Muži na stromech (TV seriál)

Men in Trees

Muži na stromoch

Komedie / Drama

USA, 2006, 36x42 min

Anne Heche, Abraham Benrubi, Derek Richardson, Timothy Webber, Sarah Strange, James Tupper, John Amos, Cynthia Stevenson, Suleka Mathew, Lauren Tom, Heather Feeney, Jewel Kilcher, Justine Bateman, Ty Olsson, Orlando Jones, Currie Graham, Nicholas Lea, Edward Kerr, Emily Bergl, Seana Kofoed, Karin Konoval, Jason O'Mara, Colm Meaney, Scott Elrod, Colby Johannson, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Erin Karpluk, Dave Lantaigne, Kasey Kieler, Sofía Vergara, Ever Carradine, Françoise Yip, Elyse Levesque, Peter Wingfield, Callum Keith Rennie, Greg Anderson, William Henderson White, Josh Randall, Chelan Simmons, Diego Klattenhoff, Dot-Marie Jones, Daniel Boileau, Matthew Kevin Anderson, Mario Cantone, Geoff Gustafson, April Telek, Colin Lawrence, Susan Hogan, Colin Cunningham, Ashleigh Gryzko, Ellie Harvie, Karina Carreck, Michael Antonakos, Adrian Hough, Michael Adamthwaite, Christopher Russell, Don Thompson, Teach Grant, Paul Jarrett, D. Harlan Cutshall, Peter New, David-Paul Grove, Rondel Reynoldson, Janet Pinnick, Michael P. Northey, Lori Triolo, Adrian McMorran, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Alvin Sanders, Nicola Cavendish, Mary Black, Darcy Laurie, Donna White, Kevin Blatch, Ralph Alderman

Hodnoceno po první sérii: Hodně velké překvapení. Muži na stromech je přesně ten typ relaxačního seriálu, který mi chyběl. Jak tady poznamenal uživatel CheGuevara, nenajdete zde vyloženě zápornou postavu. Jenže já to beru jako klad. V době, kdy sledujeme všemožné seriály, které mají jasně dáno "ty jsi hrdina, ty jsi padouch, ty jsi něco uprostřed" je tohle fakt příjemné. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí (Marin, Jack, Patrick, Annie, Sara) a i když mi některé postavy byly nesympatické (Theresa), tak i tu jsem si po čase zamiloval. Je prostě příjemné vidět po dlouhé době seriál, který řeší vztahy a nemusí tam být sprostá slova, nebo řeči o piňdourech a podobně (jak to známe ze Sexu ve městě). Za mě první sérii dávám čistých 80 % s tím, že pokud na konci druhé nebudu mít nějaký výrazný problém, možná půjdu i na maximum. Po druhé sérii (bude obsahovat SPOILERY!!!): Řeknu vám, že jsem si Elmo zamiloval. A také jeho obyvatele nebo i ty, kteří pouze procházeli. Jenže s příběhem jsem měl problém. Jednak zde byla naprosto zbytečná část se ztrátou Patrickovi paměti. Vše ostatní (Jack jde na moře, dočasný rozvod Mai a Baze) jsem akceptoval, ale tohle bylo fakt zbytečné. Naštěstí pak si Patrick vzpomněl, člověk tudíž očekával pěkný konec a přijde… jen konec. S Annie je nakonec Ivan, svatba Sáry a pastora je jen naznačena… jsem z toho fakt zklamaný. Přitom nechci nějaký přemrštěný happy-end, ale když člověk sleduje seriál o vztazích, tak je trochu divný, aby ty vztahy skončili tak nelogicky, ne? Takže na pět bodů jít bohužel nemůžu, ale myslím, že si tenhle seriál klidně, někdy za hodně dlouho, zase pěkně sjedu celý od začátku. Takže sbohem, Elmo. Budeš mi chybět!(18.7.2009)

Průměrný seriál z prostředí zapadlého městečka dokáže zapůsobit pouze svou zajímavou strukturou. Anne Heche se nejdříve tváří jako hlavní hrdinka, ale postupem času se ukazuje, že byla pouze nastrčenou průvodkyní. V prvních dílech se díky ní seznámíme s ostatními postavami a v tom zbytku funguje zejména jako hlasový doprovod. I když ke konci opět bohužel přebírá vedoucí otěže. Proč bohužel? Už díl, který se odehrával v New Yorku myslím jasně dokázal, že postava expertky přes vztahy není nijak zajímavá a díky v podstatě neznámé minulosti nemáme důvod se o ni více starat. Ona vůbec její dějová linie - vztah s Jackem - je nejnudnější částí seriálu. Zvláštní že zrovna ta, kolem které se seriál má hlavně točit se postupem času ukazuje jako nejhůře sepsaná postava. Je až zarážející o kolik jsou ostatní obyvatelé městečka lépe sepsány... Ale možná to není chyba, jen další vykreslení nezajímavé postavy, které na začátku strhla tolik povyku. Další zajímavou věcí je téměř úplná absence něčeho co nepohladí po duši. Když přijde nějaký problém, hrdinové se přes něj většinou lehce přenesou a jdou dál... Až na pár mimořádně povedených dílů se nejedná o seriál, který by stál za zhlédnutí.(8.2.2008)

• tomeš

Těšil jsem se! Ale... Hm, je to teda prima nápad, i když ne třeskutě novátorský, jak už tu mnozí naznačili. A Aljaška je pěkný místo, jen nevím, proč si už americká produkce nedala tu práci a nenatáčela tam (všechny exteriéry fiktivního Elmo se natočily ne dál než 40 km od Vancouveru). Anne Heche je opravdu sladká - ostatně jako všechny ostatní postavy (které jsou příjemně pestré). A to byl pro mě možná jeden z problémů. Mnozí argumentují oddechovostí, ano, ale už v pohádkách byli vedle dobrých i "zlí". Ale což, nějak jsem byl prostě natěšenej víc, než jsem měl, a víc než půlku první série jsem nedal...(26.11.2011)

Jednoduché příběhy a spousta sympatických figurek. To by byly hlavní plusy tohoto seriálu. Hlavním problémem je ale hlavní dvojice v podání Anne Heche a James Tupper. Ještě snad u žádného ze seriálů, které jsem kdy viděl, mi nebyl osud hlavního hrdiny či hrdinky tak lhostejný jako tady. Vcelku mi bylo jedno, jestli jsou Anne Heche a James Tupper spolu, nebo se rozešli, nebo jestli je třeba snědl medvěd či co. Seriál sem sledoval právě jen kvůli těm vedlejším figurkám, které se v tom městečku vyskytují(7.9.2009)

Na sestřino doporučení jsem se po dlouhé době dokopal k nějakému seriálu a musím říct, že především první sérii provází přesně ten good-feeling, jaký mám rád a hlavně díky němu jsem si zamiloval celé městečko Elmo i se svými obyvateli včetně úžasné Anne Heche. Škoda jen, že v druhé sérii evidentně došly nápady a tu příjemnou civilní atmosféru dost často narušovaly hloupé zvraty a neustálé převařování nápadů z první série. To mě trochu zklamalo. I tak jsem ale rád, že jsem dal Mužům na stromech šanci, aby mi zpříjemnili zkouškové období, přestože cílí spíše na dámské publikum. 1 série 100%, 2. série 60% .... celkem 80%. Ta hvězda navíc je pro sestřičku, která teď slavila narozky :-)(19.2.2015)

• - Natáčení skutečně probíhalo na Aljašce. (reich)

• - Anne Heche (Marin Frist) a James Tupper (Jack Slattery) se při natáčení filmu sblížili a roku 2009 se jim narodil syn Atlas. [Zdroj: Wikipedia] (Ganka)