na lodích instalován dalších 30 let. (sator)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner