V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

dundy666

Fascinovala mě hlavně výbuchuodolná kamera, která je asi vyšla na pěknejch pár tisícovek. Obdiv si zaslouží hlavně kameraman, kterého byste stěží našli lepšího i v Hollywoodu, nasazení rozhodně nadlidské uvážíte-li že mu ukusují nohy nepřátelské kobylky. Přestože ve filmu se v podstatě neděje nic než zabírání chodníku ubíhajícího pod nohama hysterické partičky, slušně to uteče a atmosféra tam taky je. ()

1david135

Ručná kamera,napätie,strach,nevinná party sa zmení na smrteľné peklo ktoré by nik nečakal skvelá vizualita na film s ručnou kamerou a prekvapivo nečakaný koniec Režia:Matt Reeves ()

Enehy

Cloverfield je další v řadě filmů, ve kterém monstrum napadne relativně mírumilovně a obyčejně žijící obyvatele New Yorku. Je to také další filmové zpracování klasické romantické zápletky: „musím zachránit milovanou ženu, i kdyby mě to stálo vlastní život“. Tím ale pro mě podobnosti s ostatními monstráckými filmy končí. Strach, hrůza, panika, bolest a všudypřítomné šílenství je zde naservírováno tak dobře, že jsem se tím brodila od prvního až do posledního otřesu. Výborná práce s ruční kamerou dodává filmu velkou míru autenticity a nám možnost prožít si tento příběh emocionálně naplno. Ačkoliv mi tento druh filmů nic moc neříká, Cloverfield se mě nečekaně dotknul. ()

Kutkey

Kamera nemá chybu a přidává nejen na reálnosti, ale i na výtečném zážitku z filmu. Pokud to má být natočeno podle Godzilly, tak teda až na velké monstrum nevidím žádnou spojitost. Takhle dobře provedený Thriller se vidí málokdy a poslední scény jsou teprve pecka, jediné co mě mrzí je, že se mi to nevešlo do TOPKY. ()

Mara12

Film se skvělým nápadem a atmosférou, ale s o to horší kamerou. Nemůžu dát lepší hodnocení, protože mám pocit, že díky ruční kameře (roztřesené jako ruce devadesátileté babičky a to místy naprosto nesnesitelným způsobem) jsem o dost zásadních momentů přišla. ()

anyonecek

Zajimavé podání kamery, kde vlastně nenajdeme v průběhu filmu jediný delší a jasný záběr. Je to pěkná rychlovka co se odehraje skoro během hodinky, což bohatě stačí na toto téma. Začátek mi trochu vadil, konkrétně ty všechny dialogy, ale jak padlo par baráčků, tak už jsem si užíval film až do konce. Každopádně netradičně pojatý sci-fi thriller, který si myslím neurazí, ale není to zrovna na vícekráté sledování. ()

carbono

Pane jo! Monstrozně působivé. POV opět zafungovalo jak mělo. Naštěstí se film neubral směrem, kterého jsem se obával, tedy výraznějšího zapojení sci-fi (virtuální) příšery či hlubší zabřednutí do stavu po kousnutí, protože to by pravděpodobně nedopadlo dobře. Tak to má být, jen to hezky nakousnout a nechat diváka přemýšlet. Co bych asi dělal já v takové situaci...? Pořádná atmosféra od začátku až do hořkého konce (konce?). ()

Fressia

Nejprve jsem si myslela, že to bude na stejné vlně jako Godzilla, ale naštěstí ne. Tento film typu "Blair witch" mě mile překvapil, protože dokázal plně využít potenciál příběhu. Občas nám filmaři dovolí zahlédnout něco málo z monstra, ale to je vyváženo perfektním koncem s tak trochu jiným "happy endem". ()

DJ Kritik

Ani vysoké hodnotenie mi nezabráni napísať, že je to totálna hlúposť. Tieto "umelecké " zlátaniny sa neudržia ani v TV JOJ po 22 hodine. Nerozumiem tomu a ani nechcem prečo to ľudí tak bere. ()

