Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Pitryx

Tento film má obrovskou výhodu. Tedy dvě. Lokace a oba hlavní hrdiny. Jinak je to však spíše okecávačka. Přesto mne to zaujalo, kupodivu. Pár akcí tomu celému pomohlo, abych tomu dal alespoň ten čistý průměr s tím, že podruhé to vidět už netřeba. Na druhý film se moc netěším, ale zvědavý jsem.  50 %  ()

Jonatthan

Efektní podívaná, trochu krkolmná zápletka, ale co...dal bych tak tři a půl hvězdičky, kdyby to šlo... Mám rád ale Jeana Rena a filmy, co se odehrávají v horách, tak je to za 4*. ()

weasel.p

Dobrý kriminální thriller ve stylu Sedm a taky jednou neamerický,což je fajn. Alpy jsou pro tenhle druh filmu super pozadí, paralelní vyšetřování dvou komisařů je originální nápad,navíc se dobře doplňují..starší Reno je dost inteligentní a zkušený a mlaďoch Cassel je tak trochu frajírek. Všechno by bylo ok,ale jednu hvězdu ubírám za ten trapnej o odbytej konec. ()

MiraZ

Parádní thriller odehrávající se v netradičním prostředí. Charismatický Jean Reno podává v tomto filmu skvělý výkon. Originální zápletka, napínavý děj až do konce. Když pominu závěrečnou scénu s lavinou, tak nemůžu dát míň jak čtyři hvězdy. ()

Weirdman

5/10... Klasická kriminálka, v ktorej sa odhaľuje nejaké „veľké“ tajomstvo a vždy to dobre končí. Osobne ma tieto filmy veľmi neberú pokým nie sú niečím svojrázne a ozvláštnené. Purpurové rieky však nedisponujú ani jednou touto vlastnosťou. Pointa je divná a navyše vyznieva dosť doprázdna a spracovanie ako také je dosť fádne, až na zopár atmosférických momentov. Ďalší nie práve najkvalitnejší pokus Francúzov o „hollywoodsky“ kasový trhák. Ale keď sa to tak vezme, tak z francúzskych komerčných filmov posledných rokov sa jedná o nadpriemer... ()

LoudlyMonk

Téměř celý film jsem si myslel, že se mé hodnocení bude pohybovat na metách nejvyšších. Bohužel, potrpím si na propracovaný a promyšlený závěr a ne na spleť nepravděpodobných událostí. Proto jen 3* ()

mr.bredok

Silný námět a dokonale zpracovaný. Napětí si film podržel až do finále. Nějakých vykradených záběrů jsem si nevšiml a i kdyby tak co. Mě vykradl jeden slovenský autor knížku, kdy mě opisoval po celých kapitolách a pak se chlubil, že se jeho kniha prodává jak rohlíky. A taky se tak spotřebovala. Ale to není případ Purpurových řek, jsou silné, to jen tady na databázi se najdou hnidopichové co hledají chyby, aby zaujali. ()

micka999

Tento film se mi hodně líbil, myslím, že dokázal navodit atmosféru jako málokterý jiný a konec se mi zdál překvapivý, Jean Reno je skvělý herec a do role detektiva se perfektně hodil. ()

megajalec

Aj mňa napadlo pri pozeraní, že pozerám na francúzsky Seven :) ale inak páčilo sa mi to, dobrá atmosféra (aj vďaka skvelej kamere), niektoré veci zbytočné, resp. nedotiahnuté, ale spokojnosť je. mysteriózny v pravej podstate ()

IZFNP

Ešte do tých posledných 10 minúť by som dala tri- keď už za nič iné, tak za obsadenie a atmosféru- ale onen záver ma utvrdil v tom, čo som si celú dobu skryto myslela- nuda a ešte k tomu aj divná nuda. ()

Shley

Jeden z nejlepších filmů Jeana Ronoa. Zajímavý, napínavý a ponořené do dobré atmosféry.Konec je sice trochu smíšený, ale ani tak mi to neskazilo radost z filmu. ()

CrazymanM

Už je to hodně dlouho,co jsem tento film viděl,ale přesto mi utkvěl v paměti jako velmi temný thriller s výborným hereckým obsazením! ()

FREEWHEELER

-„I wouldn't do that if I were you.“ Prvý krimithriller ktorý som videl a čert nekecám, môže zato, že som si obľúbil žáner. Nacistická zápletka *-mínus, ale osobný medzník *-plus. ()

Kazisvet III.

Velice dobrý thriller z francouzské produkce. Tak trochu evokuje Sedm, ovšem posazeno do trochu jiného prostředí a s trochu jinou zápletkou. Kvalitní 4/5. ()