Tenhle "Spike Lee's joint" mě v mnohém překvapil - "Spojenec" mi totiž přijde jako takový koktejl (podle toho, která z postav se zrovna objeví na plátně), chvíli je to ohromně cool thriller (Owen, Washington), potom spy thriller (Foster, Plummer), vprostřed filmu se točíme kolem klasické krimi (Dafoe) a konec je jak vystřižený z podrazáckých krimi-komedií (Owen, Washington). A právě tenhle žánrový koktejl je hrozně moc fajn a ukazuje, že žánr(y) jemu podobných filmů ještě rozhodně není vyčerpán. Opět mě také potěšily různé režisérské vychytávky (třeba už úvodní titulky natočené ve svižném tempu), celkem chytrý scénář, který si na nic nehraje (ovšem pár logických děr by se našlo) a odpovídající herecké výkony. Suma sumárum 5*, protože při odchodu z kina jsem byla zvlášť dobře naladěná filmem trefujícím se přesně do mého diváckého vkusu.(15.4.2006)

...jen chybí u filmu žánr "komedie." Že to bude takhle vtipné jsem vážně nečekal. Jinak si myslím totéž, co někteří ostatní - jako kdyby na kriminální komedii byl naroubován nějaký "vážnější podtoń." To už ty narážky na 11/09 byly funkčnější. Ohromně mě zaujala hudba, zato Jodie Foster nedostala mnoho prostoru. Ach jo...(4.4.2006)

Na jméno Spike Lee si musím ode dneška dát pozor. Ne že bych o něm nikdy neslyšel, ale nemyslel jsem si, že by tenhle režisér dokázal naplnit mé požadavky. Spletl jsem se. Spojenec je po dlouhé době film, který mne dokonale oslovil a rozhodně za to nemůže jen dokonalé herecké obsazení. Skvělý hudební motiv, vypracované charaktery, mistrná režie a dokonalá bankovní loupěž, co víc si mohu od filmu přát. No dobře, můžu se přiznat, že v tuto chvíli trochu přeháním, snímek mě nedostal na lopatky, ale rozhodně k tomu neměl daleko. Normálně bych asi hodnotil trochu níže, ale v tuto chvíli jsem nadšen, že jsem po dlouhé době viděl něco, co mě nutilo alespoň trochu se do hrdinů vžít a ne jen tupě sledovat co se na obrazovce děje. 90%(25.9.2006)

Úžasné.. Od Spike Leeho sem žádný jiný film zatím neviděl, ale todle mě opravdu dostalo na lopatky. Už úvodní titulky, spolu s arabskými rytmy, a vůbec celkově je film opravdu skvělý. Videoklipově pojatý, úžasně zahraný ( akorat s Jodie Foster mám furt problém.. eště mě v žádém filmu nenadchla a i tady byla asi nejslabší ze všech). Cliwe Owen opět potvrzuje pověst charakterního herce a i s maskou přes obličej jeb prostě boží. A hlavně je to strašná prča. Netušil sem, že film o přepadení banky bude takhle vtipnej.(14.4.2006)

• novoten

Překombinované a zároveň nedořečené. Vypravěčský um Spikea Lee mi prostě ne a ne pořádně sednout. Po 25. hodině mě znovu nedokázal první polovinu oslovit, aby mi naložil sice krásný závěr. Tomu pomohl hlavně geniální Clive Owen, ale jinak tahle jednohubka ve své vševědoucnosti a zároveň rádoby-lehkosti zarážejícím způsobem selhala.(16.12.2006)