Byl hvězdou arizonského rugbyového týmu, ale v opilosti spáchal vážnou nehodu, dostal se do nesnází a posléze do nápravného ústavu pro mladistvé. Právě zde však může konečně pochopit, pro co je vlastně dobré žít.  Středoškolský mladík Rick Penning žije přesně tak, jak hraje rugby - rychle, tvrdě a naplno. A vše podřizuje úspěchu v očích svého otce Richarda, panovačného a přehlíživého trenéra. Jenže pochvala a uznání nepřicházejí, což jen popouzí Rickovu divokost, jež se už brzy projeví v celé své „kráse“. Stačí k tomu jediná noc. Rick v opilosti spáchá vážnou dopravní nehodu, a protože se nejedná o první přečin, soudkyně ho bez milosti odešle do chlapeckého nápravného zařízení v Salt Lake City, čímž se jeho dosavadní sportovní kariéra ocitá v troskách. Přesto je zde ale ještě možnost pozvednout hlavu. Pokud bude Rick schopen překročit svoji pýchu a hvězdné manýry a přijme kodex drsného a nesmlouvavého trenéra Gelwixe, může na zbytek sezóny nastoupit na trávník v dresu slavného týmu highlandské střední. A i když je to zpočátku velký boj, Rick nakonec pozná, že právě zde se může naučit víc než kdekoli jinde kdykoli dřív. Svou bojovností nakonec dovede nové spoluhráče až do finále národního šampionátu, kde by měl stanout tváří v tvář svému bývalému celku vedenému vlastním otcem. A právě v ten moment je propuštěn a může se vrátit domů. To je chvíle, během níž se z chlapců mohou stát muži. Ricka čeká velké rozhodování, kdo si víc zaslouží jeho loajalitu. Mladého atleta, který konečně pochopí, co je v životě důležité, ztvárnil v americkém sportovním dramatu z roku 2008 Sean Faris, v jedné z vedlejších rolí se pak diváci mohou setkat s populárním Samem z Pána prstenů, osmatřicetiletým Seanem Astinem. (oficiální text distributora)

zipper111

No,nejzajímavější v tomto filmu plném klišé je asi maurský bojový tanec,nebo co to je...Jinak hlavní příběhová nitka je dost ubohá, okoukaná, nic nového pod sluncem, příběh otce a syna vyvrcholí lítostivým a dojemným závěrem, kdy mi už stáli i chlupy na nohou jak moc mě to štvalo....ale jinak pohodová záležitost... ()

runner85

Aj cez ten neskutočný morálny patos. Aj cez ten neskutočne rýchly prerod z vagabundu na slušniaka. Aj cez to, že sme vedeli ako to všetko dopadne som sa vlastne bavil ... ()

Marqta

Vím, že se film může zdát trochu jako klišé. A také může jako klišé znít i to, že mě zahřál u srdce, ale je to pravda. Je to jeden z těch filmů u kterých váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami- protože nejsou geniální, třeba nemají jedinečný příběh, nejsou skvěle natočené, ale nějak mě zasáhly emocionálně, nebo psychologicky. ()

Aljak

Pekný športový film, tentokrát s menej typickým námetom ragby. To celé na pozadí sociálnej drámy medzi egocentrickým synom a neústupným ocom. Ale k veci - film sa mi páčil, celkovo ragby mi príde ako vysokodynamický zaujímavý šport, narozdiel od amerického futbalu, ktorý pôsobí dosť silovo. Len po celý čas mi to prišlo také trochu rozprávkové - chalan je umiestnený do nápravného ústavu pre mladistvých, a tam vstupuje do teamu, s ktorým má jeho domovský klub obrovskú rivalitu prerastajúcu do nenávisti. A ako zázrakom - len pár dní a v novom teame ho zbožňujú a on je tiež razom krotký ako baránok. Plus celý ten predvídateľný záver s finálovým zápasom medzi jeho novým a starým klubom. Presne takéto veci ničia krásu športových filmov. ()

Figu

Já nevím no... Jde jen o to, že se Rick ponaučil a to je vlastně to jediné správné a hlavně chvilkové na tomto filmu. To jak se Rick choval po tři čtvrtiny filmu hezký nebylo. Chvílemi se to nedalo u obrazovky ani vydržet, pač ten kluk byl na dělo, kolikrát i na dvě. I když jsem 105 minut sledoval Penninga a rugby, pořád jsem před očima viděl mazla Ronalda z "bílého baletu". Uznávám ho, ale fakt mi tahle primadonnka nesedí a to jsem fanda Realu. Takže, i když v něčem vynikám a jsem kurva dobrej, musím zákonitě machrovat. A tohle fakt nemusím a to jsem dámy a pánové pořádnej borec a pan machr! Sean alias Cristiano = stupid! 50% ()

