Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

lapatata

Kouzelný film s pohádkovým námětem. Okamžik, kdy Anna s Willem sedí na lavičce v parku a do toho začne zpívat Ronan Keating, bych zařadil mezi tři nejromantičtější filmové scény všech dob. ()

Mr.Dark

Já musim dát plný počet,protože je to nejlepé natočený romantický film co jsem kdy viděl...usměv J.Roberts mám prostě rád stejně jako tuhle komedii,která ani po několikaterém podívání neomrzí.. ()

Warapeidza

Velmi romantické, velmi klasické, velmi hezké... Líbí se mi zejména vedlejší postavy, které tenhle snímek odlišují od tuctu dalších podobných a celá ta nálada londýnské čtvrti, která snad nejvíc vynikne ve scéně, kdy se hlavní hrdina prochází čtvrtí a spolu s ním se mění i jednotlivá roční období... ()

Paulia

Tenhle film je mojí srdcovou záležitostí. Americké romantiky bývají většinou naprosto předvídatelné a nicneříkající, takže je člověk zkoukne, řekne si, že to bylo fajn a další den si na to už nevzpomene. Ale u tohohle filmu je to jinak, což by mě ani nemělo překvapovat, když je anglický. Prostě mě chytil za srdce, ať už krásnou Julií Roberts, stydlivým smolařem Hughem Grantem nebo potrhlým Rhysem Ifansem, bez něhož by film nebyl tím, čím je. Navíc se odehrává v krásném anglickém prostředí a je přesným prototypem šťastného a dojemného konce, což já ráda. :) ()

Monyfik

Vtipný romantický příběh, kde se fanoušek snaží okouzlit slavnou herečku. Naivní příběh je pro něžné dušičky jako stvořený. ()

VLAN

Pěkně propracovaný film, herci se skvěle hodí na své pozice a skvěle je hrají. Tento film je zábavný hlavně v první polovině, potom už se spíše "dodělává,, příběh. Pořád je to film, na který se dá koukat, není na něm nic přehraného ani nic utlačeného. ()

Bartson

Moc tyhle romantický komedie nemusím, ale tohle je opravdu krásně natočeno a Rhys mě vždy umí dokonale rozburácet :-D. Tento film má spousty nezapomenutelných okamžiků a proto nesmí chybět v mé filmotéce neustále oprašovaných filmů. Třeba scéna, kdy se Hugh snaží zapomenout, prochází ulicí a proběhne kolem něj celý rok od jara až do zimy...krásně natočeno...a teď jsi jdu pustit Arnýho :-D ()

FireBlader

Tak kouzelně poskládaná veškerá klišé romantických filmů, že to snad ani nelze brát jako podstatný nedostatek. Takovou šmouhu rádi prominete, a pak už se jen necháte unášet chytlavou atmosférou naprosto předvídatelného děje. ()

Jarosh66

Je to strašnej slaďák a každému je jasné, že to musí skončit tak, jak to skončí...ale co na tom ? Grant i Roberts hrají naprosto božsky, k tomu přidám skvělý soundtrack a Spika a je z toho vtipná, romantická komedie se skvělým hereckým obsazením a krásným příběhem. ()

shinlove

Moje nejoblíbenější romantická komedie! Julia je prostě kráska se vším všudy a klasicky střeštěný Grant ve své asi nejlepší roli. Od začátku do konce se člověk nenudil! a Rhys Ifans je prostě k sežrání!!!! :) 5* ()

lada32

Skvostná čistota žánru s neuvěřitelně přirozeným hraním Julie R.Nikdy se mi vzhledem nelíbila,ale tady je nádherná až oči přecházejí.Zapoměl jsem v tu chvíli i na můj nejneoblíbenější film s ní-Pretty Woman.Viděno podruhé,zvedám na 5. ()

Sindymindy

Pokud máte chuť na odlehčenou romantiku, je Notting Hill správná volba. Julii i Hughovi to ve filmu sluší. Ale nejslušivější je soundtruck, který jsem si velmi rychle oblíbila. ()

Phoeniyx

Pro tuhle romantickou komedii mám obzvlášť slabost. Julie je naprosto překrásná a ta šílená rodinka je fakt skvělá moc rád si to pouštím a prožívám tenhle neskutečný filmový zážitek znovu a znovu. ()

Parsek

S postupujícím věkem romantické komedie oceňuji více, než si možná zaslouží, ale Notting Hill si to vlastně zaslouží. ()

elcido

Příjemný film, který vždycky zahřeje a díky kterému zapomenem na problémy okolího světa. Výborné herce výkony nejen hlavních hrdinů Roberts, Grant ale i vedlejších a to hlavně spolubydlícího Velšana Ifanse:DDDco dodat, právem patří do mých nejoblybenějších filmů. Hlavní zásluhu má na upěchu filmu scénář:Dale to je asi jasné:D ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)