Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) povolí své sedmnáctileté dceři Kim (Maggie Grace) výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do vlastních rukou... (Magic Box)

Wacoslav1

Tohle byl můj nejoblíbenější film z Neesonem než jsem viděl Nonstop, ale i tak je to časem prověřená pecka která nenudí furt se něco děje. Možná ty rodinný kecy tam nemuseli bejt, ale to je jenom detail.80% ()

petero

„- Máš zbraň? - Držíš ju v ruke.“ Seagalovka ako vyšitá, no však s takým „drivom“, že Steven by mohol len závidieť. Všetci Albánci sú zlý a treba ich zabiť – to je príjemne nekorektné a už dlho nevidené. Pierre Morel sa zriekol vizuálu BANLIEUE 13 a vyznieva to ešte drsnejšie a je až s podivom ako dobre dokáže Neeson zahrať úlohy na ktoré sa pri prvom pohľade ani nehodí. ()

gogo76

Takmer dvojmetrový írsky herec L.Neeson je statný chlap, ktorý je napriek svojmu veku v dobrej kondícii. Ukázal, že ešte zďaleka nepatrí do starého železa. Bývalý agent musí po únose svojej dcéry v sebe prebudiť lámača kostí. Uff...a, že teda budú praskať. Po vete: "I will find you and i kill you!" , sa to rozbehne. Ako tvrdý, nekompromisný a zúfalý otec nemá zábrany ani zľutovanie. Streliť do ženy? No, problem. Streliť do chrbta? No,problem. Mučiť zajatca a nechať ho skapať?No,problem. Tá realistická akcia určite mnohým pripomenie Greengrasov Bournov mýtus alebo Bournovo ultimátum. Režisér to ani nijako netají a inšpiráciu priznáva. Diváci môžu byť iba radi. Určite jeden z kandidátov na najlepší akčný film roku. Už mi chýbalo poctivé "revenge movie".90%. ()

Mahalik

Moje počáteční averze k 96 hodinám začala už od prvních vteřin, kdy na scénu přiběhla Maggie Grace stylem "mám nasráno v kalhotech, proto běhám tak, jak běhám!" Jak mám tuto slečnu rád, tak v téhle roli uječené nány, mi hrála na nervy tak brutálním způsobem, že bych se ani nedivil, kdybych měl v mozku prasklou nějakou životně důležitou cévku. Její scénář obsahující slova jako: "miluji tě, tati!" či půlměsíc a 180 centimetrů, není opravdu žádná sláva (za to Maggie ale nemůže) a místo toho, abychom ji přáli záchranu, je její role uvržena do záhuby už jenom tím stylem běhu, které nám několikrát předvede.__ Naštěstí film předvede několikero akčních kick ass, které překonávají dokonce i toho vychvalovaného Bournea a spolu s hudebním doprovodem a famózní kamerou, jsou možná jediné, co vám zůstane v hlavě zakotveno napořád... P.S. Ghinzu -The Dragster Wave je úchvatný song, tak let´s go na YouTube!!! 80% ()

Reiniš

Lehce nadprůměrný akční film s klasicky přímočarým Bessonovským příběhem. Jedna z nejlepších rolí Liama Neesona a velká příležitost pro Maggie Grace. Škoda těch několika logických přehmatů a nedostatečně vygradovaného konce. Což by vám mohlo vadit jen v případě, že se film rozhodnete brát vážně. ()

Xmilden

Liam Neeson se v roce 2008 vytasil s rolí, která jej dokázala představit v naprosto jiném světle. Do té doby často spíše charakterní herec se přeměnil v noční můru všech Albánců, Arabů a zkrátka všech, kteří rádi unáší lidi. Akce v 96 hodinách sice už z dnešního pohledu vypadá epilepticky. Ale pro mě stejně vždy nejlepší scénou bude moment kdy říká " Nevím, kdo jste. Nevím, co chcete. Jestli chcete výkupné, tak já žádné peníze nemám. Jedno ale mám, a to velmi speciální řadu schopností. Ty jsem získal během velmi dlouhé služby, a ty schopnosti ze mě dělají noční můru pro lidi, jako jste vy. Jestli hned pustíte mou dceru, všechno tím skončí. Nebudu vás hledat, ani pronásledovat. Jestli ji nepustíte, budu vás hledat a najdu vás. A zabiju vás. -Hodně štěstí. ()

