Muži na stromech (TV seriál)

Men in Trees

Muži na stromoch

Komedie / Drama

USA, 2006–2008, 25 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Tvůrci:

Jenny Bicks

Anne Heche, Abraham Benrubi, Derek Richardson, Timothy Webber, Sarah Strange, James Tupper, John Amos, Cynthia Stevenson, Suleka Mathew, Lauren Tom, Heather Feeney, Jewel Kilcher, Justine Bateman, Ty Olsson, Orlando Jones, Currie Graham, Nicholas Lea, Edward Kerr, Emily Bergl, Seana Kofoed, Karin Konoval, Jason O'Mara, Colm Meaney, Scott Elrod, Colby Johannson, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Erin Karpluk, Dave Lantaigne, Kasey Kieler, Sofía Vergara, Ever Carradine, Françoise Yip, Elyse Levesque, Peter Wingfield, Callum Keith Rennie, Greg Anderson, William Henderson White, Josh Randall, Chelan Simmons, Diego Klattenhoff, Dot-Marie Jones, Daniel Boileau, Matthew Kevin Anderson, Mario Cantone, Geoff Gustafson, April Telek, Colin Lawrence, Susan Hogan, Colin Cunningham, Ashleigh Gryzko, Ellie Harvie, Karina Carreck, Michael Antonakos, Adrian Hough, Michael Adamthwaite, Christopher Russell, Don Thompson, Teach Grant, Paul Jarrett, D. Harlan Cutshall, Peter New, David-Paul Grove, Rondel Reynoldson, Janet Pinnick, Michael P. Northey, Lori Triolo, Adrian McMorran, Daryl Shuttleworth, Kevin O'Grady, Alvin Sanders, Nicola Cavendish, Mary Black, Darcy Laurie, Donna White, Kevin Blatch, Ralph Alderman, Tanya Champoux, Bayne Gibby, Lesley Ewen, Winnie Hung, Dee Jay Jackson, Annie Potts, Kelli Williams, Danny Woodburn, Debbie Lee Carrington, Roman Podhora, Morgan Fairchild, Josh Stamberg, Deanna Milligan

Kdo by si nezamiloval Elmo a ihned by nezatoužil sbalit si svých pět svěstek a odjet do díry na Aljašce. Miluju všechny obyvatele Elma a jejich osobnosti, škoda jen že chybí pár záporáků. Tenhle seriál je odpočinkový, osvěžující a velice vtipný když jde o trapasy v divočině, ale v druhé sérii začal své kouzlo ztrácet, neb patálie s Jackem se mi začaly přejídat.(24.2.2013)

• Suzana

Obvláště poslední díly příšerné - postupný úpadek kvality, už na začátku 2. série nemá seriál téměř co nabídnout. A nezachrání to ani mudrující Anne a její parťáci mudrlanti z Aljašky - no jen si představte tu situaci, kdy dva chlapáci hrají hokej a přitom řeší, proč ženy dělají to, co dělají a jak jim vlastně nerozumí. No tak!(7.1.2009)

Někdy nudné, někdy veselé, někdy dramatické - Elmo se mění stále víc a víc v modernější město po přestěhování americké spisovatelky Marin. Dobře se sledují radosti i starosti obyvatel v aljašském městečku, jak se snaží všichni si navzájem pomáhat, jak intrikují a nakonec se usmiřují, drobné starosti řeší ve velkém stylu, láskyplná srdíčka pukají… a jiné velké i malé problémy, které ocení zejména seriáloví fanoušci.(10.7.2009)

Prvý diel bol trošku gýčový, americký ale zato s humorom na úrovni a akýmsi úvodom do celého seriálu ako a prečo sa hlavná hrdinka dostala do krásneho mestečka Elmo na Aljaške. No a od druhého dielu som sa toho seriálu nemohol nabažiť. Krásne prostredie, výborné herecké obsadenie, inteligentná situačná komika (namiesto otrepaných amerických gegov) a hlavne myšlienka. Myšlienka, ktorá každý diel robí jedinečným a prináša nám niečo na štýl Ezopových bájok na záver ponaučenie. Merinina životná skúsenosť rozprávaná akoby vnútorným monológom. To je presne to čo na tomto seriály milujem. Je to akési poznanie na ktoré prišla a s ktorým sa s nami vždy na záver podelí. Občas veselé, občas smutné so šťastným koncom alebo slzami. Ako život sám 90%(8.8.2010)

• CheGuevara

Po Zoufalých manželkách je tento seriál jako ledová sprcha. Všichni se mají rádi, všichni jsou to dobráci až na kost a o nějaké zlomyslné zápletky by jeden ani nezakopnul. Ne, že bych byl nějaký škodolibý a zvrácený hnidopich, ale celá ta milá a přátelská atmosféra nenabízí nic jiného než onu milou a přátelskou atmosféru, a to je i na moje měřítka docela málo.(9.4.2008)

• - Anne Heche (Marin Frist) a James Tupper (Jack Slattery) se při natáčení filmu sblížili a roku 2009 se jim narodil syn Atlas. [Zdroj: Wikipedia] (Ganka)

• - Při vyhlášení vítěze nejpřesnějšího tipu času, kdy praskne led, vyhraje Celia (Cynthia Stevenson). Dick (Currie Graham) ji obejme a řekne: „Jdi si pro výhru, paní Robinsonová.“ Jedná se o narážku na film Absolvent (1967), kde stejně jako v případě Celie a Dicka udržuje vztah starší žena s mladším mužem. (Ganka)

• - Natáčení skutečně probíhalo na Aljašce. (reich)