Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Toumyk

I když 2 celkem za původní SAW značně pokulhává, ještě se stále zuby nehty drží. To už se o dalších říci nedá. ()

Beckett

When you're watching a horror movie, do you want to experience a real fear, or do you just want to be nauseated? "The choice is yours" :) ()

Cechyno4

Já si prostě nemůžu pomoci, ale mě se dvojka z celé série líbila nejvíc. Několik lidí v domě plných pastí. A ta scéna s těma injekčníma stříkačkama ? Docela síla ! ()

Unterschleif

Dvojka zrejme v Hollywoode znamená viac a tak je v dvojke viac "hráčov". Moment prekvapenia je ale preč a okrem vynaliezavosti čo sa týka smrtí neprináša pokračovanie žiadne vylepšenie. ()

elanista1

Velmi podobne jednotke, keby boli brutalne sceny nastrihane tak, aby bolo menej zaberov priamo "tam", a zaroven aby divakovi nic podstatne neuslo tak by sa na to mohli pozerat aj labilnejsi divaci, aj ked.. ()

gotham

O dost slabší než jednička, přímo o parník ! Chybí originalita, atmosféra, i ta pointa je slaboučká. No a nejslabší jsou vraždící vychytávky, které byly v jedničce o několik levelů výše. Pořád to stačí na slušný průměr, ale nic víc. 60% ()

Petr59

Dvojka byla jen o trochu slabší, než-li jednička, nicméně, nemám důvod, jí negativně hodnotit. Opět se podle mě jedná, o velmi kvalitní thrillerové pokračování. Do SAWU 2, filmaři nahrnuli co nejvíce kladů z jedničky a k tomu ještě přidali. Na filmu se mi líbí, že odkrývá příběh Jigsawa, který mě poměrně zaujal. Právě SAW 2, prozrazuje smysl celé série. Opět je ve filmu zahrnutá psychologie a věci na přemýšlení. Trochu možná drhne logika, ale zajímavé chvíle ve filmu, to víceméně vyrovnávají. Děj, byl možná trochu složitější, než-li v jedničce. Závěr, byl opět překvapivý, ale možná pro někoho moc rychlý a nevysvětlený. Právě se závěrem, logika poměrně chybí. Největší slabinou filmu, je však brutalita. Je sice stále na hraně únosnosti, ale je jí nepochybně více, než v prvním SAWU. To si myslím že je zbytečné. Já brutalitu v takové míře nemusím. Celá série, by si vystačila s brutalitou, na úrovni jedničky. ()

keyzar

Znovu skvělý film. První díl byl hvězdný a asi se nikdy nepřekoná, ale tohle se také náramně povedlo. Námět tohoto filmu i celé série je velmi zajímavý, bylo dobře, že v tomto díle se více věnovali Jigsawovi, jeho příběh byl sice trochu divný, ale i tak velmi originální. Děj byl zase naprosto skvělý. Byl znovu velmi nepředvídatelný a to propojení z prvním dílem bylo pozoruhodné. Bylo velmi zajímavé zjistit, že se to odehrávalo ve stejném domě jako dříve. Jinak asi největší plus filmu je konec, opět mistrovsky provedený, už né tak působivý jako předtím, ale i tak jsem jenom zíral. Pak taky všechny ty pasti byly náramně efektní a v žádném případě bych nechtěl být v kůži obětí. Nicméně nápaditost při vymýšlení velmi obdivuji. Jsem zvědav jaké pasti vymyslí v příštích pokračováních. Doufám, že zase něco nového. Teď herci, ti byli vybráni skvěle. Všem hereckým výkonům jsem věřil, ať už šlo o vyvrhela nebo policistu. Asi nejlepší byla Shawnee Smith coby Amanda a její role taky, uvidíme jak si ona poradí s tímhle krvavým plánování, doufám, že bude stejně tak dobrá jako Jigsaw. Opravdu kultovní série, kterou mám v plánu zkouknout celou. Uvidí se jak dobré budou další díly. Dávám 93%. Jinak rozhodně doporučuju přečíst si zajímavosti. Je tam psáno, že každá past má nekrvavou cestu, no nevím, zatím jsem se o žádné jiné kromě toho klíče na té skleněné krychli nedoslechl a už vůbec žádnou jinou nenašel. ()