Arbiter

Zlí lidé mi unesli dceru, říkáte. Zlí lidé z prokleté multikulturní Francie, dodáváte. Já to říkal! Naboostovat basy mého podmanivého hlasu, páč já teď budu pár minut zabíjet a hláškovat. Všichni zemřou po právu. A opovažte se mi vytknout smrt toho liftboye, stejnak tu brigádu v hotelu měl načerno. Zasloužil si proprazit hrtan. Extrapower....implemented. Hyperluck...reloaded. Arnold's dictionary...checked. Ready for level one a to na nightmare. Hra na reálného agenta se pro mě úplně nepovedla. pořád měl moc štěstí, moc síly, moc snadnou cestu za záchranou chudinky dcery. Realná cena života v tomto filmu nulová a křehkost enemáků (až na závěrečného pana elegána ochranku) velká. Ale tak dá se to pochopit. Stál proti nim.. americký agent, kterýmu táhne na šedesát a ukradli mu dceru, for God's sake! Musím se zase podívat na Bourneovu trilogii, to je můj pravý hrdina. Taken ale nemůžu upřít drive, jak by řekl Klezla a docela promyšlený podpěry scénáře. Každopádně neměl jsem si číst komentář Mattyho. Úplně se cejtim jak ho nechtěně kopíruju. ()

Real Tom Hardy

"I WILL LOOK FOR YOU. I WILL FIND YOU... AND I WILL KILL YOU." ------------ Film s istým ikonickým výkonom a scénou, ktorú pozná takmer každý (zimomriavky vždy), no aj tak k tomu celému poviem len jedno – Amanda, ty radodajka sprostá, tam máš do huby za to, aká si. ()

sepp

Po uvodnich rozjizdkovych 20 minutach je divak vhozen do neutichajici odsejpavajici akce, ze ktere uz neni uniku a nebudete ani chtit kvuli odskoceni si na zachod stopovat vas dvd prehravac. Celych 96 hodin je vyborny mix stareho dobreho konstruovani deje a moderniho pojeti akcni zabavy - ovsem evropskeho stylu samozrejme, dle nejlepsich francouzskych tradic. Tedy snad az na jedinou automobilovou honicku, od panu tvurcu ze zeme galskeho kohouta bych jich cekal preci jen vic, jelikoz jsou v tomto oboru dle meho oboru nejvetsimi mistry ze vsech... Samozrejme, musime si odmyslit nekolik "scenaristickych nadsazek" (nechci pouzit slovo pitomost), mysleme si, ze ma Bryan proste nekdy vic stesti nez rozumu ;) Take se nejde ubranit dojmum jako "nic noveho pod sluncem" a (tohle jsem uz nekolikrat videl jinde", ale tak i tak vytecna zalezitost ktera akcni fanousky urcite nezklame. ()

Phobia

A na tohle jsem se tak těšila? Jako obvykle vysoké očekávání výrazně předčilo výsledný dojem. "Taken" je pouze standardní akční film, ve kterém je kladný hrdina o něco tvrdší, než jsme zvyklí: proplouvá podsvětím Paříže jako motorová pila máslem a je mu jedno, kolik obětí za ním zůstane; neváhá nepřátele mučit, ba dokonce je schopen ublížit i nevinné ženě (když účel světí prostředky). Stačí to na pětihvězdičkový film? Kdyby všechny detaily byly vypilovány k dokonalosti, pak bych byla ochotná udělit 4*. Ovšem scénář sebou přináší takovou dávku klišé a obvyklých nelogičností, že o dokonalosti nelze mluvit. Liam Neeson je přesvědčivě nasraný taťka, pozice drsňáka mu svědčí rozhodně víc, než onen křečovitý starostlivý fotřík v úvodních minutách. Díky svému výcviku bývalého agenta samozřejmě vše snadno zjistí, něco málo přes kontakty, zbytek pronikavým úsudkem;-). Nepochopila jsem, zda se všude v Paříži domluvil svou angličtinou, nebo mluvil "jakože" francouzsky... V přímém boji se Liamovi nikdo nemohl rovnat a při střelbě má běžnou kouzelnou schopnost kladných akčních hrdinů - veškerá po něm vystřelená munice míří mimo, zatímco on je takřka neomylný. Nevím jak u vás, vážení přátelé, ale u mě tyto scény se zcela neschopnými padouchy vyvolávají záchvaty smíchu. Samotné akční sekvence mě kdovíjak nenadchly, přišlo mi to jako nepřehledná změť rychlých pohybů a zvuků úderů, ale pořád je to výrazně lepší než čínské létání a 30-metrové skoky. Automobilové honičky mě vyloženě serou, o těch se snad radši ani nebudu zmiňovat. No a pak jsou tady takové ty detaily, kdy Liam při pronásledování albánského hajzlíka způsobí hromadnou dopravní nehodu, na nějakou dobu se zastaví na mostě a sleduje únik kořisti... a co se děje kolem něj? Vůbec nic, všichni ti řidiči sedí ukázněně, tiše a bez pohybu ve svých nabouraných kárách, nikdo se nerozčiluje, nikdo se nediví, a policajti, co měli být v závěsu, se zřejmě někde po cestě vypařili. Zrovna tak Neesonův úctyhodný bodycount nikoho nezajímá, může bez problému opustit zemi, kde prolil tolik krve. V kýčovitě slzodojném závěru by reputaci "Taken" mohl zachránit jen rychle rozjetý tirák, co by celou tu šťastnou rodinku rozmázl po asfaltu. Nostalgicky vzpomínám na ulítlou akční jízdu "Sejmi je všechny", zábavný, svěží film, který se narozdíl od "96 hodin" nebral vážně a smích byl tedy záměrem tvůrců, nikoliv nechtěným produktem smrtelně vážné, leč dementní akce. Konečné (mírně nadprůměrné) hodnocení, je zásluhou nekompromisních metod hlavního hrdiny, jinak jsem poměrně zklamaná. Kdyby v tom nehrál Liam Neeson, ale Steven Seagal, ničemu bych se nedivila... a vy ostatní byste dávali zasloužené 2*. Jo, stopáž musím pochválit - v dnešní době 150-ti a více minutových filmů je hoďka a půl příjemným překvapením. 61% EDIT 2012: Nestahuju jedinounámitku z prvnho sledování, ale byla jsem na veškeré zápory připravená a snad proto mě včera večer tolik nesraly. Užila jsem si to zkrátka líp a dokonce jsem v pokušení udělit čtvrtou hvězdičku. 69% () (méně) (více)

lesumir

Luc Besson na to šel rozhodně od lesa, vykašlal se na ultra super mladé zabijáky a pšiony, kteří mají v hodinkách zabudovaný vařič, v brýlích teleskopickou tyč a kdo ví co ještě moderního. Ne, použil "svoje" dobře osvědčené metody old schoolových námětů o vlku samotáři, který pro záchranu své dcery klidně převrátí celou Paříž vzhůru nohama, k čemuž taky neměl Liam moc daleko. Rozhodně velké překvapení, skvěle udělané bojové scény, surové prostředí obchodu s bílým masem a do toho vládní agent ve výslužbě v zajímavém pojetí Neesona, který se rozhodně nenechal zahanbit mladšími killery a vrhl se do toho po hlavě, albáncům zakroutil krkem, pár jich pomučil, někomu prostřelil hlavu a někomu kolena. Švižné, zábavné, místy vtipné. ()

Gimp

Je to strašně hloupé ale taky stejně tak upřímné a naivní. Uchránit panenství dcerušky, která je spratek jako když jí vyšije a běhá jako trotl (klika že je tam tak málo, Maggie Grace je příšerná herečka) a přitom rozstřílet nebo umlátit asi tak 200 albánců, arabů a jiné přistěhovalecké verbeže. Je úplnej zázrak, že Liam Neeson nepůsobí při tom běsnění komicky (i když při mučení proudem je to už tak tak). Těším se na dvojku :) ()

Hrabka

Novodobé Komando. Unesená dcerunka a tatík, kterého nic nezastaví. Počet frajerů, které Liam Neeson popraví, je docela alarmující a nereálný. Ale jinak je to skvělá, napínavá jízda s mnoha pikantními scénami. Po druhém zhlédnutí: Nemůžu se tomu ubránit a musím zvednout na plný počet. Ačkoli je to v několika momentech dost unreal, tak je to tak poutavě natočeno, že musím tu jednu hvězdu přidat. Skvělý akční, napínavý thriller! Liam Neeson se do role hodí a předvádí velkou show. 90% ()

cheyene

96 hodin je rozhodně povedený akční thriller, který se vyznačuje perfektním, svižným tempem, dobře řemeslně zpracovanými bojovými scénami a přestřelkami. Samotný děj je ve všech ohledech zajímavý a poutavý, krásně je tu nastaveno zrcadlo prorostlosti zločinecké organizace a celý její systém. Hodnotím nevyšším počtem hvězd, jelikož jsem neměl čas se nudit, byl jsem přikován do sedačky a těšil jsem se na každou následující minutu. A pak, že Francouzi neumí natočit dobré akčňáky! :) ()

kinej

Už dlouho jsem necítil u akčního filmu tak dobrý pocit zadostiučinění při scénách kdy někdo kosí záporáky. Přeci jen pasáci jsou spolu s náckama absolutně vděčným předmětem násilí. Divák se ani nemusí cítit ze svého pobavení a radosti provinile, protože likvidace takového šmejdu je jednoduše správná věc. Liam Neeson si v roli vražedného stroje počíná až překvapivě dobře, vzhledem k tomu jaké intelektuální role doposud ztvárňoval. Dobrý příběh, dobře obsazená hlavní role a také dobrý režisér. ()

LiVentura

Proč nakonec ne... Příběh v jádru věci je velmi silný, odhodlaný otec, který přes mnoho mrtvol probojuje se až k svobodě své dcery.. Neeson je důvěryhodný. ()

paascha

pěkná akce drsného taťky, který zachraňuje svou neposlušnou dcerku z pazour zkurvenejch albánů, arabů a jiné svoloče. Alespoň podle toho, jak hezky se ke všem těm Ahmedům a Kerimům chová, soudím, že to byla zkurvená svoloč:-)) ()

MISSha

Akčním filmům moc neholduju (vlastně vůbec), ale tohle byla svižná a skvěle vygradovaná akcí nabitá pecka, která se lépe neocení ničím jiným, než plným počtem hvězd. ()

Akční klasiky míří do televize

22.09.2015

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (více)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (více)