Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

ProjectAlice

V podstate to splnilo moje očakávanie. Bolo tam všetko, čo som od toho očakával, kvalitný vojnový film, dobrá hudba, zábery, špeciálne efekty, zaujímavé postavy. Vadilo mi len, že votrelci vyzerali viac ako roboti, než ako živé bytosti, ale to je len drobnosť. 90% ()

BoPo

Film sa vlastne od začiatku nadýchne k akcii a vydrží mu to až do konca. To je dobré. To sme aj chceli. Vizuálne tak isto splňuje vložené očakávania. Je tu však jeden problém. V príbehu zasa až tak extra nápadov nie je a predovšetkým otravuje to prehnané hrdinstvo. A tie kecy, respektíve burcujúce monológy. Skutočne sa muselo všetko pokaziť tými kecami? Asi si to americký trh žiada. Raz vidieť bohato stačí. ()

maseer2

příliš málo emzáků, mysteriózna a sci-fi prvků vůbec.. od SCI-FI akčňáku prostě čekám víc než jen pokus o válečný film typu Černý jestřáb sestřelen.. 3* s odřenýma ušima ()

Tommassi3 odpad!

"Pane Bože, co to je ??" Ale skoro nic !! To je jen Liebesmanův Top Gun 21.století šikovně se schovávající v džungli letních blockbusterů.. Odpudivá ideologická agitka a zároveň i směšně multimediálně pomýlený projekt, na němž nejvíce zaráží - Očividně ovšem bohužel jak (ni)koho.. - a tak v důsledku i irituje, jeho fascinativně formální dokonalost.. Světová invaze totiž v druhé řadě bezesporu platí za skvostně natočený biják, který je však ve své podstatě v souvislosti s žánrem, který naopak vlastně málem geniálně ozvláštňuje, a tak i svým cílovým divákem přinejmenším politicky trestuhodně (ne)zodpovědný.. Troufám si však tvrdit, že zcela záměrně !! "Kam se hrabe John Wayne !!" Tak tak, aspoň, že to, kluci zelený, přiznáte.. ()

BigDeal

Svetová invázia je jednoducho americká klasika. Bohužiaľ však nie v úplne dobrom slova zmysle; Najskôr tu máme hŕstku postavičiek zostavenú z tradičnej receptúry - všetko vojakov s čisto kladnými vlastnosťami. Niektorí milujú svoje priateľky, niektorí denne navštevujú hrob svojho brata, niektorí majú problém s psychikou, ale hlavne sa všetci majú radi, podporujú sa, objímajú.. Pridelený im je veliteľ, ktorý pred odchodom do dôchodku nastúpi na svoju poslednú misiu. Samozrejme sa musí ešte vyrovnávať s nejakou tou traumou z minulosti a získať si priazeň mariňákov. Potom prichádza akcia a opäť klasicky americky (tentokrát pre zmenu v dobrom) - je sa na čo pozerať. Kamera sa trasie, zbrane hučia, vojaci padajú. Lenže neskôr prichádzajú dialógy a tie (ako aj logika postáv) sú v lepšom prípade nechcene vtipné, v tom horšom len zlé. Pri niektorých scénach som mal dokonca pocit, že vojaci medzi sebou dialógmi a správaním vytvárajú ten druh vibrácií, ktorý končí v romantických filmoch posteľnou scénou. A to si nerobím srandu! Po jednom Eckhartovom monológu som si hovoril, že jediný spôsob, ako možno na takú reč vhodne zareagovať, je dať mu francuzáka. Aby som to zhrnul, tri hviezdičky sú na mieste - dialógy (aj keď hrozné) mi nevadili, akcia ma zabavila a klišé s hrdinským preháňaním k tomu patrí. ()

st.ranger

Mohl to být Den nezávislosti 2, District 10 nebo Hurt Locker s mimozemskou invazí. A mohl to být i zajímavý akční snímek, ale já si prostě nedovedu užívat filmy, de jsou záběry zblízka, rozstřesené a nebo lítají z jednoho místa na druhé. Opravdu by to nebyl špatný film, ale degenerací potřeb akčního žánru je to pro mě jen nevýrazné tupé dílo vykonstruované ve sterilní holywoodské šablonce. ()

Avalon820

Stativy jsou v Hollywoodu zjevně nedostatkovým zbožím - ne, že by mi filmy točené hand-kamerou nějak vadily, leckdy je to dokonce kuprospěchu věci, ale v tomto případě to bylo fakt otřesné. Toto předvídatelné, utahané a nesmírně hloupé béčko mělo možná dobrou vizi (okopírovat Válku světů a udělat z toho nekončící akční smršť), ale zoufalé skládání klišé na klišé, nablblé dialogy a naprosto hloupoučce naivní vyznění z něho udělali jen další paskvil obohacený o dobře mířenou mediální masáž. Od odpadu zachraňují toto veledílo jen koukatelné efekty a jakási takási atmosféra v první cca půlhodině. Zbytek? Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

McClane

Čistej průměr, akce je velmi dobrá, triky solidní, ale to za ty prachy teď natočí kde kdo. Zbytek pokulhává, jakmile někdo otevře pusu, jsou to hlášky jak z Trona, ale pro fanoušky žánru je to k přežití. ()

Hismael

Film v podstatě nabízí jen vizuální pohled na boj mezi vojáky a mimozemšťany. Všechno vybuchuje a hoří pěkně, ale co dalšího stojí za pochválení. To co mi nejvíc vadilo je rozhodně kamera. Prudké trhání a vůbec celá práce s kamerou mi neseděla už na začátku při rozhovorech. Šílenství kamery se naplno projeví při většině akčních scénách. S nadšením jsem nepřijímal ani náladovost uprostřed bitevního pole, kde vyděšené pohledy bojují o život a za 2 vteřiny se vesele smějí, aby za dalších pár vteřin s naprosto opačnou náladou pokračovali v boji. Věrohodnosti to zrovna moc nepřidalo. Světová invaze se snaží vyvolat emoce, ale to bohužel příliš nefunguje díky plochým dialogům a scénářem, nad kterým se příliš nepřemýšlelo. Prostě americký blockbuster, nabízející efektní válku mimozemšťanů proti lidem. Taková reklama na Americkou armádu. ()

MoiJe

Nie je to vynimoce originalne, vynimocne hlaskujuce, ani s OMFG akciou, ktora by sa stala legendarnou. Nikto tomu ale nemoze vycitat nedostatok akcie. :) Ani nedostatok znamejsich hercov, vybuchujucich efektov, emzakov, mrtvol a vobec. Lacne su hadam len tie "american soldier hero" sceny. ()

Johny_fork

Technicky vymazlená akce zabírající celou filmovou stopáž, efektní výbuchy, ultradrsní mariňáci a americký hrdina Aaron Eckhart. Jo mě to bavilo a hodně, proč si neužít počítačovou hru na filmovém plátně. ()

Ouwen

Tak máme tu další příběh o ufo, které zautočí na naší zemi. Pochopitelně film nabídne mnoho mrtvol a hodně akce, ale kamera se nestane vaším přítelem. Je tu napínavost, a však konec stojí za hovno. Těšil jsem se na pořádnou akční střílečku , ale takto zkažený konec jsem si nepředstavoval. Dal bych 5, ale má to dvě velké hrubky, jinak pecka.:) ()

Terva

12 srpna 2011 - to si zapamatujte. Velká část kamerových záběrů není hezká. Když se momentálně kamera neklepe, tak se dívá do slunce a nebo je tak blízko věcí nebo lidí až to bolí. