V čase nejrušnějšího chodu do banky přichází skupinka malířů. Netrvá dlouho a všechny důležité průmyslové kamery jsou vyřazeny z provozu a začátku velké bankovní loupeže už nic nebrání. Lupiči mají vše pečlivě naplánované. Z odposlechu je slyšet jakýsi podivný evropský jazyk a lupiči požadují dva autobusy a dopravní letadlo. Všechny rukojmí donutí převléknout se do stejných kombinéz, jaké mají na sobě, aby tak dokonale zmátli zásahové komando. K loupeži je přivolán rafinovaný a inteligentní policejní vyjednavač Keith Frazier, kterému postupně dochází, že se nejedná o obyčejné přepadení banky. Vzápětí se do hry vkládá i předseda představenstva banky Arthur Case, který má obavy z odhalení obsahu své trezorové schránky nacházející se právě v přepadené pobočce. Proto neváhá uplatnit svůj vliv a na místo činu poslat velmi ambiciózní a bezskrupulózní právničku Madeline Whiteovou. (TV Nova)

Doctord

Spike Lee opět nezklamal.Je to snad jediný režisér z mého pohledu,který jěště neuletěl do komerce. Na začátku jsem si myslel,aniž bych ten film znal,že to bude film o teroristech,asi tomu napomohl úvodní song. Ale směr,který brzy po začátku nabral mne překvapil,je to trošku odlišný Spike Lee než ho známe, čekal jsem na konec, jak to všechno jen dopadne a to u filmu hodnotím vysoko.Přece nechci vědět vše dopředu:-) SBOHEm:( ()

Tuty

Dobrej nápad, spousta ukecanejch dialogů a pro mě místy nuda, ale ta indiánská hudba se mi prostě líbila (nebo sem divnej?)A ten závěr nebyl nejhorší.Film sem bohužel viděl s dabingem a Mahdalův hlas už mě vážně deptá! Přípomíná mi totiž dobu, kdy sem sledoval ohraný vhesky dabovaný na koleni a jednim hlasem, Mahdale už nic nedabuj!Hlavně ne Defoa. ()

Callie

Tato krimi byla přesně podle mého gusta, inteligentní, akční, do posledního záběru neprůhledná. Navíc nacpámo charismatickými hráči - Clive Owen, Denzel Washington, ale i Plummer a Dafoe. Už se těším na opáčko, kde se podívám, co mi uniklo. Na rozdíl od jiných komentářů mi připadalo, že Fostrová se tam moc nehodila. ()

david666

Po druhém shlédnutí bych dal o hvězdu níž. Nějak jsem si asi víca začal všímat některých nelogičností a "náhod", které tady Owenovi hrály do karet. Ale díky ústřední trojici W+F+O má film své charisma. ()

necrosrandist

Ačkoliv je zprvu tuctová zápletka nakonec i poměrně originální, a dokonce i na všechny zúčastněné herce se mi dobře dívá, neodpustil bych si postavit tenhle biják na roveň 25. hodině. Ani náhodou :) ()

E.T.Martin

Zajímavý žánrový mix: na první pohled nevšedně vystavěný krimi thriller o vyloupené bance, v druhém plánu sonda o tom, kde se vzalo americké bohatství (nebo alespoň jeho část), a za třetí sociálně rasové drama, které lze vyčíst hlavně z dialogů mezi postavami - a to spíše mezi těmi vedlejšími, než těmi hlavními. A nakonec taky pocta New Yorku, kde se to všechno odehrává. Můj hlavní pocit: tento film nemá chybu. ()

veverysiak

Zopár drobností, ktoré mohli byť dobrúsené, neuberá skoro nič na lesku tohoto drahokamu medzi filmovými banklúpačkami, ktorý sa smelo môže zrovnávať s tými najlepšími v žánri, takže 90%. ()

carAnthony

Prvá polovica filmu dosť priemerná, no 2. polovica nemala chybu! Spike's Joint is So Cool & Denzel a Clive sú skvelá kombinácia Detektív vs. Zlodej... Vysoko inteligentný príbeh z efektným koncom na mňa naozaj zapôsobil na výbornú! A to som ho prvý krát pozeral so SK dabingom na Markíze... Neskôr som si zaobstaral DVD a to je teda krásna porcia skvelej lúpeže! Najlepšie na tom je že vás film od zamotania sa príbehu vôbec nenudí a to sa odohráva na jednej ulici! ()

