Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

jenik71

Začátek a vlastně i celá první hodina mě opravdu nadchla. Film má výborný spád hned od začátku a zápletka je naprosto jasná. Je velká škoda, že si vysoko nasazenou laťku tento thriller ve druhé polovině sám sobě shodil. Najednou se tu totiž naprosto zbytečně objeví několik logických nesrovnalostí a jednání hlavní postavy se stává méně věrohodné. Gerard Butler a Jamie Foxx jsou jinak výborní a hlavně díky nim je rozhodně na co koukat. Prostě hodně zajímavý přírůstek do rodiny kvalitních thrillerů. ()

Josefin

Velmi dobrá prace kamery, střihů, hereckých dialogů. Ctihodný občan G. Butler, bere zákon do svých rukou a dává tvrdě po právu americké justici pořádné kopance. Buttler ze sebe sice nevydal všechno, ale i snaha se cení. Jeho výkon dorovnává Jamie Foxx. Velmi napínavý thriller, škoda toho konce, kde docházel dech. Přiznám se že jsem občánkovi fandila, aspoň se mu podařilo bývalému advokátovi otevřít oči. Za originalitu i přes ten konec dávám 4*, ale je to těsně na hraně! ()

tommmy89

Zaujímavá dráma, však prečo by aj nie? G. Buttler svojim kľudným a flegmatickým výrazom dal filmu nové srdce a dušu. Prekvapivé momenty => akcia => zauzlený dej so smutným záverom. To, čo mi dal film zaraďujem do môjho TOP archívu, ktorému hovorím : "Pozriem si Ťa znova". 2x odsledované = Výsledok? Stále na jednotku, no hodnotím 2, pretože dej sa dal z časti predpokladať :) 4 z 5 ()

P1tr

Je to přitažené za vlasy, ale to film nemůže potopit, když je do odhalení pointy tak cool! Z Butlera jde strach a proměnu z hodné hlavy rodiny v chladnokrevného zločince zvládá naprosto hladce. Film šlape a celou dobu nutí k zamyšlení, jak že to ten Butler dělá. Menší zaražení přijde s odhalením pointy, která je možná až příliš primitivní na to, aby ji vyšetřovatelé neodhalili, ale co od Kurta Wimmera čekat, že? Ctihodný občan je zajímavým pokoukáním, které se snaží být jen zábavným popcornem a toto předsevzetí plní bezvadně. ()

Aqualung

Kouknul jsem na tohle včera, namaje jiné volby.Mám pocit, že flm patří někam na jinou planetu.Ještě lze pochopit šílenou tenzi otce, krému vyvraždí rodinu.Pocit nejprve bezmoci v zabránění, poté silnou vůli i motivaci potrestat vrahy.A tady se film odpoutává od země a mizí kamsi, kam asi není moc vidět.Tedy do fantazie autora.Myslím, že Edmond Dantes a abbe Faria by se divili, co všechno se dá z amerického vězení zorganizovat.Proti hrdinovi to byli žabaři.Nicméně, na sobotní večer, a navíc do služby to byla docela fajn podívaná.Já se nenudil, občas jsem se usmíval. ()

Luteka

Až na klasický americký konec (recitál) to bylo bez chybičky. Herci přesvědčiví, scénář nápaditý, režisér nekazící dojem ... ()

Narcis

Maloktery film se mi vryl tak moc pod kuzi jako tento... Rad bych tady zminil jmeno tvurce, ktery ma na tomto podle me nejvetsi zasluhu : Kurt Wimmer - samotna myslenka - jedinec proti systemu, navic takovymto zpusobem a s takovymi prostredky je uz dechberouci -- jinak Gerarda Butlera jsem si na zaklade tohoto filmu hned vrazil mezi oblibeny herce ... Samozrejme uznavam sviznou rezie F.G.G. a dalsi herce ... Podle me by tento film mel videt opravdu kazdy i kdyz se nemusi nutne jednat o veledilo. p.s. ty evidentni nesrovnalosti v deji rad prehlizim ()

TonySad

K tomuto filmu opravdu nemůžu nic špatného říct. Převážně se mi líbila myšlenka filmu. Ukázat, jak to v našem systému funguje. Podplácení, domluvy a vydíraní. To vše a mnohem víc. Taky se mi hodně líbilo herecké obsazení a napětí. Mám rád takovéto filmy. ;) ()

jefff

A tomuhle se dá dát méně než plný počet? Dokonalý thriller s originální záplekou a skvělým psychopatickým zabijákem, který možná mohl být ještě o trochu lépe obsazen. I tak je Ctihodný občan jeden z nejlepších thrillerů, které jsem měl možnost vidět. ()

venca163

Film neni béčko (jakože béčko), ale příběh je totální sračka. Komu máš fandit? Komu všemu a za co se vlastně mstí? Fakt musí pro vypíchnutí svý pointy zabíjet ty civily? To fakt musí mít celej film tak bezprecedentní deus ex mašinu po ruce? Myšlenka trochu ártárdská a pojetí občas takový Bayovský. A víš co, všechno je o dost míň biblical, když pořád řikáš, že to bude biblical. Nakonec dávam tři, protože jsem si vzpomněl na to, jakejm pičovinám dávam **, ale trochu mě to nasralo no =). (55%) ()

