Velmi vtipná a kvalitní komedie s neodolatelnými Melem Gibsonem a Jodie Foster v hlavních rolích. V řadě skvěle napsaných příhod mám nejraději "přepad" indiánů a zaplacený "odstřel" :) Výborná zábava, vřele doporučuji.(11.4.2003)

Richard Donner a akční komedie, to šlo vždycky dohromady a v tomto případě se skutečně odvázal. Vtipné situace a hlášky ve filmu, který je téměř parodií na western. Je něco sladšího, než šibalský úsměv Mela Gibsona?(30.5.2002)

Oscar 1 nominace: Kostýmy(4.3.2004)

Nesmírně zábavná a inteligentní komedie z prostředí Divokého západu s překvapivým koncem. Podvodníček Gibson je sympaťák jedna báseň, indiáni zase těžký pohodáři a flegmatici. Jodie Fosterové to ještě nikdy tak neslušelo. Výprava s dobovým parníkem v čele nemá chybu. A to malé cameo Dannyho Glovera, nenápadným mrknutím oka upozorňující na sérii Lethal Weapon, je prostě kouzelné. Tenhle film můžu vždycky.(20.4.2003)

Takže - zbožňuju Jodie Foster a ona je v týhle komedii prostě rozkošná. Gibson je jako komik taky fajn (od dob Riggse až po Po Čem Ženy Touží) a o Jamesech Garnerovi a Coburnovi by bylo škoda mluvit, oba jsou westerny ostřílení matadoři, a obzvláště James Garner ví jak s tímto žánrem zacházet s humorem - takže podpořím svého šerifa a dám 90%.(12.2.2003)

Jenom si vzpomenu na ty nejistě pátravé pohledy zloděje Dannyho Glovera a oloupeného Mavericka a mám nekontrolovatelný záchvat smíchu...(19.10.2002)

Mel Gibson po svém vydrbe i s Indiány. Mnohem víc než roli pouhého sexy roští si po jeho boku střihla okouzlující Jodie Foster. Perfektní obsazení a vtipy, které nestárnou stejně jako Divoký západ neztrácí ze své přitažlivosti. Richard Donner uměl. 80% Zajímavé komentáře: Melies, tron(28.3.2005)

Nečekal jsem nic a dostal jsem snad vše. Tahle westernová komedie je prostě super. Málokdy se člověk zasměje chlapovi, jehož se někdo pokouší oběsit, ale tady to kupodivu jde. Skvělá byla i finta na ruského lovce a jeho lov na "indiána". Nebo "přepadení nepřátelskými" indiány. Spousta výborných gagů a vtipů, skvělí herci a nápaditá režie, prostě tenhle film stojí za to.(17.9.2002)

Když porovnám Mela Gibsona současnosti a minulosti, konkrétně třeba s rokem 1994, tak mě sejmulo, jak vysoké sebevědomí Mel do svých hereckých projevů dokázal narvat. Maverick je přesně ten příklad. Mel si tam s herci dělá co chce, dělá si co chce i s Jodie Foster, s pokerovými hráči a hlavně si dělá co chce s divákem. Chvíli se mračí, pak se nečekaně směje. S ním se smějou a mračí i diváci. Chvílemi napětím ani nedýchá, na což diváci odpovídají úplně stejně. Prostě dokáže do svého projevu narvat šíleně moc emocí a projevů. V dnešní době už to takové není, ale chápu ho. Doufám ale, že se do toho zase dostane. Hrozně mu to přeju. Je to skvělý herec. Vždyť každý film, kde se v minulosti objevil, je skvělý. Všecky jeho postavy jsou zapamatováníhodné v nějakém oboru. Maverick třeba v pokeru. Nasadil tak brutální kamennou tvář, že by s ní vyhrál první místo celosvětově v soutěži o bezemoční obličej. Super. Užil jsem si to. Trošičku mi to připomínalo filmy Buda Spencera a Terence Hilla...akorát po americku.(2.11.2012)

Velmi zábavná komedie z divokého západu o hráčích pokeru, kteří slovo "fér" vůbec nepochopili. Dvojice Gibson / Foster je naprosto neodolatelná.(7.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $101,631,272Tržby Celosvetovo $183,031,272║ Richard Donner si majstrovsky počínal vo westernovom žánry, moc tu spraví aj výborné herecké obsadenie. Kráľovsky zábavné! /100%/(18.5.2005)

Skvělí herci a zamotaná zápletka (možná až trochu příliš).(7.6.2003)

Maverick má až neuvěřitelné množství nedostatků, nedodělků i chyb. Jenže zároveň má tak monstrózní nadhled a vtip, že já to škorpení hlavního tria můžu sledovat klidně i posté. Což se mi stává u hodně mála filmů. Takže u mě jdou veškeré výtky stranou.(23.1.2007)

Příjemná komedie u které se zrovna nebudete otřásat smíchy, ale spíš se jen tak usmívat. Jodie Foster je hrozně roztomilá. Potěší cameo Dannyho Glovera jako odkaz na "Smrtonosnou zbraň" a vůbec bych se nezlobil, kdyby to bylo o 40 minut kratší.(7.5.2006)

rozpocet-? trzby cvelosvetovo -$183,031,272(23.9.2006)

Soundtrack Randy Newman: 1. Renegades, Rebels, and Rogues ,2. A Good Run of Bad Luck ,3. Maverick ,4. Ophelia ,5. Something Already Gone ,6. Dream on Texas Ladies ,7. Ladies Love Outlaws ,8. Solitary Travelers ,9. The Rainbow Down the Road ,10. You Don't Mess Around with Me ,11. Ride Gambler Ride 12. Amazing Grace(9.5.2011)

„Komu musím dať ešte po papuli, aby tu bol konečne pokoj?" Pohodová snímka, ktorou Richard Donner dokázal, že si s Gibsonom rozumie aj mimo kriminálnej buddy série SMRTONOSNÁ ZBRAŇ. I keď aj tu mu ide ako po masle budovanie vzťahov medzi postavami (skvelá trojica Gibson-Fosterová-Garner. + cameo Dannyho Glovera). Výborná westernová atmosféra (Indiáni Grahama Greenea), niekoľko pomilovaniahodných scénok ("Čo počujete?" - "Nič, idem spať."), vynikajúce dialógy a prekvapivý koniec.(10.11.2004)

K vlastní škodě jsem se tomuto filmu dlouho vyhýbal, protože jsem na spojení westernu a komedie, aniž by to byla parodie, nevěřil. Nicméně jsem změnil názor, protože tenhle film je opravdu velmi zábavný a poetiku Divokého Západu má přitom taky. Scénář je přímo brilantní a trio hlavních herců podává tak dobré výkony, že bych to ani do jednoho z nich neřekl. S tímhle filmem opravdu není co ztratit, dejte na mě.(11.4.2003)

Naprosto perfektni komedialni western s originalnim pribehem, kterej je prvnich asi 80 minut narvanej dokonalejma scenkama a hlaskama, ktery si hlavne Mel Gibson viditelne uziva a je to jedna z jeho nej roli. Taky mu zdatne sekunduje roztomila Jodie Foster a potesi i James Garner. Jakmile se ale dej presune na palubu a zacne pokerovej turnaj, vtipku ubyde a je to spis napinavy a konec je lehce natahovanej. Ale celkove si to 5* zaslouzi.(22.12.2008)

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dva karbaníci - šarmantní Mel Gibson a okouzlující Jodie Foster - v hlavních rolích hodně povedené westernové komedie. Plno výtečných situačních i slovních gagů, jen ta stopáž mohla být kratší než 127 minut, ke konci už opakované scény začínají trochu nudit. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ObDecyoLHBo(14.9.2012)

Pokaždé, když Mavericka vidím, líbí se mi víc a víc a to i přesto, že nemám ráda karetní filmy. Maverickovo věčné úsilí získat nějaké peníze, jeho věčné pošťuchování s mazanou Annabelle a hlavně úžasné scény s přítelem indiánem a vynikající závěr. Vždycky se výborně bavím. Mel Gibson je pro roli Mavericka stvořen a Jodie Foster je jako Annabelle okouzlující. Všichni ostatní podávají výborné herecké výkony, nemám tomuhle chytrému a zábavnému filmu co vytknout.(13.2.2005)

Výborně obsazená a skutečně vtipná komedie z Divokého západu. Snad jen nastavovaný konec mi připadl zbytečný. Jodie Fosterová příjemně překvapuje v pro ni netypické komediální roli.(3.8.2002)

Tři a půl a víc ani kartu. Předvídatelně (pře)kalkulovaná a ke konci už trošku nudící zábavička. Nic víc. Trošku se i divím Jodie Fosterové, že zrovna tímto si potřebovala vydělat svou obvyklou dávku milionů dolarů. Docela nechápu ta "nesmírná" pětihvětdová hodnocení. Chcete snad tenhle film (western?) srovnávat třeba s Tenkrát na západě? Howgh.(3.11.2005)

9 / 10 Absolútne najlepšia komédia akú som kedy videl!!! Maverickovi skutočne nemám čo vytknúť a ani to robiť nechcem - film, ktorý ma pobaví aj keď mi je úplne mizerne a aj napriek faktu, že som ho videl už asi tisíckrát... tak taký film si tých päť * určite zaslúži. Že nie!? Bang! Bang! Bum! Bum! Prásk! Prásk!(10.5.2005)

Frajer a mistr pokeru Mel Gibson, sympatická podvodnice Jodie Foster + parádní a v závěru překvapivý scénář dělá z této komedie něco super, co nám zaručeně chybělo. Škoda jen trošku slabšího středu, vtípky s indiány apod. nejsou vůbec špatné, jenže taky ne na 5 hvězdiček. Ale poker mám fakt rád :) 8/10(31.1.2008)

Najlepšia westernová komédia! Charizmatický Mel Gibson, neodolateľná Jodie Foster a 127 minút plných hlášok, zábavy a pohody. Vždy sa na to v tv teším a pozriem si to veľmi rád.(14.8.2011)

"Hned, jak jsem potkal toho hombre, cítil jsem trable. A pečený fazole." Neznám koně, který by mne s radostí nevyhodil ze sedla, při pohledu do hlavně nabitého revolveru spontánně vyprazdňuju močový měchýř a při vychytralém pokerovém blafování mne odhalí i nevidomý začátečník. Přesto jsem ukrutný chlapák, takže miluji dobrodružství, chlapské hláškování a rád roztahuju ochranná křídla nad hlavami slabšího pohlaví. Ve filmu mi to jde o něco lépe než v životě a tak přiznávám, že Maverick je snímek natočený pro mé potěšení.(10.10.2011)

Tohle je jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů s Melem Gibsonem. Příběh sice neni nijak složitej, ale je fakt děsně zábavnej a některý hlášky a scénky z tohohle filmu jsou prostě nezapomenuzelný. Co se týká herců, tak samozřejmě nejlepší je Mel gibson, ale i ostatní jsou skvelý a Jodie Foster je tady děsně roztomilá(20.1.2007)

Nejlepší scéna byla při vyloupení banky a "Na to už jsem moc starej" X-D Mně než to došlo... :-D Podvádění, legrace, prach, gambling, žena a peníze - tady to udělalo velmi zajímavou kombinaci... :-)(12.7.2009)

• flanker.27

Vzdáleně mi to připomělo Hraběnku a Lišáka z Dirtwateru, což ale byla mnohem větší sranda. Pěknej vtip s "divokejma" Indiánama, jinak průměr a ten konec byl úplně blbej.(13.4.2010)

Vynikající a stylová komedie se špičkovým obsazením. Jak nesnáším Gibsona coby režiséra a člověka, jeho polopsychopatičtí sympaťáci mají pořád šťávu. Navíc skvělý poker!(5.10.2012)

V Maverickovi je obsažen snad nejhezčí a nejhřejivější odkaz na jiný film či zaběhnutou filmovou sérii. Hudební motiv Smrtonosné zbraně, přijíždějící Danny Glover jako bankovní lupič, dlouze vyměněné pohledy s Melem Gibsonem a hláška I'm too old for this shit. A ve stejném duchu se nese i zbytek filmu - narážky či parodující scény, bezchybné minimalistické komediální herectví, zábavné akční scény, jisté vedení režiséra... Na plné hodnocení to nebude, nad dalším případným zhlédnutím však váhat nebudu.(3.6.2010)

Vykutálená kapsářka Jodie a ještě vykutálenější Mel v samo se peroucí běloskvoucí košili uprostřed Donner Poker Hold´em westernové taškařice o přepálené stopáži. I přes krátkou vsuvku s Rogerem Murtaughem na opačné straně zákon byla ponechána má bránice (navzdory předpokladům) poměrně v nečinnosti a Podivné dědictví tak jede vstříc západu slunce, jemuž se smíchem roztahují koutky, stále pevně usazeno v sedle.. Zajímalo by mě, jak asi u takových filmů probíhá obsazení indiánských rolí. Režisér řekne: „Potřebuji hodného rudokožce, koho tam máš?“. Odborník přes casting nahlédne významně do seznamu a praví: „Takže podle abecedy: Brice, Greene, Means, Mitič, …říkal jsi hodného, takže Studiho škrtám. Pokud potřebuješ někoho, kdo ještě vyleze na koně, zbývá jen Greene…“ - „OK, zavolej Grahamovi..“(27.6.2011)

Výborná komédia na nedeľňajšie podvečery. Gibsnovy aj tento žáner sedí ako aj jeho oblek.(15.4.2010)

Musím priznať, že nie vždy sa schuti pobavím na amerických komédiách, obalených do nenávideného klišé. V tomto prípade sa však stal pravý opak a môže za to vyžarujúca charizma z neodolateľného Mela Gibsona a jeho "spoločníčky" Jodie Foster. Všetko je v tejto snímke zasadené svižne, takže nehrozí chvíľková nuda. Dialógové zložky sú na úrovni a hoci to v rámci klišé nemá čím ohúriť, pobavila som sa na vtipných scénach a dialógoch, z ktorých razí dokonalá uvoľnenosť. A nič snáď nie je príjemnejšie ako sladký a zároveň potmehúdsky pohľad Mela Gibsona... alebo áno?(31.8.2007)

Maverick je ten typ filmu, že ak ho pozerám aj desiatykrát, stále ma prekvapuje niečím novým, pretože počas niečo vyše dvoch hodín má v sebe ukrytých toľko zvratov, dynamiky, svižnosti, bravúrnej zábavy, dôvtipu, dobrodružných sekvencií, že na to nestíham hltať očami. Inteligentná zábavka je okorenená sympatiami zo strany hercov a keď sa za hrniec postaví Donner vo svojej ešte veľkej forme, výsledok je vysnívaná lahôdka. A čerešničkou na tom všetkom bolo cameo rolička Dannyho Glovera s nechápavou výmenou pohľadov s Gibsonom s následnou legendárnou citáciou sgt. Murtaugh-a: I'm too old for this shit - ruleeez!!! 95%.(21.8.2007)

Příběh o mý oblíbený karetní hře zasazenej do zajímavýho prostředí, několik skvělých gagů, příjemná atmosféra, jeden charismatický chlap, který kuje pikle s kdekým, a na mě až moc zamotaný konec. Prostě solidní 4*.(19.1.2007)

Prosto - bavila som sa. Pri opakovanom vzhiladnuti znova. Objavujem carovne momentiky, ktore mi predtym akosi usli, zabavne hlody a znova a znova ocarujucu Jodie Foster. Vybavujem si postelovu scenu, Mel Gibson si volnou rukou schovava cennejsie veci do suflika ... nemozno sa neusmievat.(3.8.2009)

Mám ráda filmy, ve kterých je děj brán s nadsázkou a houmrem. Zároveň jsem si jistá, že kdyby neměl tak hvězdné a skvělé obsazení, byla by procenta hodnocení asi níž než je to teď. Mel a Jodie film zachránili svým brilantním hereckým uměním, jinak ... no znám lepší... Pro mě je prostě důležité se k filmu s chutí vrátit, ale u Mavericka tohle necítím, je mi líto.(3.9.2013)

Sialena jazda z dielne RIcharda Donnera. Jedno blaznive dobrodruzstvo strieda druhe, cas leti a popritom mi ani nevadilo ze dej je riedky ako brigadnicka polievka. Na tento kusok proste nedam dopustit, pretoze sa pri nom desne bavim, uzivam si sialene dobrodruzstvo, herecke vykony a skvele prostredie. Naviac vo filme je najgenialnejsie cameo vsetkych cias - Danny GLover alias Murtaugh - to ma proste zrazilo do kolien :)). Ziadny iny film mi nepripomenie to, ako velmi mi na platnach chyba Mel Gibson. (10/10)(30.10.2007)

Musím říct, že jsem se u tohoto filmu bavil ještě víc než u Podivného dědictví a Manitouovy boty (další 2 westernové komedie/parodie). Snímku snad nic nechybí (zručná režie, napínavý příběh, chytlavá hudba a samozřejmě excelentní herci) a až na pár slabších scén jsem se smál od začátku až do konce (závěr je kapitola sama pro sebe ;-)). Navíc hlavní hrdina Maverick v podání Gibsona mě opravdu dostal. Doporučuju Mavericka všem, kteří mají rádi žánr western, umějí ocenit dobrý humor nebo mají rádi Mela a Jodie.(19.2.2008)

Vrchol Donnerovej kariéry, špička žánru.(15.6.2005)

Vynikající komedie se skvělým Melem Gibsonem v hlavní roli. Donner vrství jednu humornou scénu za druhou a ani neztrácí kontrolu nad příběhem. Smějete se dokonce i když Maverick visí z útesu nebo když má na hlavě oprátku. Prostě švanda. Určitě nejlepší komedie z prostředí divokého západu. P.S. Jodie Fosterová je tady neodolatelná.(19.1.2007)

Myslíte si, že scény s mužem, který sedí na koni a kolem krku má oprátku, nemohou být vtipné? Domníváte se snad, že sledování partie pokera nemůže být záživné a vzrušující? Nebo si dokonce myslíte, že se Mel Gibson a Jodie Fosterová (a s nimi James Garner) k sobě nehodí? Podívejte se na "Mavericka" a změníte názor. 80%.(21.8.2006)

Jediný film, kde mě akčně/komedální tempo Richarda Donnera vyloženě nesedělo. Akce je skutečně jen minimum a žádná díra do světa to taky není a vtipu rovněž není zrovna gigantické množství. Jediná skutečně geniální scéna je tak upomínka na Lethal Weapon sérii uprostřed přepadení banky. Jodie Foster je vcelku nevýrazná a jediné co stojí za zmínku je ledatak sympaťák Mel Gibson. Prostřední segment s Indiány vyloženě nudí a závěrečné scény kdo z koho jsou po desáté už poměrně trapnou záležitostí. Nechápu proč tolik chvály, nic kolosálního jsem skutečně neobjevil. Donner natočil mnoho lepších věcí. Více zábavných, více akčních, i lépe zkloubených.(28.11.2006)