Deganawidah

Netradiční bankovní loupež a její celé precizní naplánování dává filmu patřičnou dynamiku, v jejímž víru se události hezky pěkně postupně odkrývají. Sledoval jsem to v podstatě na jedno nadechnutí, přičemž dilema toho, kdo je vlastně ten dobrý a kdo špatný, mě ještě teď nutí drbat se za uchem. Nevím jak ostatní, ale já jsem vždy u filmů s tématem bankovní loupeže fandil lupičům a Spojenec mi v tomto ohledu dopřál opravdovou dávku uspokojení.... :-) V českém znění daboval Cliva Ovena Aleš Procházka a sedlo to tam jak zadní část na hrnec. A. Procházka se dle mého názoru velice hodí na dabování rolí sebejistých postav... ()

Kozlowski8

Ozbrojení gangsteři přepadnou velkou banku a zadržují rukojmí. Vyjednáváním je pověřen detektiv Miller, který rozhodně není v jednoduché situaci. Stojí proti němu silný soupeř a navíc se do všeho vloží ambiciózní právnička která hájí zájmy svého klienta - šéfa banky...Bravurně napsaný scénář, velice členitý děj, protkaný množstvím nečekaných okamžiků, bez hluchých míst. Inteligentní akční thriller bez prolité krve a drsných výjevů, s kvalitními hereckými výkony a s velice zajímavou hudbou. 90%. ()

Tony.Frisco

Neviem si predstaviť, že by hrali hlavné postavy iný herci , pretože toto im sadlo na mieru . Milujem filmy , kde si divák nie je istý ako sa skončia , milujem oblbováky vo filmoch a hlavne zvraty v deji . ()

dthwinter

Spíše drama než cokoli jiného. A možná originální, ale nudné, a to místy tak že dost. Souhlasím s Rentonem, děj je ubohý, prakticky žádný. A pokud jde o "překvapivé zvraty", tak ty jsou spíše k smíchu. Napětí takřka chybí, na začátku se film rozjede, pak přibrzdí tak, až narazíte hlavou o přední sklo a tak nějak doklopýtá bez pořádného závěru do konce. Z hereckého obsazení pro mě nejlepší Denzel Washington. Aspoň víme, že geniální loupež nemusí být vždy dechberoucí zážitek. 50 % ()

japekli

Film dle mýho gusta. I když nerad používám cizý slova, nenapadá mě nic jinýho než sofistikovanej a originální -s prominutím- výjeb se systémem. ()

vofo

Velice příjemná žánrovka, která je o třídu výše díky elegantní režii Spikea Leeho - tradiční téma rasismu nemůž v jeho filmu chybět, hereckému obsazení, ktery kdyby hrálo i jenom na 30%, tak je to radost se na ně dívat a příjemné, nevtíravé pointě. Hudba klasika Terence Blancharda je netradiční, ale příjemá. ()

Borin.P

Film, co na vás udělá dojem svojí chytrostí, kterou nemá. V tomto případě to ale vůbec není na škodu, právě naopak. Inside Man se sice tváří jako přemýšlivé krimi, ovšem uzel zápletky rozuzlíte během první půlhodiny. Jeho silou je spíše postupné odkrývání nových informací, jejich ovlivňování děje a to, jak s nimi zásadní postavy nakládají. Spike Lee svým dílem zasahuje snad do všech možných témat od korupce až po 11. září. Určitě je také potřeba vyzdvihnout scénář a herecké obsazení, kde krapet vyčnívá Jodie Foster. Za mě 5* ()

oSiSko

Videl som to druhýkrát a to po dlhej dobe a vôbec som si to nepamätal, no vedel som, že to bolo skvelé a myslím si to aj teraz. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (více)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (více)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (více)