Hodně zajímavý a silný příběh v rukou dost mizerného režiséra. Nejhorší mi na všem přišel střih, kdy se často jednotlivé záběry nepodporovaly a spíše vylučovaly. Doják to mohl být klidně od začátku do konce a režisér se o to asi i snažil, ale silné mi přišly snad jen 2 nebo 3 scény a to díky hercům a skutečnostem pravdivého příběhu. Opravdu kouzelný je Matthew McConaughey, který si tu dává snad svou nejlepší roli. Po sedmi letech jsem film viděl bez tragického začátku. A na to, že to bylo s otřesným českým dabingem, jsem film prožil mnohem silněji. Tak jsem musel jednu hvězdičku přidat.(19.3.2009)

Tenhle film nepřichází ani za mák s něčím novým. Jenže když se člověk zamyslí, je to tak i v životě, stále dokola se opakují ty samé události s novým očekáváním a sport je schématický a zároveň vždy překvapivý jako nic jiného. Návrat na vrchol je klasickou sportovní podívanou, kdy se z uznávaného mančaftu stane neštěstím tým na odpis, vlastně vůbec neexistuje. Jenže to nejdůležitější, co jsme mohli vidět ve filmech jako Coach Carter aj., je nevzdávat se, sebrat odvahu, věřit si a držet spolu. Outsider najednou bojuje nejen s ránou osudu, ale také s celým městem, u kterého si musí opět získat důvěru a chuť fandit fotbalu. Matthew McConaughey mi jako trenér příliš neseděl a prvních dvacet minut mi přišlo přeemotivovaných, nicméně celkem to šlo. Ač na základě skutečné události by se dalo jistě vymáčknout trochu víc. (60 %)(13.3.2012)

• RHK

Dojímavé sportovní melodrama o tragickém konci jednoho fotbalového mužstva a nelehkém začátku jejich následovníků. Hra na city, zpomalované záběry klíčových okamžiků hry a standardní mnohokrát viděný příběh od porážky k vítězství však zařadí tento příjemný film jen do zapomenutelného podprůměru. Jen díky tragickému námětu a také díky solidní práci kameramana možná stojí za shlédnutí. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222350-navrat-na-vrchol/videa/(24.7.2010)

To je tak americký, tak blbý, nebo jinak – blbě natočený. Film je natočenej podle skutečných událostí, ale popravdě, nijak mě to nedojímá. Film je plnej patetickejch a trapasem zavánějících rozhovorů, který film neúměrně natahujou. Chtělo by to razantně zkrátit (včetně McConaugheyho šerednejch kotlet), a taky režiséra, kterej se neohání rozmáchlými gesty a kterej umí pracovat s herci.(25.7.2010)

Film ze kterého jde ze všeho nejvíc cítit amerika podobně jako z topinek česnek. K americkému fotbalu jsem nikdy vztah neměl a po tomhle filmu ani mít nebudu, což je škoda. Navíc, některé scény ve filmu mi přišly jako vystřižené ze statečného srdce Mela Gibsona, podbarvené podbízivou hudbou. Avšak co se vytknout nedá, je režisérovo oko a schopnost poskládat pár pěkných obrázků dohromady, podobně jako to bylo s Charlieho andílky. Zkrátka McG ví jak působit líbivě na diváka a těch pár scén je opravdu úžasných. Poprvé a docela příjemně, mě překvapil Matthew McConaughey v roli trenéra který oživý mrtvý tým a postaví ho na nohy. Celkově je to však jen dojemný, sportovní, americký film převázaný mašlý, na které je nápsáno (Podle skutečné události) který má filmu dávat punc vyjímečnosti... ale nedává.(31.5.2009)

• - Jednalo se o charterový let, při kterém zahynulo 37 členů týmu, 8 členů trenérského personálu, 4 členové leteckého personálu, 1 zaměstanec letecké společnosti a dalších 25 významných lidí. 70 dětí ztratilo jednoho rodiče a 18 dětí navíc osiřelo. (sir-dave)

• - Otec zemřelého hráče Chrise Greffena (Ian McShane) si čte v kavárně knihu "Na západní frontě klid" od Remarquea. Když trenér Jack (Matthew McConaughey) povzbuzuje ředitele k návštěvě federace, píská melodii z filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966). Na konci v titulcích je záběr na ceduli s nápisem: "Bůh dal, Bůh vzal." Jedná se o citaci z Bible, z Knihy Jób, první kapitola, verš dvacátý první. (Kuny27)

• - Film si odbil premiéru 12. decembra 2006 v Huntingtone, hollywoodska nasledovala o dva dni neskôr. V oboch prípadoch bol použitý zelený koberec namiesto tradičného červeného. Zelená je totiž farba tamojšej Marshall University. (misterz)