Muži na stromech (TV seriál)

Men in Trees

Muži na stromoch

Komedie / Drama

USA, 2006–2008, 25 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jenny Bicks

Anne Heche, Abraham Benrubi, Derek Richardson, Timothy Webber, Sarah Strange, James Tupper, John Amos, Cynthia Stevenson, Suleka Mathew, Lauren Tom, Heather Feeney, Jewel Kilcher, Justine Bateman, Ty Olsson, Orlando Jones, Currie Graham, Nicholas Lea, Edward Kerr, Emily Bergl, Seana Kofoed, Karin Konoval, Jason O'Mara, Colm Meaney, Scott Elrod, Colby Johannson, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Erin Karpluk, Dave Lantaigne, Kasey Kieler, Sofía Vergara, Ever Carradine, Françoise Yip, Elyse Levesque, Peter Wingfield, Callum Keith Rennie, Greg Anderson, William Henderson White, Josh Randall, Chelan Simmons, Diego Klattenhoff, Dot-Marie Jones, Daniel Boileau, Matthew Kevin Anderson, Mario Cantone, Geoff Gustafson, April Telek, Colin Lawrence, Susan Hogan, Colin Cunningham, Ashleigh Gryzko, Ellie Harvie, Karina Carreck, Michael Antonakos, Adrian Hough, Michael Adamthwaite, Christopher Russell, Don Thompson, Teach Grant, Paul Jarrett, D. Harlan Cutshall, Peter New, David-Paul Grove, Rondel Reynoldson, Janet Pinnick, Michael P. Northey, Lori Triolo, Adrian McMorran, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Alvin Sanders, Nicola Cavendish, Mary Black, Darcy Laurie, Donna White, Kevin Blatch, Ralph Alderman, Tanya Champoux, Bayne Gibby, Lesley Ewen, Winnie Hung, Dee Jay Jackson, Annie Potts, Kelli Williams, Danny Woodburn, Debbie Lee Carrington, Roman Podhora, Morgan Fairchild, Josh Stamberg, Deanna Milligan, Denalda Williams, Emy Coligado, Andrew Friedman, Shawn Macdonald

Někdy nudné, někdy veselé, někdy dramatické - Elmo se mění stále víc a víc v modernější město po přestěhování americké spisovatelky Marin. Dobře se sledují radosti i starosti obyvatel v aljašském městečku, jak se snaží všichni si navzájem pomáhat, jak intrikují a nakonec se usmiřují, drobné starosti řeší ve velkém stylu, láskyplná srdíčka pukají… a jiné velké i malé problémy, které ocení zejména seriáloví fanoušci.(10.7.2009)

• tomeš

Těšil jsem se! Ale... Hm, je to teda prima nápad, i když ne třeskutě novátorský, jak už tu mnozí naznačili. A Aljaška je pěkný místo, jen nevím, proč si už americká produkce nedala tu práci a nenatáčela tam (všechny exteriéry fiktivního Elmo se natočily ne dál než 40 km od Vancouveru). Anne Heche je opravdu sladká - ostatně jako všechny ostatní postavy (které jsou příjemně pestré). A to byl pro mě možná jeden z problémů. Mnozí argumentují oddechovostí, ano, ale už v pohádkách byli vedle dobrých i "zlí". Ale což, nějak jsem byl prostě natěšenej víc, než jsem měl, a víc než půlku první série jsem nedal...(26.11.2011)

Hodnotím po třech shlédnutých epizodách, během nichž mě tento "komediální" seriál vůbec nedokázal vtáhnout. Udělal jsem si představu a obávám se, že se seriál ponese v podobném duchu i dál. Takže ho z mého hlediska nemá cenu sledovat, protože proč sledovat nudu o "busy" měšťance, která se do této chvíle živila radám o vztazích, snažící se změnit svůj život nebo lépe řečeno utéct od toho starého na Aljašku, kde je obklopena nezajímavými postavami a neustále rušící "moudrými" radami "zkušené" vypravěčky? Kam se to hrabe na starý dobrý a vtipný Zapadákov (Nothern Exposure)... Tohle nemá jiskru.(1.2.2008)

Tohle je seriál který mě absolutně dostal. Nejdřív jsem čekal takový ten klasický seriál, kde je v hlavní roli strašně chytrá, utrápená žena, zklamaná životem, která řekne během věty 10x já. Asi tak jako jsme toho mohli být svědky u seriálu Ally McBealová. Ale opak je pravdou. Tenhle seriál je jedním z nejlepších s ženskou hlavní rolí. A to myslím vážně. Ti herci opravdu hrají! Nic se nezdá křečovité, milostné „pletky“ nevypadají trapně, příběh se pěkně zamotává a to tím způsobem, že z toho cítím opravdový život a to je pro takový seriál důležité. A ještě ke všemu je hodně vtipný. Sice vím, že není dobré něco s něčím porovnávat nebo přirovnávat, ale v tomhle případě si to neodpustím. Dost lidí Muže na stromech odsuzuje a hodnotí jako další seriál s hlavní hrdinkou jak jsem již na začátku mého komentáře zmiňoval. Podle mě je to tím, že tenhle seriál nepřišel do našich televizí tak o 7 až 13 let dříve, kdy takovéto typy seriálů a vůbec seriály letěly po celém světě. A byl to obrovský „boom“. A tím taky máme všichni zkreslené názory. Zkrátka můžu říct, že pánové na stromech se mi líbí a Anne Hecheová předvádí naplno co v ní je a že toho není málo…(25.3.2008)

2007: Velmi příjemný a usměvavý seriál. Vždy se v ponděli večer těším až mi zpříjemní den. Není na něm nic extra vyčnívajícího, ale asi právě proto je tak fajn. Jen jsem zvědavá, co nám ukáže v dalších dílech. 28.10.2008: Musím tu hvězdičku přidat. Dneska mě to dojalo k slzám:)) Sice to u mě neni neobvyklé, mám nějaké dojímací období, ale stejně to bylo super. Líbí se mi, jak se Anne zase sbližuje s Patrickem a on už teď není takový maminčin mazánek jako na začátku a tak to mezi nimi i víc jiskří. A dále je dost dost dobrá větvička seriálu Marinina newyorská kamarádka a její rodinka - manžel a rodiče. Právě ti mě dneska dostali :)(7.1.2008)

• - Anne Heche (Marin Frist) a James Tupper (Jack Slattery) se při natáčení filmu sblížili a roku 2009 se jim narodil syn Atlas. [Zdroj: Wikipedia] (Ganka)

• - Při vyhlášení vítěze nejpřesnějšího tipu času, kdy praskne led, vyhraje Celia (Cynthia Stevenson). Dick (Currie Graham) ji obejme a řekne: „Jdi si pro výhru, paní Robinsonová.“ Jedná se o narážku na film Absolvent (1967), kde stejně jako v případě Celie a Dicka udržuje vztah starší žena s mladším mužem. (Ganka)

• - O úlohu Ivana mal záujem Stephen Amell. (pancoyote)