Allan

Podivné zklamání. Ten film má všechno, co by měl kvalitní a přitom divácky úspěšný film mít a přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že mu jaksi chybí koule. Nezávadná rodinná zábava na nedělní odpoledne. ()

Ingwio

Dokonale prevedenie atmosfery stareho serialu. Uzasna scena, krasne kostymy. Cierny humor na vysokej urovni. Zopar slabsich miest, ale inak vyborny film. ()

Sosak

Předlohu sice neznám, ale tenhle film mě teda dostal už jako dítě. Úchvatný černý humor prapodivné rodinky, přesně jak to má být. Moc vtipná komedie, která je i správně morbidní a bizardní. Addamsonovi si taky vytvořili jakýsi kult a vlastní styl humoru. Hergot, už jenom ta úvodní znělka! :) ()

mak.

Srdcová záležiost z dětství... viděl jsem to snad stokrát. Asi se mi líbila Christina Ricci :) Každopádně je to výborná černá komedie. ()

Werde

Tohle bylo moje první setkání s podivnou rodinkou. Nemůžu říct, že jsem se neustále řezal smíchy, ale celkové pojetí je opravdu humorné, teda hlavně herci a jejich kostýmy. ()

josieaddms

Geniální film! Není nic co by se mu dalo vytknout! Skvělá režie, perfektní obsazení, nepřekonatelné vtipy, a nesmrtelné hlášky. Nejlepší filmová rodina. ()

10Domik10

Adamsovci sú klenotom všetkých čiernych komédií a myslím, že určite zaslúžene. Môj obľúbený člen je Raul Julia ale Christina Ricci tu začala objavovať svoj neuveriteľný herecký talent, čo v dnešnej dobe naplno potvrdzuje. ()

Rudyamon

Adamsova rodina je neskutečně bláznivý příběh takové milé, spořádané a normální rodinky, které je nucená přežívat své dny v prostředí lidského bláznovství. Mám pocit, že tento film je jedním z nejlepších filmů horor-komediálního žánru. Jistě, ve vzpomínkách mám hlavně Adamsovu rodinu z let šedesátých, ale to jsou jenom vzpomínky. Tenhle film jsem měl přímo na talíři právě teď a bavil jsem se královsky. Těch gagů, které by člověka dostaly do kolen, kdyby právě neseděl, je tady nepočítaně. Narážky na erotiku ala Adams, která přímo jiskří nádherným neštěstím (Nešťastná miláčku? Ano, strašně ...), klasická scéna stříhání růží, něco z historie Adamsů (Kouřil jsem od pěti, matka na tom trvala ...), vzpomínky na bratrovi začátky (Mohl jsi mít jakoukoli ženu, mrtvou či živou ...), výchova dětí u Adamsů (Hrej si se svým jídlem ...), spousta detailů, které, byť se jenom mihly na obrazovce, staly se nezapomenutelnými (svačina, která se hýbe, dovádějící ruka, neboli Věc, atd.), nebo taky taneční kreace Festra a Gomeze v jejich nezapomenutelné Mamušce - to všechno činí z tohoto filmu opravdový skvost. Anjelica Huston a Raul Julia v rolích Morticie a Gomeze jsou neskuteční, temnost Morticie a náruživost Gomeze, to zanechá nezapomenutelný dojem, ruka v roli Věci jako domácí mazlíček pobaví, děti, kterých dětství je plné zajímavých her (gilotina, oheň, defenestrace, prostě libůstky, které zabezpečí zdravý vývoj dítěte ...), zaujmou svým přístupem k životu a smrti, anebo komorník Lurch, který toho moc nenamluví a pochopitelně ztracený bratr Fester - to je opravdu povedená rodinka. Film se fakt povedl a vstoupil do dějin zde i v záhrobí ... Pro mě jednoznačných 5 hvězdiček - 100%. A co jsem si z filmu odnesl? Poučení, že "Lidského ducha nelze zabít. Dokonce ani cikrulárkou ..." ()

