JohnSmith

Přání smrti v sukni? Proč ne, ale nečekal bych že v tom bude hrát Fosterová, která mi byla celý film nesympatická. Poldové byli divní a celý to bylo takový slabý a o ničem. Prostě ohraná písnička, která nepřinesla nic nového. No a závěr fakt děs. ()

Styxos

Zajímavý thriler vypovídající o tom, co se stane, když mladé ženě zavraždí snoubence. Jodie Foster podává perfektní výkon a hudba Daria Marianelliho celému filmu dodává ten správný šmrnc. ()

Pit

Zasa jeden z tých prekvapujúcich. Toto bol zase jeden z filmov od ktorého som pri jeho pustení, nič dopredu neočakával a príjemne ma prekvapil. Neviem prečo, ale v niektorých scénách mi atmosférou a situáciami pripomínal Crash na ktorom som sa tiež kráľovsky bavil. Z môjho pohľadu to síce nie je na plný počet hviezd, ale ako relaxačný doplnok na záver víkendu mi to sadlo ako dobrý rezeň na obed. ()

Borat

Chvílemi na pět a chvílemi na pěst. Určitě ne špatný snímek. Celkem netradiční pojetí "Zorra mstitele" v podání Jodie Foster. Děj je opravdu výkyvový a dal se v určitých částech tušit, konec je ale celkem zajímavý. |70%| ()

manonfire

Tak doufám, že se film upřímně přiznává k remaku Přání smrti, protože jím bez pochyby je a až na pár fóbických záběrů v potraumatickém stádiu hrdinky a pár typicky Fosterovských chladných výrazů není ani ničím zásadně více. Přestože Jodie hrála velmi dobře, tak mi to celé přišlo jaksi ještě méně reálné, než to bylo u Charlese. Od náhlé změny vyděšené traumatizované ženy v pomstychtivý chladnokrevný stroj na pomstu až k celkovému vyznění, že právě Jodie si zase tak nutně zrovna takovou roli střihnout nemusela. 40% ()

Nepi

Neil Jordan na plátně vzkřísil příběh pomstichtivé ženské hrdinky, který tady už dlouho nebyl. Ano, vzpomeneme si na Brutální Nikitu nebo Dlouhý polibek na dobrou noc, kde se mstí ne moc sympatická hrdinka v podání Geeny Davis a další filmy. Mé druhé já má ale obyčejnou zápletku natočenou zajímavou formou plnou krásně orámovaných obrazů a hereckých výkonů. Jodie Foster po delší době natočila skvělý film, který ( jak už zde Pomo podotkl) připomíná mrazivou atmosféru Scorseseho Taxikáře, ve kterém kdysi Jodie také hrála. Film mě zaujal svým pojetím a i přes americky ,,sladký happyend´´ musím dát plný počet. ()

latvar

Harry Brown v ženské podobě a s mladší vizáží, zato slabším zpracováním. Moderátorka rádia, která díky přepadení v parku příjde o svého snoubence vezme spravedlnost do svých rukou a stává se z ní ochránce bezbranných. Lepší průměr 60% ()

Soweek

Napadlo mě srovnání s Dexterem, ale nakonec sem si uvědomil, že jediné, co to má s Dexterem společného je zabíjení špatných individuí. Motiv je samozřejmě jiný, zacímco u Dextera je to posedlost, zde je to čistá zloba, hněv a pomsta. Motiv pomsty je stále vděčné téma pro filmy a Jodie Foster to společně s T. Howardem zahráli skvěle, nemluvě o konci, který jsem čekal, že bude typicky americký, ale......neprozradim:-) Nezbývá mi, než ještě počkat na dokonce lépe hodnocený snímek Death Sentence od Jamese Wana a pak porovnat, který z těchto kousků je lepší. ()

Ploutev

New York. Víc lidí než celá ČR. Lidi tam o sebe zakopávají..takové velké mraveniště. Ale kdyby jste se rozhodli tam někoho zastřelit v metru( nejpoužívanější dopravní prostředek ) nemusíte se bát, nikdo vás neuvidí, v okruhu asi tak půl míle zrovna nikdo nebude. To samé v obchodě. Klidně můžete někoho zabít uprostřed černošské ubytovny. Nikde nikdo : ))) Trochu nudná pohádka. Akce tam teda bylo hodně poskrmnu, spíš vůbec. Jodie Foster je určitě dobrá herečka ale působí na mě stejně jako projímadlo..ale jednou se na to kouknout dá.60procent ()

