Tohle je Sparta!

• USA Meet the Spartans (více)

Bitva začíná! Hrdinný Leonidas, jehož jedinou zbraní jsou kožené spodky, vede oddíl třinácti válečníků, aby bránil Spartu před invazí Peršanů, mezi nimiž nechybí Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Tahle bláznivá parodie vás rozesměje až k slzám.  Příběh hrdinného Leonidase a tří stovek udatných Sparťanů, kteří do posledního muže padli, aby zabránili invazi armády Peršanů v čele s králem Xerxem, se dočkal bláznivé parodie. Místo Gerarda Butlera se do čela oddílu třinácti válečníků (ano, čtete dobře) postaví Kevin Sorbo (bývalý Hercules) a řady jejich nepřátel rozšíří Ghost Rider se Shrekem, Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Objeví se i další slavné celebrity, ale ani ty tahle ztřeštěná komedie, jejímiž režiséry jsou Jason Friedberg a Aaron Seltzer, nijak nešetří. (oficiální text distributora)

Godhaj odpad!

,,Herkules není žádnej točeňák, vy jelita!" Až na doslova pár momentů, které mě pobavily, je zbytek hrozně nudnej. Až tedy na Carmen Electru, která je výborná v každém záběru! Některé vtipy jsou z počátku dobré, ale ubíjí je, jak jsou příšerně nastavované. Nekonečné taneční kreace a reklamní šoty tomu taky zrovna dvakrát nepřidávají a Kevin Sorbo parodující sám sebe bohužel na dobrou zábavu sám nestačí. ()

Gevain odpad!

Od 10. minuty tahle věc ničí zdraví. Na obalu by mělo být napsáno, že člověku to může způsobit újmu ve formě odmocnění jeho IQ. ()

jadran90

This is SPARTA! Všichni samozřejmě víme, že film nemůže čekat oskary, zlaté glóby, leda tak maliny. Nicméně ve svém žánru patří tahle parodie k těm lepším. A je mi jasné, že nade mnou teď začnou všichni uživatelé hodnotící odpad! ohrnovat nos. Jenže já se slušně bavil. Během těch 64 minut mně film nestihl omrzet. Za co chválím: Electra, pochod Sparťanů na I Will Survive, tlustý Sparťan, modré plátno, parodie GTA atd. Za co kárám: příliš moc koulí, zvratků či slizu, Xerxes, všechny ty trojčlenné poroty, zbytečně zdlouhavé scény jako okolo Jámy smrti nebo tanečního battlu, Hilton a další. Jenže větší polovina vtipů funguje jak má a to je u parodie co říct. Musíte být dobře naladění, naopak nesmíte být puritán a film si užijete. Ať se propadnu do země, jestli si tohle zaslouží horší hodnocení než Guru lásky. Hodnocení: 60% ()

brabbik

když je na tenhle film nálada, tak je to celkem povedená parodie na více filmů. Například mě rozesmála hláška: Herkules neni žádný točeňák. V té chvíli byla rozhodně na místě. ()

create odpad!

Tohle ne... I parodie musí mít nějakou kvalitu. Film plný trapných scén a momentů, který se na oko tváří být vtipné, ale ani zdaleka se jim to nedaří. Pokud se točí parodie, neznamená to, že to musí být úplná pitomost! Dávám zasloužených... 0/5 - ODPAD! ()

megan017

Je smutné, že lidi se neumí uvolnit u parodie a pořád všechno berou přemrštěně vážne, jakoby parodie vážné byly. Z těch novějších mi přijde relativně dostatečná, hezky si to pohrálo s tématikou filmu 300, ale je pravda, že druhá polovina byla slabší než ta první. Ovšem hlášky a choreografie byly parádní, docela dost jsem se nachechtala. Zábava stojí na hlavní postavě Leonidovi, jehož herec vypadá ze všech stran věrohodně. Narážky na kožené tangáče, Leonidovy hlášky a grimasy, ani Sorbo nebyl v roli generála špatný "Na Herkula si nedovoluje". Na věčně opakující se Electru nebo Anderson, jedna či druhá se vždy v nějaké parodii objeví, na ty už jsem si zvykla. ()

Meev

Ano, viděl jsem to jako malý a úžasně se u toho zasmál. Teď se na to asi koukat nebudu, protože bych asi hodnocení měnil a chci si zachovat dobré vzpomínky. Mě to tehdy rozesmálo, ale... můj názor na tento film je velmi, ale opravdu velmi smíšený, udělejte si o snímku názor sami. ()

GameboyNES

tenhle film si dělá legraci z buzerantů a to jako hodně. Už chápu proč je tu tak nizký hodnocení, zdejší bukvice to nerozdejchali. ()

hrumsrt odpad!

Typická parodie, se kterými se v jistých letech roztrhl pytel... Původní 300 považuji za naprostý skvost akčního a i historického žánru! Všechna pozitiva originálního filmu jsou tady úplně tragický a naopak tady jako negativa. Asi už stárnu, když jsem to dnes po letech prošel s kamennou tváří. Lena Hedley > Carmen Electra! 0% ()

HERGImanCZ

Čistá parodie své doby, která nemá šanci po letech obstát. Parodie jako takové nejsou pro každého. Pro někoho je to urážka jeho oblíbeného filmu, jiní je berou jako laciný způsob, jak vytvořit komedii, nebo jak se jen přiživit. No a většina parodií časem zestárne a po letech nikdo nechápe, jak se tomuhle kdokoliv mohl smát. Podle mého názoru je hodnocení u tohoto žánru to nejsubjektivnější, co na všemožných stránkách lze najít. No a přesně to je i případ této legendární parodie na Třístovku. Tohle je Sparta! navíc paroduje i mnoho dalších filmů, her, námětů i myšlenek. Ve výsledku to tak pro mnohé bude nesmyslný guláš, který možná nebudou schopni sledovat. Pokud se vám však tento film trefí do noty, zasáhne vaše nostalgické srdíčko a přenesete se 15 let zpátky, budete se smát od začátku až do konce. A přesně to je i můj případ. Je to fraška? Ano. Ale i tak jsem tehdy čekal na každou další scénu a na to, co tvůrci zase vytasí. A většinu scén si pamatuji do dnes. ()

stephano odpad!

No jako parodie to neni....je to sestrih z tele tele....a jeste pro uplný idioty..V tomto filmu se veme postava ktera do doby z 300 nepatrí a ta tam něco udělá....Aby to ale každej pochopil tak jí tam ještě představej. Př: to je král Xerxes, no ale spíš vypadá jako ten tlusťoch z Borata, no a hraje ho tlustoch z borata. A když se carmen elektra rozzuří tak se řekne ....rozzuřila se stejne jako ve spidermanovi a následně se objeví v kostýmu venoma. No prostě totální kravina od začátku do konce. Je to tak nevtipný, že nechápu kohokoliv kdo v tomhle utopil ba i jeden dolar. ()

Suomi

konečně něco na co se dá dívat od dvojice Jason Friedberg, Aaron Seltzer. U pár věcí jsem se zasmál,ale některé věci-to bylo přímo otřesný, například souboje ve stylu tančení,a rádobyvtipné reklamní stánky,některé vtipy se dost opakovali a přitom to zas vtipný nebylo, no nevím dávám 2,5 hvězdičky. ()

Cortesz odpad!

Ta nejhorší parodie, kterou jsem snad v životě viděl. Ono to vlastně parodie ani není, spíše připitomělé zesměšňování a utahování si z filmů jako 300, Spider man. Našroubované, vnucené vtipy, které samozřejmě vtipné nejsou, například z Britney spears, Paris Hilton, které do děje vůbec nezapadají a jsou zde naprosto vnuceně a nesmyslně. Jediné, co bylo vtipné, když si Kevin Sorbo udělal srandu sám ze sebe a jediné koukatelné snad tělo Carmen Electra, ale i tak je to málo i na tu jednu hvězdu. ()

Zlaticko1

Silene a prehnane tot vse xD btw: kdyz je scena s MARRY ME na prsou, tak si vsimete ze pri bocnim zaberu neni ani jednou napsany na prsou marry me ani odpoved na tom druhem xD ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

11.03.2008

Zdá se, že hollywoodská komedie se probouzí k životu. Samozřejmě teď není řeč o zrůdnostech typu Meet the Spartans a nebo o čemkoliv s Eddiem Murphym či Martinem Lawrencem přesně tento typ filmů… (více)