Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

curunir

No, vlastne aj teraz rozmýšľam, aké hodnotenie by si tento film zaslúžil. Tu má podľa mňa trocha prehnaných 65%, u mňa je to niekde medzi 2* - 3*, ale keďže sa mi viac-menej páčil viac ako Saw prilepšujem. Každopádne má tento film veľa protipólov. Na jednej strane považujem vraždiacu bábku za celkom originálny nápad, na druhej stane sa postupné odkrývanie celej záhady stáva skôr priemerným a mnohokrát obomletým námetom. Samotnému filmu viacej prospieva prvá polovica keď sa drží viacej skôr v detektívnom žánri, postupne keď začína spadať do hororvej sféry sa jedná skôr o obyčajnú lakačku, ktorá akurát nezamrzí potokmi krvi a množstvom mŕtvol. Inak aj samotný scenár je dosť nedotiahnutý a značne deravý, na postave Jamieho otca mi už hneď od začiatku niečo nesedelo, navyše veľmi divne vyznel fakt, že už dlho spolu nehovorili (Jamie napr. nevie , že otec utrpel mŕtvicu), ale otec vie, že Jamieho žena je mŕtva. Tiež samotná postava Mary Shaw je veľmi náznakovo vykreslená, vlastne ani nevieme, či bola bruchovravkyňa alebo či naozaj zabila malého chlapca. V závere sa potom režisér Saw svojim klipovým zostrihom a celým vysvetlením nezaprie a bol som tiež trocha nečakane prekvapení. ()

PauloZ

James Wan je na postu režiséra silným hráčem a ukazuje to i v tomhle mysteriózním hororu. Bohužel doplatil na až moc vymyšlenou látku a slabším scénáři. Loutka Billy sice naháněla strach, ale veškeré mluvení a pohyby loutek mě po chvíli přišly až moc vykonstruované na to, abych se bál. Skvělé ovšem byly momenty ticha při scénách, kdy se má něco dít, hudba a konec, který to všechno pěkně vysvětlil. ()

Marsik

Loutky dobré, sem tam nějaká lekačka, ale ve finále to je jeden z dalších hororů, který extra nepřevyšuje ty ostatní. James Wan s filmem Saw u mě maximálně zabodoval, ale s Dead Silence bohužel ne. 66% ()

Tryskomyš

,,Pokud budeš pořád hledat odpovědi, mohl bys je najít!´´ Dobrý film. Nádherná scenérie jak je to staré divadlo. Super děj. Další podobné filmy Kouzlo(1978). ()

hous.enka

Prumerna lekacka, desive loutky a perfektni (i kdyz castecne ocekavany, ale fakt jen castecne) zaver. Film je trochu podobny Mistru loutkari, ale zatimco jeho loutky vrazdi rekneme osobne, zde primo nevidite zadnou loutku, ktera by se vrhla na svou obet. Jen otoci pohled do strany, natoci hlavu a... a pozor, at nekricite :) ()

ladko

"Príjemný" horor v štýle Saw s prekvapujúcou záverečnou pointou, ktorá ma naozaj prekvapila a zdvihla film na šryri hviezdy. Škoda pomalého tempa filmu- nevyhol som sa občasnému pocitu nudy, ale koniec mi to vynahradil. ()

fcreading

Dead Silence má nejaké tiché strašidelné mrazenia (najmä na začiatku s figurínou na posteli) ale keď zistíte nedostatky, budete určite sklamaný. Tým by som vás nechcel odhovárať od filmu, sú tam momenty, ktoré stoja za pozretie, atmosféra číha na každom rohu a dočkáme sa aj pár dobrých ľakačiek. To je ale všetko, film neponúkne nič a tak vidíme už sto krát tú istú historku o pomstichtivej bábike 60 percent. ()

Krt.Ek

Dead Silence je hororem, na který pravděpodobně brzy zapomenu, protože jsem se při sledování nebál a jen pár scén přineslo mému srdci zvýšenou frekvenci, což je u hororu zásadní problém. Od Wana mě, co se děsivosti a vyvolaného strachu týče, více zaujal předloňský hit horor-fajnšmejkrů Insidious, což ale bohužel také není nějaký horor z extra klasy, dle mého se jedná spíše o takový průměr. Uzavřel bych to tím, že jsem od Wanovy zatím viděné tvorby čekal více, vlastně zaujal pouze Saw, a tady cítím paradox, jelikož jsem více orientován na atmosférické horory než na šokující násilnou explicitu. ___ Jo, a ještě jsem se chtěl zmínit o kladech, jenž jsem přece jen našel (to vidíte, hodnotím průměrně). Zlověstné ticho přichází s velmi slušným soundtrackem a vybroušenou pointou - to je zase bod, jenž mě u Wana vždy nadchne - kdo z hororových fans či jen z občasných diváků (kteří část Wanovy tvorby zkusili náhodou) si nepamatuje konec filmu Saw nebo Insidious? Takhle nějak si totiž představuji pointy, jenž mohou zarazit diváka do křesla. Škoda, že je zážitek ze sledování zkažen nedostatkem slušné atmosféry a hlavně (u tohoto filmu) špatným výběrem herců, což je ještě podtržené tím, že většina postav je napsáno velmi klišoidně. 55% ()

Korbitch

No, takže asi takhle: Začátek filmu je až mrazivý. Loutka působí opravdu více než hnusně! Bohužel to dost ztrácí tempo a Wan opět "nezklamal" a zakončil film bez happy endu, což u něj bylo více než předvídatelné, takže v tomto případě mínus.Jo a Donnie Wahlberg by si zasloužil více prostoru. ()

SaNcHeZ_cz

Nápad s loutkou z masa a kostí se cení. Celkově poměrně atmosfericky slušná nicméně i přesto nijak závratně vyvedená podívaná, která potěší nápadem, zamrazí atmosférou ale zklame zpracováním. ()

ivishka

Ačkoliv nepopírám jistou strašidelnost snímku, musím podotknout, že loutky, duchové a klauni mě děsí snad ze všeho nejvíc. Nutno říci, že herci Ryan Kwanten a Donnie Wahlberg mě ani trochu nepotěšili - drželi si celý film svůj herecký standard(nějak více nepřekvapili) a ani neměli moc možnost se projevit. Co mě ovšem na celém tom hororu rozčilovalo nejvíce byla tak trochu podobnost se sérií filmů SAW a hlavně neustálé vrzání dveřmi. Pravděpodobně přidané zvuky mají divákům více přiblížit tu strašidelnou atmosféru, přičemž dokázala bych mluvit o neustálém vrzání nejméně padesátkrát za film. Tak tedy ten konec byl (kromě občasných xichtů mrtvol) docela strašidelný. "Beware the stare of Mary Shaw. She had no children, only dolls. And if you see her in your dreams, be sure you never, ever scream, or she'll rip your tongue out, at the seam" ()

Praxis

O důvod víc, proč nesnášet panenky a loutky. Solidní překvápko na závěr, co mě opravdu potěšilo. 65% ()

Ridick

no som teraz na rozpakoch, pretoze ten zaver vytiahol cele moje hodntenie z 1* na 3*...asi to bude timom tvorcov SAW, kt. su na taketo zvraty stvoreni...ale mensie varovanie takmer 3/5 filmu su niekedy az odpadove.... ()