Berzeger

Poněkud slabší pokračování vynikajícího filmu Saw přináší trochu jiný koncept - hlavní past se nyní netýká pouhých dvou lidí, ale rovnou celé skupiny. Možná právě proto se nepodařilo tolik našponovat divácké nervy jako u dílu prvního, v němž jedna oběť měla za cíl zabít tu druhou a ta druhá pouze přežít. Poněkud nudné prostřihy pastí jsou pravidelně střídány napínavějším výslechem samotného Jigsawa. Vědomí, že ho policie má lapeného, ale stále mu v zájmu záchrany zmíněné skupiny nemohou nic udělat, dokáže vskutku zatahat za nervy. Nicméně dávám pouze tři hvězdy za slabší pasti, kolem nichž se Saw koneckonců má točit především. ()

FREEWHEELER

Zmena žánru? Žmýkanie koruniek? Nevidím faktor, ani dôvod prečo by mal nejaký pozitívny faktor prospieť tomuto "pokračovaniu". Veľmi slabý scenár, príbeh je o hovne a z hovna spraviť večeru je nápad šakalaka. Dojímajú ma hlavne spústa krvi a ta "adekvátnosť". Vo všetkom. Idem si spraviť chlebík. So šunkou. ()

HellFireFery

Jak se to často u druhého dílu stává, tak i zde je vše větší a brutálnější. Více obětí, více krve, ale méně momentu překvapení. Pomalu předvídáte, co se ve filmu bude dít a moment překvapení se dostaví na celkem povedeném konci. Přesto to na skvělou jedničku nemá. ()

BenchPress

Nemůžu bohužel jinak, než za tři hvězdy. O Saw se mluví jako o výborné hororové sérii a proto jsem se rozhodl svůj rest smazat. Jednička je naprostá paráda, která mě opravdu překvapila. Druhý díl už je o poznání horší. Teda, on není zase tak špatný. Osobně se setkáme s Jigsawem, což není na škodu, ba naopak. Jigsawova manipulace a skvěle vytvořené hry jsou ve dvojce též výborné. Největším mínusem je pro mě až přílišné násilí. O čem jsou skvělé pasti a dobře vytvořená hra, když se postavy chovaj s prominutím jak dementi. A onen překvapivý zvrat s Amandou jsem měl bohužel už několikrát vyspoilován, takže největší paráda druhého dílu, které se dá srovnat z mého pohledu se zvratem z jedničky u mě nezanechala moc dojmů. 3/5. ()

Don Maty

Krvavejšie, nudnejšie bez hereckých výkonov a záver trošku očakávaný. Vyšťavenie toho, čo z jednotky ešte ostalo. O čom asi tak môže byť 3ka???...3* ()

Wulz

O dost brutálnější... Více postav.... Geniální vrah.... Stejně jako u 1 dílu, i 2 díl má skvělí konec!! Darren Lynn Bousman nesklamal... Jigsawa mam v tomhle díle fakt rád, dokonce jsem mu i trochu fandil... Prostě jednoduše dobré pokračování, které rozhodně nezklamalo. :DD Ba naopak... Druhý nejlepší díl! ()

eMeMko

Po kultovní jedničce velké zklamání. Naprosto jiný styl, zbytečně brutální scény, promyšlené smrtící zařízení vystřídaly předvídatelné pasti a obměna hereckého ansáblu (která samozřejmě musela vzhledem k tomu, jak první díl skončil, přijít) snímku také moc nepomohla. Výjimku tvoří Tobin Bell, který nebyl vůbec špatný. Technické aspekty filmu celkem ujdou, ale je zde hezky vidět, že vyšší rozpočet nutně neznamená lepší výsledek. Ve finále se tedy jedná o průměrný thriller, který neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. ()

maverick080

Saw 2 je (a právdepodobne aj bude) najhorší a najzbytočnejší diel série Saw. Tentokrát sa na režíserku lavičku posadil Darren Lynn Bousman, ktorý už zo Saw 2 nerobí tak prepracovaný dej alebo vôbec, no skôr si k srdcu berie niečo z filmov ako je Kocka. Potešil ma možno len Donnie Wahlberg, Tobin Bell, pár dobrých scén a znovu tak prekvapivý, no nie tak prekvapivý, skôr dobre prepracovaný koniec. A soundtrack. A. Nič. Viac. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)