ArdathBay

Neil Jordan mě dostal Snídaní na Plutu, takže na jeho nový film jsem se hodně těšil. Zvláště pak po zjištění, že Foster bude hrát hlavní roli. Ta ženská opravdu dokáže zahrát vše. Spokojen jsem však tak na půl. Průměrný scénář zachraňuje charismatická i když stárnoucí Jodie. Film nenadchne, ale ani neurazí. Je znát, že točí zkušený řežisér. Opravdu jsem čekal víc. ()

ZkuKol

Totálně promarněná příležitost. Kdyby si režisér a scénárista odpustili neustálé tlačení celého příběhu někam, kam nepatří, ušetřili nás nudného filosofování, povrchní psychologie a nebrali Jodie Foster příležitost emoce své postavy zahrát nikoli vykecat je do radia. Mohli vytvořit opravdu velmi dobrý film, hodný opakovatelného shlédnutí, bez poklesu úrovně zážitku. Takhle se jedná "jen" o průměrné, občas se táhnoucí, skoro až nudící drama o vzetí spravedlnosti do svých rukou, z něhož křičí společné minuty Howarda a Fosterové o promarněných příležitostech. Bohužel to není poprvé, co mám z filmu Neila Jordana podobné pocity a asi se pro mě jeho jméno pomalu začíná stávat mementem mých očekávání. ()

bloodvomit

Poměrně originální trhriller o změně osobnosti v důsledku tlaku bujení okolního násilí, které policie nemůže oficiálně potlačit tak jak by bylo třeba. Dobrý filmík ;-) ()

sedm.1

Na téma pomsty vzniklo bezpočet snímků a Mé druhé já patří rozhodně k tomu lepšímu,co na danné a osvědčené téma vzniklo,nicméně si nemohu odpustit pár uštěpačných poznámek.Přes všechny vychvalné komentáře vůči výkonu Jodie Foster jsem právě v ní viděl jeden ze slabších článků filmu,herečka je to bezesporu skvělá,ale zde podala výkon pro mě matný a neuměla mi prodat svou proměnu v chladnokrevného zabijáka a ani své emoce ohledně svého jednání.Dále mi přišla celková překomercializovanost snímku,takovýto typ filmu by měl být mnohem syrovější a naléhavější na divákovy pudy.Navíc mi zde přišlo až příliš náhod,takže jsem tu cítil docela silnou vykonstruovanost.Závěr je pak dost nedotažený a málo uvěřitelný.Myšlenku má film určitě hlubokou,ale já mu jí nedokázal zbaštit. ()

BMAJTZ

Jodie Foster jako hodne drsná dcerka. S devítkou v ruce a nasraná na všechny gangstery NY. Proč ně u mě průměr. ()

SG-1

"Musí mě to jen škrábnout, asi tak z metru. Jenom mě, prosím, nestřelte do srdce." -detektiv Mercer- ()

vitekpe

Film o tom, ze nekdy je treba vzit spravedlnost do vlastnich rukou. S tim se da souhlasit. Co se tyce samotneho filmu, Neil to zvladl dobre, herecky taky slusne, cili celkem v pohode. Poselstvi vsak prevysuje provedeni... ()

tempus

Jó, tak tohle byl velmi psychologický film(jeden z nejvíc psycholog., který jsem viděl). Foster jako seriová vražedkyně není výjimečná, schopnější detektiv by jí chytil už v polovině nebo kousíček za. Výborně jsem užil každou chybu, kterou udělala (třeba se zeptala T. Howarda po tiskovce, jak se daří ženě (řekla:"Jak se jí daří"), kterou zanechala bez pomoci se zlomenou nohou a na tiskovce nepadla řeč na pohlaví oběti ). Ale ke konci mám vážné námitky. Celkem dost mě naprudil poslední dějový zvrat, který musím uznat, že(na rozdíl od Sedm) k celkové myšlence filmu sedí. Ale kdyby nebylo toho zvratu, nemusel bych napsat: Celý film 3*, bez toho špatného konce (max 5 minut před začátkem titulků) 4*. ()