GodComplex

Tenhle horurek je vyborny. A vite proc je vyborny? V podstate se to da vysvetlit dvema slovy - Charlie Clouser. Spolu s Clintem Mansellem jsou to momentalne 2 nejlepsi filmovi skladatele tzv. nove skladatelske vlny soucasneho hollywoodu. Az se do vecnych lovist odeberou bohove typu John Williams (ten uz to ma za par), tak bude bremeno kvality viset prave na techto chlapcich. Ale on byl cely film tak nejak naslaply a skvele natoceny, nadherne graficke filtry, dark intro, strasidelne lokace (stare divadlo, hrbitov), kostymy od sestry Davida Cronenberga, jadro tvurcu Saw, ano, to je tam mozna misty znat az prilis, ale proc ne, prnvi dil Saw byla famozni zalezitost a nema smysl ztracet nervy na retardovanych pokracovanich. Skoda, ze scenaristicky a hlavne herecky to jde spis do podprumeru (Ryan Kwanten? sakra, kde toho zoufalce vyhrabali?), navic konec se po vzoru Saw snazi o over-the-top dramaticke vyvrcholeni, ktere nema ani z pulky takovy efekt. Jinak je ale Dead Silence super a ty smirujici panenky nahaneji hruzu! "Beware the stare of Mary Shaw. She had no children only dolls. And if you see her in your dreams. Be sure to never ever scream." 7/10 ()

PKD

Pro mě, zatím ten nejděsivější horor od Wana. Na druhé místo bych dal Conjuring. Jen škoda, toho naprosto se nehodícího a až bolestně nevýrazného hl.představitele, jinak bych šel i na plný počet. A závěrečných 5min. nebo tak, mě dodnes děsí skoro k smrti a to jsem to shlédl už 5x. Na ten počáteční šok při prvním shlédnutí, nikdy nezapomenu. A to jsem byl skálopevně přesvědčen, že po shlédnutí stovek hororů jsem viděl již vše. Wan mi dosti srazil tenkráte tímto filmem hřebínek. A já mu za to moc děkuji. ()

Lucina84

Jeden z mála dnešních hororů, u kterého mě skutečně zamrazilo! Tzv. hororů s loutkama (puppet horrors) bylo natočeno celkem dost, ale tohle mě mile překvapilo. Film se hodně vyžívá v ponuré atmosféře, mrazivém tichu, lekajících momentech. Možná je horor natočen po starém způsobu, ale důležité je, že na diváka zapůsobí. Loutka byla velice hezky ztvárněna a pohled na ni ve tmě a v tom tichu působí dost cool! ()

Makky

Hoci sa jedná len o mierne nadpriemerný horor, ktorý má príjemne mrazivú atmosféru a diváka väčšinu času drží len na základe zvedavosti, vďaka umnej réžii a záverečnej pointe sa dostáva do kvalitných sfér. Wanovi som v poslednej dobe prišiel na chuť a jeho desenie začínam mať rád. ()

SarumanKo

Malý nácvik pred veľkou hororovou smršťou zvanou Insidious. A celkom vydarený nácvik. Zlovestné ticho je krásnou ukážkou bezchybného režijného remesla Jamesa Wana, ktorý dokáže vybudovať nehorázne zimomriavkovú atmosféru aj bez tuctov ľakačiek a primäť neznáme, neskúsené ksichty pod svojim vedením k sympatickým výkonom. Scenár napísaný podľa osvedčených postupov zrejme nikoho neposadí na zadok, ale zapôsobil na mňa takou tou staromódnou mysterióznou zápletkou a atmosférou, ktorá sa dosť ťažko definuje, ale vyskytovala sa v najdesivejších filmoch môjho detstva, kým dnes je veľmi vzácna. (7/10) ()

kaylin

„Zlověstné ticho“ tak rozhodně nijak nekazí pověst obou tvůrců, ale naopak je dalším důkazem toho, že jsou to dobří hororoví autoři a že mají cit pro jednotlivé scény, a to jak pro ty, které vás mají vyděsit, anebo vás mrazit, tak i pro ty, které jsou mírným odlehčením. A i když jsou postavy tak trochu klišovité, v tomhle případě to vůbec nevadí, neboť zapadají do celku. ()

IllIlIlIIl

James Wan se nezapře, opět celkem dobře budovaná atmosféra s typicky Wanovým koncem. Loutky někdy opravdu naháněly hrůzu. Mrzí mě, že konec je sice dobrý, ale nevysvětluje všechny věci. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům