Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

MrMir

Velké zklamání. Strašně nevyvážený film (po všech stránkách), kdy některé pasáže doslova nudí k uzoufání. Cage je místy až komický a do role mi vůbec nesedl. A stopáž je vzhledem k obsahu přímo příšerně neúnosná. ()

Dub-C

Zaslouzene 3, vic bych tomu ani nedal. Na muj vkus moc zdlouhave. Kdyby se tam toho delo vic, tak by mi to nevadilo. To jak se Nicolas dostaval do problemu bylo celkem vtipny, ale to rozuzleni bylo nejslepsi :). Kdyby tenhle film byl s lepsi hudbou a treba o 40 min kratsi, tak je podle meho nazoru mnooooohem lepsi ()

Solverino

Převeliká bída :( obrovská nuda, trapně rádoby drsné scény, které jsou spíše k smíchu nebo k pláči, Eva Mendes je víc kurva než sexy a pořád se jen "cool" fetuje, fetuje a fetuje :( Val Kilmer vypadá je "ovarové koleno" - jestli to někdo srovnává s We Own the Night (Noc patří nám), tak to ani náhodou, Špatnej polda je trapným, slaboučkým odvarem, který mu nesahá ani po palce u nohou! Vše odhadnutelné kilometry dopředu. Jedinej slušnej herec v celým filmu je XZIBIT! Jít na to do kina = škoda peněz! ()

curfew77

Atmosféra místy hustá jak mlha nad Rákosníčkovým rybníkem, Cage se konečně zas jednou trefil do scénáře i herecké polohy a koneckonců i přicmrndávající ansámbl pracuje jedna radost, v čele s Mendesovou a neprávem přehlíženým Kilmerem. Menší potíž je ale v tom, že téměř všechny nejnosnější scény (s výjimkou jediné, efektního zatčení zabarikádovaného gangstera) vystřílel Herzog už do traileru. Následkem toho se film bohužel poněkud vleče, no a pak je tu ještě ta větší potíž: závěrečných patnáct minut, které smrdí producentským zásahem na sto honů a úplně poslední scéna už to nezachrání. Opravdu depresivní jízda takhle zvesela nekončí, jinak není ze života. Takže, stojí za (jedno) vidění, ale nezbourá vás. A to je škoda, čekal jsem o malinko víc. 65 %. PS: Ty krokodýlí a leguání vsuvky mi přijdou opravdu naprosto WTF - i když si asi nakonec tenhle film budu pamatovat hlavně kvůli nim. ()

Romeroo

Dobrá zpráva je, že Nicolas opět předvedl dobrý herecký výkon…tedy až na ty přehrávané úseky, které celkem bily do očí…ale jinak strašně moc fajn! Co se týče samotného filmu tak prvních 30 minut super, říkal jsem si že se mám ve zbytku na co těšit…no moje představa se naplnila tak z poloviny…tempo filmu jde dolů, ke slovu se hlásí klasické americké fintičky na diváka…jako je vyprávění story z dětství, pokus o abstinenci atd…je to tak mezi 3 – 4 *, radši dám silnější 3*, než ušmudlaný 4*. 70% ()

huzgi

Neuvěřitelně mnohovrstevný film. Kdo by před 20 lety čekal, že opravud "divný" režisér Herzog bude něco podobného točit pro Holywood? Jak si Herzog pohrává s divákem, s příběhem, s postavami, s herci - to je úžasné dobrodružství obrazu, obsahu a formy. ()

Pharlap

Nicolas v celkem klasické krimišce alá Dirty Harry.. s tim rozdílem, že Nic se s těma zlejma paktuje kvuli koksu. Kolem čehož samozřejmě vzniká zajímavá zápletka, která skončí "jakoby" dobře.. člověk by snad měl pocit, že to že někdo fetuje v policejnim sboru je OK, a že mu to může projít.. Docela slušně zaujala v rámci hereckého výkonu - prostitutky i Eva Mendes.. Vzpomněl sem si na filmy Leaving Las Vegas, Training day a Harsh times. ()

Kuzmik

Na tomhle filmu není co chválil kromě zfetovaného komika Nicolase Cage, který mě svými hláškami fakt dostal. Celý film je mi k smíchu, neboť bez Cage byl totální propadák. Eva Mendes, opět malá rolička stejně jako v Training Day a Val Kilmer mě moc nenatchli. Prvních 5 minut filmu vypadali skutečně jako drama nebo thriller ale zbytek mi připadal jako komedie s černým humorem. Nicméně jsem viděl film poprvé a nejspíš i naposled, tak hodnotím takto **. ()

jafuska

dobře, dávám tři hvězdičky, ale tato role se Nicolasovi Cageovi prostě nepovedla, je to spíše špatný scénář, on je dobrý herec, ale vybírá si špatné role, i jeho chůze a vizáž v tomto filmu je taky dost slabá, ale budiž ty tří hvězdičky dám, protože mám ráda tento styl filmu, ale to je tak všechno bohužel ()

Dslike

Este v polovici filmu som chcel napisat ze pekny film o cloveku ktory moze vsetko a zaroven nemoze nic, no potom mal Cage trosku viac stastia a toho happyendu je trosicku skoda cakal som nieco viac zdrvujuce a poucne, no aj napriek tomu film vyviazol celkom bez zraneni a bavil som sa ,) ()

Black3R

Príjemný film plný drsných reči v podaní Nicolasa Cage-a, na ktoré nie som zvyknutý, ale PODARILO sa TO :) Pre mňa výborné obsadenie. A nemôžem zabudnúť na hlášku: "Strel ho ešte raz! Prečo? Jeho duša ešte tancuje :)" .... 75% ()

driftm

Pořádně nudný halucinogení film,který se snaží být v některých momentech vtipný a chce vypadat jako v rauši ,tak se mu to vůbec nedaří a musim konstatovat že nebýt leguánů a určitých arogantních střetů,určitě by ten film měl velmi nízké hodnocení. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)