Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

unrocker

Má to myšlenku, má to spád a mě se takovéto věci líbí. Propletenost přéběhů se příjemně pomalu odhaluje celý film a člověk je stále nucen přemýšlet na dějovou linkou. Jen tak dál a ani o krůček zpátky... :) ()

dolin1

"Utíkáte během národní hymny? To je velmi nezdvořilé." Nutno podotknout, že při tom předváděném pojetí hymny bych utíkal taky - na toaletu.. :-D Jinak skvělej film, silnej po všech stránkách. Ford je imho jednou z mála profláknutých hvězd, který jeho roli člověk věří a nevidí Forda, ale Maxe Bragana.. 91% ***** ()

RobbieM@N

Obviňuji Kramera z přílišného citového vydírání, při takovémhle typu filmu je vždycky velice snadné spadnout do těch patetických hlubin a snažit se apelovat na diváka pomocí kýčovitých songů atd., bohužel to zpravidla nikdy nedopadá dobře. Film celkově vzato tak špatný není - objevuje se zde mnoho kvalitních herců a režíruje autor Running Scared, takže jediná akční scéna v Crossing Over stojí za to, W. Kramera je na takovouhle látku opravdu škoda. ()

epoh

Kramer s každým filmem roste. Po Zběsilém útěku přišel s touhle "člověčinou" a zase zásah do černého. Dost mě mrzí, že se nepohodli se Slyem ohledně režie Bullet to the Head. V jeho podání to mohla být akční pecka. U Hilla se bojím, aby na to šlo koukat. Ale z5 - co nepochopím je, proč se Imigranti tak dlouho vyhýbaly českému trhu. A nechápu ani, proč víc nebodovali v US kinech. Že by v tom hrálo nějakou roli téma? Že by ta společnost nebyla tak demokratická, jak se říká? ()

Hawaj

To byla, ale pěkná patetická blbost. Kam to ten Harrison Ford vlez? To vypadalo jak film na vládní politickou objednávku, že se taky jako citlivě dokážou zabývat i problémy imigrantů. Cha cha. Žádný postavě jsem tu její roli a motivaci nevěřil, maximálně tak Alici Eve to její super tělo. Celý to působilo naroubovaně a úplně mimo mísu. Never more. ()

nula87

Mozaika, která se sice celkem logicky a zajímavě poskládá, ale nepřináší v této oblasti nic nového. 60% ()

subic

Amerika má svůj postoj k imigrantům a jednotlivý Amíci také. Já furt čekám už od K-19 na nějaký parádní film s Harrisonem Fordem a ono furt nic. 55% ()

Mikecat

Imigranti, zelené karty, myšlienky trhajúce nevinné rodiny, niekedy aj vinné - príklad zarytej moslimky ospevujúca útok na "dvojičky"..Spôsoby prežitia cudzincov v USA, staručký, ale stále dobrý Harrison, jeho pomoc prisťahovalcom, jedno zaváhanie, ktoré ale bude ľutovať,..no nemôže predsa zachrániť všetkých! ()

EVIM

Zajímavý pohled na imigrační politiku USA, do které ovšem vůbec nevidím a nic oni nevím, takže ji hodnotit nemůžu. Po fimové stránce dobrý. Jenže "dobrý" je vlastně za "3". Ano, nemá to hluchá místa, v celku mne to i zajímalo, ale nějak nehořím touhou to vidět znova. ()

megajalec

Americká imigračná politika alebo čo všetko je človek ochotný spraviť pre možnosť žiť v krajine neobmedzených možností. Poukázané na prisťahovalcoch z každého kúta sveta. Páčila sa mi línia s moslimskou dievčinou, kde je demonštrovaná americká paranoja z terorizmu a príbeh Alice Eve (nielen kvôli tomu, že má fakt sexy luxusnú postavu a je skoro vždy nahá :). Hodnotenie je tak na rozhraní 3 a 4, ale nenudil som sa, tak zaokrúhľujem hore. ()

Yweet

Osvěžující díky kombinaci různých národností snažících se získat USA občanství, i přesto, že stále nechápu co je na USA až tak lákavého. ()

solisoli

Primitívny príbeh zaujatý imigračnou politikou, kde svätejšia v danej problematike nemôže byť nikto ako USA. V slušnom hereckom obsadení, ktorí sa nemuseli moc namáhať svojím umením, ponúka naivný pohľad na skutočnosti, ktoré dokáže stráviť len málo kto. ()

tuxie

Nepřikrášlený, reálný, citlivě natočený film s atraktivním obsahem. Občanství USA je pro mnohé něčím naprosto samozřejmým, pro jiné vymodleným cílem. Stejně jako v životě některé příběhy ve filmu končí vesele, jiné ne. Pro mě velmi milé filmové překvapení, doporučuji shlédnout v přemýšlivé náladě... ()

david666

Nepamatuji si film, kde by hrál H.Ford pouze "jednoho z mnoha". Spíš byl vždycky tím, na kterém film stál. Tady ale není takovým borcem jako v jeho nejlepších letech. To není myšleno ve zlém, naopak - prostě jen nevyčnívá mezi ostatními (i když na plakát ho samozřejmě dát museli:-)), působí velmi civilně - stejně jako pestrá směsice dalších herců z různých etnických skupin. To filmu dodává na uvěřitelnosti. Některé scény jsou hodně silné a zamávají s Vámi - třeba causa 13 dívky, která musí opustit USA kvůli blbé eseji. Prostě moderní pálení čarodějnic v režii FBI. Pro mnoho lidí nepochopitelné, co musí někdo vytrpět aby se dostal do země, kde stejně bude vždy jen cizincem a ostatní se na něj budou dívat skrz prsty - a nejedná se jen o lidi z tzv. třetího světa. Na druhou stranu plno takových nepřízpusobivých, kteří si do zemí vnáší svůj pohled a morálku a dokážou ublížit i vlastní rodině (jak tomu je zde v jednom s prolínajících se příběhů) bych s chutí deportoval. ()

Groower

Po delší době film, kterej na mě opravdu zapůsobil a ne jenom pobavil. Jednou jsem musel zamáčknout slzu a to se mi často nestává. Doporučuji ()

jopal

Taky nicim neuraziaci filmovy zazitok na volnu chvilu. Mozno nie uplne poctive 4*, ale v porovnani s tym co sa vacsinou toci, preco nie? ()