Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

Marty_cz

Po dlouhé době konečně přichází pokračování a ono je z toho nakonec tohle. Mohl z toho vzniknout daleko hezčí film, ale i přes to jsem se u toho nenudil. Akce byla dobrá, scénář dobrý a vše do filmu sedělo, ale to co tenhle film (nemůžu říct: zkazilo), ale ubralo na kvalitě o 50%, tak to byli nejspíš režiséři, kteří nemají ještě moc zkušeností, tak bych film formátu PvA raději přenechal zkušenějším. Ale i přesto krásný průměrný sci-fi film. ()

harycek

Celý film ve tmě, to je teda pokoukáníčko , predátor zabíjí lidi a někdy i vetřelce, uklízí mrtvoly aby to bylo komplikovanější,vetřelec v porodnici toť hnus, no větší guláš jsem dlouho neviděl, hnusná zrůdnost , kdo to točil by měl vyhledat lékaře!!!!Posledních 20 minut to zachránilo jinak jsem napsal "Odpad"!!! ()

Petr59

Totální blbost. Nemělo to hlavu ani patu, žádný děj, žádný příběh, prostě nic. Bylo to strašně prázdné a jediné na čem film stál, bylo vraždění mnoha lidí různými vetřelci a predátorem. To bylo jediné. Celý film byl jen o tom, že se umíralo a lidé utíkali pořád z bodu A do bodu B. Nemělo to žádný příběh, žádný cit, žádný hlubší smysl, skoro ani žádné emoce, bylo to úplně o ničem. Tak debilní film už sem dlouho neviděl. Kromě toho, že to nemělo žádný děj, byl další velký nedostatek ten, že ten film byl strašně nepřehledný a nedržel pohromadě. Samozřejmě, když něco nemá příběh tak to moc pohromadě nedrží, ale to nebylo jen tím. Ve filmu se vyskytovalo velké množství postav, ale skutečně jako velké množství. V tom jsem se začal brzy ztrácet, protože tam byla hromada lidí, pořád někdo umíral a já přestával mít přehled, kdo je kdo. A zvlášť, když nás nikdo s postavami ani neseznámil, byly to lidi bez nějakého charakteru, bez nějaké originality. Byli jako Šmoulové, téměř všichni byli stejní a jediná jejich role ve filmu byla ta, něco tam hrát než zemřou.... Vlivem toho, že v tom filmu umírali lidé prakticky pořád, se divák neměl šanci s postavami seznámit a ani si utvořit o nich nějaký obrázek. Další chyba byla ta, že ve filmu byla teda strašná tma. Nebylo tam většinu filmu skoro nic vidět, pořád byla jen tma. A když se většina děje odehrávala v té blbé tmě, tak jsem zase se ztrácel a nevěděl jsem, zda útočí vetřelec nebo predátor, která z postav zrovna umírá, atd.... Příšer tam bylo také hodně, v tom se zkrátka nedalo vyznat. Lokalita byla velmi nepřesná, v tom se také nedalo vyznat. Bylo to strašně primitivní, hloupé, zkrátka určené jen pro ty, kteří o ničem nepřemýšlejí, žádný příběh je nezajímá a chtějí vidět jen vnitřnosti a krev. Toho bylo ve filmu dostatek. Krvavé to bylo až moc a pořád tam někdo umíral. To byl příběh jen o smrti a nedávalo to ve výsledku žádný smysl. Sem tam se objevila nějaká ta snaha nastínit nějaký děj (odletíme vrtulníkem z centra nebo od nemocnice...., zamilovaný kluk který miluje tajně blondýnu.....). Ale nebylo to vůbec šikovně zpracované, bylo to velmi krátké a v nic moc se to nevyvíjelo. Ten vývoj toho filmu byl téměř celou dobu stejný, nic tam negradovalo. Prostě červené moře od začátku do konce a v tom moři plavaly žaludky, střeva, játra, ledviny..... Druhá polovina filmu byla lehce lepší, tam už trochu byla snaha o nějaký děj (samozřejmě marná) a už tam bylo alespoň trochu napětí, např. na konci při odletu vrtulníkem. Navíc druhá polovina filmu měla také tu výhodu, že tam výrazně ubylo postav a začalo to být lehce přehlednější. Jenže potom zase tam bylo milion oblud, velká tma, samé umírání a kvalita filmu šla zase dolů.... Románek mezi tím klukem a holkou byl vcelku romantický a řekl bych že jedna scéna v tom filmu stála hodně za to, jenže byla strašně krátká a nevyužitá a hned zase přišlo vraždění. Kdyby se tvůrci více soustředili na příběh, výrazně by tam ubylo oblud, smrti a krve a hlavně tmy, tak by to možná mělo hlavu a patu a mohlo by se to dostat k lehkému průměru. Takhle to pořád lítalo od totální kraviny k průměru, takže dávám dvě hvězdičky. Je to hloupý a velmi laciný film, jehož jedinou náplní je vraždění, tma, krev, obludy a vnitřnosti. Nebýt zlepšení v 2.polovině, romantické scény a mírné dávky napětí, šel bych ještě níž. () (méně) (více)

Agonie odpad!

Kdyby to byl aspoň debilní a bezduchý akčňák, ale ono to všechno je tmavý a blbě natočený, takže z akčních pasáží máte místo zábavy jen bolest hlavy. ()

blazma

Další pokračování, trošku se to dalo očekávat po konci jedniči. Kříženec Predátora s vetřelcem, je docela fajn nápad. Nedá se ani říct že by vypadal až tak špatně. Zasazení do zapadlého horského městečka se dá překousnout. Bohužel nezajímavost hereckého obsazení, celý zážitek dost kazí. Nemá vůbec žádný vztah k postavám, ani k těm hlavním. Kdyby tam vrátili aspoň tu jedinou přeživší z prvního dílu, hned by to nabralo lepší obrátky. ()

Nikolas__

Za mě jeden z  nejpodhodnocenějších filmů na ČSFD. Sakra lidi proberte se, tohle má nad jedničkou kilometrový náskok - názor na oba filmy jsem tak trochu prohodil a teď si cením více dvojky. Proč? Ničí lore o něco méně, je delší, nemá tak zběsilé tempo a příšerný scénář. Každopádně jednička je akční blockbuster, dvojka akční horor. První AvP mělo sice o hodně lepší akční souboje mezi Predátory a Vetřelci, ale dvojka zase vrátila charakteristiky pro tyto dvě bytosti typické - predátor byl v AvP úplně obrněný, přitom má být oblečen jen minimálně a má být zatraceně pružný. A Vetřelec byl v předešlé části jako nějaká digitální divnověc co běhá po čtyřech jako by se nechumelilo. Ve dvojce už je zase majestátnější a není to jen potrava pro Predátory. Tady jsme dostaly úžasné vizuály, temnou atmosféru pěkného města, lepší postavy, lepší scénář, super hudbu a celkově je Requiem mnohem tajemnější a bližší Predátor jedničce, dvojce a vetřelčím filmům, než jeho předchůdce. Tam sice byla královna, ale k čemu to je když je absolutně ponížená a působí jako nemotorný digi-dinosaur. Atmosféra na začátku filmu je fakt boží, snímek nenudí, a vrátil temnou stylizaci (s čímž ale souvisí i negativum, tedy že v akčních scénách není často skoro nic vidět) a napětí. Je mnohem hororovější než jednička a navíc má pořádnej říz i v brutalitě. Jednička se svým PG-13 působila na tuto sérii až směšně. No, tady vážně o krev nouze není (hlavně začátek v lese je víc než celá jednička). Malá vsuvka, filmu brání k plnému hodnocení absence přehledných akčních scén z jedničky, místo toho jsme dostaly scény kde na ty nádherné kostýmy a efekty ani nejde vidět, a kvůli primitivnímu scénáři. Pár scén z finále se mi nelíbilo. Final fight monster není moc epický. Postavy nemají v závěru moc cool momentů. Všechny monstra jsou vidět moc brzo. Jsem ale za tento film upřímně fakt rád, dostaly jsme tu navíc i výborného Predaliena. Celkově je AVP:2 mix Predátora jedničky, Vetřelců od Camerona a potom tak nějak smíchané první AvP s Antalovým Predators. Naprostá chuťovka. ()

Frca

Mně se první díl docela líbil. Bylo to zajímavé, vidět boj těchto dvou známých monster. Ale druhý díl... To bylo trochu moc. . Místy to bylo neuvěřitelně odporné. Jako..ve Vetřelci byly také poněkud drsné smrti, ale tady se i docela otrlý hororový fanoušek, jako já, odvracel. (Scéna s kladením vajíček a několik chestbusterů v těle najednou.)😫 ()

sus

Teď jsem přišel z kina, a musím říci, že jsem spokojený. Film splnil přesně, co jsem očekávall a možná ještě více po stránce akce, ale dějově nic víc ani nic mín. ()

david666

Co se týče akce tak bych dal i vyšší hodnocení. Na druhou stranu film trochu sráží řešení různých vztahových věcí mezi rodiči a dětmi, teenagery a dvěma bratry - tohle sem podle mě nepatří. Každopádně je lepší film vidět v kině - v televizi akce tak nevyniknou. Je tady pár dobrých a vcelku nových momentů (těhotná ženská a vetřelec nebo pro mě nečekaná smrt blondýnky:-)) Taky je dobře, že tvůrci přitvrdili, což se týká krvavých scén (i když mohlo to být i lepší:-)). Celkově něco mezi *** a ****. Ale kdo má rád tyto "nestvůrky" (jako já) tak si může dob přidat. ()

