Ve filmu je zvýšený počet sympatických chlapských postav, který jsou jen tak mimochodem výborně zahraný. "Temný" Matt tady hraje jednu z nejsympatičtějších postav svý dosavadní filmošky, stejně tak i druhý "ztracený" Matt. Nejvíc se mě líbil Dedmon, byla to taková nenápadná postava, ale měla v sobě velký srdce. Film je spíš psychologickej než sportovní a je natočen velmi citlivě, třeba scéna s havarií letadla, žádný "šokující" záběry na mrtvý, ale chvika černýho ticha a pak střihy na obyvatele Huntingtonu, nádherný, tomuhle se říká úcta k pozůstalým. Závěrečný titulky mě zase přesdvědčily o autorský upřimnosti a to já umím ocenit.(10.4.2014)

Film o dobre a optimizme v smutnej a ťažkej realite. Aj keď sa nemôžem ubrániť pocitu, že ide o priamy útok na city diváka, film u mňa zafungoval. Dej je síce pomerne jednoduchý avšak aj napriek tomu, že sa tu nájde pár hluchých, nudnejších miest, dokáže udržať pozornosť celý čas. Na začiatku sa stane veľká tragédia a potom sa už všetko od nej odvíja. Na druhú stranu, emotívne to nebolo také vypäté akoby sa dalo čakať, ku koncu sa to síce zlepšilo, ale tiež som z toho nepadol na zadok. V rámci mierneho nadpriemeru však ušlo. Najviac ma oslovil a upútal výborný Mattov výkon a odklon od jeho typickej hereckej pózy. Takého "nadšeného" a s takou mimikou som ho ešte nevidel :). 75/100(9.4.2014)

USA, 70 léta. Když se univerzitní fotbalový tým vrací z turnaje, letadlo havaruje, a všichni hráči, trenéři i někteří věrní fanoušci umírají, vypadá to, že je na Marshallově univerzitě s americkým fotbalem konec. S tím se ale nesmíří někteří hráči, kteří náhodou v letadle nebyli, a seženou podporu univerzitního vedení pro pokračování fotbalové tradice. Místo trenéra, který musí z ničeho postavit nový tým, přijímá Jack Lengyel (Matthew McConaughey) - ale nečeká vůbec lehký úkol ... Ač jsem do tajů amerického fotbalu nikdy moc nepronikl, filmům o něm (hlavně těm, které mají hlubší myšlenku) se vůbec nebráním. Návrat na vrchol je právě jedním z takovýchto filmů, navíc natočený dle reálné události (proto [Pozor spoiler!] - Marshalls pod novým trenérem opravdu první sezónu nevyhrajou, jak by možná divák čekal [/Konec spoileru]), což určitě filmu patřičnou hloubku dodává. Navíc má film docela slušné herecké obsazení, kterému vévodí Matthew McConaughey jako nový trenér mužstva a nebo David Strathaim, jako děkan univerzity. Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli nedat 4*, ale nakonec jsem si to rozmyslel - přece jenom tomu ještě něco chybělo ...(22.3.2009)

Skutočný osud amerického futbalového tímu Marschall. Dojímavé, tragické....a bohužiaľ podľa skutočnosti.....Matthew McConaughey v netipickej roli, ktorú zvládol bravúrne a na ktorého sa bolo radosť pozerať, Ian McShane a Anthony Mackie ktorí akoby to vážne prežili a nádherná, ale dojímavá Kate Mara. A tak ako film aj ja vzdávam hold luďom ktorí prežili tragédiu mestečka Huntington a museli sa vyrovnať so stratou svojich najbližších. Marschall boli, sú a navždy budú. Prečo? Pretože každý obyvateľ Huntingtonu asi kričí ................................................................WE ARE MARSCHALL...............................( my sme Marschall )(11.1.2009)

Sportovní film z podstatné části dělá hlavně to, jak se mu podaří zprostředkovat samotné sportovní záběry a tady musím smeknout, jsou výborně nasnímané, zrežírované a skvěle podbarvené těkajícím hudebním doprovodem. Filmu nechybí ani dobře zahrané charaktery, mající své reálné předobrazy. McConaugheyho entuziastický trenér vystupuje nad ostatní, ale třeba Fox se Stathairnem ho minimálně dotahují. To, co se mi tu ale moc nelíbilo, je přemíra patosu v přímé mluvě postav. Tady se mi zdá, že scénárista příliš tlačí na pilu a srdceryvnost zbytečně ždímá do sucha. 65%(12.1.2008)

• - Jednalo se o charterový let, při kterém zahynulo 37 členů týmu, 8 členů trenérského personálu, 4 členové leteckého personálu, 1 zaměstanec letecké společnosti a dalších 25 významných lidí. 70 dětí ztratilo jednoho rodiče a 18 dětí navíc osiřelo. (sir-dave)

• - Film si odbil premiéru 12. decembra 2006 v Huntingtone, hollywoodska nasledovala o dva dni neskôr. V oboch prípadoch bol použitý zelený koberec namiesto tradičného červeného. Zelená je totiž farba tamojšej Marshall University. (misterz)

• - Otec zemřelého hráče Chrise Greffena (Ian McShane) si čte v kavárně knihu "Na západní frontě klid" od Remarquea. Když trenér Jack (Matthew McConaughey) povzbuzuje ředitele k návštěvě federace, píská melodii z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Na konci v titulcích je záběr na ceduli s nápisem: "Bůh dal, Bůh vzal." Jedná se o citaci z Bible, z Knihy Jób, první kapitola, verš dvacátý první. (Kuny27)