Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Boudyy

Já se bavil. Film je sice dost předvídatelný a místy se i vykrádá, ale pořád je to zábava, od které se člověk nechce odtrhnout. Místy je jednání postav nelogické a trapné, ale to jsou jen detaily, kterými trpí 80 procent filmů. Tím neříkám, že je to dobré a že by mě to netrápilo. Opět je zde nečekané vyvrcholení a otevřená vrátka pro další pokračování. Jak už jsem psal u jedničky, mám rád, když se filmy odehrávají chronologicky, proto přidávám druhému pokračování Saw čtvrtou hvězdu. ()

Mire

Pre mňa lepšie ako jednotka, hlavne vďaka skvelej druhej polovici (prvá bola trochu zívačka). Síce to prehrabávanie v striekačkách bolo dosť drsné, vydržal som to pozerať aj počúvať. Som zvedavý na trojku! ()

george82

Už to byla oproti jedničce taková vyvražďovačka. Tím, že jsem celou dobu znal toho "loutkáře", tak už to nebylo tolik o překvapení, napětí atd. ()

anyonecek

Velice těžké hodnotit spolu s 1. dílem. Důvodem je, že tohle má docela tendenci na 4 hvězdy a naopak 1. díl byl lepší, ale nemůžu mu dát plný počet, je to prostě dilema :P. Zůstanu proto na 3. a to hlavně kvůli málo budované atmosféře spolu s nějakými slušnými hereckými výkony. Úkoly opět jedinečné, ale opravdu se režisér měl zaměřit více na celkovou atmosféru a děj než na tu brutalitu. ()

konysua

Proč nejde udělat vše jako to zakončení? Je standardní, že dech dochází, ale tady je to úplně naopak. 6/10 ()

ManOfPhoenix

Na jeho předchůdce to sice nemá, ale i tak je to dobrý film. Je trošku škoda, že film už nemá takovou tu atmosféru z prvního filmu, na druhou stranu je to o dost brutálnější. Bylo docela dobrý, že Amanda dostala větší roli, v podstatě byla jediná (vedle Jigsawa) zajímavá postava z celého filmu. Povedený film, který obsahuje víc než jeden nečekaný zvrat. ()

Brano

Nezaujímavé pokračovanie jednotky, ktoré už nemalo tu výbornú atmosféru a napätie ako prvý diel. Tiež slabé herecké obsadenie, s nie veľmi zaujímavým dejom, ktorý navyše nie je ani dotiahnutý dokonca. Stal sa z toho už iba priemerný horor. ()

Guran

Když jsem na tento snímek koukal podruhé, líbilo se mi to víc než poprvé. Krev je možná i přehnaná, děj také není špatný a je překvapivý, ale dívat se na chlapa, který si nožem řeže číslo na zádi svého krku je fakt těžké snést, nejvíce z filmu se mi líbily dialogy jigsawa a toho detektiva, jigsaw opravdu o životě ví hodně a je těžké ho naštvat, nebo ho dohnatke spolupráci. ()

Daertelon

Přijde opravdu jen mně dvojka lepší než jednička? S pozdějším ohlédnutím musím uznat, že dvojka mi více evokuje vzrušení z hororového napětí a nutkání uhýbat očima. Ve dvojce se taky dozvídáme to, co nám v jedničce unikalo, a zároveň se mnohem více dozvídáme o Jigsawově genialitě. Je to jednoznačně drsnější, chladnokrevnější a vůbec hororovější než jednička, což mi k smyslu filmu sedí mnohem více. Markantněji tady taky pociťujeme skvělé zpracování hudby a střihu, což již tak vyhrocenému napětí přidává na dokonalém šmrncu. Příběh plný pudu sebezáchovy, chladnokrevného učení pokoře a vděčnosti, prozření malichernosti našich životů, zpracovaný tak geniálně, že se pozastavíte i vy. Nemálo chybělo k samovolnému úniku tělesných tekutin, leč na stovku to není. 99% ()