l.bejk

Lepší než jednička?Určtě!!! Ale moc krátký,moc jednoduchý,moc jednotvárný,prostě není to špatnej film ale dokud to nepřevezmou pořádný režíséři,tak to bude pořád slabej odvar. ()

jukyn

Asi jsem se dal na sra*** ale mě se to prostě líbilo... Pár nevychytaných scén,viz rodička v nemocnici...ale jinak akční,tajemné,hororové...konečně predátor záporák.Musím říct že největší překvapení tohoto roku...čekal jsem srajdu ale napnutý jsem byl až do konce...doufám že bude i trojka;-) Ještě jak říkal Hitman...od tohodle filmu nelze čekat scénář,pointa...od tohoto fimlu lze čekat plno alienů...jednoho nasranýho predátora,jednoho nasranýho hrdinu a jeho bráchu,vojandu a dítě...hlupáka šerifa...nic víc.A je pravda že tento film to splnil a až se budu chtít odreagovat filmem u kterého nebudu muset myslet vím kam sáhnout... Protože pokud by se dělali jen filmy s nápadem,skvělou režijí a dějem,s neroztřesenými scénami...tak pak bych u TV asi umřel...zavařily by se mi závity ()

mouzi

Jelikoz jsem fanda obou techto mimozemskych stvoreni, cekal jsem na toto pokracovani docela s napetim, i kdyz jsem tusil, ze to nedopadne dobre. A nedopadlo. Prvni dil mel sice otresny scenar, ale byl zajimavy aspon po strance vizualni a souboje tam byly prehledne. Toto "pokracovani" je naprosto nezajimava slatanina, kterou si v hlave muze vymyslet kazdy fanousek. Nejvetsi absurditou je umisteni deje do mesta plneho lidi. Tim se naprosto ztraci napeti a zabava se taky nekona. Krom toho je ve filmu spousta hrubych nelogickych veci, ktere odporuji originalnim filmum a celkove pusobi rozervane a neucelene, chybeji souvislosti a nema to zadny spad. Predator 2 taky radil ve meste, ale film je 18 let stary a dej ma idealni spad a skvele akcni sceny. Je mi to lito, na predatora nedam dopustit a toto je zneucteni obou originalnich filmu (Predatora i Aliena). Prvni hvezda za predatora, druha za aliena. Nic vic. ()

Konys

Jako fanoušek všech filmových, herních i knižních vetřelců a predátorů musím říct, že jsem čekal podstatně větší katastrofu. Film je nabitý akcí, která je, bohužel díky chaotické kameře, poněkud nepřehledná, ale dívat se na to určitě dá. Predátor je perfektní řezník a drtí vetřelce za pochodu. Lidští herci jsou dost nesympatyčtí, ale zase se tady s nima nikdo nemaže a umírají jako na běžícím pásu, takže v pořádku. Co mi vadilo, ale hodně je pár úplných hovadin ve scénáři. SPOILER: Obyvatelé napadaného města jsou v boji s v vetřelci podstatně uspěšnější než jednotka národní gardy, která je zmasakrována hned jak se objeví na scéně....hmmm. To že si predátor přestaví shoulder canon na nějakou pistoli no budiž, ale když tu "pistoli" ztratí tak ji najdou a uplně bez problému používají lidé, WTF???? A pak taky nechapu proč přiletěl na Zemi vetřelce pořešit jenom jeden predátor. Zváště po tom když na "záznamu" viděl jak si jeho kolegy na lodi podal ten PredAlien uplně v pohodě. KONEC SPOILERU Takže když to shrnu....je to solidní, čistokrevné Béčko, které je o fous lepší než patetický první díl. 65% ()

padress

Návrat starých dobrých až primitívnych grafických úprav v konbinácii s modernýmy...nič moc ale malo to stále pôvodného ducha...jednoducho pre fandov to najlepšie ()

gu-staff

Trapný, nudný, tmavý, bez nápadu, bez invence, bez herců, bez....no já nevim, Vetřelci mně bavili, stejně tak první Predátor, ale dohromady je to jenom kupa sračkoidních záběrů, který by pohromadě neudržela ani kaše ze školní jídelny.20% ()

vlada-xxx

....takto nejak si predstavuju ze by AvP natocil Uwe Boll(no mozna by tam jeste hrale Paré a sem tam by strihnul zaber ze hry...)........ve srovnani s touto dementni srackou je prvni AvP skvele zahrany a napinavy akcni horor.....jedna hvezdicka za predatora, kterej vzdy byl a bude maximalne cool... ()

Dexter666

Po záplave nevábnych hodnotení, ktoré padli na tento film, som sa rozhodol sám presvedčiť o tom, ako zlé to v skutočnosti je. Keď končila AvP1, napadlo ma viacero škaredých nadávok práve k danému koncu filmu - vymyslieť mutanta medzi votrelcom a predátorom je už teda naozaj trápnosť na entú, pomyslel som si. Nahneval ma aj samotný princíp jeho "vzniku" - akési splynutie génov oboch rás (už sme to síce zažili aj v Alien: Ressurection, ale tam to bolo aspoň podané na istej laboratórnej báze). Tu sa nám tvorcovia snažili natrkotať, že si proste Votrelec zobral nejaké gény z Predátora. Naskýta sa teda hneď prvá otázka: Prečo si potom nebral Votrelec gény aj z človeka alebo zo psa (Alien³)...? To sa asi nedozvieme. Každopádne, keby sa Strauseovci vykašlali na asbolútne nepodarený prvý diel a odpichli sa od niečo iného, nikomu by to nevadilo. Reagovali však štýlom "Alea iacta est" a film sa časovo odhohráva hneď po jednotke. Treba uznať, že prvé minúty vyzerajú sľubne - Predátorovi zazvoní vesmírny alarm, pozrie sa do nebeského mikroskopu, kopne do vrtule a letí k Modrej planéte zahladiť stopy o existencii oboch mimozemských rás. To sa už ale prví pozemšťania stretávajú s facehuggermi a divákovi je jasné, že ľudia budú umierať bez rozidelu rasy, pohlavia, náboženského vyznania, veku a sympatií. Potom sa po klasickej línii zoznamujeme s persónami, ktoré budú v trojsúboji zastupovať ľudstvo - postavy sú však hrozne otrepané a schématické: máme tu necharizmatického šerifa správňáka, typických teenagerských zaľúbenecký pár - bohatá holka, chudobný chalan, ktorému sa domov vracia charakterný starší brat (napriek tomu zlodej recidivista) a vojačku, ktorá sa akurát vrátila domov, aby mohla vo filme riadiť transportér a vrtuľník. Film má aj ďalšie klišé - treba vypnúť elektrinu, aby bolo viac napätia - takže Predátor páli hlava-nehlava po votrelcovi, ktorý sa zatúlal akurát do elektrárne (to že to je elektráreň by ste mali poznať podľa toho, že sa tam prechádza jeden chlapík s ochrannou helmou). Omnoho horšie ale je, že prostredná časť snímky postráda kohéziu. Je to len sled po sebe naukladaných scén (niektorých úplne zbytočných - márnica trebárs), ktoré by mohli byť aj v opačnom poradí. Záverečný shodown v nemocnici je OK. Aby som stále iba nekritizoval, pár vecí, ktoré sa mi páčili: Predátor konečné páli ako o dušu zo shoulder-canonov (aj keď triafa dosť vedľa) a vôbec využil všetky zbrane a vychytávky, ktoré mu doteraz scenáristi napísali (+ nejaké nové napr. bič:-), postavy málo hovoria (čo je len dobre lebo naozaj to v niektorých prípadoch vyzeralo, ako by silou mocou hľadali Strauseovci herecké antitalenty - hlavne v prípade Reiko Aylesworth - tá tu bola totálne nemožná), najväčším pozitívom je ale určite hudba - skvele namiešaná aj s príchuťou predátorých tém. Nesúhlasím s tvrdeniami niektorých ľudí, ktorí vravia, že vždy, keď sa má niečo stať, príde strih - len dve očividné smrte čeľusťami Votrelcov sú seknuté (podobných je tu ale snáď 10). Veľmi sa mi páčilo, že Votrelci sa nakoniec usadia v nemocnici - v mieste pre chorých, zranených a tehotné... To je fakt mäso - tak to má byť - ak chce film dnes niečím prekvapiť, tak troma chestburstermi, ktoré vylezú z tela tehotnej ženy :-) Pár nelogičností sa dá odpustiť - mne osobne vadila tá s bombovým vyhladením mesta - ak padá jadrová puma, určite nesviští vzduchom ako keď letí okolo Stuka, ak je jadrová - krásavci vo vrtuľníku by sa v tej blízkosti usmažili. Keď to vezmem koldokola, tak za výbornú hudbu spojenú so súbojmi, Predátora s votrelcami a za krátku stopáž sa tomu dá udeliť 50%. Napadlo ma, že možno už je celý námet akýsi unavený a nemá čo nové ponúknuť (predsa len je to už ôsmy film v tématike) ale je dosť možné, že stále sa nevie dostať do rúk šikovným tvorcom, ktorí by nerobili detské chyby a vyniesli žáner opäť do nadpriemeru. () (méně) (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)