Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít.  Středoškolský mladík Rick Penning žije přesně tak, jak hraje rugby - rychle, tvrdě a naplno. A vše podřizuje úspěchu v očích svého otce Richarda, panovačného a přehlíživého trenéra. Jenže pochvala a uznání nepřicházejí, což jen popouzí Rickovu divokost, jež se už brzy projeví v celé své „kráse“. Stačí k tomu jediná noc. Rick v opilosti spáchá vážnou dopravní nehodu, a protože se nejedná o první přečin, soudkyně ho bez milosti odešle do chlapeckého nápravného zařízení v Salt Lake City, čímž se jeho dosavadní sportovní kariéra ocitá v troskách. Přesto je zde ale ještě možnost pozvednout hlavu. Pokud bude Rick schopen překročit svoji pýchu a hvězdné manýry a přijme kodex drsného a nesmlouvavého trenéra Gelwixe, může na zbytek sezóny nastoupit na trávník v dresu slavného týmu highlandské střední. A i když je to zpočátku velký boj, Rick nakonec pozná, že právě zde se může naučit víc než kdekoli jinde kdykoli dřív. Svou bojovností nakonec dovede nové spoluhráče až do finále národního šampionátu, kde by měl stanout tváří v tvář svému bývalému celku vedenému vlastním otcem. A právě v ten moment je propuštěn a může se vrátit domů. To je chvíle, během níž se z chlapců mohou stát muži. Ricka čeká velké rozhodování, kdo si víc zaslouží jeho loajalitu. Mladého atleta, který konečně pochopí, co je v životě důležité, ztvárnil v americkém sportovním dramatu z roku 2008 Sean Faris, v jedné z vedlejších rolí se pak diváci mohou setkat s populárním Samem z Pána prstenů, osmatřicetiletým Seanem Astinem. (oficiální text distributora)

Benzinka

Místy sladší než Nutella a už to fakt sem tam leze na nervy. Klasický příběh o tom, jak se lze dostat z totálního dna na úplný vrchol.. I přes to 3*. Sean Faris je fajn a nevadil mi ani vteřinu. Díky němu se to dostalo na lepší průměr a 60%. Znova už bych se nepodíval, ale kdybych věděl jak to dopadne, tak to zapnu.. ()

Brano

Film o športe, zrade a priateľstve. Ďalšia zaujímavá športová dráma, tento krát o rugby. Možno to bolo dôvodom, prečo ma film až tak nenadchol. Ale stále nadpriemerný film, ktorý nenudí. Navyše je to natočene na základe skutočnej udalosti. Herci opäť výborný, miesta dosť motivujúce, ale na Never Back Down to nemá. ()

Titleist

Něco na tom je. Je to pěkný, ale plné toho typicky amerického klišé. Počínaje bouračkou, konče otcovo proslovem v posledním zápase. 60% ()

Blazis34

Forever Strong inspirovaný skutečným příběhem se mi opravdu líbil. Jako kvalitu filmu hodnotím tak na 55%, ale sílu a kouzlo příběhu na 90%. Z toho mi vyplývá hodnocení na 80%, což jsou u mě čtyři hvězdičky. Sean Faris jako představitel Ricka Penninga mi nápadně připomínal vizáží Cristiana Ronaldo. V závěru si na něj i zahrál, když sám rozhodl o výhře Highland. Co se tedy týče herců, líbil se mi zvlášť výběr hráčů právě zmiňovaného klubu. Scénář a děj byly na jednu stranu dost předvídatelný, ale určitě koukatelný. Jakožto sportovní fanoušek hodnotím toto dílo velice kladně a dávám čtyři hvězdičky. ()

Crybaby

Podobnych filmov som uz videl vela. Skoro vsetky skoncia rovnako. Aj cez vsetko to klise ale musim povedat ze ma taketo filmy bavia a nevidim na nich nic zle. Obsadenie tu bolo kvalitne, herci sa k svojim uloham dokonale hodili. ()

Domas88

Sean Faris mě mile překvapil a celkově i film ( ikdyž tohle téma tu bylo už mnohokrát) dobře si s ním poradili a výsledek je velice přijatelný :) ()

