Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rakovnik

Hrozně brutální a nechutný film, u kterého mi nebylo úplně dobře. Hodně jsem se na něj těšil, protože jednička byla opravdu vynikající a byl jsem celkem spokojený. Konec sice lehce předvídatelný, ale i tak pořád slušný thrillerový horror. ()

Martin741

Scenaristicky, herecky a aj rezijne je Saw 2 podstatne slabsia oproti vybornej Saw 1. Temna a ponura atmosfera tu sice este stale je pritomna, ale na atmosferu jednicky proste nema, lebo ta bola miestami az nedychatelna. Co mi na Saw 2 tiez vadilo, bola sablonovitost celeho filmu a prilisna inspiracia Kostkou. Plus zmena rezisera Jamesa Wana za Lynn Bousmana sa ukazuje vo filme ako krok spatnym smerom. Mordy boli ale na urovni, aby som len nekritizoval. 67 % ()

honajz2

Zlatá dramatická jednička, tohle selhává skoro všude kde může. Jako, celkem by mě zajímalo, jak tohle může být nějak napínavé, když jsou tu všechny postavy nesympatické. Jak ty, co jsou zavřené v té budově, tak i ty, co ne. A snad každý s důležitější rolí tu je haj*l - ty vole, tak komu mám fandit? Navíc úplně nechápu tu Jigsawovu hru - takže on tam tahá lidi, kteří si neváží života a tímhle si ho mají začít vážit, ok, beru. Ale proč do tý hry tahá nevinný lidi? A co ta většina v tý budově, o těch se vůbec nic nedozvíme, proč tam je ta blondýna, proč tam je ten černoch, proč tam byl ten chlap na začátku (i když to vlastně chápu - první oběť, ta přece nikoho nezajímá, i když mě teda jo). Ono tam je těch nelogičností víc. A že by to bylo o tom, aby skupinka uvězněných spolupracovala a společně se nějak dostala ven (jako v Kostce), ne, to už vůbec ne, tady jde jenom o to, kdo se kdy zachová jako kretén a navíc už od začátku je jasné, kdo to celé přežije. No, pěkně jsem se u toho nudil, a to mám takovéhle filmy rád. Série Saw asi půjde mimo mě, i když možná ještě další díl zkusím. Navíc to, že psychopata známe celý film, zabíjí veškeré zbylé napětí, co to mohlo mít. 2* ()

Jimmi

Po dopozerani jednotky som si hovoril fakt pecka takyto zaver som teda fakt nacakal.Zaver v dvojke ma az tak moc neprekvapil ale musim povedat ze urcite nebol zli.Celkovo sa mi jednotka pacila viac ale aj dvojka urcite ma nieco do seba.Je do velmi dvostojne pokracovanie. ()

dezorz

Sila "Videl 2" je v jeho slabosti, v iIgnoracii silnych logickych hadanok, co nakoniec druhy diel prelogikomplikovanej jednotky vlastne drzi pokope. Sila "Videl 2" je v tom, ze nechytame kazdu chvilu za hlavu, aku logicku absurditu tvorca este vymyslel. Sila "Videl 2" je v tom, ze tvorcovia dokazali neokopirovat prvy diel a skusili najst inu cestu. Inac je "Videl 2" priemerny strachberuci thriller. ()

shyster

Slaboučký odvar skvělé jedničky. Pokračování tohoto typu filmů jako kdyby probíhalo podle učebnicového scénaře (viz Kostka 2). Více lidí, vymakanější pasti, a hlavně vysvětlit jak to funguje nebo kdo za tím vším stojí. Což je největší chyba. Napětí a nevědomost byla jasná přednost. Nejvíc mě v 1 dostalo konečné rozuzlení společně s hudebním doprovodem. Tady chybí oboje. Hlavně to rozuzlení - to si z nás scénarista snad dělá srandu. ()

