Krokodýl: Návrat do krvavé laguny

• Česko Krokodýl (více)

Pete je americký novinář, který píše o cestování. Tentokrát ho jeho práce zavedla do Austrálie, kde se zúčastní vyhlídkové plavby na lodi, při které se budou pozorovat krokodýli. Kate je kapitánka a průvodkyně. Vše jde hladce, ale když už chce Kate otočit loď k návratu, zahlídne jeden z pasažérů vystřelenou světlici. Kate se rozhodla v plavbě pokračovat a najít lidi, kteří světlici vystřelili. Cesta je zavedla do laguny, kde byla potopená loď. Do jejich lodi téměř okamžitě narazil krokodýl a udělal v lodi díru. Kate mohla přistát jen na ostrově uprostřed laguny, jinak by se loď potopila. Jeden z pasažérů si všiml, že je řeka přílivová, což znamená, že s přílivem ostrov zmizí. Kate se snaží sehnat pomoc vysílačkou, ale jediní, kdo dorazí, jsou dva chlapíci, které potkali už při plavbě. Neil má asi Kate rád, ale dobírá si ji. Neil nejprve krouží kolem ostrova, ale i jejich loď krokodýl převrátí a Neilův kamarád je sežrán. Krokodýl do té doby zabil i jednoho z přeživších. Neil navrhuje, že přeplave na břeh a natáhne lano mezi dvěma stromy, ostatní pak přeručkují. Neil to skutečně zvládne, ale pak zpanikaří ostatní a lano pod vahou tří lidí praská. Opět umírá další přeživší a nakonec zemře i Neil. Pete pak přichází s plánem na lovení krokodýla. Kotva od lodi připomíná rybářský háček, takže na ni napíchnou zabitou drůbež, kterou měl Neil v lodi... (TV Prima)

Chrustyn

Krokouš není špatnej a občas se objeví scéna s náznakem napětí. Ale je toho velmi málo a jako celek to je typická, nízkorozpočtová bída. ()

heyda

Řeknu to asi takhle film začal na úžasných 5 hvězdičkách a pomalu klesal až do závěru (na 3 hvězdičky), který už bohužel zaváněl béčkovostí. I tak ale rozhodně stojí za to si tento film o jednom nenažraném krokodýlu sehnat a pustit. Mít lepší scénář, natáčet víc ve dne a ještě trochu upravit scény s krokodýlem, aby vypadaly co nejvíce realisticky, tak by se jednalo o opravdovou filmovou BOMBU. Takhle se musí smířit s nápisem: mírně nadprůměrný horor. ()

Stanislaus

Vedle Jezera z roku 1999 je Rogue nejlepším zástupcem v krokodýlích hororech, a to zejména díky dobře udělanému monstru a celkem smysluplnému ději, který měl hlavu a patu. Tvůrci nás oproti jiným hororům ušetřili zbytečných pohledů na krvavé kusy zpola sežraných nešťastníků, a namísto toho jsme měli možnost vidět záběry nádherné (asi) australské přírody, které jako by patřily do nějakého dokumentu od National Geographic. Hudební stránka byla neobvykle zvučná a nepřeslechnutelná a situovat velkou část filmu na zcela odříznutý ostrov, a poté do brlohu, byl opravdu chytrý tah. Zkrátka nadprůměrný kousek na poli svého žánru, který dokáže diváka chvílemi opravdu vyděsit. ()

Roman.Ticka

Napětí bylo, ale krom vznikající hvězdičky Worthingtona, který o tom kde bude za 2 roky jistě neměl ani páru, nic extra. :-( ()

jonyyy

Krvavá laguna s dvakrát větším krokodýlem, o sto procent větším napětím, akcí a počtem obětí - 75% ()

SOLOM.