Nečekané zvraty, chytrý scénář, skvělý Mel Gibson, výborné cameo Dannyho Glovera s jeho hláškou "I'm too old for this shit" a překrásná Jodie Foster. To je Maverick, po Butchovi a Sundancovi nejvtipnější western.(13.6.2009)

Na westerny moc nejsem, ale tohle mě fakt bavilo. Dokonce i podruhé! Palec nahoru!(3.9.2013)

Ona chce jeho peníze, ale on už je o krok napřed. Nebo je to všechno jinak? Maverick nebyl jen excelentní stíhač a frajírek z elitního kurzu Top Gun, ale i inteligentní chlapík s proklatě rychlými kolty a vždy připraveným balíčkem karet. Potkává sličnou podvodnici, několik ostrých hochů a to vše v době, kdy se blíží turnaj nejlepších hráčů pokeru z celých Spojených států. Není to klasický western, Divoký západ představuje jen jakousi kulisu, základem je nadsázka a humor, který troufám si tvrdit nesedne úplně každému. Stejně jako zbytečně nastavovaný konec. Prostě se komediálně akční tempo nepodaří vždy. Potěší nicméně dynamická akce nasnímaná zkušeným Vilmosem Zsigmondem (Lovec jelenů, Nájemní vrazi, Blízká setkání třetího druhu) a především herecké výkony nejen ústřední dvojice.(19.4.2019)

Velice vkusně povedená westernová komedie s přímo hvězdným obsazením a se spoustou precizního humoru. Mel Gibson ve své době dostatečná záruka kvality.(25.4.2007)

Moc hezký akčně romanticko dobrodružně vtipný film o jednom moc sympatickém zlodějíčkovi z divokého západu.(9.1.2008)

• paascha

Jeden z nejslabších filmů Jodie F a zároveň jeden z nejlepších Mela G:-))(30.10.2007)

Drsná "westernová" karetní blbost.(4.8.2008)

Jako fanoušek westernů nemohu neváhat s hodnocením. Je Maverick hoden 4* nebo jsou to lepší 3*? Dějově mě Donnerova westernová komedia neuchvátila. Prostředím a oddechovou atmosférou si mě celkem získala. Hereckými výkony hlavních postav mne potěšila. Humorem mi nepřišla extra zábavná a neodrovnala mě, spíš jsem se dobře odreagoval. Řemeslné zpracování potěšilo. Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení a také velkému počtu mých oblíbených uživatelů s plným hodnocením nemohu po rozmyšlení udělit 4*. Pro mě jde o western typu Rychlejší než smrt, byť zde je jako bonus snaha o vtip.(10.3.2012)

Brilantná réžia Richarda Donnera so skvelými nápadmi, ešte lepším humorom, vtipným hláškami a to všetko v stodvadsiatich siedmich minutách, ktoré tu sprevádza naj-sympatickejší človek s Lethlal Weapon .Pre mňa jeden s najlepších westernov. 90% - 5*(2.2.2011)

Zaplať kdokoli nejsem na Světě ještě nějak extra dlouhý čas. I tak má ale velkou váhu mé konstatování, že jsem za celou tu dobu neviděl lepší koktejl smíchaný ze zábavy a westernové akce. Mel Gibson a Jodie Foster tady jsou k sežrání, k dokonalosti naprosté chybí snad už jen účast Paula Newmana, který roli odřekl. Neodpustím si nezmínit jeden z humorných minidialogů, kterými je film prošpikován a které jsou jedním z největších lákadel ke shlédnutí. "Většinou, když se rozrušíte, zhluboka dýcháte." - "Ale jak to víte? Aha..."(26.6.2011)

Mel Gibson v jeho klasickej role excentrického playboya vo vynikajúcej westernovej komédii s nádhernou Jodie Foster. Poker, indiáni, švindle, to môžem.(27.6.2012)

70%(27.5.2007)

Skvělá komedie se spoustou nadsázky, přesně jak to mám rád. Toto je takový ten typ filmu, na který se člověk může dívat pořád dokola. Jodie Foster a Gibson se tady řadí k nejlepším dvojkám filmové historie.(1.2.2015)

Průměrná, místy lehce nadprůměrná westernová komedie. Komediální vtipy žádný zázrak, a scénář bohužel také ne. Opravdu nic výjimečného tady nehledejte, vše už bylo viděno jinde a možná i lépe. 55%(13.6.2009)

Řekl bych, že jedna z nejlepších westernových komedií. Mel Gibson, tehdy ještě normální, je ve své roli naprosto skvělý. Šňůra historek, gagů, vtipných dialogů je poskládaná a provázaná velice inteligentně, bavil jsem se až do posledního záběru.(22.5.2011)

Skvělý pocit ze Smrtonosné zbrani tu je cítit a duo Donner - Gibson je vždy zárukou té nejlepší zábavy. Od začátku do konce je to vtipné, svižné, zábavné, ale i příběhově krásně zamotané (zvlášť posledních 15 minut jakoby se scénáristé předhánilo o to, kdo zamotá příběh ještě víc). Samozřejmě parádní výkon Gibsona a taky potěší momentka s Danny Gloverem.(20.1.2007)

Moc sympatické parodování základních westernových vzorců. Nechybí poker, bankovní loupeže, akce na dostavníku, přestřelky ani indiáni. A dohromady to překvapivě dobře odsýpá, nutno dodat s vydatnou výpomocí všech skvělých herců (pobavil hlavně odvázaný indián Graham Greene a kratičká role Dannyho Glovera, vtipně odkazující k Smrtonosné zbrani). Chvílemi se příběh trochu drolí do úzce propojených epizod, ale fakt pěkně se na to kouká a atmosféra Divokého západu na vás zaručeně a opojně dýchne. 80%(1.8.2018)

Aby byl film s takto řídkým dějem dívatelnější, musel by se hodně prostříhat. Situační humor je sice dobrá věc, ale patři do sitcomu. Než se film doklopýtá k závěrečné, velmi překvapivé pointě, která je tím nejzajímavějším, trvá to až neúnosně dlouho. Od spolupráce Gibson-Donner bych čekal víc, než nekonečně dlouhou historku z jakéhosi prestižního pokerového turnaje. 60%(22.2.2009)

Zbožňujem Gibsona, Fosterovú ale ani jedného z nich nezbožňujem tak ako zbožňujem WESTERNY - a v deväťdesiatych rokoch bol tento film tým najlepším v tomto žánry. Videl som ho už viac krát, ale tak podarenú zábavu si nenecháma nikdy ujsť.(18.12.2004)

Konečne som sa dostal k Mavericku vcelku a nie per partes, ako doposiaľ. Nenudil som sa, ani nerozčuľoval, iba som sklamaný. To nebol film o hre zvanej poker, to bol film o hre s divákom. Ak sa divák chcel iba zabávať, bol po mnohých dejových eskapádach a prekvapujúcom konci spokojný. A ten, kto očakával príbeh, logiku, výstavbu deja, message, ten sa bude musieť poohliadnuť po inom filme. Pretože tento ponúkol iba sympatického Mela, neuveriteľne šarmantnú Jodie a neuveriteľne prekombinovaný sitcom. Ani to nie je málo, ale čakal som oveľa viac.(24.7.2010)

Chytrá a ohromně příjemná westernová komedie s božím Gibsonem, roztomilou Jodie Foster a mnoha vynikajícími pasážemi (linie s indiány nikdy nezklame), která má mé velké sympatie už jen kvůli geniální narážce na SMRTONOSNOU ZBRAŇ... ;-) 90 %(20.10.2012)

Také žánry moc nemusím ale tohle mě pěkně posadilo na zadek.(17.6.2012)

Zajímavý film z westernového prostředí s Melem Gibsonem a Jodie Foster o pokrovém turnaji.(24.8.2017)

Westerny obecně moc nemusím, ale tohle nebyl ani tak western, jako spíš povedená (a docela trhlá) komedie. Některé momenty Mela Gibsona byly obzvlášť vtipné. Stejně tak ta interakce s "indiány". :) Jen je trochu matoucí, že film dělá ke konci několikrát dojem, že už skončí, ale pořád pokračuje dál... Takže to tak trochu "vyšumí", a to i přesto, že závěr chystá malé překvapení. ~(4,0)~(27.5.2018)

Srdeční záležitost, ač jsem dal "pouze" 4, tak tohle je krásná pohodová zábava.(12.1.2008)

#83 Co dodat, tenhle film má naprosto všechno. Sympatického hl. hrdinu (Mel Gibson, štramák za všech okolností), Jodie Foster (roztomilá mrcha, proč ne), svižnou akci (ale jo, je tam), pohodové tempo (film vždycky krásně uteče), vtipné hlášky (fungují i po několikátém shlédnutí), silné momenty (zdravím Dannyho Glovera), kvalitní zápletku (kde je poker, tam to žije), přesnou stopáž (nic víc, nic míň), perfektní režii (Richard Donner umí) a bezva hudbu k tomu (♫ ♪), prostě jasná pěticípá záležitost.(23.6.2011)

Tento film má všetko: skvelí herci, príjemná hudba, dobrý scenár, no zúfalo, to som už prehnal, trochu som sa pobavil, mu chýba vtip. Väčšinu času som sa zúfalo, tu už nepreháňam nudil a bol som rád keď som tento viac ako dvojhodinový film dopozeral. Keby vo filme nehrala Jodie Foster alebo Mel Gibson asi by som dal **.(31.5.2007)

Maverick ??? Pochopitelně se jedná o střelu vzduch-země. Zde je důkaz: http://technet.idnes.cz/foto.aspx?r=tec_technika&c=A120522_111657_tec_technika_kuz&foto=KUZ43560b_800px_AGM_65_Maverick_MG_1382.jpg(15.8.2012)

Humorný western plný veselých scén. Navzdory tomu nepůsobí jako parodie, ale má celkem solidní atmosféru. Bere si to nejlepší z obsažených žánrů. Člověk se neustále baví. Přestřelky, rafinované podvody a zvraty, pokerový turnaj. Dlouho jsem tenhle film nějak nemohl strávit, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že pět hvězd si zaslouží. 90%(3.9.2013)

Herci sú úžasní a človek má pocit, že western nezahynul...(10.11.2005)

Výborná komedie spojena s westernem - Jodie Foster je k nakousnutí (tedy rozhodně ne ve stejném smyslu jako v Mlčení jehňátek), Mel Gibson je sympaťák jak se patří, Alfreda Molinu bych snad ani nepoznal a indiáni jsou geniální (v čele s nenasytným náčelníkem). Ostatně nemusíme mu to vyčítat, každý z tohoto filmu je totiž tak nenasytný, až ho někdo nenasytnější nachytá, aby mu pak jeho nenasytnost dal sežrat a tak nakonec... Hm, omlouvám se, od rána jsem nejedl...(19.8.2007)

Najslinejším a najlepším momentom je zjavenie sa Dannyho Glovera na scéne... Inak je to celkom fajná "brain-out" zábavka...:)(9.4.2006)

Westernová akční komedie přeplněná skvělými vtipy s úžasným Melem Gibsonem a úchvatným hráčským finále na lodi. Co dodat, těch superlativů už jsem použil dost - 90%. Navíc se ještě ukáže i Danny Glover!(9.9.2005)

Příjemná westernová komedie spojená s podrazáckou komedií, ve které září sympatický Gibson a krásná Foster. I když je film zábavný přišel mi docela dlouhý a chyběly mi v něm nějaké vyloženě povedené scény.(13.6.2007)

For ME 93%(23.1.2008)

Vypointovaná, do posledního okamžiku gradovaná komedie s neskutečně šarmantním karbaníkem Melem Gibsonem a sladce padoušskou Jodie Foster. Závěrečný zvrat je výborný. A bezstarostná atmosféra Divokého západu si mě podmanila.(12.1.2008)

Westernových komédií nie je zase až tak veľa a tých kvalitných je ešte menej. Maverick je jedna z najpodarenejších. Má to spád, je to vtipné, pohodová atmosféra, pointa na záver, to všetko dohromady zaručuje kvalitnú zábavu. Maverick je skvelý film a ešte lepšie obsadený film. Skvelý Mel Gibson a James Garner. K tomu trošku sexy Jodie Foster. Parádny film o najväčšom kartovom turnaji na lodi. Pekný dej nás prevedie celým filmom.(25.1.2015)

Výborná westernová komedie, plná zvratů, se skvělým Gibsonem a výbornou Foster. Viděl jsem to už mockrát a vždy se skvěle bavím a hodně směju :-). Super dvouhodinová zábava, kdy se ani na chvíli nenudíte...(11.1.2009)

75%(14.7.2009)

Pro mne nic neobvyklého. Docela dost zklamána Melem.(15.9.2010)

Tohle prostě miluju.dokonalý humor,dokonalý Gibson...Parádní komedie,jedna z nejlepších co znám.(29.1.2008)

Tak toto dámy a páni stojí za to. Bavil som sa skvelo. Kopa humorných scén a Mel Gibson tomu dávajú správnu šťavu. Najlepši na tom bol turnaj v pokri - o to vlastne celý film šlo (zohnať prachy a dostať sa na turnaj). Odporúčam všetkým čo to ešte nevideli. 85%(1.9.2008)

Western je už dávno mŕtvy, a aj keď občas má posmrtné tyky, na vzkriesenie to nevyzerá. Pochopil to aj Donner a svojho Mavericka natočil predovšetkým ako konverzačnú komédiu. Čiže western je iba nepodstatné pozadie. Rovnako sa mohol film odohrávať v dnešnom Las Vegas. Ale ja mu to kvitujem, bolo to príjemné osvieženie a ako western je tento film silno revizionistický. Casting dokonalý a základ úspechu.(5.10.2012)

Perfektní akční komedie s hazardní zápletkou a jako vždy skvělý herecký výkon Mela Gibsona.Hraje tam i týpek co napodoboval Buda Spencera ve filmech Šimon a Matouš a Šimon a Matouš jedou na riviéru.Schválně kdo ho pozná.(19.1.2007)

3* by boli urážka. 5* je zas až moc.(22.9.2009)

Mel Gibson jako Bred Maverick. Pardon Bret Maverick. Tato brilantní komedie je pořádná dávka humoru, podvodů a nehorázných gegů v té nejlepší podobě. Mel Gibson zde působí opravdu dokonale a spolu s Jodie Foster tvoří dokonalý rozhádaný pár. Film je velmi vtipný a hlášky, co se zde objevují jsou perfektní. Maverick je jeden z velmi mála filmů, který se vám bude líbit více po dalším shlédnutí. Pochopíte tak dost věcí a budete se smát už předem. Příběh se točí okolo turnaje v pokru, kde každý zúčastněný musí mít 25 000 dolarů. Maverick ( Mel Gibson ), má pouze zatím 22 000. A to jak je bude získávat se vám zaručeně bude líbit. Jedna z nejlepších komedií vůbec. Prostě....MAGIC! ( 90 procent )(5.12.2011)

I přes ten trochu "rozblemcaný" konec mám tento příjemný podfukářský film v oblibě - nejen díky slušnému Gibsonovi a mé oblíbenkyni Fosterové - ale hlavně kvůli povedenému scénáři. Hlavně scény s indiánem Josephem jsou k popukání. Tak má vypadat nevtíravá komedie - 8/10(19.1.2007)

Čekal jsem trapnou rádoby westernovou komedii v hlavní roli s Melem Gibsonem, ale jak to bývá, kdo nečeká nic, dostane všechno. Film je příjemným, ale hlavně vtipným mixem westernu, komedie, akčního a dobrodružného filmu, ve kterém hrají hlavní roli klaďas Mel Gibson, sexy Jodi Foster a westernoví veteráni James Coburn a James Garner. Velice povedený film.(10.2.2007)

• d.beseda

Mé hodnocení: 49%. Hrozně mě to nudilo.(3.9.2013)

Tohle mě bavilo velmi,možná nejlepší Donnerův film.Výborná westernová komedie (až skoro parodie) se skvělým Melem Gibsonem a neodolatelnou Jodie Fosterovou.Spousta kultovních hlášek a skvělý záporák Alfreda Moliny,uvidíme jak bude film bavit napodruhé,možná pak půjdu i na pět. 85 %(22.2.2010)

Lehce netradiční western, kde chybí typický hrdina - nejobávanější hrdina v okruhu 200 mil, který se ničeho a nikoho nebojí a je drsnější než šmirgl papír. Místo něho nám režisér naservíroval mnohem lidovějšího hrdinu v podobě gamblerského podvodníčka. Dle mého nejodbornějšího názoru ve známém vesmíru tato role Melovi více než sedla. Aby si divák snímek užil, tak je nutné co nejrychleji přistoupit na režisérovu hru a přestat očekávat cokoli jiného než průzračnou zábavu, protože o nic jiného se snímek po celou stopáž ani nepokouší. Nicméně, tahle jediná věc se mu zatraceně dobře daří. Já se bavil královsky. Všude je k vidění spousta hravých nápadů a nesmírně sympatických westernových tváří. Nechyběla dokonce ani za hřích stojící Jodie Foster. Pěkné 4 kousky. Velice příjemná westernová pohádka.(11.7.2019)

Velmi netradiční avšak velmi zdařilá westernová komedie s vynikajícím hereckým obsazením. Jodie Foster to v jejím kostýmu neobyčejně sluší a i role pokerové přebojnice ji perfetkně sedla. Mel Gibson hraje jako obvykle velmi dobře a společně s Jodie si na plátně velmi rozumí. Dalším oscarovým zpestřením filmu je James Coburn. Snímek nepostrádá napětí, inteligentí humor, veselou hudbu a není ochuzen ani o akční scény. Snad každý divák si přijde na své.(28.9.2007)

Už jsem to viděla dávno a vybavuji si akorát loď a karty:)(24.5.2008)

Neskutečně vtipná komedie z divokého západu. Plno vynikajících hlášek jako: "Museli ji k hlavě přivazovat kotletu, aby si s ní hrál alespoň pes" nebo "Víte co znamená ten sokol? Vůbec nic, ale vy jste to nevěděla." 9/10(21.1.2008)

Maverick není moc známou, ale nicméně kvalitní, westernovou komedií se skvělými herci. Za dobrou stylizaci a parádní kostýmy si odnesl nominaci na Oscara pro rok '95. Scénář : William Goldman a Roy Huggins. Kamera : Vilmos Zsigmond.(23.5.2011)

Geniální pasáž s indiány, pár výborných vtipů a Danny Glover vyměňující si pohledy s Melem Gibsonem a s tím svým "I´m too old for this shit !", to mě dostávalo do kolen. To ovšem nepřebije fakt, že Maverick je až moc překombinovaná podívaná, že to ve spoustě scén skřípe, že to je předvídatelné na sto honů a že Annabelle je s přehledem největší a nejzákeřnější mrcha v kariéře jinak líbezné a šarmantní Jodie Foster.(26.7.2011)

Maverick je typ filmových komédií, ktoré môžem vidieť veľakrát a vždy ma pobavia..pretože je to kvalitný humor s kvalitnými hercami a kvalitným príbehom. Nebolo vtedy treba nechutné vtipy, aby sa navodila ilúzia zábavy a navyše Mel Gibson sa o to postaral:)(1.10.2011)

Zábava každým coulem. Ústřední pár je jednoduše výborný; Gibson fantastický, Jodie Foster prostě neodolatelná. Na komedii skvělý scénář, příběh odsýpá a vtipů je tam na 10 filmů; přepadení indiány mně skolilo. Nejde jinak než 5*. "[Maverick]: See that hawk? You know what it means? [Annabelle]: No. What does it mean? [Maverick]: Nothing. But you didn't know that did you?"(17.4.2012)

pekná spomienka na klasické westerny okorenená slušnou dávkou humoru(25.11.2007)

Tak to byl docela mazec. Film neměl chybu. U prostřed a ke konci jsem si říkal, že herci se chovají velmi nereálně, ale nakonec se to vyklubalo, tak jak se to vyklubat mělo. 90%(8.11.2009)

Westernová komedie se skvělým Melem Gibsonem, krásnou Jodie Foster a velkým karetním turnajem.(4.6.2011)

"Jak jste to poznal ??" - "Když jste vzrušená, zhluboka dýcháte !!" - "Jak to můžete..??" ;)(25.1.2015)

Funguje vždycky. Skvělá zábava. Je tam tolik nápadů že by na to člověk mohl koukat i 100x(17.10.2007)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů:-D(17.12.2008)

Je to vtipné...najmä stretnutie Gibsona s Gloverom...čistá Lethal Weapon...ale nie tak ako Lethal Weapon(20.2.2009)

Vtipná westernová komedie s neodolatelnou šejdířkou Jodie Foster a prefíkaným poker-facem Melem Gibsonem. Dvouhodinovka, při které se nudit nebudete.(24.6.2010)

Nejlepší komedie z westernovského přostředí co jsem doposud viděl. Skvělý Mel, skvělá Jodie a dohromady jim to de výborně :) Bavil jsem se velmi dobře. Vypichl bych Dannyho Glovera při přepadení v bance, jak mu Mel sundá šátek z obličeje, výborný odkaz na jejich spolupráci ve Smrtonosné zbrani.(6.9.2011)

Typický Gibson v komédiách a jeho hlášky a hefty. Film o divokom západe, ktorý ma okúzlil scénkami s parníkom, indiánmi, či dostavníkmi a barmi. Má neobyčajnú tému pokru. Dej je viac menej trápny, najmä to konanie Gibsona, ktorý sa niekedy tvári a rozpráva úplne inak ako koná. Je to skôr také americké, so staršími vtipmi, nie nadčasovými, avšak vie prekvapiť a má neočakávané zaujímavé zvraty, veď kto by bol čakal ten koniec? Len obrovský detailista si myslím.(10.6.2012)

Sofistikovanejšia verzia Kaktusového Jacka, ktorá stavia všetko na sympatických hercoch a jednoduchej zápletke (ktorá je zložito prekombinovaná). Donner ma ale príliš nevtiahol do jeho sveta. Sem tam nejaká tá suchá hláška, ináč nič moc. Je to iba rutina, ale vyčnieva vzhľadom na žánrovosť v ktorom je definovaná, dobu (90. roky western) a spomínanej uvoľnenosti. Na porovnanie s oveľa lepším El Doradom nemá šancu.(29.1.2014)

Upe nejvíc! Nejvíc potěší cameo rolička Dannyho Glovera... A hned potom notná dávka vtipu a skvělé muziky.(19.8.2007)

Není to klasický western jaký miluju, ale pro pobavení dobré. Bodejť by ne, když tam hraje 8 zaručených hvězd !(16.8.2008)

Tak tohle je opravdu HUMOR. Nepřekonatelný Gibson a znovu a znovu báječný Richard Donner, jak to ten chlap dělal, že točil takovéhle skvosty.(22.12.2009)

Hazard a dobová nostalgie Westernu.(30.1.2011)

Maverick je parádní film, jedna z nejlepších komedií toho typu, která má parádní herce i scénář a spoustu nápadů. Nezapomenutelné scény jsou třeba přepadení banky Dannym Gloverem a první setkání s indiány.(2.7.2011)

Skvělá oddychovka s geniální scénou s hostujícím Danny Gloverem(27.7.2006)

Velmi příjemná akční komedie a parodie na western , velmi dobře kočírovaná specialistou na tento žánr Richardem Donnerem , podporována zdařiou zápletkou a také skvělou ústřední dvojící Mel Gibson - Jodie Foster , to vše při honbě za výhrou v pokerovém šampionátu Tří řek. Doporučuji 80%(8.3.2008)

No řekněte, kdo z vás by se nenechal okrást od Jodie Foster? :-)) Já třeba celou noc :-)(26.8.2009)

Tohle není western, tohle je komedie! Poetika westernového žánru se neztratila, ale je doplněna skvělým vtipem a ironií. Maverick nám ukazuje divoký západ z tak trochu jiné stránky - ze stránky kde slovo čest nemá ten drsný přizvuk, ale kde z něj slyšíte spíše ten šustivý zvuk bankovek. Všem jde o peníze, sice také o lásku a slávu a zachranu indiánského kmene, ale když přijde na to, jak si vydělat, tak tam teprve začně všechna legrace...(8.9.2009)

Nejlepší Gibsonův film a můj nejoblíbenější "western". Ještě k tomu pokerová tématika, výborní herci, skvělý humor a krásné prostředí. Dokonalý český dabing pana Dlouhého je třešnička na dortu. Nejlepší je závěrečná scéna: "Můj starej táta vždycky říkával..." :)(2.8.2010)

Slusna komedia ale mohlo tam byt ovela ciac vtipov a v posledna tretina je uz strasne natahovana a nevedel som sa dockat konca. Chemia medzi Gibsonom a Fosterovou je perfektna. K tomu im skvele sekunduje James Garner a je to aj dost zabavnych cameo vystupov z ktorych je samozrejme najlepsi Danny Glover s hlaskou Im too old for this shit. Este mi vo filme chybala nejaka poriadna akcna scena. Par bitiek a jeden splaseny dostavnik nie je nic extra. Proste prijemna mierne nadpriemerna komedia, ale nic svetoborne to nie je. 6/10.(22.5.2016)

Tak mně se třeba do sledování tohoto filmu moc nechtělo, dívala jsem se spíše jenom náhodou. Navíc mě odrazoval Mel Gibson, kterého nemám ráda. Ale zase jsem si říkala, že Jodie může být docela dobrá. Film jako takový rozhodně neohromí. Spíše pobaví, to zase jo. Je to sice divné, ale vtipné, a tak jsem se dodívala. Nic ohromujícího, spíše pohodička na páteční večer.(19.6.2013)

Čekal jsem od toho míň, proto dávám tu čtvrtou hvězdičku. Gibson není zase tak špatnej herec. Opravdu se to povedlo ;)(9.7.2011)

Vtipných a vkusných komedií je pomálu. Pokerový hráč Bert (nebo Bret? ;-) )Maverick, ovšem do této kategirie bezesporu patří, ale bez té Fosterové bych se velmi mile rád obešel. Byla trapná a nudná. Děkuji za perfektní odkaz na Smrtonosné zbraně!(13.9.2010)

Musím přiznat, že vždycky, když Maverick běží v televizi a vidím třeba jen kousek (většinou jen kousek) baví mě to pořád a čím dál tím víc . Výborné obsazení, výborný scénář, prostě zábavný, chytrý film, co víc si člověk může přát,když ho televize tak často reprízují, a mně to kupodivu vůbec nevadí.(26.8.2012)

Maverick se na první pohled tváří být něčím lepším, než čím ve skutečnosti je. Sympatický úvod, poměrně fádní prostředek a překombinovaný závěr, který se snaží v první řadě překvapit. Matematicky bych finální twist-ploty vyjádřil pomocí tří neznámých asi takto --> X = (a x 20c) - ab + (c - b) x a x (b - c) + ab / 2 <-- pro pomoc k vyřešení rovnice nabídnu ještě pomůcku b >= a ..... no a pokud máte problém s řešením rovnic o třech neznámých, napovím zcela zásadně - a = Mel Gibson.(28.4.2016)

Super komediální western. Mezi Gibsonem a Fosterovou to funguje bezchybně a pointa je vskutku vydařená. Dost pobaví i malá rolička Dannyho Glovera (nebudu prozrazovat čím).(8.5.2006)

Viděno znovu po deseti letech na jednom z prvních DVD od Warnerů, kde snad jedině vadí, že je v českých titulcích Maverick otrocky přepisován jako Mavrik...Výborná westernová komedie s Melem Gibsonem a Jodie Foster, kteří hrají jako karetní hráč a protřelá kapsářka tvoří neodolatelnou dvojici, kde to jiskří tak, že nevadí ani poněkud delší stopáž. Velmi vtipné je povedené cameo Dannyho Glovera coby bankovního lupiče, který pronese "smrtonosnou" hlášku "Tak na tohle už jsem starej!". Zvedám na hodnocení nejvyšší, protože si to tahle westernová komedie zaslouží. Jenom si moc přeju, aby i u nás vyšlo Blu-ray...(6.7.2013)

Vynikající westernová komedie. Skvělý scénář, výborní herci, perfektní atmosféra divokého Západu.(31.7.2004)

dickie donner patri k najuniverzalnejsim reziserom (dokazal si poradit s horrorom, komixovym filmom ci akcnym thrillerom) a v pohodicke zvlada i westernovu komediu, co vobec nie je prekvapujuce ked ma po boku solidnych spoluhracov ako gibson, goldman a zsigmond (ale ani zvysok vobec nezaostava hlavne stara garda ako garner a coburn su vynikajuci). cely film ma neodolatelny sarm rannych devedesiatok (takze akcna scena na koci sa zaobide bez CGI a len s poctivou kaskaderskou pracou) ale urcite nie je genialny (iritoval ma maverickov obcasny monolog a dve country odrhovacky ktore posobia vedla hudby randyho newmana ako past na oko), mozno nepravom dost zabudany film...(8.9.2014)

Komedie ma byt komedialni s mnoha komendiantama komedialne naladenyma na komedii. A to tahle komedie komedialne splnuje vsechna komedialni kriteria. Rekl jsem slovo komedie tolikrat ze prestava mit smysl.(4.1.2008)

Nějak mě to nikdy nezaujalo. Pořád nevím, čeho se v tom filmu mám chytit.(23.12.2008)

Zábava, zábava a zase zábava. Vydarená westernová komédia, ktorá má energiu ešte na niekoľko pokračovaní dopredu.(25.9.2010)

Jeden z filmů, který si pustim alespoň jednou do roka. Skvělá oddechovka s ještě lepší Gibsonem a Jodie Foster. Garner vůbec nezůstává pozadu a všichni mají mezi sebou tu správnou chemii. Všechny gagy jsou opravdu vtipné a pokaždé se u toho zasměju, což se o některých komediích říct rozhodně nedá. Donner je mistr tohohle stylu. Tím myslím kombinace akce a humoru a když má k ruce ještě právě Gibsona, je to jistý. Geniální je scéna s Gloverem, kdy na sebe nevěřícně koukají a ještě se spustí hudba ze Smrtonostné zbraně. Paráda! A to nemluvim o té kupě labužnických hlášek. -"Now, there's something I want you to do for me." -"Never. I am a lady. Not if you were a hundred years old, not if I was a hundred years old..." -"Calm down. I don't want to go to bed with you, lady." -"Why not?"(24.9.2004)

Velice vtipná podívaná, která na nás na mnoho místech tak krásně pomrkává (např. bandita v podání Dannyho Glovera).(18.9.2009)

A tak jo, já dám taky pět, ať netrhám partu. Je fakt, že to bylo vtipný, akční a konec to mělo v zásadě nečekaný. K westernu se moc často nedostanu, a tenhle rozhodně není k zahození, takže ačkoli můj top to určitě nikdy nebude, někdy si to dám ještě jednou.(3.7.2015)

Příjemná westernová komedie, která mě mile překvapila, neboť jsem od ní vůbec nic nečekal. Mel Gibson je sympatický hrdina a Jodie Foster to neuvěřitelně sluší. Oddechová dobrodružná jízda.(20.1.2008)

Charizma Mela Bibsona je neuveriteľná je to jednoducho pán herec. Komédia pri ktorej som sa bavil a ktorá ma neomrzí. 85%(22.11.2008)

Velmi slusna zabava...proste duo Donner-Gibson to zarucuje...tentokrat Dannyho Glovera (aj ked sa tam na moment objavil v drobnej velmi vtipnej cameo rolicke:)) vystriedala Jodie Foster, ktora je tiez vyborna.(4.7.2004)

Tak todle me opravdu dostalo :) Mel Gibson patří k mým oblíbencům a v tédle roli ho mám snad nejradši. Bret "Bert" Maverick musí být sympatický snad každému. Některé jeho hlášky a výstupy mě doslova rozsekaly, jako třeba ta se zabíjením indiánů před polednem nebo přepad mužů, kteří ukradlí 30 000 dolarů.(14.12.2007)

Kvalitní snímek s kvalitními herci nemůže jinak, než vzbudit náležitý ohlas.(13.6.2009)

Spojit western s čistokrevnou komedií? Dle mého celkem neobvyklá věc, která se v tomhle případě vydařila minimálně na jedna mínus:-) On to opravdu není nějaký šílený útok na bránici, je to spíš až kouzelná a milá záležitost vedoucí k menším, zato hodně častým úsměvům. Oč je jednodušší zápletka, o to je fikanější a překvapivější takřka twisted end, který jen dokresluje silně milé vyznění filmu. Herci padli do svých rolí jak zadkem na hrnec a řeč je nejen o Gibsonovi, který tady nepůsobí zas o tolik jinak než ve Smrtonosné zbrani, ale i třebas o Alfredu Molinovi, který si tady bravurně střihnul jednoho ze svých prvních četných záporáků:-) Vytýkat není takřka co, snad jen že mě až tak nebavil prostředek (okolo cesty kočárem) a znovu jsem se do filmu pořádně dostal až z počátkem pokerového turnaje. A co je na filmu vůbec nejlepší? Samozřejmě geniální cameo Dannyho Glovera zakončené jeho "I´m too old for this shit!"(11.9.2009)

Dobrá komedie rozdělená do několika menších zápletek, jako třeba ta s přepadením indiány. Vlastně celá ta zápletka s indiány byla úžasná, leč i zbytek filmu nikterak nezahálí a baví diváka :) . .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(4.9.2015)

Je to docela vtipné, byl jsem spokojen.(24.6.2019)

Na Mavericka se vždy podívám rád znovu. Řada geniálních scének (indiáni, Danny Glover, mrtvý kočí, atd atd), fungující herecké trio a řada dalších skvělých vypečeností dává dohromady 127 minut výborné zábavy. Paráda.(19.1.2007)

Super filmík, jeden z mých oblíbených westernů v částečně komediální a akčním pojetí. Mel Gibson skvěle zapadne to podobných žánrů.(12.1.2008)

Tohle je nejlepší pokerovej film co jsme viděl a pochybuju, že uvidím lepší.(15.9.2008)

Film mého dětství! Akční, vtipný prostě skvělý!(10.7.2012)

Ne že by jednotlivé scénky nebyly vtipné ... ne že by režisér nevěděl, kdy přidat plyn a kdy zvolnit - ale chybělo mi něco těžko definovatelného: Náboj, který vytváří autentickou atmosféru ... argument, který by mě PŘESVĚDČIL. A samotný závěr bych snad raději vypustila ... na stůl bylo vyloženo až příliš mnoho karet. Radikálně změnily úhel pohledu - a to nebývá vždycky ku prospěchu věci.(4.9.2013)

Mám oblíbenější odlehčené westerny, ale to mi ani v nejmenším nezabránilo užít si tento. K postavám jsem přilnul okamžitě i přes jejich zrádnost a se zájmem jsem sledoval jejich eskapády a vzájemné manipulace. Ohledně oblíbených scén nepřinesu nic nového, protože se asi většina z nás shodne na přepadení banky a indiánech. A překombinovaný konec v lázních byl správnou trefou, která mi spravila chuť po nepříliš výrazném turnaji.(28.10.2017)

Jak to ten Donner dela ze vsechny jeho dila jsou vzdycky tak prijemne vtipne... Meverick je zabavny chytry komedialne dobrodruzny film z westernovewho prostredi a perfektnim hereckym obsazenim, film kteremu snad neni co vytknout :-)(21.1.2007)

Akčná westernová komédia, ktorej nemôžem nič vytknúť. Charizmatického Mela Gibsona a rozkošnú Jodie Foster nemôžete nemilovať, na humornú stránku filmu sa nemôže nikto sťažovať a aj scenár, spolu s dokonale zamotaným koncom, je výborný. A geniálne cameo Dannyho Glovera je potom už len čerešničkou na torte.(27.7.2007)

Zbožňuji Jodie Foster v tomto filmu. Velmi vtipná westernová komedie o pokru, což zatroleně dobrá kombinace. Indiáni co se nechaj "zastřelit", aby vytáhli prachy z ruského barona, super. Plus k tomu ještě v této roli velmi zábavný Mel Gibson.(19.8.2007)

S prižmúreným okom dávam 4*, ale len za herecké obsadenie a dobrodružnosť obohatenú vtipom, ktorý vo vážnych filmoch nemusím. Je to bláznivé, naivné, dobrodružné, ale celkom milé. 72%(13.1.2008)

Symbióza Gibson / Western byla pro mne novinkou. Nedokázal jsem se ubránit otázce typu: "Co tam bude tvrďák Gibson dělat?" Že to bude klasický western padlo již po 5 minutách. Spíš komedie s bambitkami. Milé, neurazí a hlavně pobaví. 78%(5.9.2011)

Nejvtipnější western co jsem zatím viděl. V hlavní roli v té době velmi oblíbeným Gibsonem. Ale ostatní se vedle něj rozhodně neztratí. Charismatický Garner, krásná Foster, vtipnej Greene,Coburn, Molina. Co však bylo nejvíc, byl fórek s Gloverem.(25.8.2012)

Výborná komedie, skvělé proplétání a podvádění. Bohužel ale pro člověka neznalého pravidel pokeru bude asi závěrečné vynesení karty zcela nic neříkající. S každým dalším shlédnutím tam najdu nové a nové fóry, ale indiáni jsou prostě best :)(30.4.2007)

Netradiční, westernová komedie, kde Mel Gibson opět ukazuje, kam až sahá jeho komediální potenciál. Navíc při spolupráci s Donnerem se podobný úspěch dal už ze zkušeností očekávat. Potěší účast westernových legend a opravdu mnoho, mnoho více než vtipných scének a zvratů.(4.6.2011)

Myslim, že dost kvalitní western, ve kterym najdete všechno, co k divokýmu západu patří - pistolníky, zloduchy, poker, indiány, dostavníky, podvodníky a navíc docela dost humoru. Vše totiž je tak trochu jiné, než by se od westernu čekalo... Jodie Foster sice není moje oblíbená, ale tady se k ní role fakt hodila. Ostatně všichni herci byli vybraní dobře a Gibson si se sebou fakt pohrál (s rolí, né s šulinem) a Maverick se povedl. Viděl jsem to podruhé a vim, že poprvé mě to moc nebavilo. Podruhé jsem si to užil a převládla spokojenost.(26.8.2012)

Skvělá westernová komedie a jeden z nejlepších filmů o Pokeru. Mel Gibson i Jodie Foster zde září a co scéna, to téměř nějaká vtipná perla. Tento film si totiž bere na paškál celý westernový žánr. Utahuje si ze všeho. Ze střílení, kovbojů, indiánů, hraní, vztahů. Rozhodně snímek, kterému by jste měli dát šanci. 80%(4.9.2013)

S velkým přehledem zvládnutý žánr lehké karetní komedie v žánrových kulisách.(25.1.2015)

Krása! Takto by mali vyzerať všetky komédie! Kráľovsky pobaví aj bez vulgarizmov!(21.5.2003)

Zábavný pokerový western, kde se naštěstí nesedí jen u stolu.(23.10.2006)

Od Wild Wild West nejlepší komedie, která se odehrává na divokém západe. Maverick mě opravdu příjemně potěšil, že to bude až taková taškařice jsem opravdu nečekal a královsky jsem se bavil po celé dvě hodiny. Cesta na pokerový turnaj byla vynikající a samotný turnaj už jen takovou třešničkou na vrch se spoustou dějových zvratů. Ať už čekaných či nikoli. Opravdu vynikající komedie, která má šťávu s Melem Gibsonem v hlavní roli.(24.4.2014)

Poker, western, komedie, Gibson v nejlepších letech, fajn příběh, kostýmy, herecké obsazení. Co víc si i (!) v roce 2015 přát. V roce 1994 bych asi onanoval u filmu, ale dnes mě ,,jen" zkrátka baví. Královsky. Plná palba a šel bych výš.(26.7.2015)

Naprosto odzbrojující úsměvný westernový filmeček s lahůdkovým obsazením a výbornou režií. Tohle je pro mě jednohubka.(3.11.2004)

Skvělá komedie, výborný Gibson.(13.6.2009)

Úžasně vtipná komedie s řadou nezapomenutelných scén. Celý film mi přišel velice originální, byla jsem unešená a smála se snad celou dobu. Mel Gibson byl jednoduše k sežrání. A ten poker, mhm...(21.11.2010)

Richard Donner a Mel Gibson vo westerne ....... a ono to prekvapivo funguje. Westerny sa mi sice spajaju hlavne s Johnom Wayne-om a Gary Cooper-om, a tento film ma dobry scenar, reziu fakt na urovni. Oplati sa ho pozriet aj preto, lebo vedlajsiu ulohu tu mal isty Paul L. Smith /Simon a Matous, Simon a Matous jedou na Rivieru/. 70 %(14.5.2013)

Zábavná westernová komedie, která každou chvíli na diváka útoči vtipnou hláškou nebo zábavnou situací, z nichž žádná nevyzní naprázdno. A díky skvělému dabingu s Vladimírem Dlouhým a častým opakováním na Nově se na ní dá dívat i několikrát ročně.(2.9.2013)

Veselá westernová komédia so špičkovými hercami.(3.2.2015)

Bret Maverick (Mel Gibson) je výborným hráčem karet. To některým nejde až tak pod fousy, takže není divu, že po něm jde kde kdo. Navíc musí sehnat 25 tisíc dolarů aby se mohl zúčastnít velkého pokrového turnaje. Do cesty se mu velmí zajímavě připlétá slečna Annabelle (Jodie Fosterová).. takže cesta na turnaj a i ten samotný dostává opravdu grády.. Možná nejlepší westernová komedie, s výbornými hereckými výkony a úplně dokonalými scénkami ("Víte co znamená ten sokol ? .... Vůbec nic, ale vy jste to nevědela", atd).. Prostě jednička :)(2.6.2004)

Kvalitná zábavka(22.1.2009)

Pefektní zábava, skvělej humor, Gibson tu má opravdu kouzlo a závěr mě rozsekal..hodně povedený:-)(11.10.2009)

Opakování matka moudrosti a proto taky napíšu, že charismatický Gibson a krásná Foster byli skvělý pár. Za zmínku stojí krásný odkaz na Smrtonosnou zbraň. A scéna s indiánama, která, mne dostala do kolen. Ale hlavně od tohoto filmu nečekejte čistý western, ale spíše komedii, skoro až parodii, odehrávající se na divokém západě, jinak budete nemile překvapeni.(26.8.2012)

Gibson skvelý ako vždy, Foster krásna ako vždy. Veľmi zábavná komédia, ktorá hraničí s paródiou (čo je len dobre). Pekný dej, zápletka aj rozuzlenie. Kto má rád poker, nemôže nedať minimálne 4*.(17.11.2012)

Milá komédia z kartárskeho prostredia, ale jedno, čo ma na tom filme sklamalo bol ten "prekvapivý záver". Ináč by to bolo za 5*.(7.10.2005)

Maverick je prostě profík, který si poradí se vším.(13.9.2008)

I'm too old for this shit! Aneb velmi příjemné setkání Martina a Rogera:) Lethal Weapon je u mě na druhým místě, jak myslíte, že se mi líbil Maverick? Hilarious!(5.12.2009)

Skvělý příběh, který mě vždy pobaví, velmi kvalitní komedie, se spoustou zábavných scén a se skvělým obsazením (obzvláště James Garner je skvělí) a velmi dobře napsanými postavami. :) Všem doporučuji, tento film určitě nikoho nezklame..:)(28.12.2011)

Kéž by to tak nemělo přes ty dvě hodiny, to by byla paráda! Takhle ale ani skvělí Donner s Gibsonem nebyli schopní utáhnout nadsazenou stopáž. Bohužel. Protože jinak to byla geniální pokerově divokozápadně akční komedie ve stylu Smrtonosných zbraní, kde se hláškuje a zabíjí a vzpomíná na dobu dobrých scénářů. 90%(6.2.2017)

Skvěle skloubený žánr western a komedie. Navíc s mým oblíbeným Melem Gibsonem. Takže 5* jako prd.(3.4.2007)

Veľmi charizmatický Mel Gibson si Vás určite získa. A okrem neho aj kopec zábavy, vtipných príhod a v neposlednom rade jedna úžasná kartová hra, ktorú tak veľmi milujem.(11.8.2008)

Tak prijemne sa na to pozeralo a bol to uzasny film(10.5.2009)

Rozverná komedie z amerického středozápadu plná geniálních gagů, která po celou dobu na diváka vesele pomrkává (tu okatě, tu méně viditelně) a dává tak vzpomenout například na Tanec s vlky (scény s indiány), 700 mil v sedle (vany), ale třeba i na Smrtonosnou zbraň. Přitom se však nejedná pouze o zdařilé odkazování prostřednictvím scén, ale i prostřednictvím herců – účast Grahama Greena v Tanci s vlky, Jamese Coburna v 700 mílích, atd. A jen tak mimochodem, v Návratu Sommersbyho je Jodie Foster přítomna scéně, kdy se Richard Gere holí břitvou. Myslíte si, že je to náhoda? Troufám si říct, že v Maverickovi není náhoda absolutně nic, naopak se jedná o promyšlenou poctu filmografii a westernu jakožto specifickému žánru. Maverick možná unikátním způsobem kvituje konec jedné éry westernu a zároveň předpokládá éru novou. Ale jen tak hádám ;-)). P.S. Moje nejoblíbenější Jodie Foster. Jako Annabelle Bransfordová je skutečně kouzelná.(26.6.2011)

Mel je frajer a Jodie kočka sympatická. To netřeba rozporovat. Problém mám s mixem aplikovaných žánrů. Western je pro mě doživotní modla,která má praskat ve švech souboji na kolty, hýřením prachu, dusotem koňských kopyt a sem tam drsňáckou hláškou!O ostrých pohledech nemluvě. Mavericka tak považuji za příjemné zpestření, dobrý nápad a rozhodně lehčí nadprůměr......tím to ale končí(21.4.2014)

• sator

Ve dvanácti by mě to nejspíš bavilo...(5.5.2018)

Hodne vtipnej western s perfektnim hereckym obsazenim.. Gibsonovi ta role sedla a nektery sceny sou fakt super vtipny... Palec nahoru..(6.4.2007)

Mel Gibson se chytil divokého západu a vykouzlil skvělou komediálně akční podívanou o hráčích pokeru. Nejlepší scénou, je cameo Dannyho Glovera, se kterým se jako s banditou potká v bance, na chviličku se zahledí jeden na druhého jako by se poznali ale pak si nikdo z nich nevzpomene. http://www.youtube.com/watch?v=DeKO3YAZA_Q(20.6.2010)

Původně jsem chtěl čistě pokerový film typu Rounders a když vyplulo na povrch, že to není hlavní pointa, zjistil jsem, že mi to vůbec nevadí. Půvabná Jodie Foster a vtipný, do všeho se hodící Mel Gibson v oddechovém rodinném filmu, který se svým šarmem a svou lehkostí hodí do každé situace. Síla karetních kombinací u stolu během jediné hry je sice velmi nereálná až směšná, o to hůře, kolik se tam takových situací naskytne, takže samotné pokerové zpracování nedopadlo nejlépe, ale jak už jsem napsal: vůbec mi to nevadí. Od začátku k dobrému konci směřující, americká komedie. 90%.(30.8.2011)

Nerozumím zdejšímu hodnocení, prostě westernová komedie................moje hodnocení = 5,5 z 10.(24.12.2014)

Ale ovšem, tohle je krása! Jeden z nej filmů s partičkou podvodníčků a podfukářů. Asi jediný film v podobným duchu - western, který je promyšlený, šarmantní a hlavně totálně zábavný. Asi to nejspecifičtější slovo pro tenhle film je právě šarmantní :o). Mel i Jodie jsou k sežrání. Jejich postavy jsou vymyšleny géniem. Co mě hodně pobavilo, tak střetnutí s indiány, kdy si Mel nejdřív oťukne jestli někdo umí "indiánsky" a pak si z přistěhovalců udělá šoufky :o). Kulisově taky parádně vyšperkováno. Ta loď, na který se uskuteční karetní souboj - pecka. Je zajímavý, že jde natočit western, kterej nemá chybu, přestože se v něm téměř nevystřelí.(28.4.2016)

Jmenuji se Bert, totiž Bred.(22.5.2006)

Po X-tém zkouknutí jsem musel zvednout ze 4 na 5. Tohle prostě můžu vidět pořád dokola. Gibson je neuvěřitelný sekáč a skvěle to jiskří jak s Garnerem tak s Fosterovou. Film obsahuje celou řadu velmi vtipných zcén (moje rozhodně nejoblíbenější je první setkání s indiány) a má skvělé dialogy. Postavy se neustále pošťuchují, škádlí a různě podvádí a řekl bych že si to všichni hlavní představitelé hrozně užívali.(19.8.2007)

Příjemná komedie s Melem Gibsonem a Jodie Foster. Velmi legrační scénky z prostředí domorodých indiánů či zápolení u pokerových stolů si nenechte ujít, opravdu jsou super.(18.6.2009)

Nádherný western s pokrovým nádechem. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tolik vtipů a humorných situací, že si to prostě musíte pustit vícekrát. "Uřízne vám obě ruce a nesmíte přitom ani ceknout"(7.8.2011)

Nechat se okrást, pokud je tou zlodějkou Jodie Foster, může být moc pěkný zážitek :-) Ale ani pánská část té trojky mi nevadila, naopak, všichni byli skvělí... I když, přenést děj do Švédska a mít tam tu jejich trojku - dvě zlodějky a jednoho kořena - by mohlo být ještě kouzelnější... No, ale teď vážně míněné hodnocení: 85% plus bonus za půvabný úsměv Annabelle Bransfordové = 5*(31.10.2011)

Velká pohodička s parádními herci. Málokterý pseudowestern je tak zábavný. 76%.(25.3.2012)

Skvělá zábava, jako obvykle naprosto dominující Mel Gibson, kterému zde ovšem velmi zdatně sekunduje celý parádní herecký ansámbl v čele s Jodie Foster - takový je Maverick. Jedinou výtkou budiž trošku přepálená stopáž - být to o půl hodinky kratší, tak by film neztratil tempo jako ve druhé polovině. (HD, dabing)(9.4.2015)

Výborná westernová komedie s výbornými herci, na kterých je vidět, jak si natáčení užívají (hlavně Jodie Fosterová je ve své snad jediné komediální roli prostě k nakousnutí a skvělý je také výstup Grahama Greena, "parodující" jeho roli z Tance s vlky). Je to také perfektně natočené, celý závěrečný pokerový turnaj je velmi napínavý, přestože je předem dané, kdo vyhraje.(15.1.2003)

Maverick dokonale spĺňa parametre westernu a dobrej komédie obohatenej o množstvo humorných situácií a vtipných gagov. Výborná zábavná jazda so skvelým Melom Gibsonom a Jodie Foster v pre ňu netradičnej komediálnej úlohe, vrcholiaca skvelým kartovým, a vzápätí koltovým, súbojom.(5.7.2006)

"Slyšíte něco?" "Ne, co? Jen jsem si chtěl na chvíli zdřímnout!"(2.12.2006)

Komedie, u které se fakt nudit nebudete!! Obsahuje skvělý humor, zajímavé a vtipné scény a hodně předvapivé zvraty... Celý film je vlastně o tom, kdo víc podvádí a kdo koho oškube víc... Prostě paráda!(6.3.2007)

Celkom zábavná záležitosť...ale ja potrebujem...od filmu aj nejaký ten odkaz, správu vo fľaši....a tu...som ju postrádal :((16.7.2008)

Vynikající americký western se skvělým hereckým obsazením. Se divím, že není tento film v CSFD žebříčku, protože v mém srdci má určitě jedno z předních míst. Mel Gibson a Jodie Foster za jedna ;-)(27.12.2008)

Komedie, která prakticky nemá chybu, a pecka, která se jednou za čas urodí pod šťastnou hvězdou. Kromě vynikajících hlavních hrdinů (Gibson, Fosterová) stojí za zmínku i krátký vstup Jamese Coburna a tradiční vedlejší role Grahama Greena coby indiána.(22.11.2009)

Trochu jinej typ westernu, místo pistolníků nebo honáků dobytka, je film o karbanu. Takže akce pomálu, ale jinak prdel a povedenej film. Druhá třetina ale trochu dře a závěr je zbytečně natahovanej. Nicméně narážka na Smrtonosnou zbraň je naprosto dokonalá.(30.12.2010)

''From the moment I slapped eyes on this hombre, I smelled trouble. And re-fried beans.''(10.1.2011)

fajn oddechová komedie se sehraným duem donner gibson. karetní gegy jsou fajn, ale znam spousty (pro mě) lepších komedií. westernovky mě nijak zvlášt neberou.(6.2.2011)

Westernová komedie? Jedině Maverick!(26.6.2011)

Zábavný western vďaka ktorému som sa rozhodol naučiť hrať poker. Mel Gibson hrá vynikajúco a film plný hazardu, zrady, lásky a peňazí Vás jednoducho dostane. Ako dieťa som ho vždy rád pozerával. 80%(7.9.2011)

Fajn komedie z prostředí divokého západu. Vedle prvotřídních hereckých výkonů Mela Gibsona a Jodie Foster mi v hlavě nejvíc utkvělo parádní setkání právě Gibsona se svým parťákem Danny Gloverem. Jako za starých časů:) (75%)(7.3.2012)

Až překvapivě povedená "taškařice", do které dobře zapadne i má (ne)oblíbenkyně Jodie Foster, která se dokonce ve filmu usmála, udělala lehce erotickou scénu a ještě k tomu přidala vtip. Už snad jen proto musím dát 80 percent...(28.4.2012)

Začínám milovat Westerny. Geniální!(27.8.2012)

Aj keď som to prvýkrát videl dávnejšie, napätie si pamätám, len kým sa dej dostane k záverečnému súboju nervov, treba si prejsť viacerými menej záživnými epizódkami. Záver to ale vynahradzuje aj s celým rozuzlením na prebratie z westernového sna.(25.1.2015)

Westernová komedie se spoustou vtipných hlášek, standardním Gibsonem a překvapivě komickou Foster. Jen mi to přišlo roztahané a trochu moc zamotané.(28.4.2016)

Maverick pro mne představuje jeden z nejvíc svěžích filmů 90.let, vždy se na něj rád podívám i přesto, že moc nemusím Mela Gibsona.(13.11.2005)

Skvělá zábava. Hlavně ty scény u Indiánů nemají chybu. A všechny ty podvody a podfucky. Vážně super. R. Donner po sérii Smrtonosných zbraní zabodoval s dalším filmem. Moc komediálních westernů okořeněných akcí alá Smrtonosná zbraň opravdu moc není.(29.7.2006)

Velice zdařilá, vtipná akční komedie, nabitá překvapeními a napínavá do poslední chvíle. No a Gibson je hrdina, kterému nejde nefandit.(20.1.2007)

Dokonalá komedie, která je úžasná hlavně s CZ dabingem (Jodie Foster nemá zrovna příjemný hlas). Pár neopakovatelných hlášek a vtipných situací a hlavně:!!! POKER !!!(29.4.2009)

Skvelá komediálna westernová rozprávka. V podstate taký "nemysteriózny" predobraz Múmie? Odkiaľ ma toto prirovnanie napadlo? Dobové spracovanie, humorné vsuvky, hrdina "moták so známosťami" a "vychcanec" v jednom, opäť skvelé herecké obsadenie, takže skvelé. Na pokračovanie som čakal kedysi roky, škoda, ešte jednu časť by si to zaslúžilo... :) V podstate jeden z najlepších jednak heist, jednak western, jednak dobrodružný a jednak comedy movie.(17.8.2015)

Naprosto perfektní komedie z prostředí divokého západu a karetních hráčů, s velmi dobrým hereckým obsazením, doslova nabitá vtípky toho nejtěžšího kalibru. Nenechá vás ani na chvíli vydechnout až do samotného finále. Tohle musíte vidět.(16.3.2005)

Nezlobte se na mě, ale k westernu se Mel Gibson nehodí, ať je sebevíce křečovitě vtipný...(20.8.2007)

“Prostě se budu tvářit, že ty peníze nebyly moje“ - “To vám půjde lehce …“ --- Výborná komedie z mého oblíbeného prostředí Divokého západu, která se točí kolem turnaje pokeru. Vstupenkou na něj je zápisné, pro které jsou dva hlavní představitelé – bezchybný Mel Gibson a rozkošná Jodie Foster – udělat téměř vše. Trešnička na dortu je scéna s Dannym Gloverem coby bankovním lupičem.(6.6.2010)

Vtipné, odlehčené, zábavné. Vynikající snímek. Člověk se u toho nenudí, je to plné nápadů, vtipných scének a gagů, slovních přestřelek a hlášek. Zábava od začátku do konce. Mel hraje výborně, jde na něm vidět, že si natáčení užívá. Natočena s obrovským nadhledem a nadsázkou. Vždy se rád podívám. Howgh!(7.6.2010)

Pro mě tedy nečekaně povedená westernová komedie. Mel Gibson zahrál přímo parádně a kdykoli budu mít možnost, rád si tento film znovu pustím. 80%.(12.7.2012)

Evergreen na deštivé večery, který neomrzí ani po sto padesátém šestém shlédnutí. Dynamická režie tu jde ruku v ruce s výborným scénářem a neodolatelnými hereckými výkony (přiznávám svoji slabost pro Jodie Foster, zbytek mi ale normálně tolik neříká). A celé je to tak příjemně pozitivní... no, jednoduše čistých pět. A čtvrt hvězdičky navíc za Dannyho Glovera.(5.10.2012)

• Mikino00

Předem musím říci, že nemám rád westernové komedie a tahle na tom nic nezmění, nese se ve velice uvolněném rádoby vtipném duchu. Nezachrání to ani to ani sympaťák Gibson a legendy žánru Garner s Coburnem. Kazí to hlavně extrémně nesympatická Foster.(5.12.2012)

Výtečně. Pustil jsem si tento film především kvůli pokeru, který zde ale není příliš důležitý. Což nevadí, právě naopak. Výborný Mel Gibson a jeho neopakovatelné hlášky z toho dělají úžasnou podívanou, která je navíc dochucená krásnou Jodie Foster. Skvělá téměř parodie na western, u které jsem se ani vteřinu nenudil. Jen těžko bych hledal, co se dá vytknout. 5,5*(3.9.2013)

Prijemna, oddechova westernova komedie s fesakem M. Gibsonem a symaptickou J. Foster. Prvni tretina je vypravena retrospektivou, pak uz je dej klasicky. Vse se toci kolem podvodnicku a zlodeju, kde jeden dluzi tomu ci tamtomu, a v tom se Maverick snazi ziskat posledni tri tisice na zapisne sampionatu v pokeru. Po ceste potkava prave zlodejku Annabelle (Foster) a serifa Coopera (Garner) i par dalsich vedlejsich postav. Snimek je zalozen na stejnojmennem serialu z 50. let, kde byli Maverickove dva (bratri, pozdeji i treti - bratranec) a prave Garner hral postavu Breta. Aniz bych chtel prozrazovat pointu, bylo to od tvurcu tohoto filmu vlastne docela chytre ho obsadit, vzhledem k tomu, jak pribeh konci. Krome ruznych vtipku a parodii na Divoky Zapad je tu take porce romantiky, takze to neni rozhodne jen pro muze jako vetsina westernu. Za sebe bych snad jen dodal, ze je to jeden z mala filmu, ktery je mozna lepsi v ceskem dabingu. Lip se tak uvolnite nez pri cteni titulku a uzijete si vsech tech grimas a dohadovani, co herci v cele s Gibsonem provadeji.(13.10.2015)

Ať žije POKER!!!(6.4.2005)

Vtipálek Maverick a jeho westernem vonící výlet, aby si mohl zahrát poker a odnést kupu peněz, zamotat všem hlavu a podrobit si šibalskou Jodie Foster. 85%(28.1.2006)

Parádní komedie z westernového prostředí. Netradiční téma v podání skvělého M. Gibsona a nádherné J. Foster. Nemůže urazit a skvěle pobaví.(21.3.2010)

Konecne se mi povedlo ten film dokoukat pote, co jsem u nej nekolikrat usnul. :) Docela vtipne... :)(6.6.2010)

Příjemnej, ale ničim vyjímečnej pokerovej western. Od začátku do konce prošpikovanej menšíma i většíma podvodama, který ale ve výsledku nejsou ani tak vtipný, abych se za břicho popadal, ani tak geniální, abych nad nima slintal s otevřenou hubou... Ke všemu mě postava Jodie Foster tak trošku štvala, za prvé mi neni vůbec sympatická (herečka i postava) a za druhý je to takovej rušivej element. Nemám rád tyhle vlezlý mrchy a už vůbec nechápu ty scénáře, proč by se jima měli nachat chlapi oblbovat... :)) Je to ohraný a takovej typ humoru mi zas až tak moc nesedne. Čemu jsem se ale fakt zasmál, bylo cameo Dannyho Glovera, když na sebe s Gibsonem koukali, jestli se odněkaď neznaj... :)) (Smrtonosná zbraň, kdo by nevěděl)(13.1.2012)

Zmlkni a rozdávej.(28.4.2012)

O Maverickovi jsem hodně četl a chtěl jsem se o jeho kvalitách přesvědčit sám. Napoprvé to nevyšlo, jelikož někdo neustále přepínal televizi, ale na podruhé jsem si to vzal pevně do rukou. Westerny moc nemusí, ale kvalitním filmem nikdy nepohrdnu a Maverick je hodně kvalitní. Může za to hlavně ta nadsázka a utahování si z pravidel žánru jako například dostavník, scéna z baru, přepadení banky nebo scéna s rudými bratry. Mel Gibson valí a je s ním sranda. Sranda je i Jodie Foster, které to moc sluší. A nesmím zapomenout na Jamese Garnera, který již zmíněnou dvojici parádně doplňuje,. Maverick je příjemná komedie, která pobaví všechny fanoušky westernů.(22.4.2014)

Má to vtip, akci a prostě se mi to líbilo. Doporučuji. Verdikt. 4* a 80 %(22.12.2014)

Jako pokerový hráč oceňuji každý snímek s kartami, nicméně Draw poker je dosti hazardní odvětví pokeru samotného a díky němu jsou v dnešní době problémy s legálností.. U klasického holdem texasu totiž zdaleka nejde pouze o štěstí... Nevadí, bavil jsem se. Díky ! :)(13.8.2015)

Jestli ješte nědky v živote uslyšim výraz "Ten má ale šibalský usměv/pohled'' okamžitě si vzpomenu na Mela Gibsona as Mevericka.(12.9.2015)

7/10(12.1.2017)

Výborný western, akční film a komedie dohromady se skvělým obsazením. Ani jednou jsem se za více než dvě hodiny nenudil. Kdybych měl vypíchnout jedinou věc, která mě pobavila nejvíc, tak to bude určitě cameo Dannyho Glovera. Podobných luxusních scén je ale v Maverickovi mnohem více. :-)(12.3.2017)

Poměrně vtipný film, i když ten konec plný překvapení, který do sebe teda rozhodně nezapadaj to trochu kazí. Takový kovbojská jízda s úsměvem od ucha k uchu.(6.6.2003)

Je to vtipné, ale něco tomu chybí. Člověk v téhle společnosti čeká komediální odvar Smrtonosné zbraně a westermu s indiány a kolty proklatě nízko. A ono to tam všechno opravdu je. Ale přiznejme si, že tam toho je málo a i když se tam Glover objeví(jenom na pár minut), tak po zbytek filmu citelně chybí.(20.3.2005)

Vyborna komedie, ktera graduje nejvice mezi indiany. Graham Greene paroduje svoji vlastni roli z Tance s vlky a je zlatym hrebem a duvodem te pate hvezdicky. 90%(14.1.2006)

Jak osvěžující je po všech těch trapných a povrchních pokusech o "humor" narazit na komedii, která od začátku do konce srší opravdovým, hřejivým vtipem a (probůh!) je dokonce inteligentní a po filmové stránce profesionální. Těžko popsat, jaká radost a vysvobození se v tomto snímku pro milovníka filmového smíchu skrývá. Vyjádřeno parafrází: na poli humoru existuje i v Hollywoodu talent plný a opravdový. Rozdíl mezi tím, když někdo vymýšlí gagy, aby natočil komedii a tím, když někdo píše z čiré přirozenosti a radosti z polibku Múzy, je široký jak Grand canyon. Tolik skvělých scén a hlášek by se dalo jmenovat... A ten "nepodívátesenatukartu" závěr, to je třešnička jak má být.(14.1.2008)

Skutečně brilantní..(4.8.2008)

Štístko Mel Gibson a roztomilá Jodie Foster ve westernové komedii.. Pár naprosto vynikajících seků, jeden musím zmínit a to když lupič(Danny Glover) okrádal Mavericka a střetly se jejich pohledy:-)) Je uplně jasné co tím chtěl režisér říci.. A ještě nesmím zapomenout na fingované přepadení indiány:-)) Jinak bych tomu ani nic nevytýkal, protože, ač to bylo tak dlouhé tak to pořád plynulo, bavilo a nenudilo..(16.6.2009)

Neuveritelne zaujímavo vimyslená zápletka na divokom západe so skvelími hercami ako Mel Gibson a Jodie Foster. Tento film má proste šťavu. Je v ňom velký kus zábavi a dobrodružstva a do charizmatickej hlavnej postavi Breta Mavericka sa prosto zamilujete :) Tento film má proste eso v rukáve.(5.8.2009)

Mel Gibson je jeden z nejsympatičtějších kovbojů co znám. výborná westernová komedie, kterou opravdu můžu(22.9.2009)

Inteligentní a stylová komedie, s dokonalou partičkou herců a skvěle napsaným koncem, ale na 5* bych to zatím neviděl...(28.9.2010)

Už nejsem celý muž... Naprosto parádní komedie se spoustou odkazů. Škoda, že spousta lidí ho nezná, některé situace z něj jsou naprosto parádní. A závěrečný blaf? Tak o ten se pokouším pokaždé, co hrajeme poker a mám v sobě víc panáků než karet na stole i v ruce.(26.2.2012)

Jeden z nejlepších westernů všech dob. Jedna z nejlepších komedií všech dob = rozhodně nejlepší westernová komedie všech dob. Tenhle film můžu vidět stokrát, přesně budu vědět, co se v další sekundě stane a stejně se zase budu řezat jako poprvé, když mě to uchvátilo. Gibson je na vrcholu formy (a s Dlouhého dabingem je to pohádka), Foster je na vrcholu kočkovitosti, Garner na vrcholu klidu, Molina na vrcholu hnusnosti a Coburn na vrcholu stáří. Miluju tenhle film.(7.4.2018)

moje nejoblíbenější westernová komedie skvěle natočené a zahrané vždycky se rád podívám. Jodie to fakt sekne. Co víc si přát(11.2.2007)

Původně: Nehrát ve filmu Gibson a Fosterová, minimálně hvězdička dolů. Nově: Po opakovaném shlédnutí se mi to líbí čím dál víc jako parodie.(13.2.2007)

• krusty2

V celku nic moc film z vela hviezdami, ale skutek utek.(30.4.2007)

miluju poker a miluju film.... muzu dat jine hodnoceni?? :-D mozna tak ******(27.6.2007)

Takhle se má hrát poker :-). "Řikal jsi, že budeš hodinu jen prohrávat?" "To jo, ale hodina už uplynula!" :-)(6.1.2009)

Nejvíc mě dostala scéna s Dannym Gloverem, kdy všem tam uvnitř i tady venku probleskne hlavou Smrtonosná zbraň. Bleskově zahraná nostalgie byla navíc podpořená důvěrně známou melodií. Je to taková třešnička na tomto proklatě zábavném dortu.(18.2.2009)

Kombinaci "krásná žena, poker a divoký západ" nelze absolutně nic vytknout, a to hlavně v širším kontextu. Podle mne, kdo skvěle ovládá hru nazvanou poker, dokáže vyhrát balík peněz a nikdy nemá nouzi o ženy. To vše na 100 procent platí o tomhle filmu. Navíc J.Foster je zde opravdu úchvatná.(28.9.2009)

...zase ten Divoký Západ trochu jinak a v komediálním kabátku který mu tak nesluší a nepřísluší...filmařsky dobré ale forma a tvar nestačí...ještě tomu chybí obsah...J.F. ovšem skvělá!!!(4.5.2010)

Parádní westernová komedie od klasika kvalitní filmové zábavy Richarda Donnera. Mel Gibson tu tvoří s Jodie Fosterovou jiskřící dvojici, která se navzájem předhání v podrazech a přitom je to k sobě stejně táhne. Tenhle film je stálice. 90%(17.6.2010)

"Řekneš jim že si nás opil ohnivou vodou a pak obklíčil.“nezapomenutelná hláška stejně jako celí film.(20.6.2011)

Spolupráce Donner - Gibson byla vždy zárukou kvality a především dobré, ne - li výborné zábavy. Jinak tomu není ani v Maverickovi, ve kterém Gibson střílí vtipem a šarmem do černého a například cameo Dannyho Glovera a jeho konfrontace s Gibsonem v bance zakončená větou "I´m too old for that shit" jsou lahůdkou pro filmofily mého ražení. Donner navíc výborně zvolil i zbytek osazenstva v čele s rošťáckou Jodie Foster a správně hrubozrným Alfredem Molinou. Výsledkem je tak až nečekaně vtipná westernová akční jízda, která u mě sice na pět hvězd nedosáhla, pobavila mě však měrou vrchovatou... 80%(2.12.2011)

Tenhle film dokazuje, jakej je Richard Donner skvělý režisér a Mel Gibson skvělý herec.(15.1.2012)

Po herecké stránce dokonalý výběr po všech stránkách. Co se týká Mela Gibsona snad jeden z jeho nejvtipnějších filmů. Po dějové stránce sice v základu čitelní, nicméně proloženo několika "odbočkami" a "inovacemi" které potěší a celkově zanechají opravdu dobrý dojem, že jste se celou dobu nedívali na nehoráznou ptákovinu :).(23.7.2012)

Povedená westernová komedie, ve které nikdo nemluví pravdu. Kromě Mela Gibsona, který zde ztvárnil ironického labilního cholerika a výborné Jodie Foster, je třeba vyzdvihnou i množství vedlejších postav, které jsou velmi propracované a pestré. Na druhé zhlédnutí se sice z děje již vytrácí moment překvapení, ale i tak se člověk ani chvíli nenudí.(10.8.2012)

Westerny nemám vůbec rád, ale tohle je něco jiného. Sic starší dílo, ale tak trochu nadčasové- když se člověk zamyslí, tak se vlastně v principech nic nezměnilo- [spojlers]ženy a hra, základní vášně, zloděj co okrádá zloděje[/spojlers]. Nechybí napětí a vtip, nice :)(4.9.2013)

Westerny nemám nejako extra v láske, ale tento ma vždy skvelo pobavil a včera som si ho po dlhom čase pozrel znovu a je stále skvelý a veľmi vtipný. A Jodie Foster je tu neodolateľná... Hodnotenie: 8.7/10(8.9.2014)

Překvapivě příjemná komedie z westernového prostředí s výtečným Melem Gibsonem a neméně skvělou Jodie Foster v hlavních rolích. Ústřední dvojici to po celý film náramně klape, což výsledný dojem z filmu notně zlepšuje, naopak zamrzí pozvolnější a malinko nudnější začátek.(10.8.2017)

Inteligentní westernová zábava, skvěle natočená a s vynikajícím Gibsonem v hlavní roli.(26.8.2003)

Vtipne,štýlove,šmrncovné a dobre zahrané .... proste super.(23.1.2006)

Neskutočne pohodový a sakramentsky vtipný film. Videl som nespočetne veľa krát, a síce iba so slovenským dabingom, ale dovolím si tvrdiť, že ten sa až na indiána celkom podaril. 10/10(18.4.2007)

Příjemná westernová komedie z prostředí pokerových stolů. Rozevlátá, požitkářská postavička Mela Gibsona, jenž se snaží sehnat prachy na buy-in do velkého turnaje mě bavila. Prostě povedená lehce nadprůměrná komedie. Kdyby ve filmu hráli Poker Texas Hold´Em, uvažoval bych o páté hvězdičce :-)(20.2.2008)

Tenhle film mám rád protože se točí kolem Pokeru.(11.11.2009)

Vynikající mix humoru, akce a bezchybného herectví všech zůčastněných. Kdo se u toho nepobaví, měl by se nad sebou vážně zamyslet. Srdcovka z dob, kdy jsem na televizi mohl koukat jen když nikdo nebyl doma.(11.9.2011)

Ako puberťáka ma to bavilo viac, doslova som sa pri tom výborne cítil. Teraz s odstupom pár rokov, som sa už tak výborne nebavil a miestami som sa aj dokonca nudil. Ale ako film na nedeľné popoludnie, si Maverick svoju úlohu splnil.(5.11.2013)

Raz treba okomentovať aj filmy, ktoré mám v TOP10 však? Tak trebárs skúsim začať Maverickom. Film by sa dal rozdeliť na 2 časti: získavanie peňazí a turnaj. Kedysi sa mi viac ľúbila druhá časť, no momentálne je to u mňa vyrovnané - oboje je perfektné. Mel Gibson je skvelý herec, Berta Mavericka zahral dokonale, všetky jeho xichty vždy hlcem očami a smejem sa. Keď nad tým uvažujem, všetky postavy z tohto filmu sa mi páčili a skutočne nevidím jedinú vec, ktorú by som mohol vytknúť. Mel Gibson - Bert Maverick /:/ Jodie Foster - Annabelle Bransford /:/ James Garner - Marshal Zane Cooper /:/ Alfred Molina - Angel /:/ James Coburn - Commodore Duvall /:/ Graham Greene - Joseph(23.12.2013)

Watch the cactus! :-)(11.9.2015)

Můj možná nejoblíbenější Donner. Energická westernová komedie s bezpáteřním (ale stejně sympatickým) hrdinou, vrstvenými zvraty, hřejivým humorem, úžasnou výpravou a samozřejmě úžasnými akčními scénami. A nezábavněji natočenými pokerovými sekvencemi ever. Hlavní trio má skvělou dynamiku, k tomu flegmatický indiánský náčelník, neuvěřitelně charismatický Alfred Molina, cameo Dannyho Glovera a fakt, že v téhle verzi Divokého západu neexistuje čest a všichni se pokoušejí podrazit všechny. Na tohle se dá koukat pořád dokola a žádná z těch malých kapitol na cestě na největší karetní turnaj nikdy nepřestane být zábavná. A pak se to teprve rozjede. Dokonalý film.(16.3.2019)