adamix

Úbohé je na tom to, že sa to silou mocou snaží podobať na Wanov opus, skvelé v tom, že obsahuje veľa pascí, i keď výsledok je predvídateľný. Po objasnení nového záporáka som v ďalších častiach čakal, že z ,,neho" veľa vyťažíme, nestalo sa. Slabé 3*. ()

hrumsrt

Není možné napodobit v podstatě geniálnost prvního dílu.. Ale pořád je to kreativní a drží si to tu svoji zvratovost. 75% ()

Hyperbolic

Pocit sophomore slumpu se mi zde nějak nedostavil, jednička byla skoro až geniální, tohle je ale taky výborná kriminálka/thriller/escape-room-gorefest. Postavy zde byly zajímavé a finální plottwist udeřil podobně silně jako v prvním díle. Každá promluva Jigsawa je poslechový ráj a charismatický Tobin Bell, kterému toho starého parchanta musíte věřit (ikdyž to je nejspíš jeden z wholesome herců) ty linky doručuje jak nikdo jiný. ()

Nathaniell

Po dnešním shlédnutí zvedám z původních 4 na 5*. Druhý díl si pohrává s detektivem úplně stejně jako s diváky. Brutálnost oproti prvnímu dílu nijak nestoupla a atmosféra na téma: "Máme ho, ale něco sakra nesedí." nemá chybu. A teď se jde na trojku. :-) ()

Filmaris

Pokračovanie je samozrejme o niečo horšie a slabšie ako jeho predchodca. Čo ale nemôžem odoprieť filmu je snaha o odlišnejší smer a celkový posun v príbehu, ktorý zodpovie na zopár otázok z prvého filmu. Jigsaw tu dostane oveľa viac priestoru a je tou najzaujímavejšou postavou filmu. Vďaka charizme Tobina Bella a veľmi dobre napísaným dialógom sú rozhovory medzi Jigsawom a vyšetrujúcim detektívom Ericom Matthewsom to najlepšie v tomto filme. Majú myšlienku a sú dosť na zamyslenie. Brutalita je tu vystupňovaná a oproti jednotke je jej oveľa viac, a to hlavne vďaka novým pasciam a viacerým postavám, ktoré sa ocitnú v Jigsawovej hre o život. Postavy až na Amandu sú nezaujímavé a ich smrť vás v konečnom dôsledku ani nemrzí, a to aj vďaka ich hlúpemu správaniu, ktoré je často krát až nelogické. Hudba je tu opäť super a finále vám pekne pospája súvislosti v deji. Nie všetko dáva zmysel, ale ide o veľmi dobre pokračovanie, ktoré príbeh posunulo o niečo ďalej. ()

axik

Je to dobré, ale kvalit jedničky to nedosahuje. Děj je moc rychlý a střih příliš brutální. Některé scény jsou celkem brutální (stříkačky), hlavný zloduch jigsaw výborný. Otevřený konec je nachystán na trojku, jaká asi bude? ()

pAšA

Opravdu slabej odvárek prvního dílu. Čekal jsem alespoň na šokující závěr jaký mne překvapil v jedničce avšak marně... ()

hihhou

Kdybych neviděl jedničku, hodnotil bych lépe, celkem zdařilé dílko, u kterého se budete bavit, i když konec předvídatelný. Teď už jenom zbývá počkat na trojku :o) ()

ric

Přesně to, co mi vadí na jiných "dvojkách". Nejbližší srovnání bych viděl na Kostku a Kostku 2. Dobré nové nápady asi nebylo z čeho pořádně uvařit. SPOLIER: Pozorný fanda prvního dílu musel vědět, že s Jigsawem v tom jede někdo další a v tomto případě evidentně někdo se zavřených, kteří navíc na můj v kus podávají rozporuplné herecké výkony. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)