JacksLFC

Forever Strong! Název filmu, který odpovídá za vše. Příběh je o mladém křídle hrající Rugby v jednom z nejlepších místních týmů, kde mladíci hrou nežili, a raději si užívali života a popularity, která jim hra přinášela. Holky, alkohol a lehkomyslnost pak dostali v hlavní roli hrajícího Seana Farise do ústavu pro mládež, kde se měl převychovat a vrátit se za rok zase zpátky domů. Nicméně ze začátku se nechtěl přizpůsobit a dělal potíže, které měli i své následky. Za nějaký čas se přidal k největšímu rivalovi, který jeho předchozí tým poznal. Časem zjistil, že oni jsou daleko lepším týmem, než ten jeho předešlý a žije hrou a má své spoluhráče jako svou rodinu a ztratí své předchozí kamarády, kteří mu dají coproto v závěrečném zápase o pohár. Jak je to u podobných filmů zvykem, vše má dobrý konec a tak tomu je i zde, kde Rick se svym novym týmem porazí "zmetky" z toho předešlého a i přes naschvály a pasti zápas dohrál ()

Spilif

Filmů ze sportovní tématikou je natočeno mnoho, mnoho jsem jich také viděl, a abych se přiznal jen málo filmů tohohle ražení mne zklamalo. Nedělá to ani Navěky silný... Dobře se na to kouká, a ano nic nového nepřináší, ale prostě ty motivační věci v těhlech filmech stojí za to!!! Jen škoda že si z toho nikdo nic nebere... Na pět hvězd to není, ale i tak mě to dostalo víc než jsem myslel... Prostě dobře odvedená práce:) ()

Patr1k

Celé zle, keď sa snažím natočiť niečo sentimentálne, tak rozhodne nie ako Ryan Little a hlavne nie medzi partou ramenatých "vrahov" , idea je pekná, ale príšerne poňatá...btw ako môže 27 ročný herec hrať nezletilého, AMERIKA BUDÍČEK ()

yarghoul

Příběh je daný a průhledný hned na začátku. Ale momenty jako tým odříkávající haku na spoluhráčově hrobě, nebo detailní záběry ze zápasů mi naháněly husí kůži v dobrém slova smyslu. Rugby je sport par excellence, americkej fotbal a vyšívání jsou o patro níž :-) ()

MAST3R

Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít. Slušnej nadprůměr v tomto žánru. 75% ()

jjjerry

Sportovních filmů moc není a tento je jeden z těch lepších. Nejsem fanošek ragby ale i tak sem se bavil, je to i o teamu a životu, tohle asi ale nepochopí ten kdo nehrál chvíli závodně kolektivní sport. Trochu mě vadila ta amrikanizace, ten princip kapitalismu že když chceš každej může všechno atd,a předvídaný konec. ()

Hucocaky

Tieto športové drámy nikdy neodmietnem. Silne a citovo natočené, nepripadalo mi to chladné čo je na takýchto filmoch dôležité. Ak niekto na filmy dáva hodnotenie odpad! Nedopozeral film do konca. Musím však hodnotiť o niečo slabšie ako film Gang v útoku i keď hodnotenie vraví niečo iné, ale veľmi sa mi to páčilo. *4 ()

DansteR

"I don't do ANYTHING to embarrass myself, my team and my family."...trochu přehnané, to je jediná pořádná výtka. Ta náprava kluka co si vždycky dělal co chce v uvědomělého mladého sportovce je na mě trochu moc. Jinak film je spiš o obsahu než o nějákých úžasných hereckých či jiných výkonech. Prostě film o ragby a jednom rodiném a kamarádském konfilktu a to všechno natažené do 105 minut...takže tak akorát 70% ()

kondomxxl

Keďže ide o sportovní drámu, ktoré tu už máme docela dosť, nečakal som nič. Ale nakoniec sa z toho vykľul príjemný film s tradičnou myšlienkou o týmovej hre atď, síce tie reči boli otrepané ale boli zasadené správne tam kde mali byť. O Rugby tu moc filmov nemáme (ja nevidel ani jeden ) a tak som si tento film užil. Tiež nesklamali neznámi herci, hlavne Sean Faris a Neal McDonough odviedli skvelú prácu. Odporúčam každému, kto má rád športy a samotné rugby ale aj každému kto si chce pozrieť drámu na dobrej úrovni :-) 80% ()

SpeedyL

Docela zajímavý, avšak již dost ohraný námět je snížován podprůměrnými hereckými výkony a spoustou klišé řečí a scén. Vadilo mi rovněž nadbytečné vysvětlování scén a výrazný didaktický podtext. Z hlediska sportovních filmů se jedná o průměrný snímek, který nepřináší noc nového, ale je vcelku koukatelný (i když 105 minut je na film tohoto charakteru příliš) - 65 %. ()