nula87

Asi by se mi to líbilo víc, kdyby se film více věnoval tomu konfliktu revoluce a Versailles až k tomu vyvrcholení, než hromadám dortů a pletichám na úrovni bulváru.60% ()

plo koon

Zajímavě přestylizované kostýmní drama s kouzelnou Kirsten Dunst a moderní muzikou k tomu. Historie opravdu hodně ustupuje do pozadí neřestem mladé královny a pohádkovému životu ve Versailles. Přesto nebo právě proto má film co nabídnout a mnoho děvčat bude jistě okouzleno množstvím barevných šatiček a šílenými účesy. ()

sovereign

Po Stratenom v preklade je to len druhy film, ktory som od tejto zaujimavej reziserky videl... Ina doba, ine charaktery... ale cimsi je to podobne... Ani Maria nejde do hlbky, je to nieco na pomedzi dokumentu a advertismentu na dobu a lokaciu ktorej sa venuje. Jemne opojenie zo skladkeho likeru a francuzsky sarm - Tokio ma vsak strhlo viacej. napada mi uz len dost dobra pesnicka od Olgy Zablackej: Vo vzduchu cítiť pušný prach, po dvesto rokoch ako vtedy, a budúcnosť je vo hviezdach a možno dnes je naposledy. Nik nevie, kto ho odrovná a nevie vlastne ani ako. Píšem ti, moja kráľovná, pod sivou gilotínou bradou. Mária Antoinetta, vidím ťa kráčať na popravu, do bielej plachty odetá a dav si žiada tvoju hlavu. Keď si ju žiada, má ju mať, aj dnes sa to tak občas robí, blížneho môžeš milovať, no radšej kráčaj s duchom doby. Kráľovná Mária, povedz mi, či sa môže vrátiť čas? Kráľovná Mária, povedz, kam sa stráca dobro z nás? Žili sme to, čo život dal a kdekto preto riadne zúril a napriek všetkým nehodám, boli sny a boli žúry. To zlé už sotva napravím a preto sa dnes toľko plaším, lebo tie sny a zábavy sa strašne podobajú vašim. Človek je taký, aký je, druhého zaraz pustí k vode, tretieho možno zabije a kričí heslá o slobode. No ja sa ešte narovnám, ja svoju hlavu ešte nosím, píšem ti, moja kráľovná, tak daj mi aspoň radu, prosím! Kráľovná Mária, tam, kde si ty, je každý stále sám, kráľovná Mária, už chápem to, čo v sebe mám. Kráľovná Mária, povedz mi, či sa môže vrátiť čas, kráľovná Mária, povedz mi, kam sa stráca dobro z nás? http://www.youtube.com/watch?v=JA7vj_-6j-k ()

Muzaffer

Marie Antoinetta prý dokázala na večírcích a dalších svých zábavách rozfofrovat až 1/10 francouzkého rozpočtu. Za takové peníze už se dají zorganizovat docela pěkné pařby. Nicméně očima Sofie Coppoly je Marie Antoinetta, spíš než jako žena, jejíž rozmařilý životní styl byl jednou z roznětek velké francouzké revoluce, líčena jako člověk, který byl sám v cizím prostředí, ve všemnožně obtížné situaci a který to zkrátka neměl vůbec lehké. Film je natočen bez nějaké větší zápletky, spíš jako takové "obrazy ze života" . Vše je proloženo přijemným soundtrackem a pohodově to utíká. ()

kubilov

Marie Antoinetta byla jistě tou nejzajímavější a nejznámější francouzskou královnou, jejíž sexuální život žila celá Evropa, a která měla tu smůlu, že žila v pro ní opravdu nevhodné době. Když pominu fakt, že Kirsten Dunst vypadá spíše než rakouská, jako švédská královna a to, že v pár okamžicích byla opravdu dost mimo, tak si odehrála své, stejně jako nevýrazný Jason Schwartzman jako Ludvík XVI. Nechci nijak snižovat kvalitu filmu, který bezpochyby kvalitní je, ale pro mě byl možná až příliš dlouhý a místy nezáživný. ()