Heraldika

Byť je občan z velké části hodně přitažený za vlasy a s otázkou "spravedlivé" pomsty se nevídaně žongluje, mě to hodně bavilo. Prostě po delší době zase dobře odsýpající film, s charismatickou hlavní postavou. 70% ()

Soweek

Osobně považuji F. Garyho Graye za jednoho z nejlepších režisérů. Netočí nijak zvlášť umělecké filmy, ale pokaždé máte garanci, že se i filmu budete bavit. Law Abiding Citizen je stejný. Udělejte si popcorn, pohodlně se usaďte a vychutnávejte tento báječný thriller. ()

BMAJTZ

Výtečný a neskutečně napínavý thriller. Jediné co nechápu jak v závěrečné scéně to Nick stihli do věznice rychleji než Clyde. Jinak spokojenost. ()

DeLaMorte

Po delší době opět pořádný krimi thriller jak jsem si představoval.Ctihodný občan je opravdu propracovaný pro mne do poslední chvilky napjatý film o spravedlnosti a pomstě.Film je natočen ve velkém tempu ve kterém jsem neshledal žádné místo kde by dal možnost divákovi nudit se.Velice padnoucí role G.Butlera,který se tímto filmem stává jedním z těch padouchů kterým při sledování filmu musíte fandit ať už páchá cokoliv. ()

ZkuKol

Gary Gray je poctivý řemeslník se sice nenápaditým, ale líbivým vizuálem, dokáže vybrat i velmi dobrý soundtrack, nemá problém s akcí, tempem vyprávěnía efektním snímání pyrotechnických efektů. Do filmu se mu upsali známé a prověřené tváře, příběh má zajímavou myšlenku, poselství, divácký potenciál a rozpočet byl v rámci žánru ucházející. Kurt Wimmer, člověk co napsal a natočil líbivé Equilibrium, by už nikdy neměl být pušťen na místa, jež mají cokoli společného s vyprávěním jakýcholi příběhů! Takovou hovadinu už svět dlouho neviděl. Motivací, dějových linek, časových skoků, vysloveně debilních, nebo prostě jen nelogických okamžiků/dialogů se zde dočkáte víc než slibů v ČR před volbami, naopak se nedočkáme napětí, gradace, silné pointy, nebo nedejbože hlášek. Kdyby mi někdo řekl, že si scénářem celý štáb před natáčením utíral prdel a pak natočil jen ty sračky, co na něm zůstaly, jak nejlépe mohli - věřil bych mu, takhle to totiž vypadá! Zabijou a znásilní mu celou rodinu, spravedlnosti se u soudu nedočká a tak ji teď všechny naučí, jeho spravedlnost... 40% ()

Arius

Začnem asi tým že Ctihodný občan vám ponúkne námet ktorý ste už určite mali párkrát možnosť vidieť(napr.Rally Smrti,Roszudok Smrti),smutný hrdina ktorý prichádza o rodinu a nedočká sa spravodlivosti tak to zoberie do vlastných rúk. Osobne mi tu vadilo množstvo faktorov ale taktiež sú tu aj pre ktoré prikláňajú misky váh mierne na stranu tvorcov, najskôr teda začnem pozitívami. Celkovo sa na ctihodného občana určite dalo pozerať,správna gradácia,efektné scény nečakané rozuzlenie to boli určite svetlé stránky filmu, ale rozhodne najväčším pozitívom bolo to ako bol vyobrazená hlavná postava Clyde Shelton(Gerard Butler). Osamelý pomstiteľ ktorý zvádza svoj osobný súboj a skutočne sa mu darí, drží všetkých v šachu,diktuje si podmienky. Väčšina ludí má rado takéto postavy možno sa v nich kúsok snažia vidieť seba, preto sa lepšie uvolnia a viac si film užijú no ak by tomu Butler niečím pridal určite by to malo ešte väčší efekt. Pre mňa bol Butler tragický, jeho zachmúrený pohlad zaňho neodohral nič a scény s maximálne nesympatickým Foxxom boli doslova tragédiou. Takže aby som to mohol zhrnúť, boli sme svedkami boja dvoch táborov: padoucha hrdinu(Gerard Butler) a "tých zlých" skupina okolo Jamieho Foxxa. V podstate išlo o takú rozprávočku ktorá bola zaklincovaná "relatívnym" happyendom. ()

made1

Film jako takový nemá krom závěru, kde bych nechala poslední slovo opačné straně, chybu. Mám ráda Butlera, ale sem viděla někoho jiného, přestože proti němu žádná. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)