Klasické americké lidské drama o ztrátě a návratu z hlubin beznaděje. Určitě je škoda, že Návrat na vrchol přichází až po například Remeber the Titans nebo basketbalovém Coach Carter, takže je jeho koncept už trochu okoukaný. Přesto je ovšem celý film velmi dobře zvládnutý a většinu diváků minimálně dobře zabaví. McG a jeho parta si totiž každou sekundu filmu budují v divákovi stále větší sympatie i díky dvojici Matthewů, smutnému Foxovi a nadšenému McConaugheymu, za pomoci akčního režiséra, který dynamickou hru zvládá snímat s jednoduchostí a přehledností.(26.7.2010)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o americkém fotbalu, ba i o sportu jako takovém. Viděl jsem Matthewa už v mnoha rolích, ale nikdy ne v takové, jako je tato. Matthew byl uvolněný, vtipný a naprosto v pohodě. Byl jsem překvapen. Film byl zajímavý především tím, že se jako jeden z mála neorientoval na to, jak moc úspěšný team to musí být, aby se o něm musel točit film. Beru tedy v úvahu, že team, který ve filmu vystupuje byl jeden z nejhorších v dané sezóně, ale tvůrcům ani nikomu jinému to nevadilo, proč? cituji: "protože v am. fotbale nezáleží na tom, jak moc jste rychlí, silní a ohební, ale na tom, jak velké máte srdce" ano přesně tohle je myšlenka, kterou se řídil celý film. A díky tomu ho řadím mezi své nejoblíbenější. Příběh byl zaměřen na historii fotbalového teamu, na to, čím si daní hráči prošli, a za co bojovali, bojovali za svoje zesnulé spoluhráče ale i kamarády, a to jim dalo větší srdce, než cokoliv jiného. Jasných 100% za myšlenku, nápad, příběh, a dokonalé herecké výkony.(6.4.2014)

Filmy ze sportovních prostředí mají jednu velkou nevýhodu – prostoduchý scénář, který je okamžitě odhalen a divák už pak jen čeká, jakými prostředky se režisér dobere ke kýženému konci…We Are Marshall bohužel není jiný, ale přeci jenom se v něčem od svých soků odlišuje. Jakoby si McG vzal od Charlieho andílků oddech, půjčil si maximálně tak agresivní kameru a svou klipovitou režii s vysokým počtem střihů nechal doma (samozřejmě zápasy jsou věc jiná). Příběh se ani neline pomalu, ani nijak ďábelsky nepřeskakuje z místa na místo, ale jen tak proplouvá mezi postavami a vytváří uvěřitelné prostředí, které, ač jsem zezačátku avizoval, nepobralo moc na originalitě (teatrální a nenápaditý scénář mluví za vše), zato chytne pevně a nepustí. K této fiktivní ideji dopomáhá i duo výborných herců – zažraného fotbalového trenéra McConaugheyho a zamlklého, vzpomínkami zranitelného Matta Foxe, který snad tímto filmem konečně utvrdil, že nejsou jen Lost a doktor Jack. Rozhodovat se mezi 3* a 4* nikdy není med a v tomto případě za velmi překvapující citlivou režii McG, výborně zahrané postavy a fakt, že se jedná o skutečný příběh rád přimhouřím oko. We Are? Marshall! [Přesná stopáž: 131 min](15.8.2007)

Ono to není špatný film. Bez cca půl hodiny stopáže, která je poskladána ze zbytečných keců by to bylo i na větší hodnocení než dam. Škoda. Atmosféru to mělo na drama fakt slušnou. McConaughey a Fox sympaťáci, kteří film táhnou. Kate Mara slušná kost, což se nedá, díky účesu, říct o January Jones, která byla v prcičkách 100x žhavější :-) Kdyby se zde pohrálo se stopáži, nebo kdyby nebyl střihač lenivý, tak to mohlo byt o hvězdu výše, takhle 3*.(24.7.2010)

• shyster

Víc než polovinu děje všichni chodí jen okolo a vzpomínají na všechny ty hráče, co zemřeli v letadle. Příběh se nikam nehne a když nakonci tým složený z průměrných hráčů vyhraje jediný zápas v sezóně a McG nám to poddává jako kdyby vyhráli samotný Superbowl, tak to jsem se od srdce zasmál. I mezi ostatními filmy o americkém fotbale je to jen šedý podprůměr.(18.9.2009)

• - Jednalo se o charterový let, při kterém zahynulo 37 členů týmu, 8 členů trenérského personálu, 4 členové leteckého personálu, 1 zaměstanec letecké společnosti a dalších 25 významných lidí. 70 dětí ztratilo jednoho rodiče a 18 dětí navíc osiřelo. (sir-dave)

• - Otec zemřelého hráče Chrise Greffena (Ian McShane) si čte v kavárně knihu "Na západní frontě klid" od Remarquea. Když trenér Jack (Matthew McConaughey) povzbuzuje ředitele k návštěvě federace, píská melodii z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Na konci v titulcích je záběr na ceduli s nápisem: "Bůh dal, Bůh vzal." Jedná se o citaci z Bible, z Knihy Jób, první kapitola, verš dvacátý první. (Kuny27)

• - Film si odbil premiéru 12. decembra 2006 v Huntingtone, hollywoodska nasledovala o dva dni neskôr. V oboch prípadoch bol použitý zelený koberec namiesto tradičného červeného. Zelená je totiž farba tamojšej Marshall University. (misterz)