Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

hackstolle

Nemohu nez reagovat na komentar AngelAngie. Dle meho nazoru je milion stupidnich filmu, ale tenhle mezi ne rozhodne nepatri. Znam hodne lidi, kterym Vetrelec neprirostl k srdci. Ale prosim objektivne. To by pak podle dalsich lidi mohli byt stupidni nektere filmy ze serii jako Twilight, Batman, Rambo, Rocky a dalsi. Ja osobne ziju s Gigerovym vetrelcem od pocatku. Mozna i proto, ze jsme asi tak stejne stari. Pravda. Straussovych Requiem rozhodne nedosahuje predchozich kvalit od Scotta, Camerona a Finchera. A souhlasim, ze nektere sceny jsou trochu lacine a neprehledne. Ja ale zustanu u nejakych 65-70%. Protoze jsem pri sledovani tohoto filmu nezazil ani vterinu nudy. ()

vipeerr

O něco horší příběh než u AVP1, postavy nudné a neakční scény byli prostě o ničem. Mimo Predátora který si tam neskutečně vyndává alieny a oproti prvnímu dílu je neuvěřitelně mírumilovný vůči lidem je to suché..doufejme že zda-li bude další díl, bude alespn tak dobrý jako jednička. ()

MaxForValue

Šarm z jednotky je dávno prečo, toto je už len adventúrová počítačová animácia bez kúska filmového pachu. Straussovci sa nenaučili dodnes ako točiť filmy, z tak veľkého a luxusného materiálu, ktorý dostali, by snáď aj bulharský tvorca telenoviel dokázal vyžmýkať viac. Zmätená kamera, neexistujúci herci, napätie na úrovni nula - starý dobrý Anderson. Nie je to vyložene zlé, ale skôr trestuhodne premrhané. ()

WolfIssen

Nechápu to nízké procento... Začátek filmu (cca prvních 8 minut) zaslouží 4 **** Dokonce ani počáteční lidské problémy nevadily. Film je nabitý akcí k prasknutí. Vcelku dobře zhotovené pokračování. Jen škoda, že spousta scén je hodně nepřehledných skrze odehrávání se filmu převážně v noci, proto jen 3 *** ()

anyonecek

Špatné pokračovaní docela slušného začátku. Než se tahle slaďárna rozjela, to trvalo hezkejch pár minut. Nevím jestli jsem měl tak šíleně blbou verzi, ale když už tam byl nějakej boj, tak jsem z toho neměl vůbec nic, protože to bylo neskutečně tmavé, bohužel z trailerů z youtube bylo vše tmavé jak na mé verzi filmu. 1. díl byl důstojné dá se říci pokračování 2 sci-fi postav, ale tohle už mi přijde, že s nimi nemá co dočinění. ()

kubilov

Predalien se mi nelíbil, akční scény jsou nepřehledné a tmavé, děj je nudný a konec je na zabití a zeblití. A do toho ty dvě impotentní hovada na režisérskejch židlích nechaly umřít tu bloncku, která byla jediná zajímavá! ()

ManOfPhoenix

No tývado! Vy dva Strausovi, si děláte srandu ne? Vážně? Jsem opravdu velký fanda do Vetřelců, Predátorů a co ještě víc, do souboje mezi těma dvěma. Ale tohle, no, nic moc. Příběh se odehrává hned pár minut po prvním AvP, který byl podle mě i lepší než tohle. Sice je dobrý, že tam ta krev je, a je jich hodně, a ty bitvy a skvělý nápad s predátorem Wolfem, ale chci jen zeptat bratři Strausovi, proč je v každé bitvě taková tma?! Je to jak tma v pr..... Vážně, snad jsem si všiml, že v každé bitvě, ať už v něm featuruje člověk, Vetřelec nebo Predátor, je tam děsná tma, a těžko se v ní vidí. Efekty, Wolf, Predalien a hudba ujdou, herci mi ale nepřipadají příliš, no, "dobří", a příběh ne moc brilantní. Docela slabota. Co slabota, příšerný. Lituju Predátora a Vetřelce, kteří se museli v tomto hrozném pokračování museli objevit. ()

Dinsberg odpad!