Daryl.Dixon

Nejzajímavější záběr z celého filmu byl kůň táhnoucí bílý kočár. Jinak to byl jen další z řady snímků, kde "autentičnost" byla založena na natáčení filmu, jakože amatérskou kamerou. U Blair Witch mi to přišlo originální, tady už nikoliv. Taky by mě zajímalo, co tam měl za baterku, protože moje kamera vydrží nahrávat tak dvě hodiny a neustálé vypínání a zapínání tento čas ještě zkrátí. Další věcí je chování postav. Když například zemřel něčí brácha (ti, co to viděli, tak ví koho myslím), tak jeho přítelkyně si toho asi ani nevšimla. Možná si ve stejné chvíli zrovna zlomila podpatek, tak byla myšlenkami jinde. V jiné chvíli se lidé více zajímají o kameru než o vlastní život, nebo život jejich blízkých. V panice lidé zapomínají popadnout vlastní dítě, ale na kameru nezapomenou nikdy. Zajímavé, jen doufám, že když mi někdy půjde o život, tak moje přežití nebude záviset na nějakém trotlovi s kamerou, protože by to skončilo jen hláškou zprávaře v televizi "Tyto záběry by neměly vidět děti". ()

Guran

Neuvěřitelně uvěřitelný film! Tak po shlédnutí tohoto filmu jsem musel dát klobouk dolů. Atmosferický snímek, který dodává obrovský dojem uvěřitelnosti hlavně díky zvolené kameře, kterou obsluhuje jeden z herců. Film má sice krátkou pasáž, ale v průběhu filmu nám tvůrci ukážou sérii propracovaných efektů se zajímavým monstrem. Od scénáře se v tomto ohledu nedá nic moc čekat. Příběh je jednoduchý, postavy neobsahují nějak zvlášť velký charakter, ale v úvodu se s nimi dost seznámíme. Úvod se mi zdál moc protažený, dal se klidně zkrátit na kratší pasáž. Z filmu jsem si odnesl velký zážitek. Velkou pochvalu uděluji celému filmovému štábu! ()

Brano

Nápad dobrý, ale tým to aj končí. Ta roztrasená domáca kamera mi neskutočne liezla na nervy počas celého filmu. Efektovo to nebolo najhoršie, miestami mi to pripomínalo Godzillu. Ale scenár bol príšerný, ako aj samotní herci. A samozrejme to od začiatku malo pomalé tempo a ku koncu ma to strašne nudilo. A do toho ešte tie roztrasené zábery, je to podľa mňa zbytočnosť a len to ruší celkový dojem. ()

ManOfPhoenix

Nejsem sice fanoušek found-footage, ale tenhle film se mi velice líbil. Postavy (herci/herečky) jsou sice sympatičtí, ale jejich postavy nemají v podstatě co nabídnout. Musím říct, že by mě to pravděpodobně nebavilo, kdyby zde neúčinkovali T. J. Miller a Lizzy Caplan. Co se mi ale nejvíce líbilo, jak realisticky se to (nebo se o to pokoušeli) natočilo. Obzvlášť (co jsem se dočetl) se mi nejvíc na celém projektu Cloverfield líbilo je, kampaň, kterou tak pečlivě dělali. Spoustu skvělých scén, a hlavně konec. ()

Daertelon

Akce, reálnost (v rámci mezí), uvěřitelnost. Líbí se mi, že toho víme zrovna tak jako hrdinové (tedy prdlačku), protože se živě vcítíme do jednoho z nich, který obsluhuje kameru. Nejsem moc příznivec filmů s existující kamerou, ale tohle nebylo úplně špatné. Znepokojila mě dlouhá životnost nejen baterek kamery, ale i té holčiny, která několik kilometrů běžela a skákala do vrtulníku s dírou v srdci. Na animaci a efekty si nemohu stěžovat. Sawovský průměr 65%. ()

DoNotCross

Nevěděl jsem, do čeho jdu, čekal jsem něco inteligentního a děsivého. A nedostal jsem to. Prvních dvacet minut baví, protože nevíte, co přijde. Pak se vyloží karty na stůl, člověku docvakne, co ho čeká a jde to do kopru. Formu maximálně chválím, bohužel je to to jediné zajímavé. Postavy začnou být rychle otravné, chovají se samozřejmě dokonale debilně a zdroj děsu bohužel nefunguje. (Snad vyjma krátkého okamžiku v tunelech metra, kdy jsem zadoufal, že se to nakonec celé vydá úplně jiným směrem) Takže zbude další destruktivní hříčka o pár pitomcích, co se musí navzdory zdravému rozumu vydat do těch největších sraček. Za mě ne. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)