Rocky88

Sice není už tak originální jako jednička, nicméně se mi dvojka líbila více, než její předchůdce. Po celou dobu z plátna (monitoru, displeje...) sálá nerozkrajitelná atmosféra, díky které sotva může někdo dýchat. Režie se mi zdála na stejné úrovni jako u jedničky, pasti neskutečně brutální, scénář výborně propracovaný a herci taky ušli. A konec je stejně parádní jako u prvního filmu. ()

cariada

Příliš překombinované a dalo by se říct velkolepé to díky tomu že oproti jednotce je tu rovnou 8 lidí ,aby to bylo zajímavější. Jenže někdy více bývá málo. A já tak Amandu litoval ,že hraje znova.....už to bylo více horor než thriller. ()

wampilenka

Tatíček Jigsaw killer opět na scéně. Dostalo se mu více prostoru trochu si zafilosofovat a vychovávat. Není škoda ukazovat tvora, který v prvním díle tolik děsil svou záhadností? Inu, na konci prvního dílu byl odhalen, takže se pohledu do jeho bledé tváře vyhnout nemůžeme. Pointa je tedy vystavěna na trochu jiném druhu překvapení. Ale mě trápí trochu jiná otázka: Co s filmem, který sám o sobě není vůbec špatný, ale vykrádá svého předchůdce? (A ten možná nebyl natočen lépe, ale byl zkrátka první.) Bylo by krásné vnímat dvojku jako variaci, pokus o něco lepšího, ale to by film (a tento obzvlášť) nesměl být průmyslovým produktem. Kdybych se odprostila od kontextu, hodnotila bych třemi hvězdičkami, takhle to jsou dvě především za řemeslo. ()

Attta

Touha po zhlédnutí dalšího dílu byla veliká, a tak jsem si po jedničce musel vidět i tento díl, který na mě udělal stejně dobrý dojem. Nebudu tak kritický jako ostatní, protože musím říct že mě dvojka bavila stejně dobře, i přestože byla v mnoha ohledech jiná. ()

O´Neill

Darren L. Bousman šel ve druhém dílu jiným směrem než James Wan, a místo na hutnou atmosféru vsázel na více akce a nejrůznější typy pastí. Za mě tuto snahu hodnotím rozhodně kladně, protože to co ztrácí na Wana atmosférou, krásně dohání akcí. Za mě znovu 75%. ()

S.W.A.T

Pokračování které je stejně dobré i lepší než originál,i když finále je horší.Jigsaw se konečně projevuje v celé své kráse,a musím uznat že Tobin Bell je nejlepší záporák,kterého mohli vybrat.Další herci jsou také dobří,asi protože je v tomto díle víc postav,ne dvě ale osm+policajti.Co se týče hlavní postavy je dobrá,a taky dobře dopadne.Scénář je stejně dobrý a promyšlený jako první,jen režie se změnila,ale je stejně zručná.Saw ll. se prostě povedl a už se těším na další díl. ()

ifa

Nejdříve jsem viděla dvojku, takže trošku zmatek, ale opravdu jen trošku, idea tohoto dílka je celkem jednoduchá: skupinka hloupých, uječených a protivných osůbek+kouzelná taška nápadů-jeden výsledek - k.o. na tisíc a jeden způsob. Ale stejnak fuj, tomuto já neříkám horor, nakopnout je všechny nohou na řetěze. 40% ()

DruidKarel

757. hodnocený film: Velká změna oproti prvnímu sníku, kde byli vězni pouze v jedné místnosti. Naopak tady mají k dispozici celé prostory, avšak v každé místnostivždycky někdo zařve. Filmu nechybí nápady, ale je jednoznačně slabší než díl předchozí. Pořád nás režisér překvapuje novými a novými mučícími nástroji, ale to je jenom dobře. 4* jsou nyní v mém pohledu možná až moc přehnaným hodnocením, ale snímek si to rozhodně zasluží. Je také zajímevé sledovat (a hlavně poslouchat), za co a proč budou ony osoby trpět. Asi se začínám v tomhle žánru vyžívat. Celá série mě začíná hodně bavit. 4* ()

JohnRambo

Oproti jednotke to už stratilo ten boom ale musím uznať že stále si to udržalo svoje kvality čo sa týka mena. Po vynikajúcej jednotke som sa bál že pokračovanie bude stáť za prd ale musím povedať že som milo prekvapený. Epické finále sme tu mali znova takže z mojej strany spokojnosť. ()

C0r0ner

Přibylo brutality a masakrů, ubylo scenáristické invence, což je samozřejmě na škodu. I tak se ale ještě pořád jedná o kvalitní film, kde je člověk celou dobu napnutý a pořád ještě hrdinům (aspoň nějakým) fandí, aby se z toho průseru dostali. Pro toho, kdo chce vidět krev a vypnout mozek, je to optimální záležitost. 75% ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)