Celkem zajímavý film. Primeval jsem neviděl takže nemůžu srovnávat.Taky mám rád zvířecí horrory,ale zrovna s krokodýlama moc ne. Nic méně je to zatím druhý nejlepší film,který jsem na toto téma viděl. Nádherná příroda, přítomnost Radhy i solidní zvukový doprovod jsou asi to nejlepší co nám film nabídl. Bohužel ten krokodýl teda nic moc. jeho artistické točení na konci bylo hodně suché. ()

ARI50

Opět měním názor tenhle boj o přežití s tak velkým krokodýlem byl super, nádherná příroda super herci jen je škoda že vždycky někdo hodně super musí umřít, sem rád že jsem se po dlouhé době k tomu vrátil stálo to zato. ()

matestlust

Myslím si že s Lake Placid je Rogue zatím nejlepší počin na téma krokodýl zabiják.Od začátku pan McLean buduje amosferu přesně tak jak to má být.Od nevinného výletu(mimochodem po opravdu krásné přírodě)až po ten onen zvrat,kdy se objeví onen přes deset metrů dlouhý aligátor.škoda pár hluchých míst,které občas nudí a škoda trochu přehnaného konce(jinak v celku hodně realisicky pojatém filmu).3,5 * ()

duklak2

Tento film mě překvapil. Je to možná nejlepší horor, kde je v hlavní roli monstrózní krokouš. A to jsem si myslel, že doba "aligátorská" je už dávno pryč. Model zvířete je dokonalý. Působí "živě". Jde z něj ohromný strach. Jen opravdu doufám, že nebyl živý:-) Herecké výkony zde zůstávají ve stínu zvířete. Je veliká škoda, že tvůrci více nezapracovali na závěru. Jinak bych hodnotil plným počtem. ()

oLí

7/10 Mám tady prospekt, ale o sráčích se tam nic nepíše. Radha Mitchell, ta krásná holka jako kapitánka a nádherná australská příroda spolu s hudbou. To pak stopáž odsejpá ajnccvaj. No a kroky byl taky fajn. Tři a půl bez zaváhání. ()

mm13

Maso! Filmy ako tento pozerám pre pobavenie. Očakávam pozerateľné ksichty, jeden-dva pohľady na vydarené poprsie a čo najviac gore. Náznak atmosféry a nadhľad sú vítané, no v rámci mojich nárokov na žáner nevyžadované. Ohodnotím dvoma*, ale som spokojný. Tento film o krokodílovi je však úplne iná liga. Vlastne nie - tento film je úplne iná liga a jeho hlavný hrdina (mám na mysli toho s obrovskou papuľou) dvakrát toľko. Kde iní nevedia často vykresliť ani len trochu uveriteľné postavy, tam McLean hádže natoľko prirodzené povahy, že ste na tej palube výletnej lode spolu s nimi a každou z nich. Tu Rogue nezaostáva ani za Snyderovým Dawn Of Dead. Ich zdesenie, paralizujúci strach, zrútenia sa aj odhodlania, to všetko plynule prechádza na diváka a lomcuje ním jedna radosť; každý moment každej z postáv je aj jeho momentom. Samostatnú kapitolu potom tvorí sám Jeho Veličenstvo Krokodýl, ktorý desí od prvého zavlnenia sa na hladine až po neopakovateľné finále v jeho... nie, túto grandióznosť nebudem prezrádzať, zíral som akoby som mal gule v čelustiach a čuduj sa svete - vytešoval ako malý! ()

Morholt

Klasika s přerostlým monstrem, což ovšem není způsobeno nějakými vládními genetickými pokusy či vypouštěním chemikálií. Prostě to tak matička příroda zařídila a tak se krokodýl chová jako krokodýl. Ke svačině mu má sloužit skupinka turistů, kterou se snaží zachránit Radha Mitchell coby průvodkyně po australských krásách. Film zachovává všechna žánrová klišé, disponuje celkem solidní stvůrou a na podobnou záležitost i zajímavým obsazením. Nijak překvapivé, nijak urážející. 55% ()

