Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

silak_xup

Příjemná méně napínavá krimi podívaná, hlavně díky dvojici Hopkins - Gosling (pro mě docela překvapení). Tím jak se film vyvíjí jsem čekal trošku větší zápletku, která se bude pomalu vyjasňovat a ne, že vše vyjde najevo až tak pozdě. Ale možná jsem jen blbej a mělo mi to dojít dřív :-) Určitě ale stojí za shlédnutí. ()

DExUS

Super film, ale bohuzial bolo jasne co sa stalo uz po par minutach a cely film az do konca sa nieco hlada co som vedel presne kde je :) Ak by to nebolo take priesvitne, urcite by som hodnotil lepsie. ()

sysyphus

Po rokoch som sa k tomuto filmu dnes zase vrátil a musím povedať, že ma nesklamal. Okrem výborného obsadenia, vymakanej pointy, atmosferického soundtracku má Fracture aj náramne vypiplanú vizuálnu stránku - Opera House Franka Gehryho, guličkové mechanizmy na mieste činu a aj všetky tie kalifornské exteriéry príbeh krásne dotvárajú. Pri druhom zhliadnutí ma prekvapilo ako kompaktne a organicky funguje aj tá sekundárna príbehová linka mapujúca osobný život a právnicku kariéru Willyho Beachuma. V súvislosti s hereckými výkonmi súhlasím s ostatnými užívateľmi v tom, že konfrontácia Hopkinsa s Goslingom bola asi to najpútavejšie, čo vedel film ponúknuť. Hopkins aj po rokoch nemá problém brilantne zahrať chladnokrvného a precízneho vraha, ktorého si prvýkrát skúsil už v Mlčaní Jahniat. Po scenáristickej stránke je Fracture v skratke veľmi vydareným reprezentantom subžánru mysterióznej drámy, ktorý si sám pre seba pracovne nazývam How they tricked us? a spolu s ostatnými jeho príbuznými (ako napr. Man Inside, Flawless, Gone Girl, Prestige, a pod.) sa k nemu po čase vždy rád vrátim, lebo ako celok ponúka v skutku nadpriemerný filmový zážitok. ()

Taron

Moc natahovaný. Zápletka je skvělá, souboje Hopkinse a Goslinga vynikající, ale na celej film to nestačí. A to se projevilo v naprosto nedůležitých scénách, zbytečné postavě Nikki a neustálým omýlání, "Musíme najít zbraň.". Škoda, udělat soudní proces promyšlenější, s více zvraty, mohl to být opravdu perfektní film, protože potenciál tady rozhodně je. ()

fimler

Tohle mě dostalo, jakože fakt dostalo. Hlavně co se týče atmosféry a celkového napětí. Sice to není můj typicky oblíbený žánr, ale jakožto thriller to u mě boduje na 5* a podcenil bych ho kdybych je nedal. ()

VanBradley89

Sestříhat to na 40 minut, je to hodně fajn epizoda seriálu. Takhle je to dost o ničem. Pokud se děj nesoustředí na Hopkinse tak je to nezáživná nuda. ()

Aniki

Tak jsem si filmík nedávno připomněl po dlouhých letech a pořád koukatelný. Rozhodně zaujal naprosto uvolněný Gosling. Ten mi tehdy ve svých šestadvaceti letech ještě nebyl znám, páč s roli mlaďounkého fotbalisty ve "Vzpomínkách na Titány"(kde učinkoval ještě dříve), jsem si ho nespojoval. Každopádně, ač dnes thriller vnímám poněkud vlažněji, čtyři stars mu ponechám. ()

DonBraso

Člověk nedokáže usnout a na Nova Cinema akorát běží ve dvě ráno začátek tohoto filmu(bez reklam:).Tak si říkám tohle zkusím,Hopkins zase někoho zabije,to může být dobrý.A ono to doopravdy dobrý bylo.Pravda je,že náměť a soudní líčení na sto způsobů už asi každý divák zná a zrovna právě z toho soudu je film nejslabší,ale to ostatní slušně šlape,kromě ještě samotného konce,který malinko nabral nečekanou náhodu a rychlost,ale čert to vem.Rosamund Pike hraje jen krásu a tu já velmi rád,ale filmu doopravdy nedá vůbec nic.Vše je upřeno na duo Hopkins a Gosling.Líbí se my ta hra na kočku a myš,kdy se snaží jeden přechytračit toho druhého.Tady snímek exceluje a je jen doopravdy škoda,že tyhle dva nemají víc rozhovorů ze začátku.Ono i překvapení je,jak příběh plyne,ale to gró je v tom filmu cítit pořád.Nevím co je na filmu mysteriózní,ale ok.Prvotní strach byl asi lepší ze soudního dvora,ale tímto filmem nic nezkazíte.75% ()