Nocturno culto

Tenhle film jsem už velmi dlouho neviděl ale když už se k němu dostanu, vždy si ho vychutnám, perfektní humor a okouzlující postavy z rodu Addamsů .. ()

balcazar

Addamsovci sú temní, pre niekoho možno odpudzujúci, každopádne je tento film komédia, ktorej hlavnou zbraňou je jedinečné čaro. Na postavy nemáte šancu zabudnúť, každá z nich je totiž mimoriadne výrazná. Šialený príbeh a ešte šialenejší humor vás nútia vypleštiť oči aj sa smiať zároveň a po každej scénke čakáte, čo bizarne hororové ešte má táto rodina a jej dom v zálohe. ()

junxi91

Absurdní, pitomý, místy nechutný a nesmyslný nářez, který vás však nějakou záhadnou ďábelskou silou drží u obrazovky a nelze to jen tak vypnout. Addamsova rodina se skládá z hlavy rodiny Gomeze, jeho hezké ženy Morticie a dvou dětí - sadistické a morbidní Wednesday a jejího pokusného králíka a bratra v jednom Pugsleyho. Také je zde stará bába, vysoký služebník s velkou hlavou Lurch a také chodící ruka. Gomez lamentuje nad ztrátou svého bratra Festera, který zmizel před 25 lety. Jeho právník Tully Alford dluží peníze jedné lichvářce a podvodné umělkyni jménem Abigail Cravenová. Všimne si však toho, že její adoptivní syn Gordon je až příliš podobný Festerovi. A tak vymyslí plán - syn Gordon se představí jako Fester a infiltruje se do povedené rodinky Addamsových. Zde má najít trezor plný bohatství. Tully a jeho žena Margaret se účastní podivné seance, kterou vede stará bába, během které se snaží kontaktovat ducha Festera. Gordon přichází a vydává se za Festera, zatímco Abigail se vydává za německou psychiatričku jménem Greta Pinder-Schloss. Nakecá jim, že Fester byl posledních 25 let uvězněn v Bermudském trojuhelníku, dokud nebyl nalezen v síti na tuňáky. Gomez je rád, že má "Festera" zpátky a společně si prohlížejí fotky z dětství. Gordon pochopí, proč se bratři pohádali - Fester měl totiž úspěch u žen a Gomez usiloval o to, aby mu přebral siamská dvojčata Fauna a Flóra. Gomez však začíná mít podezření, že "Fester" je podvodník, jelikož si nepamatuje na důležité věci z minulosti, třeba to, jak dostat palce z hračky jménem "chytač palců". Gordon se nedokáže dostat do trezoru (nezná správnou knihu, kterou je třeba vyjmout z knihovny) a Morticie mu připomíná důležitost rodiny a pomstu všem, kteří ji zradí. Abigail přesvědčí Gomeze, že jeho podezření je způsobeno tím, že se se svým bratrem dlouho neviděl. Gordon se sbližuje s rodinou Addamsových, zejména s dětmi, kterým pomáhá připravit jejich krvavé šermířské vystoupení pro školní hru. Po hře Dr. Greta trvá na tom, že "Fester" musí rodinu ještě jednou opustit, a tak Addamsovi uspořádají velkou oslavu pro širší rodinu a přátele, během níž se chce Abigail dostat do trezoru. Zároveň se tančí ostošest. Tully se dozví, že Fester je majitelem veškerého majetku rodiny Addamsových, a proto využije souseda Addamsových, soudce George Womacka, aby obstaral proti rodině soudní příkaz, který jim zakazuje vstup na jejich panství. Soudce stejně Addamse nesnáší za to, jak mu do domu neustále odpaluje golfové míčky. Gomez s tím chce bojovat u soudu, ale má smůlu. Rodina je tedy bez domova. Abigail, Gordon a Tully se snaží dostat přes nastraženou past do trezoru, zatímco Addamsovi jsou nuceni přestěhovat se do motelu a najít si práci. Morticia čte morbidní pohádky dětem v mateřské škole, Wednesday a Pugsley prodávají nápoje před školou (které nejsou z pravých dívčích skautek) a Ruka se stává kurýrem. Gomez se stává depresivním a letargickým. Morticia se vrací do domu Addamsových, ale je zajata a mučena na skřipci a Abigail s Tully chtějí zjistit, jak se dostat do trezoru. Situace vypadá pro rodinu beznadějně, ale Ruka informuje Goméze o o tom, co se stalo jeho ženě a ten ji valí zachránit. Aby toho nebylo málo, tak se Gordon obrátí proti své sekýrující matce. A je to vůbec Gordon? Film s chytrým příběhem, morbidním a pokleslým humorem, bizarními postavami a atmosférou 90. let - to můžu.  () (méně) (více)

AnyLae

Silné čtyři hvězdičky! Konečně rodina, se kterou se dá žít (nebo vlastně nežít ;-)), přežít i zasmát. Paní tchýně a její domácí kuchyně je nezapomenutelná. Úžasná hororová komedie, která se navždy zakousne do paměti a už nepustí. Christina Ricci je skvělá, její fascinovaný výraz, když si smaží bratra na elektrickém křesle… ()

Tim Burton se vrací k Addamsovým

Tim Burton se vrací k Addamsovým