Lucasion

Krokodýl mně příjemně překvapil. Zaprvé to první půl hodinu vůbec nevypadá jako horor. Zadruhé herci jsou sympatičtí, a nebo známí. Zatřetí je krásné vidět mnoho přírody v Austrálii. No vážně, dlouhé záběry na vodu, skály, lesy. Skoro bych se spletl, že nekoukám na cestopisný film. Radha Mitchell kormidluje člun krásnými soutěskami a je radost na to koukat. Obluda se zuby se objevuje až za dlouhou dobu a skupinka výletníků uvízne mezitím na ostrůvku. Je super vidět Worthingtona v nízkorozpočtovém filmu a mladičkou Miu Wasikowskou. Rogue mně překvapil zpracováním, nikoliv scénářem. Přijít, užívat si, ztroskotání a boj o život. Nikdy ne jinak a scénář mi tohle dopřál již po několikáté. Přesto je Rogue dost možná nejlepší film o zlém krokodýlovi, který je navíc velký jak malý autobus. A co se týče animal-survivalu, tak je to lehký nadprůměr. Návrat do téhle černé a krvavé laguny mně bavil. Ale nečekal bych grandiózní zážitek. (70 %) ()

Mordenroth

Dobre natočený krokodílí horror. McLeanovi sa miestami darí vytvárať veľmi kvalitné napätie (atmosféru), ale na druhej strane brehu stoja proti nemu nevýrazní herci (niektorí aj trochu nepresvedčiví) a nelogickosť ich postáv (poniektorých z nich). Tieto prekážky režiséra s pribúdajúcimi minútami (ku koncu filmu) ťahajú na samé dno rieky, do temných slano-sladkých hlbín klišé a priemernosti. Celkom škoda. 70%. ()

st.ranger

Až nezvykle povedený animal horror s krokodýlem, který není nijak zmutovaný. Jen velká škoda, že nebylo vidět sežrání jednoho z nejhorších herců celého filmu. ()

Dale

Keď sa niekto rozhodne natočiť horor v hlavnej úlohe s krokodílmi, hadmi, alebo inými protihumánne založenými zvieratkami, už dopredu si tým podpisuje svoj ortieľ, lebo až na Snakes on a Plane nestál za posledných 20-30 rokov žiadny takýto film za veľa. Navnadený tunajšími hodnoteniami som dúfal, že toto bude výnimka a zo začiatku tomu všetko nasvedčovalo. Je dávno známe, že divákov najviac vydesí to, čo nevidia a tak vďaka šikovným strihom zostávalo, podobne ako pri skvelých Jaws, všetko okolo hlavnej "postavy" len na divákovej predstavivosti a to tajomno pozitívne vplývalo na kvalitu filmu. Žiaľ, záverečná scéna v jaskyni to totálne všetko podkopala a aj keď krokodíl z dielne počítačových animátorov nedopadol úplne najhoršie, všetko napätie a hororová atmosféra sa jeho zjavením rozplynula. Aj keď, čo sa týka napätia, nemôžem povedať, že by ho v tomto filme bolo nejako zvlášť veľa, keďže každý krokodílí útok som vopred čakal a tak ma ani raz netrhlo. Keď ešte vezmem do úvahy správanie sa všetkých postáv, dialógy a všetko okolo toho, máme tu len ďalší podpriemerný béčkový horor. ()

Terva

V buši se nespěchá, vrátíme se v pět nebo v šest hodin. To ještě netuší, že........krokodýl neútočí na nic většího než je on sám. Jak velká je tato loď?...dost velká nebojte. Nádherná příroda a dokáže být i krutá. Při sledování tohoto a podobných filmů se vždy snažím zapamatovat, co je dobré a co ne. Zapamatovat si to kladný...co kdybych se dostal do podobné situace,že. Oproti prvnímu filmu, byl tento záživnější a víc dramatický. Krokodýl i lidi jsou hodně věrohodní. ()

JohnCZ

Skupinka turistů stojící proti přerostlému krokodýlovi a není to ani vyloženě stupidní laciné béčko a ani záměrná žánrová sebeparodie od Syfy. Vizuálně i scénářem je to sice takové obyčejné, ale australská příroda má své kouzlo, které se promítá do filmu i zde. Povedená žánrovka, jedna z mála. ()

corpsy

Medzi krokodýlimi thrillermi patrí tento snímok medzi špičku. A to jak svojím prevedením, tak aj určitou originálnosťou. ()