brzozin

Jedno se tomuhle filmu musí nechat. Výprava je famózní. Vzpomněl jsem si na svého oblíbeného Amádea. Jako by zavál formanovský duch. Možná je to tou dobou paruk, pelerínek, rokokového kýče. Za to dávám tři hvězdy. Víc fakt nejde. Protože ty zbývající dvě, které tomu chybí, jsou za narativní stránku. Ten film je prostě k uzoufání nudný. Je to v podstatě jen po sobě jdoucí sled obrazů z Versailles a po půl hodině vás to začne nudit. Stejné komnaty, stejné hadry, stejné ksichty, stejné mejdany. Protože v zásadě se tam nic neděje. Je to jako kolovrátek. Zápletka - 0, dialogy - nuda, akce - žádná. Po hodině to vypínáte s tím, že nic nového už beztak neuvidíte. A dobře děláte. Je to tak. ()

matab

Pokud bych hodnotil jenom jak je film zpracován, plus celkem dobré herecké výkony, tak by patřil mezi vysoce nadprůměrné. Kostýmy, lokace, děje to vše docela dobře funguje dohromady. I herci nepůsobí moc uměle a tvoří zajímavý celek. Pokud se však na film koukám z historického hlediska je to naprostá katastrofa. Tolik nepřesností u "historického" filmu musím hodnotit. Taky ve filmech, které se vztahují k době 18. století nemám rád použití soudobé "moderní" hudby. Proto mi z filmu vychází absolutní průměr, který zpříjemní odpoledne, ale diváky příliš nepoučí. ()

subic

Slušně vizuálně udělaná kostýmovka. A ani ta poprava nakonec nebyla, když už je to celé taaak zdlouhavé. A to je jedna z vážných závad filmu, já jsem u toho 2x usnul, takže mě to stačí vidět jednou. ()

Havala

Poněkud svérázný hudební doprovod ale jinak super. Ale Amalric dabovaný Kanyzou - říkám to správně ? tak to aby se Filipovský obracel v hrobě. ()

Hrabovo

Nádhera prostředí a kostýmů, prázdnota scénáře. Vadné titulky (kaly označované za lilie, tatáž alej je jednou z dubů, podruhé z lip). Příšerný hudební doprovod - mix staré a neuvěřitelně rušivé rockové hudby se řvoucí zpoěvačkou a drnčícími kytarami. ()

mosem

Vizuálně působivý film, který nabízí celkem hezkou podívanou, ale nepochybně ne označení životopisný. Jen co jsem rozdýchal Marii Terezii, které tady neměla ani stopu charisma, bylo možné sledoval líbivou podívanou. Výprava a kostýmy, skvělé. Hudba ...ta byla na tomto filmu asi to úplně nejlepší. Bohužel tohle líbivé podívání vyplnilo prostor, který měl být věnován podstatným okamžikům kralování Ludvíka XVI. Dokonce jen málo bylo naznačeno. Nicméně za povedenou považuji scénu s výměnou obrazů, která deklaruje časový posun. A závěr....který zůstal nedopovězený to korunoval. Jak bychom se asi dívali na film o Husovi, který by končil jeho cestou do Kostnice, nejvýše disputací: To bylo i na mne moc. Takže 2 hvězdy za výpravu a hudbu, a 1 za všechno ostatní dohromady. ()

ostravak30

Zvláštně pojatý film o slavné ženě francouzské historie. Okázalé, rozmařilé a až pozdě pokorné, kterou skvěle ztvárnila Kirsten Dunst. U podobných filmů se kromě hereckých výkonů tak nějak předpokládá, že bude zároveň potřeba zapracovat na kostýmech, což se zde povedlo na jedničku a též na výpravě. Obojí bylo v pořádku. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Film tvrdošíjně trval na zobrazení času, který měla Marie Antoinetta k dispozici a způsob, jak ho využívala. Někdy diváka doslova mořil delšími scénami její nudy nebo plytké, místy až dětinské zábavy, s cílem pokusit se ho vtáhnout co nejvíc do děje, aby si to důkladně mohl představit a vyzkoušet na vlastní kůži. Zde by mi to až tolik nevadilo. Jenže na oplátku, že to všechno vydržím jsem čekal konečně nějaký dramatičtější konec. A místo toho? Vše končí útěkem. Krom toho se filmaři dopustili řady historických nepřesností a třemi citacemi přímo z úst slavné dámy to nenapravili. Je to opravdu zvláštně pojatý film, ve kterém kupříkladu hraje moderní muzika, což se u historických filmů také příliš nevidí. ()

