Epizody(5)

Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

Recenze uživatele Zeck k tomuto seriálu (1)

Dead Set (2008)

Přemýšlím, co by pro tento projekt bylo lepší. Rozsekat cca. 2,5 hodinový film na části a udělat z něj seriál (tento případ), nebo ho nechat v celku a vypustit film, který by byl po dlouhé době zombie vlašťovkou lepších zítřků. Zombie filmy posledních let jdou do hajzlu. Romero už není to, co býval a jeho nové filmy už nemají to, co bych například já potřeboval. 28 dní poté, je po roce 2000 na špici, ale jeho pokračování ho srazilo do kolen. Předělávka Úsvitu mrtvých byla asi nejzdařijelší, jenže už je to šest let nazpátek. Takže nám tady v současné době zbyl pouze španělský REC, který alespoň v mých očích vrátil zombie filmu hrůzu a napětí, no a právě Dead Set. Dead Set zvítězil hlavně svojí myšlenkou, vrazit postapokalyptický svět k extra komerčnímu projektu Big Brother. Dvojsmysl tohoto nápadu a kritika konzumní společnosti je znát každým druhým záběrem. Zombie vypadají konečně k "světu". Stokrát ojetý děj každé zombíjárny je zde zábavný. Postavy jsou zajímavé. Takže se ptám, proč jste z toho neudělali film, který by měl rozhodně větší ohlas a věhlas, než na pět dílů rozdělený večerníček? :-) 90% 26.11. 2009 ()