Zombie přichází

Dead Men Walking

Horor

USA, 2005, 82 min

5* za krvavý nářez a zombíky.Odpad za vše ostatní.Že se točí za pár dolarů ještě přece nemusí znamenat,že musí autoři film po ostatních stránkách,než po té krvavé,tak odfláknout.Režisér i scénarista by se měli raději věnovat prodávání hamburgerů v mekáči,protože filmové řemeslo je jim na hony vzdáleno.Něco tak otřesně natočeného jsem snad ještě neviděl.Samotné dialogy a jednání postav jsou taktéž na úrovni velmi primitivních opičáčků,herci se sice snaží(někteří),ale i to jsou výkony spíš do ochotnických spolků.Znám hodně hloupých béček,tohle je ale opravdu tak primitivně natočené,že to musí nakáknout každého.Škoda,řezničina to byla jinak docela pěkná.(22.12.2007)

Jo opravdu jsem dal 4*. Tento film, ikdyž není moc kvalitně natočený, ale má 2 podmínky, které má správný zombie horor mít: příběh (jo chybí sice důvod zombie nákazy, ale i tak) i krev (od uříznuté ruky, až po vnitřnosti). Dokonce ukazuje to, co se horory kdysi bály ukázat tím myslím zombie děti, ano teď to už není žádná novinka, ale i tak.(26.6.2007)

• Big Bear

Asylum je kapitola sama pro sebe. Tentokráte nám byla předložena zombie nákaza v jedné z nejstřeženějších věznic USA.... Co bych Vám dál psal.. škoda textu. U těchto béček a to je důvod proč na ně člověk občas koukne je to občas tak blbé až je to zábavné... Tady to však bylo jen a jen nudné. Pro milovníky zombie filmů, stejně tak jako pro milovníky vězeňských filmů to sledovat může být i smrt... Vše bylo točeno v jakési opuštěné věznici (ne nečekejte od toho napětí!), kde se podařilo zprovoznit ze všech světel jen 8 zářivek a tak chodby a cely tonou ve tmě... Zombie chrchlají jakousi napěněnou černou tekutinu a kapitolou pro sebe sám je příšerný český dabing - hlavně toho všeho řvaní a chrchlání... Jelikož jsem se u tohoto nebavil ani chviličku sorry - ODPAD.(9.11.2017)

• Ruut

Podle hodnocení na ČSFD jsem čekal opravdou megablbost ve stylu filmů Uweho Bolla. Ale o něco objektivnější je spíš hodnocení na IMDb. Do ostře střežené káznice pro největší zločince je přivezen nový vězeň. Ten jeví známky nějaké těžké chřipky. Jenže po určité době začne zvracet krev. Zvrací na koho se jen dá. Na vězně, dozorce i i lékařský personál věznice. Stále víc muklů začíná mít stejné příznaky nemoci jako on. Taky zvrací krev a infikují koho se dá. To trvá zhruba první polovinu filmu. Ale pak přijde to nač všichni čekají. Nakažení vězni se mění v zombíky a jdou tvrdě na věc. Diky své pididélce (bez titulků cca 70 minut) si tento film drží slušné tempo. Velice kvalitní je i kamera. Dalším plusem jsou opravdu povedené masky. Tolik krve a utrhaných údů se jen tak nevidí. Zombie přichází strčí do kapsy co se týče masek většinu italských krváků 70 a 80tých let. O poznání horší je ale epileptický roztřesený střih. A scénář? No všichni pořád někam zběsile utíkají, honí se a žerou co se dá. Kamenem úrazu jsou i dialogy filmu. Filosofování ozbrojenců o smyslu života přede dveřmi jídelny ve které se masakrují dozorci se zombíky moc na místě není stejně jako když se jeden z bachařů ptá nadřízeného jestli může použít hrubou sílu ve chvíly kdy je obklíčen zombíky a jeho kolegové jsou zaživa požíráni. No ale pokud člověk vypne mozek tak se u tohoto filmu se sympaticky střídmou stopáží může docela dobře pobavit.(21.11.2006)

Nejlepší film od Asylum, kterej jsem viděl. A to je co říct. Sice tu máme dohromady asi osm herců, rozpočet cca dvanáct dolarů a jednání hlavních postav se rovná stařecký demenci proložený alzhaimerem, ale taky tady jsou docela ucházející zombíci, pár dobrejch scén a místama něco jako atmosféra. 50%(18.8.2011)