Pajky3

Opět sportovní film, opět skvěle. Sympatický hlavní hrdina (Faris), který pojde klasickou změnou. Trocha osvěty, protože se jedná o rugby, kterému nerozumím. Nicméně potěšilo mě vidět tváře Astina, který hrál vedoucího nápravnýho zařízení a tady McDonougha, který zahrál skvěle otce a trenéra v jedné osobě. Jinak příběh byl klasický, dojemný, nic nového pod sluncem. Někoho tenhle scénář baví u komedií, mne to vyhovuje u filmů, které se honosí nálepkou sportovní. ()

Juto

Film má veľmi slabú réžiu a pôsobí amatérsky bez nápadov. Herecké obsadenie Seana Farise je dobrá voľba , lebo vyzerá ako športovec. Ale filmu chýba napätie. Už po dvadsiatych minútach vieš ako to dopadne. Škoda toho. Film mohol mať veľký potenciál, lebo scenár je dobrý. Sú tam chyby ako napríklad rituál haka, čo som nechápal, prečo to tam je. 6/10 ()

Icefist

Amerických filmů o rugby zřejmě moc nebude. To když už, tak o am. fotbalu, kde to nepovažuji za fakt hodný zmínění. Co se zápasů týče, tak ty nemají až takové grády a spád, spíš bych ocenil nejeden poutavý zpomalený záběr. A i tam mluvím spíše o těch statičtějších než o akci. V příběhu se vyskytuje mnoho již stokrát viděného, ale to už holt bývá prokletí sportovních filmů. Vypíchnout bych chtěl povedenou paralelu rugby - život, kde autor u obojího zdůrazňuje bojovnost, hrdost, upřímnost, ale i skromnost, respekt a další. 80 % Oblíbená část- vyťukávání na klávesnici pomocí prostředníčků ()

campix

Klasické sportovní béčko, pro mě z ne moc atraktivního sportu. Tím je u Navždy silný rugby. Hlavní herec není nijak sympatický a příběhová linie je dosti předvídatelná a bez nového nápadu. Klišé nad klišé. Nějaké emoce se tu sice najdou, ale nedonutí mě hodnotit film více kladně. Průměrné sportovní drama, které má vše, tam kde byste to očekávali. Na druhou stranu nemám proč být vyloženě nespokojený. ()

majo25

Som velmi rád, že som konečne v americkom filme mohol vidiet aj tematiku ragby (čo je na USA netypické). Bohužiaľ prevedenie športu na ihrisku bolo už slabučké...to, v čom je táto hra tak atraktívna, tu to vôbec nebolo zaznamenané. Postupne šport odchádzal na druhú koľaj a do popredia sa dral príbeh syna z nespokojným otcom či jeho naprávanie, ktoré "bežalo" až príliš ľahko, nevyhnúc sa patetickým rečiam a totálnou zmenou myslenia hl. hrdinov. K tomu musíme prirátat pár klišé a príliš rodinné spracovanie, alebo teda "puperťácke". Čo sa vydarilo, bol vtip a celkom aj herecké výkony. Hodnotenie: 60% ()

wader

Pár ohraných a poněkud kýčovitých scén, ale v celku je to pěkné a tak nějak - romantické. Tento film je plný ideálů. Stejně jako samotné ragby. ()

Mrkvič

To mi zase jednou bylo na blití. Film ztratil svoje jediný kouzlo, když se přestal objevovat Sean Astin, který do toho pánbíčkářskýho a mirkodušínovského příběhu vnášel aspoň trochu vtipu a nadhledu. Tady mohla hrát klidně nějaká Hanna Montána či buchta s jedničkama, co stejně nevypadá ani ve štrupnách jako kluk, a to brečení a objímání by vypadalo úplně stejně. ()

viperDavid

Bohuze me to moc nenadchlo. Sportovnich filmu na podobne motivy je hodne. Forever Strong nijak nevynika, pres to, ze historie by mu mohla dat lepsi rezii. Skoda 2* ()

galba

Dobře koukatelný film, ale jinak strašná kravina, přecpana agitkou ke "světlé straně." Jediný film, co jsem viděl v poslední době, který by se v počtu klišé mohl rovnat tomuto byl avátar. Je mi líto, ale konec tohoto filmu byla opravdu tragedie a po 15 minutach filmu byl jasný celý děj....Ale i tak, pokuď má někdo chuť na neco lehčího (o čem a hlavně u čeho se nemusí přemýšlet), na nějaký oddych, nedělní odpolende a podobně, pak je to volba pro něj.... ()

terunka003

Sportovní, lidské, emoční x ale tak strašně sladké, americké, cukernaté. Po prvních pěti minutách víte na tutovku jak se bude celý děj vyvíjet a jak to celé skončí. Nápad to nebyl špatný, ale proč ty američani musí mít pořád silácké řeči ve filmy, a kývat na sebe hlavou a všichni ví, co se za tím skrývá emocí a citů. Rugbyové záběry dobrý, a dredáč. Jinak nic co by stálo za větší komentář. ..a pak se div, že jsou fakani drzí.. ()