Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít.  Středoškolský mladík Rick Penning žije přesně tak, jak hraje rugby - rychle, tvrdě a naplno. A vše podřizuje úspěchu v očích svého otce Richarda, panovačného a přehlíživého trenéra. Jenže pochvala a uznání nepřicházejí, což jen popouzí Rickovu divokost, jež se už brzy projeví v celé své „kráse“. Stačí k tomu jediná noc. Rick v opilosti spáchá vážnou dopravní nehodu, a protože se nejedná o první přečin, soudkyně ho bez milosti odešle do chlapeckého nápravného zařízení v Salt Lake City, čímž se jeho dosavadní sportovní kariéra ocitá v troskách. Přesto je zde ale ještě možnost pozvednout hlavu. Pokud bude Rick schopen překročit svoji pýchu a hvězdné manýry a přijme kodex drsného a nesmlouvavého trenéra Gelwixe, může na zbytek sezóny nastoupit na trávník v dresu slavného týmu highlandské střední. A i když je to zpočátku velký boj, Rick nakonec pozná, že právě zde se může naučit víc než kdekoli jinde kdykoli dřív. Svou bojovností nakonec dovede nové spoluhráče až do finále národního šampionátu, kde by měl stanout tváří v tvář svému bývalému celku vedenému vlastním otcem. A právě v ten moment je propuštěn a může se vrátit domů. To je chvíle, během níž se z chlapců mohou stát muži. Ricka čeká velké rozhodování, kdo si víc zaslouží jeho loajalitu. Mladého atleta, který konečně pochopí, co je v životě důležité, ztvárnil v americkém sportovním dramatu z roku 2008 Sean Faris, v jedné z vedlejších rolí se pak diváci mohou setkat s populárním Samem z Pána prstenů, osmatřicetiletým Seanem Astinem. (oficiální text distributora)

Arius

Jeden z tých typických amerických filmov,malo to aj svetlé stránky,no v konečnom dôsledku dosť zbabraná dráma. "Silné scény" vyznievali až komicky, história postáv napísaná tak aby to ľudia žrali, tvorcovia zrejme chceli dojať...herci ich však zradili. Veľmi mi vadil Sean Astin ktorý mál dva výrazy na všetko,takisto Neal McDonough, myslím že to nebola práve postava pre neho, bol neprirodzený....a aj tá celá pohoda okolo toho na mňa pôsobila akosi umelo...myšlienka pekná no podanie chabé. ()

Lenka_J

Možná tenhle film nepřinesl nic nového, možná to bylo i na stokrát obehrané téma, ale mně se prostě líbil. Vtáhlo mě to děje na začátku a až do konce mě to nepustilo, proto si pro mě zasloužil pět hvězdiček. ()

Misericordia

Správny športový film na základe skutočného príbehu. Mladík sa búri, lebo jeho vlastný otec je zatrpknutý, sebecký a nevie si odpustiť...kto ho teda má naučiť byť mužom? A o tom to práve je, každý chlapec sa môže stať skutočným chlapom, až keď zažije prijatie a príklad iného muža. A práve tréner ich učí vyjsť zo seba, zabojovať za spoluhráčov a nielen ich. A tento tímový duch znova rozprúdil aj moje športové túžby a obdiv k rugby... ()

štísko

Jasně že to je dle předem očekávané šablony, ale já k takovým filmům sedám s tím, že mě pobaví a něco i vnitřně přinesou. To se mi splnilo i tentokrát. Ale zase tak šablonovité to přeci jen není. Rick se v problémech utápěl tak dlouho, že jsem opravdu nabyl dojem, že neskončí nijak dobře a že závěr bude o nějaké životní tragédii. Závěr ale tragický nebyl a očekávaná náprava se dostavila. K závěru mám ale také výhrady. Rickův otec vlastně svůj tým podrthnul, když odstavil hráče, který fauloval jeho vlastního syna nastoupivšího proti otcovu týmu. Normálně k takovým zákrokům hráče přímo vyzíval a najednou bez varování změna strategie. Tenhle moment mi tam moc neseděl ()

SkyLukey

Jak už zde v některých komentářích bylo řečeno; Navěky silný je prostě klasika. Klasika založená na amerických klišé. Jenže tento film se mezi těmito filmy drží stále o něco víš. A to svou zajímavostí. Námět a scénář by byl mnohem koukatelnější, kdyby nebyl tak hloupě zamerikazován pro hloupé 15leté děcka. Jen přemýšlím, zdali je fakt, že je film naočen dle skutečných událostí pravdivý. Možná do určité míry, ale určitě si mnoho (chápejte většinu) reřisér domyslel. ()

korndaddy

POZOR. lehounkej Spoiler:::::::To se dalo čekat. Tomu řikám happy end. Mladej a voprsklej floutek co dělá průser za průserem je v děcáku, začné hrát rugby a z nejnenáviděnějšího spoluhráče se stane nejlepší týpek, hned nato kapitán mužstva. Ale to by nebyl americkej film, aby se nestala nějaká náhoda, v tomto případě umrtí spoluhráče a zápasu za jeho počest. K tomu ješte otec hlavního hrdiny je samozřejmě kokot a zrovna náhodou trenér nejvíc konkurenčního teamu. Znovunalezení ztraceného syna se samozřejmě dalo čekat a proto mě na filmu nic nepřekvapilo. Jinak ne vůbec špatnej film, ale 3 hvězdy prostě musí stačit ()

iXtr3m3

Áno, toto fakt môžem. Bojový havajský tanec, jedna z najlepších úloh Seana Farisa, keď ešte bola šanca, že niečo dokáže vo filmovom svete, toto vyšlo. Posolstvo, pykanie za chyby, odpustenie, pád na dno a následný vzostup. K tomu charizmatický Neal McDonough. Skvelé. ()

Hanys_

Naivní báchorka s přívlastkem "Based on true story", která by šla našroubovat na jakýkoli jiný sport - od fotbalu, přes karate až po tanec. A to, co mohlo udělat tenhle sportovní film trošku zajímavéjším (tzn. sportovní scény), působí hodně amatérsky. P.S - Do teď nějak nemůžu pobrat, proč se rugbyový tým z Arizony snažil vypadat jako reprezentace Nového Zélandu (myslím ty válečné pokřiky).. 3/10 ()

Michnak

Vskutku povedený sportovní film, který není o tom, jestli projedete cílem první nebo jestli vstřelíte více gólů protihráčům. Tenhle příběh je o životních hodnotách, které Rick Penning (Sean Faris) objeví až díky životní facce, která ho přiměje se svým životem něco udělat. Ve filmu je nastolená opravdu skvělá atmosféra, která vás donutí odhodit hamburger, který máte ve svý tlustý ruce, a místo toho si radši zajdete ven zaběhat a nebo na nějaký ten pátek vyhlásíte svému tělu prohobici. Jednu hvězdu bych ovšem strhnul a to za kýčovitý konec, který je tak typický pro filmy natočené z druhého konce Atlantiku. Jak jsem již řekl... skutečnou výhrou by v tomhle filmu měla být osobnostní změna a né pozice míče na hřišťi. ()

Ondis

Klasická americká sportovní komedie se silným nádechem teen trapností. Rick je nadějný ragbista,ale díky jeho alkoholovým eskapádám se dostává do nápravného zařízení pro mladé. Kouč si ho vytáhne do svého týmu a rozvíjí jeho talent, aby se nakonec postavil týmu koučovaným Rickovým otcem. Souhlasím se skvělým komentářem "Shita" až na poslední větu.....ragby je mnohem koukatelnější. ()

Rendiss

Film pěknej, konec emotivní.. Ale proboha? Proč si hrajou někde v Colloradu na All Blaks z Novýho Zélandu? Celý jejich HAKA a malůvky na obličejích v hledišti, samej indián to bych pochopil, jsou v Americe, ale z tý je to setsakra velkej kus na Zéland.. ()

Lefty86

Až budou točit film o C. Ronaldovi mají hl. herce, ale musí dřív než zestárne, chvílema a v určitých záběrech mu Faris je dost podobný. Idea o tom jak sport dokáže zasáhnout do života a správně nasměrovat se mi líbí. Není to 5* jako pro Coache Cartera ale nedá mi to dát méně ()

lareinna

Musím trochu podporiť tento film, prostredníctvom ktorého bolo poukázané na filozofiu trénovania skutočného Larryho Gelwixa, ktorá doviedla team Highland k 381 víťazstvám a len 9 prehrám. Aj napriek vtipnému zvuku slova „keakaha“ :)) a stále vysmiatej Emily, ktorá si vždy obsadila miesto v sekcii fanúšikov Ricka Penninga (čo mi skôr pripomenulo zopár gýčovitých amerických komédií, už len roztlieskávačky chýbali) sa mi film páčil a mal v sebe všetko, čo mal mať, vrátane pekného Seana Farisa, na ktorého sa fakt dobre pozerá. To teda hej. ()

Clavius

Ikdyž mi Faris příjde jako hodně nesympatický, v tomto filmu jsem jej přežil a celkově film na mě udělal fajn dojem. Vztah otce a syna, který se neúmyslně přesune z fotbalového týmu svého otce do konkurenčního. Černoch za počítačem v nápravném zařízení pobavil svým psaním prostředníčky. Celkově se jedná o průměrný sportovní film, kde zbytečně strávil svůj čas Sean Astin v malé roli. 60% ()

Flopik

Skvelý film a zas Sean Faris :).Nie nadarmo je pre mňa hviezda.Je to skvelé a čo je natom že takýchto filmov je veľa ? Batman Superman tiež je ich veľa a nikto sa nesťažuje.Pri tomto filme mi naozaj vyšli slzy.Bavil ma neskutočne je len škoda že Sean teraz nedostáva úlohu v lepších filmoch.Dávam tomu určite 5 hviezd a neľutujem čas strávený pri tomto skvelom filme. ()

goniss

Typický americký film - bezesporu úžasný americký sport, ale film stál za kulový. Hudba z bojovýchhistorických či válečných filmů, děj tisíckrát obehraný, a ubrečení chlapi, mi ten film nic nového nepřines, čekala jsem teda mnohem víc ()