Pokračování, které na "originál" navazuje oslím můstkem mutace obou znepřátelených monster. Země je v ohrožení, tak ji radši vyhlaďme sami než to za nás udělá někdo jiný. ()

Stejšn

Co čekat od pokračování filmu, který vzniknul na motivy počítačové hry, která vznikla na motivy dvou filmů? Přesně toto :( ()

helrohir

Ešte horšie než prvý AvP. Už len keď som videl tú skupinku teenagerov, ktorý sa mali stať hlavnými hrdinami filmu, tak som vedel, že toto nedopadne dobre. Dúfal som, že podobne ako v jednotke zachráni dianie vo filme aspoň špičková akcia, ale keďže väčšina akčných sekvencií je natočené veľmi neprehľadne a naviac v tme, nakoniec z toho nič nebolo. Napokon bol z tohto filmu len survival horor céčkovej kategórie, ktorý od môjho nižšieho hodnetenia zachraňujú len vizuálne efekty a zopár dobrých scén (najmä pri scéne v pôrodnici ma mrazilo). Snáď sa ešte nejaký (schopný!) režisér pokúsi vzkriesiť tieto potvory v jednom filme, pretože oba natočené snímky im veľkú česť neurobili. ()

carodejb

Nápad o invázií votrelcov do amerického malomesta je fajn. Aj prvých 28 minút. Ale potom príde hromada samoúčelností/nelogickostí, zbytočný Predátor a zlý strih + nasvietenie. Votrelcov mohli kľudne nahradiť zombie, nič by sa tým nezmenilo. Síce sa tam stále niečo deje, ale aj tak je to nuda. Jediné plus je masaker detí/ tehotných mamičiek. To sa nevidí často. Ale to je primálo. ()

Daryl.Dixon

Nechat se sežrat příšerou při slovech "Podívej, žádné příšery nejsou", tak to opravdu uklidní nejedno dítě. A hláška "Vláda by nám přece nelhala", tak to je zase pro pobavení dospělých. Ale dost komediálních prvků. Jako akční sci-fi to mělo spád a jestli akční scény byly místy nepřehledné, tak to bude tím, že se nejedná o partii šachů. Bitky prostě bývají nepřehledné a filmu to přidává na autentičnosti, stejně jako fakt, že před vetřelci není v bezpečí nikdo, včetně dětí, těhotných žen, hlavních postav či starců. Už mě unavují filmy, kde se rozhodnutí, kdo zemře, řídí morálními zásadami. V životě to tak prostě nefunguje. ()

Brano

Takto väčšinou dopadnú pokračovania, keď si ich zoberú do parády podpriemerný režiséri. Filmu už chýba ten skvelý napínavý a vcelku strašidelný dej, aký bol v predošlej časti. Ako veľmi som sa na tento film tešil tak som bol aj sklamaný. Celý film na mňa pôsobil nudne. Veľmi zlé vybraté prostredie. Skoro celý dej sa odohráva v tme kde ani poriadne postavy nevidno. Pri starom Votrelcovi síce táto tma fungovala, ale tu nie. S jednotkou to veľa spoločné nemalo, strašne slabé herecké obsadenie a tiež mohli do filmu zapojiť viac Predátorov. Veľmi priemerný film. + Dávam za technickú stránku, ktorá bola veľmi dobre zvládnutá a za to, že som mohol vidieť tieto už legendárne postavy znova na plátne. ()

Guran

Viděl jsem snímek už několikrát, ale po včerejšku, když jsem to ani nedokoukal musím říct, že je tenhle film úplná blbost. Efekty jsou opravdu hodně realné, ale to film ani v nejmenším nezachrání. Příběh je taky stupidní a opět zde můžem vidět lidskou chamtivost a vědu, která zabíjí lidstvo. ()

TonyStark

Kvalitativní skok směrem k lepšímu se nekoná, ale od toho jsou tu spíš samostatné série obou příšerek. Některé scény jsou téměř hororové, mají tu správnou dusnou atmosféru (kanalizace, plavecký stadion). Jsou tu i nechuťárny (porodnice tfuj tajsl), ale hlavně je tu hromada nelogičností. Proč v tom filmu musí hrát takový lidský dementi, že bych se zfleku připojil k vetřelcům a zabíjel je taky? Proč Predátor přiletěl sám, když dobře ví, jak rychle se Alieni množí? Proč se zneviditelní, když široko daleko nikdo není a když už tam teda někdo je, tak je viditelný? Jinak to ale byl sympaťák a dovedu si představit, že o pár pokračování dál si zajde s lidmi normálně na pivko. ()

horor2

Tak co? Ukázka toho, že někdy může být moc až příliš. Colin a Greg se s tím nepárali. Po prvním zhlédnutí jsem byl naštvaný a film jsem ihned zavrhl. Po 9 letech jsem si dal prodlouženou verzi, věděl jsem, do čeho jdu a mám z pokračování jiný pocit, lepší pocit. Na první díl to kvalitou nemá, ale zase je to akční naháněná s krví a to já rád :-) ()

Ivoman

Pokud je pravda to, že první díl měl rozpočet 60 mega a tento 40, tak by mě zajímalo, kam těch 40 šlo. K prvnímu dílu si toto nemůže ani přičuchnout. ()

johnsnow

Komentár obsahuje SPOILERY: Teda keby mi niketo povedal, že uvidím film ktorý sa k postavám chová ako GOT pred tým, než bol tento seriál vôbec vytvorený neveril by som mu. Tento film ma ale presvedčil o opaku. Šak tu postavy skapíňajú jak na bežiacom páse, je tam množstvo krvi, hnusných scén, naozaj perfektnej a často brutálnej akcie. Ten mixnutý tvor bol na ric a aj nevyužitý ale inak sa to dalo. najviac ma prkvapilo zabitie toho malého chlapčaťa alebo lásky jedného z hrdinov. Teda oproti Andersonovi je toto fakt lepšie. Ale na pôvodné série oboch monštier to samozrejme nemá ani zďaleka. 4* ale zaslúžene. ()

ostravak30

Za prvé vůbec nechápu, jak může distributor napsat, že se jedná o jeden z nejděsivějších hororů historie. Opravdu nejedná. Ocenit lze snad jen originalitu prostředí, konečně se film odehrává na planetě Zemi a ne někde v odlehlé části, jako v předchozím díle. Stokrát omílaný marsm je ovšem použitý i zde. Vetřelec postupně zabíjí, pak na to někdo přijde, snaží se ho zabít, nakonec nastou Predátor, všechny je vymlátí a hlavně přitom pár postav zemře a pár hlavních postav se zachrání. Jak už to tak bývá napříč všemi katastrofickými a hororovými filmy. Nic nového pod sluncem. Vetřelec vs, Predátor navíc také nepřichází s ničím novým. Z Antarktidy se film akorát přesunul do obydlenější části světa, princip však zůstává stejný a tvůrci se až na pár detailů ani o nic originálního nepokouší. Je to vlastně pořád ta samá písnička, jen už párkrát omílaná. Těžko se hledá důvod, proč toto vidět více než jednou, nebo proč to vůbec vidět. Ale co, v Hollywoodu se pitomostem meze nekladou. Člověk by řekl, že když jednička nevydělá, tvůrci se do dvojky nepustí. A ono ne...tohle překážkou pro film není. Musím ale přiznat, že druhý díl byl trochu, ale opravdu jen o málo, lepší než díl číslo jedna. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)