Herecký koncert nebo svižné cvičení ve stylu a mixování žánrů v podání Spikea Lee? Trochu od obojího. Tohle od Spikea asi nikdo nečekal, přesto funguje jako Rampa, zachraňujíc průměrný scénář hlavně svojí ochotou dělat narážky na cokoliv a kohokoliv. Denzelovi a Cliveovi nikdo z ostatních herců nestačí a vám jejich úprk řádně zvedne puls. Být trochu "drzý" a nedodržovat hollywoodská klišé se holt občas vyplatí.(4.4.2006)

Je to sice stopadesátá první variace na téma přepadení banky, ale moc se mi líbila díky sympatickému ironickému (a snad i cynickému) humoru, který nezapře, že režisérem je Spike Lee. Herci jsou výteční - dostala mě zejména Jodie Foster, která si svou roli právnické mrchy opravdu vychutnává (škoda, že nemá větší prostor) a Denzel Washington jako drsný a sympatický polda, který je vlastně taky trochu hajzl. :o) A zapomenout nelze na skvěle padnoucí hudbu, která láká k pořízení si soundtracku.(5.4.2006)

...jen chybí u filmu žánr "komedie." Že to bude takhle vtipné jsem vážně nečekal. Jinak si myslím totéž, co někteří ostatní - jako kdyby na kriminální komedii byl naroubován nějaký "vážnější podtoń." To už ty narážky na 11/09 byly funkčnější. Ohromně mě zaujala hudba, zato Jodie Foster nedostala mnoho prostoru. Ach jo...(4.4.2006)

Spike Lee se v komerčních vodách naštěstí neutopil a dokázal natočit velmi příjemný a inteligentní snímek, do kterého něco ze svých předchozích děl také zakomponoval. Scénář má sice výborný nápad, o to více však překvapí, že nakonec vlastně právě tato složka je nejslabší stránkou snímku, jelikož nestačí na ty více jak dvě hodiny stopáže. Naštěstí to nijak v průběhu sledování do očí nebije, za což krom Spika může hlavně naprosto perfektní obsazení a velmi úspěšné balancování na hraně thilleru a komedie. Celkově hodně dobré, ale "králem" tohoto typu filmů pro mě zůstává i nadále Vyjednavač.(7.4.2006)

Největší devízou možná překvapivého thrilleru Spikea Lee jsou výtečné dialogy a výsostná herecká plejáda. Jinak se jedná o klasické téma rafinované bankovní loupeže, které se režisér snaží seč mu síly stačí všelijak ozvláštnit. Dokumentárně pojaté policisty zajišťované místo činu, nezvyklé úhly snímání, atypická hudba, brilantně vlepované scény s pozdějšími policejními výslechy. Nikdo však nechce mrtvé, i policejní vyjednavač Denzel Washington brzy pochopí, že lupiči nejsou žádní amatéři. Komplikovaný děj se pomalu plíží až do vysokých kruhů a bolestné minulosti. Místy statické, místy až příliš nastavované a znova a znova prokombinované, přesto vtipné, skvělé zahrané a zkušeně natočené!!(9.4.2006)