Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

kpt.Marťas

Nezapomenutelný začátek. Scéna příjezdu na ostrov společně s hudnou jasně dávají tušit, že tady nepůjde o obyčejnou detektivku. Skoro hodinu a půl jsem sledoval hustě atmosférickou, paranoidní, psychotickou, halucinoidní detktivku, kde není nic čím se zdá být. A sem tam něco nesedí, nejde o to, že nevím, co je pravda a co je představa, ale jasně to směřuje ke zvratu. Bohužel pro mě, já bych byl spokojenější, kdyby k němu nedošlo. Ovšem rodinná scéna u jezera a posledních 30 vteřin vrací film ke hvězdným výšinám. Technicky perfektní, nejednoznačný ale perfektně promyšlený, výtečně zahraný a prodaný film. Hodně silný zážitek, který ve mně několik dlouhých dní rezonoval a nutil se k filmu vracet. ()

nervana

Skvěle natočené, konec velice dobrý, ikdyž jsem si poté říkal, že už jsem podobný konec někde viděl. A taky že ano. Identita z roku 2003 , kde mě konec taky celkem dostal... Tyhle i jiné podobné filmy které mají atmosféru, to je můj šálek čaje :) ()

acervena

Nečíst žádné komentáře před žádným filmem, na který chcete jít! Vzhledem k mnohým spoilerům v nich jsem dokonce byla schopna onen dějový zvrat (milovníkům I.T.Crowd dobře známý) i předvídat. Přesto L.dC v další ze svých šílených rolí excelentní a pouze mě utvrdil v mém přesvědčení, že patří k nejlepším současným hercům. Plný počet nedávám právě vzhledem k rozporu mezi mým očekáváním vzešlým ze čtení komentářů čsfd a konečným pocitem. ()

ujo_chmel

Už sa ani nepamätám, kedy som bol naposledy viac ako dve hodiny vkuse pripútaný ku stoličke. Vynikajúci film od začiatku až do konca, úchvatná atmosféra a hudba. DiCapria som neznášal odkedy som videl prvykrát Titanic ale po tomto filme som to konečne prekusol a naozaj musím oceniť jeho kvality. Netrúfam si určiť presné percento na koľko hodnotím tento trhák, ale v každom prípade je veľmi blízko stovke. ()

Mangus

Práve som to dopozeral, a nebol som si istý, ako to vlastne skončilo. U kamarátky som si to objasňoval na facebooku, ta si myslela niečo iné ako ja, potom som hľadal na internete nejaké vysvetlenie pointy, a všimol som si, že viacerí s tým majú problém. Nakoniec som to teda rozlúskol, ale až na záver komentáru. Takže, film výborný, Scorsese je skvelý režisér, aj keď posledné filmy od neho neboli úplne geniálne, len veľmi kvalitné, myslím, že Prekliaty ostrov skôr k jeho skvostom. Hudba je prvá, čo na mňa zapôsobila, ozaj ako zo starého hororu, taktiež zábery na jazdu autom z cintorína cez bránu, priam hrozivé. Leo je dobrý herec a tu to len potvrdzuje. Skvelo zostavená zápletka, kde si nie ste istý až dokonca, a ani po ňom. --SPOILER--Tak, teraz tá pointa, aj keď neviem či je dôveryhodná, je to z jedného komentáru k recenzii, od pisatela, čo čítal knihu a tá vraj podáva zreteľnejší záver: Bol pacientom.--SPOILER-- Takže 10/10. Nemám čo vytknúť, len možno zreteľnejší koniec, ale možno práve to bol cieľ. ()

Jarb

Čekal jsem něco úplně jinýho, že to skončí tak, jak to skončilo, jsem tipoval od půlky filmu, takže zklamání... ()

kacudzde

Mysteriózní thriller, ve kterém se realita prolíná s halucinací, bouře, pomatení chovanci a tajuplný maják. A DiCaprio herecky zraje jako víno. ()

Latec

Po druhom zhliadnutí: Prekliaty ostrov, alebo - Ako sa hrať s kritikom. Ben Kingsley na neúprosne malom priestore vyjadroval takmer dokonale toľko vecí, že si zaslúži Oscara, toho fakt zaslúženého Oscara za herecký výkon. Tento film má rôzne pasáže, ktoré si môžu zamilovať rôzne skupiny ľudí, napriek mierne nadpriemernej dĺžke ubehne ako voda, stále sa niečo deje. Takmer vždy je čo obdivovať. Moja obľúbená je prvá, kúskom surrealismu podtrhnutá, snová scéna s manželkou. IQ filmu niekde zhruba pri Dokonalom triku, aj ked nie TAK dokonalé. Od začiatku množstvo detailov a je len na IQ diváka, do ktorej skupiny "chápačov" sa zaradí. Odporúčam každému, kto hľadá skutočný filmový zážitok. A väčším znalcom - zážitok i lahôdku v jednom. ()

Špinič

Až po skončení mi všetki *nelogickosti* z filmu boli vysvetlené. Plné hodnotenie nieje len kvôli slabšej strednej časti, kde človek sa už naozaj strácal v deji. ()

landavid

Myslel jsem na víc a to možná byla příčina hodnocení-moc očekávání.Hudba ve filmu naprosto svělá a funguje dokonale,bez hudby by byl poloviční.Leopardo di Cardio docela slušný,ale stále mi něco chybělo,stále jsem na něco čekal a ani nevím na co.Nešlo o to,že pointu člověk věděl,ale opravdu nebýt hudby tak jsem nebyl napnutý jako struna(tak maximálně jako guma od vytahanejch tepláků)a to jsem od filmu čekal.Vesnice od Nighta mě přišla zajímavější,nápaditější,náladovější prostě lepší.Nechci film shazovat tak dávám 3,ale prostě nevím co si o tom mám myslet,tak rozpačitej dojem jsem dlouho neměl.Asi soudruzi v USA udělali někde chybu,alespoň pro mne. ()

tomma

[SPOILER!] Vždyť žít ve vlastním vytvořeném světě je tak krásné, proč se vždycky musí najít někdo, kdo ho zboří? ()

Ailly

Pointu som tušila ale to vôbec nevadí, či ju tušíte alebo nie, celý priebeh filmu vás udrží v napätí a záver je filmovou lahôdkou umocnenou významom poslednej vyslovenej vety. Jedna jediná veta posunula už tak vynikajúci film na hranicu geniality a vydolovala zo mňa pocity ako už dávno žiadny film. O ničom inom nemá cenu sa zmieňovať, spýtajte sa na čokoľvek čo sa pri filme hodnotí odpoveď je úžasné. Naprosto všetko. ()

kejmy

Po prvním shlédnutí jsou mi více než jasné tři věci. 1. Scorsese je znovu, či pořád, to už rozhodněte sami, ve formě. 2. Chci si přečíst předlohu. 3. Tohle je povinnost vidět vícekrát. ()

aluKa

Při dramatických momentech se vám hudba jako pila zařezává až do morku kostí. Závěrečnou půlhodinu napětí jsem strávila bezděky s otevřenou pusou. ()

fořtajs

Jako vždy výborný DiCaprio táhne prakticky celý dvě hodiny tenhle biják, u kterýho jsem se ani trochu nenudil... Zajímavej konec, skoro jsem zamáčknul slzu, že se budou leonardovi vrtat v kebuli... ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013