PlysovyMacko

Mlade dievca, vydate do cudzej krajiny k cudzim ludom, od ktorej spolocnost a rodina ocakava porodit naslednika tronu. Chapem ju, nudi sa. Zije v prepychu, muz ju nevie oplodnit, tak si uziva zabavu, bavi sa modou, hazardom a klebetami. Povest skutocnej Marie Antoinetty nebola dobra, ale vo filme je vykreslena ako osamele dievca a bola mi sympaticka. ()

shade000

Moja obľúbená Sofia Coppola si k sebe zoberie obľúbenú Kirsten Dunst a spraví z nej Máriu Antoinettu, no takú trošku inú, ako ju poznáme z hodín dejepisu. Soundtrack bol skvelý... "This is ridiculous. This, Madame, is Versailles..." ()

Athlona

Marie Antoinette: Opticky velice pekny film, take predstavitele hlavnich roli jsou celkem dobri a za to zaslouzi reziserka Sofie Coppola velke plus.Ale, vetsi hloubka a mene opakovane sceny by tomuto krasne barevnemu filmu udelalo jen dobre.Vse je otazka zvyku preci jenom jsem jako divacka nektere sceny neocekavala a nebyly me prijemne / ochutnavka zakusku/, ovsem Cappola se musi chapat preci nemuze kazdeho divaka uspokojit.Kdo se ovsem na film tesi ten bude uspokojen ,alespon vizualne protoze hudba me k tomuto filmu nejak nepasuje ! I kdyz jak pisi ty jeji opakovane sceny jsou zbytecne a to je jedno z nejvetsich mank teto podivane.Takze scenar ktery si sama napsala podle biografie spisovatele Antonia Frasera,zustal nejak stat v polovine cesty.Nevim ale podle me 3 hvezdicky a to take diky kostymum.Intimni sceny jsou docela trapne vseho s mirou i kdyz zadna sex. puritanka nejsem:-)), preci jenom na to jsou jine filmy a lepsi:-))! ()

DAF1

Dle mého skromného názoru je to nejslabší film talentované režisérky Sofii Coppoly. Kdo by snad čekal komorní historické drama, bude tak trochu zklamán jeho povrchností. Vyloženě mi zde nesedí moderní rockově laděný doprovod. A ten konec? To vypadá, jak když paní režisérce došly peníze a proto se rozhodla závěr zeštíhlit do jedné fotografie. Co si budeme povídat, ta poprava tam prostě schází a dodala by filmu na vážnosti. No uměli byste si představit Formanova Amádea bez závěrečného Mozartova pohřbu nebo Kubrickova Spartaka bez ukřižovaných podél cesty? Já tedy dnes již rozhodně ne. Příjemným překvapením je herecký výkon Kirsten Dunst na kterém stojí převážná část úspěchu filmu. 65% ()

Nefaria

Neviem prečo som čakala, že to bude typická love story typu: musia sa zosobášiť, neľúbia sa. Režisérka to naozaj poňala s nadhľadom priam radosťou, niekedy to však bolo nudné a neucelené. Chápem, že chcela ukázať ako sa mladá, 15 ročná Maria nudí na kráľovskom dvore, no nemusela tú nudu preniesť aj do filmu. ()

swoulen

Barvičky kam se podíváš - v půlce filmu záběr na Conversky (moc okatý na to, aby to byl omyl) - překvapivý soundtrack - co to vlastně Duchess de Polignac šňupala? - zahulíme, uvidíme. Hmm, tohle všechno by asi v rukou jiného režiséra vypadalo jako nehorazná slátanina, Coppola to ale prostě umí udělat jinak. Silná první a poslední linie filmu dává vyniknout té prostřední slabší. Vizuální pastva pro oči. ()

sa_kra

Kvalitní kostýmní drama, doplněné skvělým OST. Jen škoda, že první půlka vás nechá tak srdceryvně soucítit s královnou a vytvořit si k ní vztah- milovat ji, litovat ji- zatímco ta druhá půlka to úplně zabije. Nicméně výtvarná a hudební stránka je prakticky perfektní. Perfektně opulentní, přesně jak to mělo působit. Hodně se mi líbila i vizuální stránka exteriérů, třeba záběry královny na venkově. Dělat na tomhle filmu musí být sen každého výtvarníka... ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky