Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Puol

Žmýkanie pôvodného nápadu, explicitné násilie, ktoré film degraduje len pre určitú špecifickú skupinu divákov. Na druhú stranu treba pochváliť záver (cca posledných 20 min), kde som uvažoval aj o vyššom hodnotení. ()

Vodny

Nastavovaná kaše nebo něco nového? Tak napůl. Scény s umírajícím Jigsawem, kdy vysvětluje první dva díly a skládanka začíná do sebe zapadat, jsou zajímavé. Brutalitou opět na úrovni, ale není toho tolik, jako v minulosti. Zkouška jednoho chlapíka není kdovíjak zábavná, ale pozornost udrží. Tento díl tak pro mně sérii Saw důstojně ukončuje, ale otevřeně se přiznávám, že další díly už vidět nechci. ()

hEROic

dalsi slaby odvar vyborneho prvniho filmu... opet se mi libily odkazy na jednicku, ale jinak tezky prumer... aspon, ze na konci nejaky prekvapko ;) 60% ()

John8

A tohle už je jen o tom "Hele jak umíme bejt hnusný!" Myšlenky poskládané z předchozích dílů, ale bez charakterů ke kterým by jsme přilnuly padají naplocho. Tento díl (a hlavnějeho hloupý cliff-hanger) mě odradil od sledování jakéhokoliv dalšího dílu SAW. ()

GOREGASM

Do třetice už to Whannellovi nežeru, protože podobně z prstu vycucanou pointu, která má napravit divákovu nevěřícně ukroucenou hlavu (ledaže by šlo o podvědomou past, nyní ovšem na diváka), akceptovat nelze. Jde už téměř o samoúčelný trapfest, kdy rafinovanost je zakázaný pojem. Režisér to na vás plive a je na vás, jestli to přežijete. Pasti mají nápad, to se jim upřít nedá, samozřejmě na úkor logiky i herců (ti jsou opět otřesní a to zatím nedorazil Costas Mandylor), ostatně jako celý snímek, který se snaží o propracovanou propojenost skrze Saw 1 - 3, nicméně pila naráží na kámen. Na druhou stranu nabízí brainless and gory relaxaci po jednom pěkně vopruzoidním dni v práci ;-) 40% ()

BeranSon

Saw 3 je vážně nejkrutější kousek této série. Hlavy, ruce, nohy... to vše tam lítá vzduchem. Dodal bych jen to že už to není ten starý dobrý SAW. 5/10 Ta scéna jak mu operuje mozek mě celkem vzala - síla ()

helloween93

Od trojky bohužel začala ta nekonečná recyklace téhle série. Právě ve trojce startují nekonečně a rádoby chytré “mindfucky” a nabalování děje pod pojem “hra”. Zároveň ve trojce začíná i nekonečný sled hloupých rozhodnutí hlavních postav, které se táhnou až do posledního dílu. 2* ()

domirovec

Popravdě řečeno, třetí Saw v podstatě ani není horor, ale spíše drama s takovým nemocničním nádechem.. Když se totiž manželé, kteří spolu řekněme nemají zrovna nejpěknější a nejlepší vztah dostanou do další hry Jigsawa, který pomalu umírá.. Tyto manžele unese Amanda, kterou si Jigsaw vybral jako jeho '' pomocnici''.. Je to jenom na Jeffovi (manžel) a jeho manželce (jméno jsem zapomněl :/), která Jigsawa musí udržet na životě, přičemž Jeff musí projít pekelnými nástrahami a úkoly od Jigsawa. 3/5 ()

Hovado

Saw 3 se živí jedině na úspěchu dvojky a jedničky. Trojka má hodně hluchých míst a co podle mě tady chybí úplně je strhující běh filmu jako byla dvojka a jednička. Jednička na jednom a tom samém místě, dvojka se držela skupiny lidí a furt to bylo velice originální za to tady ve trojce jsou sice opět originální smrti, ale vzhledem k brutalitě až nesmyslné. Trojka je hodně divná a taky hodně brutální to se fakt musí uznat, ale co je ta série, která se bude předhánět v tom, kterej díl je krvavější. Aspoň, že série SAW má pokaždé skvělou pointu a závěrečný maraton, který nám vše vysvětluje je geniálnězapadající skládačka narozdíl od tak pitomé krvavé trapárny jako je Hostel. Saw 3 u mě zachránila hvězdičky zhruba od půlky filmu a za hlavní dějovou linku Jeffa a Amandy, jinak k ději už jsem mluvil. Jen kdyby toho bylo ještě víc. Já jsem zvědavý kolik dílů do roku 2010 ještě bude! ()

martiňák odpad!

Saw 1 nebyl vylozene slaby film, ovsem Saw 3 je jednim z uplne nejhorsich, neli uplne nejhorsim filmem co jsem kdy mel tu smulu shlednout. Pripada mi, ze tvurci jen chteli sokovat nechutnostma, navic maximalne neprehledne natocenyma, pricemz dej a zobrazovane souvislosti postradaji jakoukoliv realisticnost ci logiku. (Poznamka - Napada me, ze kdyz podobny komentar napise nekdo na film, ktery se me libil, rikam si proc radsi autor komentare nemlci a proc jen na tvurce vrha spinu. Tak pokud se nekomu film libil, tak sorry, ale pro me predstvovalo Saw 3 natolik silny negativni zazitek, ze jsem "odpad!" s kratsim kritickym komentarem udelit musel.) ()

salamandrr

Na první díl to nemá,ale jelikož trojka nám dokresluje příběh musí se jí nechat prostor...ano je to zbytečná brutalita,ale tu nezaviňuje Jigsaw,ale obyčejný vrah(ne,že by Jigsaw byl nějaký svatoušek,podle mě je to megasvině,ale aspoň je to svině co dá šanci narozdíl od Amandy).Pokud jste neviděli 1 a 2 pak pro vás tento snímek bude jen bezduché násilí ()

Ronyk7

Co jsem od toho čekal, to jsem i dostal a já čekal dobrej nářez. První půlhodina byla našlápnutější než zbytek filmu, ale je to logické......kde by ty postavy na vyvražďování pořád brali???? Tolik jich zde není a ještě něco muselo zbýt na čtverku nedej (dej) Bože na pětku :) 22.05.2007 ()

valheru

pokud jde v dnesnim hororu/thrileru o co nejvetsi znechuceni divaka detailnimi zabery otevrenych ran na tele, jsem zvedavy, jak bude vypadat horor za par let. ze by zabery z masokombinatu, z piteven, z krematorii? ()

Barak

A víc krve a víc brutality a víc "škaredých" věcí.. a míň "příběhu" - asi tak nějak dopadl třetí Saw. Celý díl postrádá jakýkoliv větší náznak nějaké pořádnější zápletky - vše se odehrává kdesi v nějaké budově, možná podzemí, kde nějaký chlápek furt někde chodí po místnostech, kde jsou lidé (co s ním mají něco společného) a on je může zachránit nebo ne a na druhé straně je tu Jigsaw ležící na lůžku, kde se o něj stará doktorka a Amanda tam furt tak pochoduje a je úplně na kaši a nejradši by všechny povraždila - nikdo neví proč. Buď se tam furt kecá a nic se nevyřeší nebo tam je záběr na maníka, jak chodí po "cestě za odpuštěním", která je lemována spoustou pastí, brutality a mrtvými těli. Sem tam se objeví nějaký záběr, který ukazuje, jak probíhala příprava místnosti pro první díl Saw - což se snaží vysvětlit případně nedostatky, ale zároveň to zbytečně natahuje už tak debilní zápletku. Pasti opět nové a neohrané, tvůrci si hrajou s barvičkama, s filtry.. vypadá to hezky. Závěrečná pointa se snaží být strašně "cool", šokující a tvářit se kdovíjak je skvělá, ale je ze všech dílů nejslabší - pitomá, nesděluje nic důležitého.. ale v rámci toho příběhu se lepší snad ani nedala vymyslet. Nejslabší díl trilogie.... 5/10 (jsem zvědav, jak to vymyslí se čtyřkou, protože vykřesat z toho něco většího už rozhodně nepůjde) ()

jay.lee

My chceme vidět více krve!.....Tak my Vám tu krev tedy ukážeme!..Řezání, krájení, trhání, půlení, čtvrcení, pálení..to všechno tady k vidění je, ale kam se poděl příběh? Etrémně nasilné a brutální již třetí pokračování saw...je libo operace mozku? Prosím! Nechte si chutnat! ()

aR3Zz

Jestlize druhy dil serii nepozvedl (ale ani nijak vyrazne neshodil), tak treti pokracovani jeji jmeno doslova pohrbil. Jde podle meho nazoru jen o vareni z vody, zadne nove napady neprinasi a stale stejne zapletky uz zacinaji nudit. At zije komerce! ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí