Film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), Invictus vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

Pato2909

Od kedy su tie male sluchadka do usi ? lebo ja si pamatam ze az 2000 som ich videl v 90 rokoch som videl iba tie velke :) a ten v autobuse (hrac) mal male sluchadka ()

bonovox

Ľudskú stránku príbehu vystihol Eastwood ako vždy výborne, žiaľ tú športovú absolútne nezvládol. Ak by boli obe roviny vzájomne vyvážené išlo by o dokonalý film. Freeman je skutočne najlepšou voľbou pre stvárnenie Nelsona Mandelu a hlavne jeho výkon ťahá celý film dopredu. Celkovo je teda tento film len priemerným snímkom od v posledných rokoch neomylného režiséra. ()

vlasto24

Tak tu som trochu na rozpakoch. Na jednej strane veľmi hutné téma vyrovnávania sa s aperteidom v JAR, kedy dovtedy utláčaná časť populácie dostala možnosť odplaty a bolo veľmi ťažké neskĺznuť do rovnakého morálneho bahna ako ich biely otrokári, a na druhej strane typické americké chápanie a zobrazenie senzačného športového a nakoniec aj ľudského víťazstva. Akoby si Eastwood povedal: poďme natočiť nejaké drama o pohnutom osude bojovníka za ľudské práva, áno mandela bude výborná voľba, a hele spojíme to s výťazstvom rugbystov a v tom bude tá hlboká metafora, hm na oscara máme našliapnuté. Prišlo mi to ako prvoplánová citová vydieračka kde bolo od začiatku jasné akým smerom sa to bude uberať. Ale musím povedať, že Mandela tu je vyobrazený ohromne a Freeman mu dodal neskutočnú charismu akú v skutočnosti iste mal. Summa summárum, nebyť toho prehnaného pátosu bolo by za 4, takto iba za 3. ()

david666

Musím říct, že mě tímto Eastwood trošku zklamal. Film mě připadal zdlouhavý a taky tak nějak rozpolcený. Politika se tady moc neřeší a když tak z rychlíku a záběry ze zápasů (kromě konce-ale i ten byl celkem fádní a taky zdlouhavý) tady moc nejsou. Nevím ale tohle spojení sportu s politikařením nevyšlo. Ale Morgan Freeman opět skvělý. ()

superzurda

Eastwoodovo klidné a pomalé tempo u mě opět slavilo úspěch. Sportovní drama, které nám ukazuje jak je krásné, když se dá do hry něco navíc. Když se odloží ego a maká pro tým a když máte důvěru lidí. Kdyby nebylo MS v hokeji 2010, byl by ten film pro mě méně uvěřitelný. Díky Clinte. ()

djcremo

Ako rugby nemusím a ani nejak tomuto športu nerozumiem, nikdy ma nelákal a nie je ani pre mňa vôbec zaujímavý, ale tu bol tento šport podaný veľmi zaujímavým spôsobom a aj napriek dlhej stopáži film utekol pomerne rýchlo, nenudil a držal v napätí, hlavne keď sa hralo finále. Nedá sa mu pomaly nič vytknúť, lebo je natočený skvelo, ale viac by som sa tešil, keby a ešte viac by ma zaujímalo, keby sa dalo viac priestoru osobe Nelsona Mandelu, niečo viac o jeho živote. ()

ZAUME

Dobrý film s krásným příběhem. Eastwood mě stále nepřestává překvapovat svým provedením. Výborný herecký výkon Morgana Freemana, jako to u něj bývá zvykem a samozřejmě výtečný soundtrack Kyla Eastwooda. ()

rytir1

Tak jako Expendables je značkou pro dobrý akční film, tak Eastwood je jednoduše značka pro vysoce kvalitní film. Není třeba ani více komentovat. A Morgan s Mattem výborní, Mandelu by snad ani nikdo jinej hrát nemohl. ()

Wladimir78

Jasne, bylo tam spousta humanic patosu, ale vcelku vkusne a ne moc podbizive (teda az na harantika u policajtu). Co bych tomu ale vytkl, je mozna az zbytecne kratka stopaz, prilisna zkratka. Klidne to mohlo bejt o pul hodiny delsi, pasaz kdy Jihoafricani zacinaji Springboks fandit je prilis kratka, resena jedinym treningem s harantikama - a najednou jim cela JHA fandi, kdyz je tri minuty predtim nesnasela. To samy dejova linka s tatikem nesnasejicim Mandelu byla takova ukoncena neukoncena. Ale jako celek dobry, solidne natocenych sportovnich filmu je malo, takze palec nahoru :). ()

dusa77

Clint Eastwood natočil další obdivůhodný snímek s vynikajicími herci v hlavních rolích, přesto jsem čekal daleko zajímavější příběh.Spojení sportu a politiky mě moc nesedlo. 75 % ()

matow

Pomalši začiatok ktorý postupne prerastie do nesmierne emocionálne strhujúceho finále.Film ktorý vyzerá byť športový ale je hlavne o ľudskosti. ()

lumpcz

Že se dá pomocí sportu sjednotit znesvářenou zemi??? No já tomu moc nevěřím,ovšem minimálně Clintovi Eastwoodovi se to v tomto nadprůměrném filmu povedlo a já jsem mu to sežral jak malej kluk. Odpustit lidem, kteří vás věznili podstatnou část vašeho života v cele o rozměrech 2 krát 1,5 m??? Morgan Freeman jako Nelson Mandella mě přesvědčil i o tomto! Prostě a jednodušše!!! Zkoukněte tento film a uvidíte skvělý příběh, skvělé herecké výkony jak Morgana Freemana tak Matta Damona.......uvidíte že budete příjemně překvapeni! Já od tohoto filmu nečekal skoro nic a je to pecka!!! Pro mě 9/10 ()

imaginer21

Průměrné sportovní drama s nevýrazným Damonem a skvělým Freemanem. Nebýt toho, že měl taktovku v ruce Eastwood, ani bych po tomto filmu nesáhl. ()

miksch

Sportovní filmy mám rád, filmy podle skutečné události mám rád, Morgana Freemana mám rád, Clinta Eastwooda jako režiséra mám rád a Nelsona Mandelu uznávám. Pro mě tedy velmi zajímavý koktejl. Ale i tak se jedná o příjemný film, který možná nepatří mezi Clintovi nejlepší, ale rozhodně stojí za shlédnutí a ukazuje Afriku z té civilizovanější stránky. ()

pitrson

Morgana Freemana odjakživa obdivuji. Jeho přístup a pojetí svých filmových rolí je vždy tak přirozeně uvěřitelný. S ním ve filmu nepotřebuji žádné zvláštní efekty apod. Čisté umění. ()

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Idris Elba bojuje s rasismem

Idris Elba bojuje s rasismem

14.03.2012

Za hlavní roli v detektivním seriálu Luther letos získal Zlatý glóbus. Určitě by nepohrdl ani Oscarem, nebo alespoň nominací. Je tu šance. Zahraje si totiž hlavní roli ve výpravném životopisném… (více)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI