Král, jenž byl šestkrát ženatý a dvě ze svých manželek nechal popravit. Během své vlády upevnil moc rodu Tudorovců, jeho život však provázely i četné skandály. Mocný vládce, pozorný milenec i bezohledný manžel - tím vším byl Jindřich VIII. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Zirael

Kam se na tohle hrabou Tudorovci od HBO. Podle mě je to nejlepší pokus o zpracování tohoto tématu. V první řadě bych chtěla pochválit herecké obsazení, především Helenu Bonham Carter, ale i vedlejší role Seana Beana nebo Marka Stronga. Taky mě hodně potěšilo, že se tvůrcům do filmu podařilo vybrat typově odpovídající herce, schválně si zkuste někde najít obrázek Jindřicha VIII. a porovnejte ho s tím filmovým. Sečteno a podtrženo, na to že je to televizní film, tak je to fajn podívaná. ()

Nerdvana

Velmi dobře obsazené, pěkně udělané a i přes svoji délku se je stále na co dívat. Narozdíl od jiných "historických" filmů jsme ušetřeni mnoha srdceryvných canců a máme možnost sledovat různé aspekty Jindřichova života a doby, ve které žil. Úsměvný fakt: Další z filmů, kde Sean Bean zemře. ()

hn253

Zatím nejlépe ztvárněný Jindřich VIII / Ray Winstone/, co jsem kdy viděla, tento herec je opravdu úžasný. Helena Bonham-Carter je viditelně těhotná, působí to trochu rušivě, pokud si to uvědomíte, ale jinak je film vynikající. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

kecka007

Možná jsem moc zaujatá a příliš to srovnávám se špičkovým seriálem The Tudors. Ale tohle je teda otřesné. Dát Helenu do Role Anny Boleynové ?. No tak to je snad vtip ne ?. Postava Jindřicha byla skvělá nejen charakterově ale i vzhledově. Ale Helena tam teda nemá ani při nejmenším co dělat. A Zdá se mi to,nebo má opravdu Anna Boleynová pověstná tím,jak moc milovala módu a to zejména francouzskou asi tak 4 šaty za celý film ?.Nevím mě se to prostě ani trochu nelíbilo.2* ()

AnaMaruska

Ray Winstone se pro tuto roli narodil!! Kam se hrabe Janathan Rhys Meyers! (Zato Helena B. Carter vypadala jako vždy jako psychopatka přes všechnu péči maskérů, ta už by se taky mohla jít zahrabat). Vynikající. 85% ()

marien1039

Tento snímek je sice historicky neskutečně uhoněný (než se vzpamatujete jsou všichni mrtví), nicméně nepodává vyloženě mylné informace, jako například slavní Tudorovci nebo Králova řeč, takže já rozhodně tento počin hodnotím velmi pozitivně. Kromě toho, jsou zde skvělé výkony a herci jako by skutečným postavám z oka vypadli, teda až na až moc pěknou královnu Janu :-) ()

madline24

Po dlouhé době vydařený film o Jindřichovi VIII., tentokrát s výborným obsazením a hlavní postavou zahranou hercem, který typově odpovídá skutečnému Jindřichovi. Dále jsem ocenila, že se film nevěnoval pouze (notoricky známému) příběhu o králově lásce k Anně Boleynové, ale zarhnoval většinu jeho života a objevilo se v něm všech jeho šest manželek. ()

mala_Paulie

Na dejepise berieme teraz reformácie v cirkvy a tak sme sa dostali aj k tomuto úžasnému týpkovi. A áno, poviem vám, tento film som prvý krát videla asi ako 8 ročná a doteraz, 9 rokov od pozretia si pamätám každý detail. Hodlám sa k nemu vrátiť, lebo je to po papagájovi Paulie-m jediný film, ktorý vo mne zanechal takýto dojem Super! ()

JARDAHONDA

Historický snímek, který vykresluje příběh o králi, jenž byl šeskrát ženatý a dvě ze svých manželek nechal popravit. Během své vlády upevnil moc rodu Tudorovců, jeho život však provázely i četné skándály. Mocný vládce, pozorný milenec i bezohledný manžel - tím vším byl Jindřich VIII. To jen ve stručnosti, k tomuto životnímu příběhu anglického panovníka. Herecké obsazení bylo naprosto dokonalé a přirozené, celkový příběh, kostýmy, exteriéry-interiéry a zpracování hodnotím zaslouženě nadprůměrem. ()

aneta105

Věrné zpracování jednoho z nejznámějších králů Anglie. A stejně tak atraktivní s dobrými hereckými výkony a jak už jsem zmiňovala, tak se scénarista věrně držel historické události. Jindřich byl, je a bude vždy kontroverzní a málo oblíbenou postavou z dějepisu, a ani já nejsem jeho fanda, ale tento fillm možná ukáže můj opak v tomto tvrzrní, 80% ()

Korpy22

Hrůzovláda Jindřicha VIII se všemi jejímu neduhy. Film má sice skvělý a zajímavý námět, ale občas je vykreslen zbytečně zkratkovitě a úsečně. Herecká kvalita, hlavně postavou ztvárněnou H.B Carther film dostává kvalitu a jistý šmrnc a nádech doby samotné. ()