Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiální text distributora)

rublik05

Tak tady si Arnold Schwarzenegger opravdu nevybral svou silnou chvilku. Běžící muž je i přes sympatické herecké obsazení a vcelku svižné tempo strašná kravina, která po většinu času nedává absolutně žádný smysl, těch pár zajímavých nápadů je trestuhodně nedotaženo a zcela utopeno v množství místy až komických nelogičností či vyložených hloupostí. Nebýt herců a obstojných soubojů a přestřelek, zřejmě by ani nebylo co hodnotit. Byla by z toho ale dobrá parodie. 3/10. ()

Belmondicek

"Killiane, já se vrátím!...Jen na záznamu!" Další Arnieho akční klasika, která je silně pořád nedoceněná! V roce 2017 je světové hospodářství zhroucené, docházejí potraviny, přírodní zdroje jsou vyčerpány, poslední zásoby ropy se tenčí. Policejní stát rozdělený na paramilitaristické zony, drží vládu železnou rukou. Ben Richards, bývalý policista, který je falešně obviněn z masakru, který nespáchal, uprchne z vězení. Ale je chycen a společně se svými dvěma spoluvězni a ženou, která mu nedobrovolně pomáhala, je poslán do zvrácené reality show s názvem "Běžící muž". Hrdinové jsou posláni do podzemních labyrintů, kde bojují o svůj život s lovci, kteří je mají jednoho po druhém pro potěšení nadšených diváků zabít. Jenže Richards se jen tak nedá, a tak se z loveného stává lovec.... Scénář napsal opět stejně jako Komando Steven E. de Souza, volně podle předlohy Stephena Kinga (v titulcích uveden jako Richard Bachman, nespokojený s výsledkem). Svalnatý Arnold Schwarzenegger cedí suché hlášky, po boku má velmi dobrou Mariu Conchitu Alonso. Celý snímek má rychlé tempo, hodně dobrou hudbu, vyniká bizarními protivníky a v neposlední řadě slušnou brutální akcí. "Řek jsem jim, že se vrátím, a já nejsem lhář!" ()

src

V dnesni dobe uchylnych reality show a manipulujicich TV ziskava tento film zcela novy obsah. Nicmene jako akce je to prumer. Mozna by se hodil nejaky remake zamereny mene na akci a vice na realitu. ()

KdG

Tohle když jsem poprvé viděl na videu tak se mě to moc líbilo, s odstupem času to sice taková pecka není, ale pořád se na to dá v pohodě dívat. ()

LukH

Jako dítěti se mi to dost líbilo - v dospělosti se tomu divím...špatný příběh, špatní herci, šílená hudba, některé Arnieho filmy hodnotím za pět, ale tento pouze za 2 a ani příplatek za nostalgii se nekoná. ()

donkocicak

"Killianne, já se vrátím..." - "Jen ze záznamu" :D klasickej Arnold v super obleku... Tenhle film mám moc rád. Pokud máte rádi dabing, nenechte si ujít úplně ten první porevoluční s Iljou Prachařem ()

Rodin

Neuvěřitelná béčková blbina. Ovšem na každou televizní reprízu se podívám a vždy se z prndlá hrndlá směju, až se za uříznutou hlavu popadám. ()

Pakr

Arnold a jeho zpuchlý elasťákový mundúr mě rozbil o zem:D Ptákovina, ale večer k pivku na odreagování...proč ne. ()

Petus

Neuvěřitelně zábavné akční béčko, které je pro mě nejsměšnější na tvůrci zcela jistě nezamýšlených místech. Takhle šíleným nesmyslem se nechám pobavit vždycky ráda. ()

Chuppa

Nevim co to všichni tak kritizujete, na odreagování úpně super, já se velmi dobře bavil. Kdyby takovejhle pořad dávali místo těch dnešní reality-sraček vůbec bych se nezlobil :-) ()

Taffey

Tosim musí mít IQ apoň 250, když mu, tento film, připadal nudný i jako malému děcku. Ten film totiž, mimo akci, které tam je víc, než dost a hlavně je poplatná době vzniku filmu, má hluboký podtext a varování. Koncem osmdesátých let, kdy film vznikl, si to možná u nás málokdo uvědomoval. Ale dnes vidíme, že to, co bylo ve filmu kapku přitažené za vlasy, se, vlastně, děje u nás běžně. Lidí jsou zblblí TV reklamou, kupují to, co vidí na obrazovce a to i za fest přehnané peníze, vyjadřují se, mnohdy, ve stejném duchu, jako ti, které vidí v televizi. Masmédia a televize obzvlášť, jsou velmi silný nástroj k ohlupování mas. A o ničem jiném, než o tom, Běžící muž, není. Je ale třeba se oprostit od předsudků a podívat se na film z trochu jiného úhlu, než jen z pohledu zábavy. Existuje spousta filmů, vzniklých za šílené peníze, které mají obsah daleko horší než je Běžící muž, ohlupují masy a zde mají neuvěřitelně vysoké hodnocení. Bežící muž není žádné extra dílo, na tom se, asi, všichni shodneme, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat. Správně to napsal Tetsuo. ()

Stanix

Film má hned několik "nej". Patrně ten nejhorší film s Arnoldem a asi ta nejhorší filmová adaptace knihy....mno adaptace, tvůrci šli kolem knihkupectví kde ležela tato výborná Kingova kniha, plná hutné atmosféry zkažené budoucnosti a strhujícího napětí. Místo aby si knihu celou přečetli, prohlédli si jen přebal. Ve výsledku a bez přehánění, celý příběh absolutně překroutili a zničili. Ukázkový příklad toho, jak lze naložit s výbornou předlohou a v té době hvězdným hereckým esem. ()

Zombiepod

Nechutne, až priam odpudivo natočená kingovka s gýčovými kulisami a neporaziteľným Arnoldom, ktorý ako jediný vo filme žiaril a urobil z neho celkom slušnú akčnú zábavu. ()

TommyDiamond

Stephen King je opravdový guru. Umí vytvořit příběh, který dovede čtenáře uhranout. A zde je to podobně. Osobně si ale myslím, že zfilmovaní Runner Mana bylo uspěchané. O několik let později a s příchodem nových technologií by snímek v očích diváků určitě dopadl mnohem lépe..... Běřící muž je plnohodnotný předchůdce hladových her, kde zkažená a zhýralá společnost využívá ke svému pobavení zmodernizovaný způsob gladiátorských her. Imperium se zdá být nezdolné, ale jak už to tak bývá i jeden člověk jdoucí hlasitěproti proudu dokáže nahlodat a zničit sebedokonalejší systém. U mě má Runner man čtyři hvězdy ()

Voorhees

Ironií filmu je, že přesně ukazuje jak médie lžou a manipulujou slabomyslnejma lidma. Škoda, že lidi kdysi tahle díla nebrali jako varování. Další důvod proč nesnášet HG. ()

Knor

Tohle je béčko jak hrom. Lacinost kouká z každýho koutu a ta hudba se skoro nedá poslouchat, přesto to ale není nuda a je docela prdel koukat na Arnieho jak ve zlatý saténový kombinéze likviduje podivný postavičky ve variaci na gladiátorský utkání budoucnosti. Už to vidět nemusím, ale jestli se někomu líbí sci-fi béčka tak tohle není úplně špatný. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

16.03.2021

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (více)