Boli časy keď som nemal veľa obľúbenejších filmov a Maverick je ten najlepší z Melom Gibsnom, aký som videl. Ten film má proste drajv a sú to veľmi silné štyri hviezdičky.(23.3.2003)

Přesto že se mi do tohoto filmu po vyslechnutí některých nepříliš nakloněných hodnoceních nechtělo, nakonec jsem se docela příjemně bavil. Ale musí na to být možná ta správná nálada.(4.7.2003)

Maverick je klasa.Vtipný,svižný,zábavný,napínavý.Nemám nic,co bych mu mohl vytknout.(16.7.2004)

Podle mě zatím nejlepší komedie,kterou Mel na točil.Vyrovná se jí pouze celá smrtonosná série to přebíjí,ale ta má několik dílů.Mel prostě září a vše se každou chvilku zvrtne jinak než čekáte.závěr musí každého překvapit a pobavit...(19.1.2007)

Dá sa to vidieť stokrát(3.5.2007)

Je to úžasné! A taky samá skvělá hláška nejen od Mela. Ale mě osobně na filmu dost přidal právě Mel Gibson. Je neodolatelný, kvalitní herec. Líbí se mi, jak je film komplikovaně zapletený, až jde hlava kolem. Konec vcelku překvapivý, ale hlavně vtip a nečekané reakce. Jo a... dokonalost sama v podobě indiánů :)(12.1.2008)

Ale jo, příjemná komedie. Pro mě 3 a 1/2 *. Možná kdybych ji viděl před těmi 14 lety tak bych ji hodnotil i lépe. Není to o smíchu, že se za břicho popadáte, ale celou dobu máte úsměv na rtech. Hercům jde 'práce' hezky od ruky a prostředí 'divokého' západu je vykresleno docela věrohodně. Možná časem přidám i na 4*.(21.1.2008)

Výtečná taškařice s výtečnými herci...Gibson vše táhne a jeho jednotlivé příhody baví diváka stále až ke konci celého snímku...nejvíc člověku zřejmě utkví v paměti historka s indiány...já však rovněž rád vzpomínám na krásný ač nenápadný odkaz na Smrtonosné zbraně (pohled mluví za vše: Odkud my se to jen známe?!)...(13.6.2009)

Hloupodobrý Maverick v kaskádovitě lživém příběhu o nekonečných ztrátách...(6.6.2010)

Můj nejoblíbenější western, který jsem viděl už asi pětkrát a nikdy mě nepřestává bavit. Více komedie než western Maverick se skvělým Gibsonem je pro mě klasikou.(20.3.2011)

Donner a Gibson!!!(4.6.2011)

Úžasná westernová komedie se spoustou gagů a zvratů, navíc úplný herecký koncert...! Doporučuju i nedivákům tohoto žánru!!(5.6.2011)

Tento film má všetko, čo sa od westernovej komédie očakáva. Barové bitky, prepady a lúpeže, opitých hazardných hráčov a indiánov. Avšak jeho najväčšie esá sú Mel Gibson, Jodie Foster a ten najoriginálnejší a najneočakávanejší koniec aký si môžeme predstaviť.(15.6.2011)

Veľmi vydarená westernová komédia s Melom Gibsonom, dá sa pozrieť aj viac krát a nudiť sa nebudem.(20.6.2011)

Vtipná a svižná komedie s výbornými herci. Výborná zábava, směle doporučuji.(26.6.2011)

Hrozně pohodovej film s ještě pohodovější hereckou bandou. Jako pokerový amatér občas taky zkusím Maverickovu taktiku nepodívat se na karty, ale málokdy to vyjde :)(1.8.2011)

Celkem nuda.(6.11.2011)

Kouzelné Annabelle Bransford alias Jodie Foster bych pod dojmem tohoto filmu nevěřil ani nos mezi vočima. po skončení tohoto filmu jsem se chtěl okamžitě naučit hrát poker, ale zatím jsem si nesplnil, zůstal u své oblíbené čtyřky maryáše(7.1.2012)

Nesmírně vtipné, kupodivu překvapující a božsky zahrané.(4.9.2013)

Western? Pro mě spíše akční komedie. Mel Gibson je naprosto úžasný a skvěle ho doplňují Foster a Garner. Překvapivě jsem se velmi dobře bavil ať už se jednalo o střelbu nebo falešnou bitku. A jednoznačná třešinka byla část s indiánama. Peníze zde hrajou hlavní motiv. Hudba sedí ke každému segmentu. Bylo to pro mě překvapivé. 90%(22.9.2013)

Množstvo vtipných scén, aj tie ktoré nemajú byť vtipné tak sú, inak to proste nejde. Posplietané to je všetkými možnými cestičkami, prekombinované, neférové, ale v konečnom výsledku ako som už vravel veľmi vtipné. Medzi moje najobľúbenejšie časti patria indiánska scéna a záverečný poker. Naozaj vydarená westernová paródia so skvelým Gibsonom.(6.10.2013)

To je snad první snímek, kde jsem viděl Mela bez sebevražedných sklonů.(29.7.2015)

Kvalita Mavericka je rozporuplná, některé momenty jsou zábavné (odkaz na Lethal Weapon), jiné méně zábavné (příhoda s rusákem) a některé vyloženě trapné (závěrečný twist). Sympatické obsazení a kvalitní Donnerova režie jsou určitě plusy, bohužel 80% příběhu působí laciným dojmem vaty k hlavní zápletce, což je pokerový turnaj. Donner má rozhodně lepší filmy a Maverick je silně overated film. 3*(31.1.2019)

O kartách a pokeru vzniklo asi pár lepších filmů, ale nejradši z nich mám stejně Mavericka... Mel Gibson je celé dvě hodiny neuvěřitelně zábavnej a Jodie Fosterová opravdu rozkošná, přiléhavější přívlastek pro její roli asi nemám... Ideální filmek na pohodovej letní večer...(13.1.2008)

Pěkná a kvalitní komedie z prostředí pokrových hráčů. Pěkné výkony herců. Ale trochu mě překvapil konec, kdo by to řekl, že plukovník je Maverickův otec.(14.1.2008)

Trochu dlhé, ale pri tom napínavé....jeden z mála westernových filmov, ktoré mám ozaj rád a rád si ich znovu aznovu pozriem ... :)(20.5.2008)

Nejsem nikterak velká fanynka westernů (i když nějakej by se taky našel). Překvapivě nebo možná proto se mi hrozně líbí tahle prácička, která si ze všech zažitých stereotypů utahuje naprosto nádherným způsobem - od mírně zbabělýho hlavního hrdiny, kterej prostě musí mít čistou košili přes "hau, bílá tváři" až k moc povedenýmu konci. Už ani nepočítám kolikrát jsem to viděla, ale ráda se mrknu zase.(20.10.2008)

Pro mě je to nejlepší western. Bavil jsem se i podruhé, když jsem věděl jak se věci mají. Možná ještě víc. A ten pohled Dannyho Glovera. Prostě paráda.(21.11.2008)

Necakajte vela, je to len prdel. Zabava na zimny vecer s rodinkou. A vsetci aj celkom dobre hraju.(1.12.2008)

Nedávno som videl film po druhý krát a je naozaj zábavný. Príbeh je prekvapujúci a ma neočakávaný vývoj, akcia a humor z neho urobili stále veľmi obľúbený film.(13.12.2008)

Western ci komedia,je to zabava do kazdeho pocasia a nikdy neomrzi a neopozera sa.Gibson a Foster-ka su jednym z naj parov aky sa pred kamerov zisli a vtipu maju na tri filmy.Nesmie chybat v ziadnej zbierke a mne urcite nechyba :-).(17.12.2008)

Vynikající westernová komedie, Gibson jako Maverick září. Ty jeho akce jak se dostat k penězům, ať je to fígl s indiány nebo vydírání arcivévody. Plus k tomu Jodie Foster v roli nenapravitelné zlodějky a originální Maverick James Garner. Prostě nádhera. Zmiňovat cameo Glovera snad nemusím, s toho se může potrhat smíchy každý.(7.6.2010)

Divoký západ, šarmantný Maverick, Indiáni, peniaze, svojský humor, krásna Jodie Foster a hlavne POKER !! Samozrejme s Royal Flashom na koniec finálového stola :))(18.1.2011)

Pětikaretní pokr je sice kravina v porovnání s Hold´emem,ale co, je to pořád aspoň pokr. Jinak film, je trochu přitažený za vlasy, ale alespoň dost vtipný. Gibson s Jodie jsou fantastičtí, takže takové horší 4 * za fajn zábavu.(23.6.2011)

Bert Maverick, Martin Riggs tyhle 2 role jsou si hodně podobné, Gibson v obou hraje znalce svého oboru, ve kterém se snaží uživit, se smyslem pro humor, nicméně čas od času obě filmové postavy znenadání popadne nečekaný a bezdůvodný amok. Dvě stejné postavy zasazené do časově i dějově odlišných příběhů. V sérii Smrtonosná zbraň výborně zahrál a je tomu tak i u Mavericka. SPOILER! Zajímalo by mě, kolik hodnotících si všimlo scény s Danny Gloverem, která nemůže neodkazovat na Smrtonosnou Zbraň (geniální scéna :c)). Jádro děje je skromné, ale příjemně obohacené o patálie s ním související. Jodie Foster překvapivě (pro mě) pobavila. Nakonec jedna výtka, setkání otce a syna na závěr bylo trapné. Haug!(28.6.2011)

Parádní podívaná na to, jak se dřív hrával poker. Westernová komedie k pohledání!(6.9.2011)

Pojem "roztomilý" je v podstatě definován tímto filmem. :-) Parádní příjemná komedie s cimrmanovskou elegancí, která nikde neskřípe. Moje oblíbenkyně Jodie je taktéž roztomilá a nepochybuji o tom, že Gibson se zdá být roztomilý dámskému publiku.(26.8.2012)

Scenár bol síce trochu kostrbatý, ale inak išlo o slušnú porciu zábavy s dobrými hercami.(11.11.2012)

Výbornej film, i když osobně Mela Gibsona moc nemusím a líbí se mi jen pár filmů, tak tento je výborný a celkově jak je napsaný, sehraný a režírovaný je super.... Koukat na něj mohu pořád dokola a neomrzí mne to...!!(4.9.2013)

Příjemný, ale až moc účelový děj, kde se střídají šílené prvky s těmi rádoby akčními. Sám jsem se tomu divil, ale bavil jsem se víc než jsem čekal a některé scény byly opravdu vtipné (viz indiáni). Za sympatické herce a zajímavé rozuzlení děje dávám 7/10.(24.11.2013)

Ach, tak toto sa podarilo! Neskutočne zábavné a to ani nemusíte tušiť, ako sa hrá poker. :))(8.6.2014)

Nejpohovější film, ktery vas nikam netlaci ale pomalu vas provede celym dejem spolecne s podmanivymi vykony vsech zucastnenych. Brilantni film i pri opakovatelnem shlednuti. Bohuzel opet se na netu povaluji dva dabingy.(31.12.2014)

Westerny mám rád a nevadí mi ani komediální nádech. Mel Gibson zde naplno ukázal, že srandu dělat umí. Má to prostě v sobě. Jodie Foster v roli vyčůrané zlatokopky taky super. Na víkendové odpočinkové odpoledne výborná volba ---->90%(26.1.2015)

Zasmial sa, sadol si unavený od pôžitku na kraj skaly, pozrel na ľud a od najúprimnejšej slasti zaspieval osadenstvu na čele s Donnerom túto pieseň: "Ďakujme Pánovi, ale aj Richardovi s Melom, lebo sa preslávili..." Lalalalaa popevok a zrazu obesenec na strome v púšti. Čo z toho môže byť...?! Vývza k divákovi, aby nepodiehal panike a hľadal poklady aj hlboko v minulosti. Tam to bolo totižto viac o vzájomnej úcte.(5.9.2015)

Velice příjemná a inteligentní komedie, posazená do kulis Divokého západu. Film je snůškou neustávajících menších, či větších podvodů. Prostě každý zde vydrbe s každým a někdy i několikrát po sobě. Hlavní herecký "pár" je opravdu kouzelný a není potřeba opakovat, co už v předchozích 466-ti komentářích bylo řečeno. Určitě ale jedna důležitá a opominutá věc. Ty polibky! Tak naturálně výživné, neodfláknuté a ... já nevím. Kdybych tam byl, tak se přidám (Gibsona bych vynechal). Je ale potřeba si říci: byl to jenom film, byl tam režisér, kameraman, klapka ...(27.4.2016)

Není moc westernů, kterým bych dal plnou palbu, ale tahle komedie si to určitě zaslouží. Povedený scénář svým výkonem šperkuje Mel Gibson, který mi zde připomíná Terence Hilla v jeho nejlepších spagetti westernech s Budem Spencerem. A jako třešnička je krásná, ale lstivá, Jodie Foster, která si svou roli jistě také užila.(12.2.2017)

Skvělá komedie, výborné dialogy, muzika i slušná porce veselých příhod a hlášek. Za mne 85%.(16.4.2017)

Velmi (a tim myslim opravdu velmi) zabavna westernova komedie plna zvratu a vtipnych hlasek. A majici vsechno, co ve westernu ma byt: kovboje, indiany, osadniky, padouchy i lepe devy (a jednoho ruskeho knizete). I kdyz ne vsechno je tim, cim se zda byt.(5.1.2003)

Nadhera. Gibson a Foster sa k sebe hodia. Parodia na western ktora sa na nic nehra.(13.1.2005)

Kvalitní komedie, při které jsem se skutečně od srdce zasmál. Jedna z velkých rolí Mela Gibsona i důkaz herectví Jodie Foster z jiné polohy, než jak ji většinou známe. Jako milovníka záběrů "in the West" mě nadchla kamera krajiny Západu, podobně jako u Tenkrát na Západě. A zcela mě dostaly některé scény (jízda dostavníkem, či "přepadení" indiány). Příjemný, oddychový film.(18.3.2005)

Výborná komedie s výbornými herci. Překvapivě zábavně zpracované téma westernové komedie. Myslím, že kdyby to točil jiný režisér než Richard Donner, tak to zdaleka nebude tak dobrý. Mel Gibson tady předvádí svojí typickou roli legračního sympaťáka, Jodie Foster zase netypickou roli komediální postavy a překvapivě dobře role sedla i Alfredu Molinovi. Prostě pohodová jízda se spoustou humoru a originálních prvků. P.S.: U scén, kdy jeden druhého okrádají jsem se válel smíchy. Je to fakt neuvěřitelné.(30.1.2006)

Fantastická komedie, Mel Gibson výborný a Jodie Fosterová úžasná. Skvělá zápletka s nečekaným koncem, bavil jsem se od začátku do konce.(19.1.2007)

Novodobý komedie - western, silné klišé a skvělí herci. Trochu zbytečně dlouhé, středně zábavné a jedna scénka, při které jsem brečel smíchy ;-)(26.1.2007)

Velmi dobrá komedie; Mela Gibsona mám rád a ostatní herci také podávají výborné výkony. Fajn je, že se děj nedá předvídat (někdy se mi zdál až moc zapletený). Jinak scéna s indiány je jedna z nejlepších.(12.1.2008)

8/10(16.2.2008)

tak tenhle film je u mě stálice, je z kategorie filmů, na které se můžu dívat po devatenáctý a přesto se ně podívám s chutí i podvacátý.......jinak na Gibsonovi jde vidět, že si to natačení sakra užíval, role mu fakt sedla.......:))(19.2.2008)

Svižné, vtipné, skvěle zahrané.(8.9.2008)

Hodně povedená akčí westernová komedie. Herci byli jednoduše skvělí, Gibson je komik k pohledání. Perfektní příběh a skvělá zábava.(28.1.2009)

Brilantně natočená akční komedie s dobrým scénářem a uvěřitelným tandemem Gibson/Foster. 80 %(23.6.2009)

Ke golfistovu hodnocení dodávám už jen scénu opakované líbačky spojené s opakovanou krádeží peněženky. Tenhle film miluju a Jodie v něm byla přesladká.(26.1.2010)

Sice moc dlouhá, ale jinak velice příjemná komedie. Mimochodem hláška "iam too old for this shit" mě fakt dostala :D.(28.12.2010)

Svieža westernová komédia so skvelým Gibsonom a ešte lepšou Jodie Foster. U mňa klasika, ktorú si v TV nikdy nenechám ujsť.(14.8.2011)

Žeby srdcovka?(2.1.2013)

Vynikající westernová komedie , která má vadu na kráse tak maximálně tu , že je možná občas až moc bláznivá . Ale přebijí to skvělý herci ( Gibson , Garner , Fosterová , Coburn ) , geniální hlášky a výborná Donnerova režie ( a také hudba Randyho Edelmana ) . Není to asi úplně plný počet , tak 95% , ale už jen proto že tvůrci dokázali , že jde natočit něco tak příjemného a ani chvíli to nenudí , musím dát plný počet !!!(21.9.2013)

Výborná westernová komedie, na kterou se dá dívat i opakovaně. Jodie, Mel, ale i Jamesové Garner a Coburn jsou tu výborní.(6.7.2014)

Já, která mám problém udržet pozornost u westernu aspoň 10 minut. Tak přesně já jsem se v životě u ničeho tak nenasmála, jak u této trhlé, sexy a nepředvídatelné komedie. A musim teda říct, že Jodie se narodila ve špatném století, protože v tomhle filmu jsem se do ní zamilovala a to jsem nikdy po vagínách neprahla...(20.5.2015)

Absolútna klasika! Fantastickí herci na čele so sympaťákom Gibsnom, skvelý humor, napätie i pohodička...proste skvelý film.(29.9.2016)

Místama hodně zábavná westernová komedie, který by ale prospěla kratší stopáž, protože zábavy neni na dvě hodiny zase tolik. S tím úzce souvisí překombinovanost příběhu (hlavně v závěru). Kdyby se jelo víc přímočaře bez zbytečnejch příběhovejch odboček, projevilo by se to pozitivně právě na stopáži a redukci slabších momentů. Bylo ale vidět, že si natáčení všichni užívali (cameo Dannyho Glovera odkazující na Smrtonosnou zbraň hodně pobavilo), Richard Donner uplatnil svoje nadprůměrný filmařský schopnosti a Melu Gibsonovi role sedla jako hrnec na prdel, tři silnější hvězdy.(31.12.2016)

Maverick je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav. Mel Gibson zde převede tolik výrazů, co někteří herci nestihnout za celou kariéru. Nejvíce mě dostalo asi cameo Dannyho Glovera, kterého jsem si všiml až po několikátém zhlédnutí, ale o to více mě asi pobavilo.(10.7.2019)

Velice odlehčená komedie, která si na nic nehraje, která prostě "jen" skvěle pobaví. A setkání Mela s Dannym Gloverem je prostě úžasné!(21.7.2003)

Vynikající westernová komedie s nezapomenutelným lovem indiána.(11.7.2005)

Úsměvný western vystavěný na výborných hercích.Výborná (snad až příliš) oddechová záležitost.(15.2.2006)

I když obyčejně komedie neoceňuji, dnes musím udělat výjimku. Maverick je víc než jen vtipný... je plný nápadů a to nápadů vskutku neotřelých. A v jednom místě se vám skutečně zatají dech. Pokerová scéna je daleko lépe udělaná než v Casino Royale.(19.1.2007)

Krásná komedie, po jejímž shlédnutí jsem se rozhodl, že budu profesionálním hráčem pokeru. (Nějak to nevyšlo, ale nevadí, jsem rád tam, kde jsem)(11.7.2007)

Tak trochu netradiční western, ve kterém se to nehemží velikýma přestřelkama, ale hlavní zbraní zde jsou hlavně vtipné dialogy. Sympaťák Mel Gibson a hezká Jodie Foster tahají film k dosti napínavému a překvapivému finále, která je však v úplném závěru opravdu až moc překombinované....(3.2.2008)

Tohle je můj lék v období depresí a smutku. Spojení Donner a Gibson fungovalo už ve Smrtonosných zbraních a tady tomu nasadili královskou korunu. Naprosto skvělá a svižná komedie ctící pravidla westernu, ale taky si z nich nádherně utahující. Herecké obsazení do sebe zapadlo jak pr... na hrnec. Miluji tenhle film a i po takové době co jsem ho viděl poprvé, jsem narvaný zážitky a pocity, že to nejsem schopen popsat. Jasných 100% a ještě kousek navíc.(26.7.2011)

Westerny sú pre mňa asi najnudnejším žánrom, no tento film nebol až taký zlý. Práve naopak. Výborné dobrodružstvo s Melom Gibsom hrajúcim poker. Nemám k tomu čo dodať, je to vážne pozerateľné..a viac krát.(17.8.2013)

Rozverná westernová komedie se štemplem "pro děti", což jde bohužel hodně vidět. Ale i tak se jedná o celkem inteligentní zábavu.(16.9.2013)

Výborná westernová komedie se skvělým Gibsonem a krásnou Foster. Molina jako Hombre záporák taky skvěle funguje. Celkově jde o velmi vtipnou sérii několika skvělých příhod, které vedou k velkému pokerovému turnaji. Chemie mezi herci funguje skvěle, prošpikováno slušnými vtípky a třeba scénka s lovením "indiánů" je fantastická. Zajímavé zvraty, tempo, dobová hudba. Občas je to až příliš parodické, ale jinak to funguje. Můj táta vždycky říkával, na pět hvězd to úplně není, ale je to film, který můžu vidět v televizi pokaždé. silné 4* a 80%(25.1.2015)

Melovi s Jodie to spolu moc šlo. Na "pouhé" dvě hodiny je film plný kvalitních zápletek, které drží pohromadě. Mela mám prostě rád, nemusím ho přece mít rád jako člověka (bůh ví, co vše je pravda a co výmysl), stačí mít ho rád ve filmu. Je to borec. U hodně herců mě mrzí, že do oblíbených jich jde dát jen 10...(26.1.2015)

Paní Fosterová úchvatná. Na filmu je pozoruhodná všudypřítomná lehkost a síla postav snášet neustálé rány osudu. Pěkná postava ruského knížete.(13.8.2015)

Výborné obsazení, příjemné westernové komedie. Co dodat, jasných 5.(18.2.2018)

Maverick je uz klasika,ktora aj dnes potesi,ked si ju clovek pozrie v telke po dlhsej dobe,paradne sa podarilo spojit dva filmove zanre a natocit skvelu westernovu komediu aj vdaka hereckemu obsadeniu na cele s Jodie Foster a Melom Gibsonom,urcite odporucam kazdemu,kto sa chce zasmiat a pobavit...:-)(3.2.2019)

Musím se připojit k všeobecné chvále: zábava vtipně odlehčená a lehce ironická (stejně jako úsměv Mela Gibsona). Plno originálních a nápaditých vtípků, překvapivá pointa. Prostě radost pohledět.(14.3.2003)

Jodie i Bret Bert Mel Gibson byli výborní. Komedie jako lusk. A ihned po skončení jsme si doma dali poker o mikulášskou nadílku.(23.12.2004)

V rámci žánru komedie&western naprostá špička...pokuď ten film neberete příliš vážně tak vás může jen bavit(7.1.2006)

velmi podarena komedia, Fosterova aj Gibson sa na tie role super hodili(5.4.2006)

Napůl komediální žánr je to pravé co Melu Gibsonovi sedí. Odlehčená komedie z divokého západu, kde se také hrajou karty ve velkém. Alfred Molina je padouch, který se mi zamlouvá.(8.1.2007)

Příjemný, oddychový film. Šarmantní Mel Gibson, neskutečně krásná Jodie Foster a elegatní James Garner. Některé scény jsou na úroveň geniální - např. odstřel indiána, nebo finálová scéna v koupelně:)(25.1.2007)

8/10... Vrcholná pohodovka so sympatickými hercami v svižnom podaní... Super :)(31.5.2007)

Jodie Foster a Mel Gibson jsou tady spolu fakt k sežrání.(2.9.2008)

Výborný film. I když tedy místy jsem byl pěkně zmatený kdo? co? kde? komu? jak?...a konec trochu zvláštní...to že poslední 3 hráči mají ve stejném kole čtveřici, postupku v barvě a royal flush...velmi nepravděpodobné..:)(1.3.2009)

neznám víc pohodovej film:) je to vtipný, mel gipson je neuvěřitelnej simpaťák a fandíte mu, i když je to dlouhý tak to ani chvíli nenudí, a když na to koukáta poprvé tak jste až do poslední chvíle napnutí jak to vlastně je:) takovejhle divokej západ bych si dal líbit, tady bych klidně žil... :)(3.9.2010)

Čekala jsem od něj teda mnohem víc.. větší zábavu...ve výsledku, za to spálený jídlo, mi ten film nestál :( Jinak ale másty zábavná podívaná..(7.11.2010)

Westerny moc nemusím , ale když jsem viděl že tam hraje Mel Gibson tak jsem si to pustil. Nejlepší je to samozřejmě na lodi kde se paří poker, skvělá komedie plná vtipu a i tý akce. Můžu jenom doporučit. :)(8.3.2011)

Jodie Foster och.Už aj keby to bol len Western vždy by to bol ten Mel ktorý by pobavil(26.6.2011)

To je můj film na pohodově ztrávené dvě hodiny, geniální vtip, skvělí herci, není co vytknout.(19.2.2012)

má oblíbená westernová komedie, která mi připadá jako nejlepší film Mela Gibsona. i kdy by vás to nebavilo, o čemž pochybuji si počkejte do konce na stále šarmantního Jamese Coburna(18.5.2012)

Vytečně ztvárněná "westernová" komedie, ve které excelují Mel Gibson a Jodie Foster. Čůrááám smíchy pokaždé, když Maverick cituje svého otce:)(25.7.2012)

Toto je pre mna klasika, videl som snad sto krat a stale je to pre mna zabavne a prijemne, pozriem aj 101. krat :-)(25.8.2012)

76%(23.3.2013)

je to přepísklé - Gibson je příliš nesmrtelný, příliš všeznalý...příliš snaho ze všeho vybruslí. Já vím, je to westernová dobrodružá komedie...ale komedie neznamená parodie, takže si to mohlo odpustit těch pár absurdit, stejně tak jeho povýšenecký způsob humoru při tom pokru. Ale špatný to není..na vymytí mozku v pohodě. Celkově 51%.(25.4.2013)

Neskutečně pohodová, atmosferická a vtipná záležitost. Film s pravděpodobně největší koncentrací chamtivců na minutu :-) Slovní popichování mezi Maverickem, Cooperem a Annabelle je geniální, stejně jako nezapomenutelná pasáž s indiány. Highlightem filmu je nicméně cameo Dannyho Glovera, které mě (asi jako každého dalšího znalce/fandu jisté série od téhož režiséra) vždycky spolehlivě pošle do kolen :-)))(21.4.2014)

Jako hráče pokeru musím říct, že tenhle film je super. Jako hráče pokeru, který začal hrát poker, jako díky prvotnímu popudu toho hle filmu musím říct, že je ne super, ale skvělý. Kdybych mohl cestovat časem, tak bych si udělal určitě na chvilku zastávku nejspíš v 19. Století v Americe zašel do toho klasického salonu, usedl bych na těch jejich židlích nechat si rozdat karty, ochutnat jejich pivo a pořádně prokarbaničit celý večer. Jo to by byla pohoda a relax. Každopádně Mel byl skvělý, zahrál to úžasně ostatní taktéž, kostýmy paráda. Atmosféru, kterou film vykouzlil, byla přesná a pořádně se mi dostala pod kůži a tak to má být. Vždy se na něj budu znovu rád dívat.(15.7.2014)

• m.xFuck

V době vzniku to asi byla bomba, ale na mě to dneska prostě nezapůsobilo. Průměrná komedie s hezkou výpravou.(19.9.2014)

Trochu atypický western se sehraným due Gibson a Fosterová, ale je to vtipné, svižné a obsazené legendami ve vedlejších rolích.(7.1.2015)

Zábavný film, který je jaksi mimochodem westernem. Dobrá záminka, aby si v tom s chutí zahráli i James Garner a James Coburn - a ostudu si rozhodně neudělali. Graham Greene velmi potěšil v parodii své nejslavnější role. No a pak jsou tu Jodie a Mel, což by vlastně bohatě stačilo. Jo, a ještě Alfred Molina, no tak to už je moc. Součet částí dává celek, který obsahuje více než součet částí. Dobrá zábava a díky za ni.(17.3.2015)

Příspěvky, které začínají slovy " ve filmu je mnoho nedodělků a chyb" dále nečtu.Tady si bohužel mnoho lidí hraje na něco, co není a je to tu pak zavaleno stovkami zbytečných, kilometr dlouhými bláboly. Tenhle film je prostě pokoukáníčko, dá se vidět i několikrát a pořád má co nabídnout..Už jen obsazení a výprava je na více, než pět hvězd.(26.7.2015)

Tento "western" som si pozrel po veľmi dlhom čase (zhruba 12 rokov) a musím podotknúť, že nestratil nič zo svojej zábavnosti ani charizmy. Filmu dominuje najmä lahôdkové obsadenie s dokonale napísanými a zahranými postavami, ktoré si viditeľne užívajú účasť v tejto westernovej skoro-paródii. Nie je tu núdza o scénky, ktoré vyvolávajú záchvaty smiechu, ale nechýbajú ani dramatické scény, najmä napínavý poker turnaj. Plusom je aj zamotaný záver, ktorý je takou čerešničkou na torte. Keby to bolo o niečo kratšie, napálil by som plný kotol, takto "len" za štyri.(26.7.2015)

Nemôžem inak než plný počet....jeden z podarených filmov, ktorý si pamätám z detstva a Jodie Foster je tu strašne podarená! Ženská jedna prešibaná :D Veľmi vydarená westernová zábava! :)(5.11.2017)

Moje nejoblíbenější western comedy. Super!(11.12.2006)

Uplne uchvatny filmik, Mel Gibson je genialny fesak :-)(19.8.2007)

Skvělá svižná komedie, která nepostrádá vtip a nápad. Škoda, že se takových komedií nepodaří natočit víc...Jodie Foster tu přímo exceluje:-))(24.7.2009)

Hodnocení 83% je tady podle mě trošku nadnesené. Film je jednoznačně zábavný a chytrý. Času stráveného s ním rozhodně nemusím litovat. Ale ve skutečnosti je to jen další celkem normální parodie, která se mi těžko něčím výrazným vryje do paměti. Slabší 4 hvězdy.(10.10.2010)

Skvělá komedie z Divokého západu. Jedna humorná scéna střídá druhou, ale vždy se jedná o humer velmi inteligentní, i když občas balancující na hranici. Mel Gibson je naprosto úžasný. A závěrečná scéna pokerového turnaje prostě nezapomenutelná...(21.12.2010)

Z mého pohledu tenhle film netáhne ani tak vztah mezi Foster a Gibsonem, jako všechny ty "věcičky" okolo. Parodie na Tanec s vlky (Graham Greene), vzpomínka na Smrtonosnou zbraň, střílení indiánů, "nečekané rozuzlení" atd. atd. Každopádně výborná zábava.(21.6.2011)

Gibsonovi jdou dva žánry výborně: historický velkofilmy a komedie. Tento film není výjimkou a člověk se u Mavericka musí chtě nechtě bavit.(26.6.2011)

Šířící se Maverickův nadhled od začátku do konce je vynikající - tím pádem vynikající herecký výkon Gibsona a také sympatické J. Foster. Maverickovi "ochcávky" jsou dokonalé. Film vřele doporučuji, je to zábava a skvělá podívaná, kterou můžu vždy vidět.(18.7.2012)

Vždy sa budete baviť a je úplne jedno koľko krát ste to už videli...(26.8.2012)

Pohodová a vtipná westernovka, kterou bych ale doporučil spíše svým dětem.(12.12.2012)

Je tomuto filmu vůbec možné něco vytknout? Mohl bych tu popsat celou stránku klady tohoto filmu. Dovolím si tři: 1) Naprosto okouzlující Mel Gibson, co si ví rady v každé situaci (obzvlášť část s indiány je famózní). 2) Velmi pěkně provedené pokerové turnaje a studie chování jeho hráčů. 3) Pro znalce naprosto nepřehlédnutelná narážka na jednu z nejlepších filmových sérií (ne nadarmo od stejného režiséra jako Maverick). Toto je sice poněkud (dost) idealistický pohled na Divoký Západ, v porovnání s tím co nám poskytl oscarový Clint ve svém poněkud méně idealistickém westernu, podle mě jde o jedny z nejlepších filmů odehrávajících se v tomto období amerických dějin.(26.1.2013)

Western, který si s nadhledem tropí žerty z westernových klišé a způsobuje záchvaty smíchu. Skvělé herecké výkony a moc pěkný příběh.(1.2.2013)

NO nečekal jsem od toho moc a překvapení . Dost solidní a vtipné . Jaký otec , takový syn . TOŽ VELMI DOBRÉÉ . Mrknu častěji . A ta Fosterka , to byla mrcha , tedy v té roli . Famo'zní mrška .(4.7.2013)

Spousta hlášek a "smrtonosné" spojení Richarda Donnera s Melem Gibsonem. Film je nejméně 2x nadabován ( 1x Vladimír Dlouhý, 1x Jan Šťastný). Oba celkem ujdou, nicméně doporučuji ten s Dlouhým, to je pro mě vrchní dabér Mela Gibsona, a to platí i pro všechny díly Smrtonosné zbraně!(17.3.2014)

Vtipné, dejovo zaujímavé, oddychové. Naviac to medzi Melom a Ďzody iskrí. Film, ktorý si pozriem vždy rád a smejem sa na podarených scénkach.(21.4.2014)

Průměrný film s lehce nadprůměrným hereckým obsazením. Ne moc vtipný, ne moc akční a překvapivě ani ne moc nudný.(17.7.2016)

• Zagros

Uff, zhruba v polovině filmu jsem si říkal, co to vůbec je. Nebavilo mě to ani trochu. Maverick balancuje někde mezi komedií, parodií, westernem a Indiana Jonesem. Bohužel balanc nedokáže udržet a občas spadne na jednu či druhou stranu. Navíc postava Mavericka mi přišla vyloženě nesympatická, což je u podobného filmu zásadní problém. „Šarmantní“ Gibsonův úsměv na mě působí, jako kdyby byl Maverick postižený. K tomu většina „vtipů“ a situací byla spíš trapných a jen velmi málo věcí mě dokázalo rozesmát. Ke konci naštěstí film malinko nabere tempo a samotný turnaj vzbudí konečně i lehké emoce a napětí. Závěr si pak vysloužil k dobru druhou hvězdu záchrany, na víc to ovšem není.(29.9.2016)

Pěkná podívaná z hráčského prostředí!!(6.1.2017)

Richard Donner opět v akci. A vyšlo to, narozdíl od Die Hard. (Smrtonosná past opět v akci:) 1 - 0 Donner. S Gibsonem si doopravdy rozumí a neodolatelná kapsářka Jodie? To abychom si všechny peníze z peněženky uložili na konto! Nejlepší scény - určítě přepadení banky Dannym Gloverem (dva herci ze "zbraně") a nafilmované přepadení indiány - lépe než nafilmované penalty Neymara Jr. na šampionátu 2018 :-) Hudba je libová. Co se dalo od Randyho čekat? A nyní doporučení pro tento film - My jsme poker nikdy nehráli a pravidla sotva známe (jenom ty základní) a přesto dáváme max. hvězd. Jak je to možné? Kdo neviděl, zjistit a kdo viděl, podívej se znovu :) 90%(2.8.2018)

Můj nejoblíbenější western (není to těžké, nemám ráda westerny), ale tohle je naprosto bezchybná zábava. Jedna pecka za druhou, ale nejradši mám příjezd indiánů: "Rozuměl mu někdo z vás?"... Interakce Gibson/Garner - okouzlující(30.10.2019)

Jedná velká stylová westernová komedie. Má to šťávu, má to šmrnc:-)(4.1.2003)

zde se sešla dvojice Gibson - Foster(ová), který spolupracovali na filmu Po čem Ženy touží a mám i pocit, že ten bandita,který přepadl banku, když si šel Maverick pro svůj dluh byl podle mě onen černoch, který hrál po boku Gibsona ve Smrtonosný zbrani 1-4.(5.8.2006)

Moc pěkně to všichni tři zahráli :-) mám rád filmy o pokeru a navíc s vtipem. tomuhle filmu proto nic nechybělo a směle můu dát 4*(7.2.2007)

"Řekni žes nás opil ohnivou vodou, obklíčil a pak utekl. Vy běloši uvěříte všemu." :-)) Co dodat.(23.9.2007)

Nadprůměrný film, který si půvabně a nenásilně utahuje ze stereotypů divokého západu. Plné vtipu a lehkosti a proto se k němu vždy rád vrátím. Zkrátka film na příjemný večer.(11.1.2008)

Skvělá zábava , Gibson a Foster vynikající. Na závěr film trošku ztratil tempo jinak by těch 5 hvězd bylo, takhle za 4(13.6.2009)

