Saw 2

Saw 2

Hra o prežitie 2

Horor / Thriller / Krimi / Mysteriózní

USA / Kanada, 2005, 93 min

Saw II ponúka to, čo jednotka, iba v menej efektnejšom a zábavnejšom balení. V prípade, že si nebudete všímať chyby, dočkáte sa skvelej nenáročnej zábavy. Keď som sa na tento snímok pozeral druhýkrát, páčilo sa mi to viac než prvýkrát. Krv je možno až prehnaná, dej tiež nie je zlý a je prekvapivý, ale pozerať sa na chlapa, ktorý si nožom reže číslo na zadnej časti svojho krku je fakt ťažké zniesť. Najviac z filmu sa mi páčili dialógy Jigsawa a detektíva, Jigsaw naozaj o živote vie veľa a je ťažké ho naštvať, alebo ho dohnať k spolupráci.(23.12.2012)

Předně: není to čistých 80%, spíše mírně pod. Celý film se pro mě vyvíjel k dobrému a mírně nadprůměrnému filmu. Závěrečná pointa to však celé "zkomlikovala". Závěr filmu se svými zvraty je natolik vydařený, že *** je dost málo, ale **** bohužel stále moc. K samotnému filmu. Obsah je velmi povedený a vypointovaný závěr imho nepůsobí tak "zprstuvycucaně" jako v jedničce. Ve filmu mě občas rušila jakási klipovitost některých (především silně vypjatých) momentů. Imho to rušilo a bohužel nesplnilo účel, tj. vyhecovat emoce. Shrnuto a podtrženo: Kvalitní zástupce současné vlny thrillerů. Nebýt prvoligového Fincherova kousku SEDM, pak bych na SAW koukal ještě jinak.(28.1.2006)

Na to, že to je pokračování, tak je to hodně dobrý, ale v porovnání s prvním dílem to je přece jen o něco horší a hlavně se to trochu opakuje a ještě k tomu mi to občas připomínalo kostku, ale úkoly byly slušný a bylo to i docela krvavý a hlavně má film několik kvalitních zvratů, jenže půlku závěrečného rozuzlení jsem bohužel čekal a tak mě to moc nepřekvapilo a pointa proč to všechno, taky nic moc, ale na pokračování je to výsledek výbornej(10.3.2006)

Soundtrack Charlie Clouser: 1. Irresponsible Hate Anthem - Marilyn Manson ,2. Sound Effects and Over Dramatics - The Used ,3. Forget to Remember - Mudvayne ,4. September - Bloodsimple ,5. Blood (Empty Promises) - Papa Roach ,6. REV 22:20 - Puscifer .7. Pieces - Sevendust ,8. Rodent - Skinny Puppy ,9. Burn the Witch - Queens of the Stone Age ,10. Holy - A Band Called Pain ,11. Three Fingers - Buckethead/Saul Williams ,12. Home Invasion Robbery - The Legion of Doom ,13. Caliente (Dark Entries) - Revolting Cocks/Gibby Haynes/Al Jourgensen ,14. Step Up - Opiate for the Masses ,15. Don't Forget the Rules - Charlie Clouser ,(14.6.2011)

Možná se dá říct, že k nadprůměrnému hodnocení mě vede opět jen ten konec, kterým jsem byl dokonale překvapen. Příběh samotný se totiž pohybuje jen kolem průměru, čímž bych na druhou stranu nechtěl dávat najevo zhoršení kvality oproti prvnímu dílu, neboť to tak razantní není. Je škoda, že snímek pracuje s velmi lacinými prostředky a nesnaží se o nějakou větší invenci, neboť se neděje nic jiného, než že se vydáme po ose prvního dílu. Ale jak už jsem řekl, tohle mi nevadí. Bavil jsem se, proto Saw nebudu pitvat. No, tady nemá cenu co dodávat, zbytek je tu vysvětlen v ostatních komentářích a tentokrát se mi opravdu nechce psát nějaký sáhodlouhý komentář na téma Já a Saw. Jen takový malý dodatek: Shyamalan by se mohl učit.(12.9.2006)

• - Pozorný divák si může všimnout, že v každé pasti tohoto dílu je zabudovaná bezbolestná úniková cesta. Například ve skleňené krabici s noži, kvůli které jedna z postav vykrvácí, je nahoře vidět klíč, kterým by šlo krabici otevřít a dostat se ven. Podobné záchrany jsou i v jiných pastích. (duklak2)

• - Základ scenára napísal Darren Lynn Bousman, keď pracoval na pľaci seriálu Akty X (1993). (Zdroj: moviezone.cz) (classic)

• - Kapela „Mudvayne“, která k filmu nahrávala skladbu „Forget to Remember“, použila v klipu k písni tématiku filmu. Tato skladba pak zazní během závěrečných titulků filmu. (metal.storm)