Teron

Já jsem celej film tak nějak čekal, že se konečně něco strhne...a pak už přišly jen titulky. Hopkinsova Lecterovitost furt docela boduje, ačkoli tu má hooodně málo prostoru. Je fakt, že výklad skutečnosti a překrucování okolností mě rozesmály, ale to by to nesmělo bejt jen pár momentů ze skoro dvou hodin. ()

Vitex26

Poměrně povedená kriminálka, nebál bych se říct, že ve svém žánru dokonce nadprůměrná, která sice těží z Hopkinsovy někdejší role (ano, samozřejmě nemyslím nikoho jiného než doktora Lectera) a dramatické momenty sinusoidně střídá s nudnějšími pasážemi, přesto rozhodně neurazí. Lepší 3*. ()

pierre9

Geniálny plán ako beztrestne zabiť človeka a vysmiať sa pritom justícii, tradične vynikajúci Hopkins a Ryan Gosling, ktorý bezpochyby patrí medzi najlepších hercov mladej hollywoodskej generácie. Celý film je práve o hereckých výkonoch dvojice hlavných protagonistov a myslím si, že ho dostali presne tam, kde si to tvorcovia priali. Pointa tiež nepatrí medzi tie, ktoré uhádnete po prvej štvrťhodinke a nebyť chvíľ, kde filmu jasne chýba tempo, bolo by to možno ešte za viac... ()

vasek.raul

Film, který má dobrý námět, výborné výkony Hopkinse a Goslinga, ale něco mi tu chybí...dal bych čtyři hvězdičky, kdybych si na tento film vzpomněl s tím, že bych ho rád ještě jednou viděl, ale to se nestalo... ()

veverysiak

Určite nejde o vrcholné dielo z krimi škatuľky, ale pár pozoruhodnosťami sa pochváliť môže, prvou je rozhodne zaujímavá samotná pointa zločinu, druhou nadpriemerné výkony hlavných dvoch proti sebe stojacich protagonistov, škoda nevyužitej šance zasadiť príbeh viac do súdnej siene, namiesto toho sa autori dosť zbytočne a jalovo vybíjali na postrannej linke potenciálneho prechodu mladého prokurátora do súkromnej branže, podobne chabo je načrtnutá rovina vyšetrovania, a to všetko zabralo veľa času, ktorý sa nakoniec ukázal ako trestuhodne premrhaný a citeľne znižujúci celkovú úroveň filmu, takže 65%. ()

Hucocaky

Mám rad tento typ Thrillerov, psychopatický vrah, ktorého právne takmer nemožno dostať. Graciózne vymyslený príbeh a zápletka. Pocit na konci filmu, pri ktorom si vravíte, jakto, že ma to nenapadlo, tak presne na to som čakal od začiatku filmu. Z filmu som dostal viac ako som očakával. Právo je môj obľúbený typ filmov a celkovo právnická problematika. The Lincoln Lawyer. ()

Flamik

Gosling zase(nebo možná lepší napsat už) krutej, Hopkins si uhrál to svoje. Přemýšlivý film kde se střetávaj dva proudy a bojujou o to kdo koho přechytračí končí strašně jednoduše a přitom suprově. ()

DansteR

"You warned me he was smart. You didn't warn me you were stupid."...Když se řekne Okamžik zlomu, představím si pouze dva lidi. Hopkinse a Goslinga stojící na opačných stranách zákona. Ti dva dokázali z filmu vytěžit skoro maximum hlavně díky jejich společným výkonům na place, taktéž napjatá atmosféra v případě jakéhokoli jejich střetu je nádherná. Na druhé straně stojí pouze fakt, že film je zbytečně natahovaný a celý problém s novým zaměstnáním působí na diváka jako zbytečná výplň, stejně působí i Rosamund Pike, s tím rozdílem, že na ni se aspoň dobře dívá. Pěkný krimi thriller za 80% ()

Eruwen

Zbytečně natažený film, u kterého jsem (po pravdě) usnula, ale pár částí bylo opravdu dobrých, celkově dobře promyšlený příběh s krásně plynulým závěrem. Scénář měli spíše nabídnout ke zfilmování jako jeden z dílů Kriminálky Miami (nebo pod.), než se pokoušet vycpávkami docílit celovečerního filmu. Popravdě, čekala jsem od filmu s A. Hopkinsem mnohem víc. Ale patří to do sorty těch lepších filmů, na které není zbytečné se podívat, když to zrovna běží v TV.. ()

Desmond04

S Fracture jsem se už jednou setkal. Bohužel to už je v podstatně vzdálené době a tak jsem si ho rád vychutnal znovu. Film táhne opravdu originální námět, který staví pana Hopkinse do role typického badasse a Ryana Goslinga do ochránce spravedlnosti. Alchymie mezi zmíněnými herci funguje skvěle ba přímo excelentě, o to více je vidět, jak klesne kvalita snímku, když se dvojice na plátně rozejde. Suma sumárum, Fracture řadím k tomu lepšímu nadprůměru. ()