Veľmi príjemná komédia v Melom v hlavnej úlohe. Skvelé obsadenie, skvelý scenár, hudba.... nemám nič proti.(28.6.2009)

Já tenhle film prostě miluju! Chytrý humor a sympatické postavy z něj dělají něco, na co se vždy ráda kouknu při každé televizní repríze. Doporučuju!(12.7.2009)

především musím podotknout, že jsem to neviděl uplně celé (bez poslední čtvrtiny) ...působilo to na mě jako příjemný, originalní,lehce usměvný western. takové poctivé 3 hvězdy(24.12.2009)

Hollywoode, prosil bych více takových silně pohodových a inteligentních snímků. :-)(6.7.2010)

Velice prijemny film.Skoda ze uz Donner takove filmy netoci(10.8.2010)

Gibsona moc nemusím,ale tahle komedie a jak kevSpa trefně napsal teměř parodie na western me dostala))Přibeh plny podrazů,supr hlašek,zlomyslnosti,prohnanosti a vychytralosti-ovšem v dobrem slova smyslu.Režiser odvedl sakra dobrou práci aneb"když sem přisel tohodle města tak sem citil problemy a taky fazole s cibulí"))(28.8.2010)

Smál jsem se welmi :-)(23.3.2011)

Opravdu velice příjemná zábava Jodie roztomilá, co to jde.(23.3.2011)

Tak jsem se na Mavericka podíval znovu po delší době a zjistil jsem, že je ještě lepší než jak jsem si ho pamatoval:) Mel Gibson je skvělý od začátku do konce, v každé scéně, při každém gestu, a Jodie Foster to tady opravdu sluší:). A pak všechny ty scény (indiáni, kočí atd.) u kterých jsem se opravdu nasmál ("Řekni jim žes nás opil ohnivou vodou a obklíčil:D)...A pak ta dokonalá krádež Dannyho Glovera, na to se nezapomíná:) Opravdu zábavný film, na který se znovu rád podívám.(6.6.2011)

Přijde mi že je tam docela dost logických chyb, ale jako celek to působí nadprůměrně a závěrečná scéna - "Já jsem nikdy nic takovýho neřek'" je skvělá. Zároveň mě hodně potěšila přítomnost Dannyho Glovera alias odkaz na Smrtonosnou zbraň, a ty pohledy Gibsona-Glovera byly super.(6.5.2012)

Parádní, vtipný, skvělí herci, ... Mel se ukázal opět jako správňák a Jodie ho krásně doplňovala. Výborně natočeno, pobavilo ...(12.6.2012)

Pohodová a zábavná komedie z divokého západu, jejímž ústředním tématem je poker, který já můžu. Gibson je ve filmu sympaťák a Jodie Foster okouzlující. Film má opravdu pohodovou atmosféru, uteče jako voda, žádné zběsilé ztřeštěnosti nebo teen humor, na které sází většina dnešních komedií. Maverick představuje milý návrat ke "starým dobrým kořenům".(25.8.2012)

Film, kde každý podvádí každého a peníze jsou až na prvním místě. Velice jsem se pobavil.(26.8.2012)

Velice vtipný snímek, neodolatelný Mel Gibson a vychytralá Jodie Foster jako úžasná zlodějka. Překvapivý závěr, výborný film!!!(26.8.2012)

Snad nejlepší westernová komedie. Výborní herci, skvělý humor a vynikající cameo. Škoda jen překombinovaného a nudnějšího závěru. Jinak je to film skutečně legendární!(6.10.2012)

Mel Gibson dokázal, že žánr dobrodružných komedií mu není uplně cizí, a to je ve filmu, ve kterém dostal prostor více jak 90 % času, velmi dobře. U tohoto filmu se zkrátka nudit nebudete. Už jen ne kvůli společným scénám Mela Gibsona a Jodie Foster (a případně i Jamese Garnera) či Mela Gibsona a Grahama Greena, který ztvárnil flegmatického a vypočítavého náčelníka indiánů Josepha.(16.10.2012)

V tomto filme každý odrbáva každého, skvelá komédia!(22.1.2013)

Nahláškované od shora až dolů, vtip o tom co znamená sup sedící na větvi mě odrovnal(17.2.2013)

To, jestli je komedie dobrá, prověří až čas.... což se stalo(19.4.2013)

Průměrná komedie na jedno kouknutí.(1.9.2013)

Nemám ráda ty, kteří podvádějí a ještě jsou sami podváděni. Dobře jim tak, ale když je to hlavně jen o tom, tak mi to přijde moc. Mel G. se na tuto roli opravdu hodí, kvůli němu bych nejradši dala hodnocení nejvyšší, ale když zapomeneme na hormony a budeme hodnotit kvalitu filmu, tak je to za tři.(20.11.2013)

Stará dobrá klasika.(2.2.2014)

Proč ne. Oddychovka a Gibson je prostě herec. Jestli vyznáváte western-komedie je to to pravé. Jodie Foster mi nebavi nikde :) Navíc miluju texas holdem a tady se řeší pořád jen Omaha.(25.1.2015)

Tak tohle mě dost bavilo. Sice ten konec je tak nehorázně zamotanej ale to tomu filmu dodává ten správný šmrnc. Pomaleji se to rozjíždí, ale když se to rozjede tak je to fakt skvělé.. 90%(26.7.2015)

Hneď som vedel, že keď tam hrá skvelé herecké duo Mel Gibson a Jodie Foster, nebude to žiadna nudná prázdnota. Veľmi som sa nasmial a ostal som fakt prekvapený. Gibson a Foster sa krásne dopĺňajú ( a okrádajú :)) a James Garner skvelo prehlbuje dej filmu. Scénky s dlžníkmi a indiánmi boli fakt zábavné. Posledná štvrtina filmu je napínavá, keď hrajú poker no a potom záver je fakt nečakaný a famózny. Každým nečakaným faktom sa záver prehlbuje do lepšieho pocitu s filmu. Najlepší bol ten záver a to poukazuje na to, že to nie je len obyčajná westernová komédia, ale žo to je veľká bžunda :). Dávam 5* a 90%.(5.8.2015)

Trhák, kvůli kterému budou fanoušci stanovat před vchody kin, to asi nebyl, ale mě to i tak bavilo hodně. Čekala jsem nějaký hluboce duchaplný western o odvaze, pomstě a zločinu. Ale dostalo se mi pořádné nálože zábavy. Komedie jak má být. Super herecká sestava. Mel Gibson je kulišák, který jednak dobře vypadá a jednak nezapře svoje nadání pro komediální role. A Jodie Foster byla liška podšitá a zároveň děsně roztomilá a prčovní. Výprava a kulisy byly tak akorát. Moc jsem si užívala přepadení indiány, střelbu Rusa na umírajícího vřeštícího kašpara i tu celou povedenou pokerovou šarádu na konci. Jak se říká "čula" jsem něco zvláštního, ale vysvětlení mě dostalo a přitom to bylo tak snadné. Film Maverick je lehce chytrý, lehce mazaný, dobře promyšlený scénář s neskutečnou zásobou vtipných příhod na cestě za mistrovstvím pokeru a výhrou.(20.3.2016)

Maverick je prostě frajer. Na Divokým západě platí pravidlo, že vyhrávat ve hře se nevyplácí, zvlášť když maj ostatní kolt u pasu.(6.7.2017)

Nečekal jsem nic a dostal jsem hodně.(20.7.2017)

Jedna ze dvou nejlepších westernových komedií (ta druhá je samozřejmě Podivné dědictví z Terencem Hillem). Dokonalé herecké obsazení. Jako vždy skvělý výkon Berta, ehm totiž Breta Mavericka a neméně skvělá Jodie, která do role Annabelle pasovala jako prdel na hrnec. Je to přesně ten typ inteligentní krásky, která sem úplně přesně pasovala, i když původně se prý uvažovalo o Meg Ryan. Až se divím, že film tohoto typu z devadesátých let má tak vysoké hodnocení u uživatelů, u kterých bych to nečekal, zas tolik mu nechybí k nej třístovce. Ale za mě stoprocentně 100%.(5.2.2018)

70% | 7/10(15.1.2019)

Velmi zábavné. Vůbec jsem to nečekal.(20.8.2019)

Přesně takhle si představuji westernovou komedii s úžasným Melem a naprosto rozkošnou Jodie Fostr. Zápletka jednoduchá, oč vtipnější, prostě pohodovej film 87%(19.1.2007)

100 % zábava(12.1.2008)

Oddychovka už od úvodných tituliek.(9.10.2008)

Dobra komedia s Mel Gibsonoma Jude Foster. Vtipne sceny pocas celeho filmu. Ten turnaj a na konci to poriesenie nemalo chybu. Takych 88%(20.11.2008)

Neuvěřitelný zvrat na konci...fakt supr(11.1.2009)

Jak Gibsona nemusím, tohle se povedlo.(18.3.2009)

Skvělí výkon Mela Gibsona,obdivuhodný vykon Jodie Foster ve vynikajícím filmu(18.5.2009)

Naprosto kouzelné, jinak nelze vyjádřit :-).(13.6.2009)

Milujem poker,mám rad krásne ženy a obdivujem westerny.No čo si môžem želať(26.7.2009)

Myslím, že úplne geniálny film...nemám žiadnu negatívnu pripomienku :-)(12.9.2009)

Mohla to byt najlepsia westernova komedia keby sa trochu skratila a pridalo sa viacej humoru.(27.12.2009)

Diabolská jazda westernovou krajinou, kde poker ťahá druhé husle. Jedinečné príhody a dialógy, pri ktorých sa každý zabaví. Mňa tento film veľmi strhol a Mel Gibson v ňom hviezdi. Najviac som sa pobavil na vzťahu syn-otec. Judie Foster je okúzľujúca. 90%(2.1.2010)

Další z užásných komedií. Tentokrát s Mel Gibson a úžasnou Jodie Foster. Myslím že tahle dvojka by udělala dobrý film z čehokoliv. 90%(31.1.2010)

Skvělá komedie, která zaručuje skvělý pocker. Jsem trochu zajetý do této hry(ne nějaký extra profík, to ne, ale líbí se mi). Mel Gibson se mi docela i líbil, ale on sám bohužel není velké plus tohoto filmu, tím je zaručeně sladká Jodie a master nade vše James Garner. Hrdinové se zbavují všemožných kumpánů, až to všechno směřuje do velkého finále, kde to samozřejmě drží v napětí diváka, i když on sám trošku tuší jak to dopadne - hru kde by byly 4 osmičky, malá čistá postupka a královská, jsem snad neviděl. Prostě to všechno tak krásně do sebe zapadalo, že nemůžu jinak než za 100%. Úměv Brada Mavericka při poslední scénce, na ten lišáckej úsměv snad nezapomenu :)(18.9.2010)

Excelentní komedie s westernovým klaďasem Gibsonem a že mu ta role sakra sedla. Ty žvásty ! A ta milá J. Foster !(21.4.2011)

Klasická komedie plná blafů, podvodů a podvedených podvodníků. Prostě švanda a vedle Návratu do budoucnosti 3 nejlepší zábava ve westernovém prostředí. Potěší i několikasekundová sekvence, kdy si dvojice Gibson - Glover vymění významné pohledy za doprovodu hudby ze Smrtonosné zbraně.(27.4.2011)

Mozem ja za to ze mam rad karty a poker? :D A hlavne vtipy a styl Mela Gibsona?(26.5.2011)

No tak to je přece klasika všech (parodií?) westernů. Na nedělní odpoledne jak dělané :)(4.6.2011)

Zbožňuji tohle dílko. Vtipné, velmi zábavné, kouzelné a jedineční hlášky. Krásná a koketní Jodie Foster, vtipný a mužný Mel Gibson a samozřejmě šarmantní a geniální James Garner. Prostě Maverick - karetní hráč a jeho dobrodružství. Věčné hašteření a negalantnost hlavních hrdinů je vtipná a pobavující. Indiáni , košile a peníze.(4.6.2011)

Mezi Jodie a Melem to funguje jedna báseň a celé je to zábavné, i když to vidíte poněkolikáté...A pro Jodie já mám slabost...Prostě parádní a hlavně INTELIGENTNÍ záležitost...(4.6.2011)

Vynikající komediálně laděný western, který nabídne řadu povedených srandovních situací, jimž se člověk s chutí zasměje. Osobně se mi nejvíce líbila scéna s indiány. V neposlední řadě i turnaj v pokeru byl velkým přínosem. Děj filmu vyzní dost inteligentně a promyšleně a v závěru filmu nejednoho diváka dostane svým důvtipem a originalitou.(30.6.2011)

Výborná a nevtieravá komédia o pokri, hráčoch a podvodníkoch. Výborné obsadenie, slušný, prepletený dej a kostýmy ktoré vdychujú filmu nezameniteľného ducha divokého západu, radia tento film medzi moje obľúbené komédie.(15.8.2011)

Dokonala "westernova road-move" ktere nechybi smrnc, vtip a hlavni dvojka, mezi kterou to fakt jiskri! Tahle komedie je poradne stavnatej steak, ktery se Vam jen tak nepreji.(22.8.2011)

Na tento film sa da pozerat stale dookola. Moj oblubenec Mel, krasna Jodie a kopec vtipu. Niektore sceny su podla mna az legendarne (lov na Indiana, prepad banky murtaughom, atd…)(30.8.2011)

Tak téhle westernové parodii naprosto tleskám, opravdu pokud by někdo řekl, že je to blbost, bylo by mi jasné, že to celéí nepochopil. Geniální obsazení, skvělé vtipy a narážky, opravdu velmi vydařené.(30.11.2011)

Velmi prijemna, inteligenta, western komedia. Coburn,Gibson,Garner a indiansky nacelnik Greene. Najviac sa mi osobne pacila cast patriaca indianom - od prepadnutia po lov.(14.12.2011)

Můj nejoblíbenější film! Svižný, vtipný a chytrý. Milé pokoukání na sympatické herce, žádné zbytečné nebo prázdné scény, a skvělá zápletka s úsměvným rozuzlením.(5.1.2012)

Mel Gibson, jako mazaný hazardní hráč Bret Maverick, Jodie Foster co by šaramantní podvodnice a James Gamer, jako pohodový strážce zákona.. Na pokerovém turnaji na velké říční lodi bere vítěz všechno - 500 000 dolarů... a Maverick je pevně rozhodnut být tím, kdo je získá! Nejdřív se, ale bude muse vypořádat s oprátkou, splašeným dostavníkem, prohnaným indiánským válečníkem, zloduchy, nevděčníky, pytlem chřestýšů a vyhnout se více katastrofám, než stará panna v námořnickém baru ****(10.1.2012)

Velice povedená westernová komedie. Úžasná sranda i pro ty, kteří z westernů nejsou příliš odvaření, jako já.(3.5.2012)

vynikajúca westernová komédia s perfektnou hereckou výbavou..Maverick je proste klasika(18.7.2012)

Není to špatné, je to veselé a Jodie Foster předvedla komickoiu stránku svého hereckého umění pěkně. Já mám navíc poker rád, i když raději texas hold em, ten konec byl pěkně hypernerealistický, stát by se to mohlo tak jednou za milion lt, ale budiž. 75%.(26.8.2012)

Nejvtipnější western široko daleko.(26.8.2012)

Skvělá zábava a perfektní obíračka o doláče,každy proti každému.(3.9.2012)

Svižne napísaný scenár skúseného Williama Goldmana (mohol pri jeho tvorbe vychádzať zo staršieho TV seriálu, an ktorého motívy film vznikol) je dobrým základom podareného výsledku. Iskriace dialógy, príbeh so skôr epizodickým (seriálový pôvod) pointovaním a dynamické režisérske tempo robia z tohto ohľaduplne komediálneho westernu príjemné pozeranie. Radosť je sledovať Mela Gibsona, ajkeď sa ponúka alternácia: keby nebol Belmondo generačne jeho otcom, bola by to úloha pre neho ako stvorená.(17.12.2012)

Western trosku jinak, a to presne podle meho gusta :-)(3.9.2013)

Jedna z nejlepších komedií, která nestárne...(4.9.2013)

Nekolikrat jsem tenhle film ,,potkal,, v televizi a nikdy jsem se na nej nekoukal poradne... Az do ted... Naprosta parada... Malokdy se mi stava ze by jsem se sam u televize smal nahlas :). Paradni komedie... Neco jako kdyz vezmete Gibsonova Riggse ze Smrtonosne zbrane a posleteho do USA o sto let zpatky...(6.9.2013)

Příjemná a nezapomenutelná komedie. A těch nezapomenutelných scének co tu je, to se prostě hned tak nevidí. A jak už tu psal Tosim - to okukování Dannyho Glovera a Mela Gibsona prostě nemělo chybu - jedna z mnoha třešniček na dortu tohoto unikátního kousku.(30.10.2013)

Tohle se vazne povedlo, skvele gagy, skvela atmosfera, nenudi ani chvilicku a je to koukatelne opakova a opakovane. To se o spouste filmu rict neda, takze dle mne obrovsky povedene dilko.(4.11.2013)

Berta, tedy Breta prostě nejde nemilovat. Nejlepší westernová komedie všech dob, Jodie Foster je tady neodolatelná a s Melem tvoří skvělý pár.(4.12.2013)

Videné viac než 12-krát a stále ma to baví... tento film je obľúbený film mojho otca a on ma k tomuto filmu doviedol- odporučil mi ho (long, long ago) ale odvtedy je Maverick ala Gibson môj obľúbený film.(12.4.2014)

Osvěžující komedie.(26.7.2015)

Najlepšia odychovka(14.5.2016)

Film opravdu na úrovni , zábavné a napínavé . Těch konců teda bylo moc ale to mi na tom přišlo nejvtipnější(26.7.2016)

Příběch je jednoduchý hlavní postava neboli hrdina si chce dokázat jak moc je dobrý v pokru a tak se vydá na největší pokrový turnaj. Během této cesty prožívá mnohé dobrodružství kdy mu jde i o zdraví a někdy i o život. Nenudil jsem se od začátku až do konce. Skvělé je s čím vším film dokázal překvapit a pobavit přesto žebyl příběch tak jednoduchý. Jsou zde nějaká utajovaná fakta před diváky ale to slouží spíše k pobavení.(25.11.2017)

Podfuky, zlodějina a nečestnost dovedou být ve filmu tak zábavné, že? Dokud někdo v reálném světě nepřečůrá vás.(2.1.2019)

Zábavná vyprávěnka o "čestném podvodníkovi" hrajícím poker. Celovečerní megafilm to nebude, ale tady to ani nečekáte - milý nenáročný humor vás vede jednoduchým příběhem celou dobu, pár překvapení taky přijde. Spoiler: "Teď na nás ukaž prstem a vrč" stojí za to.(26.6.2019)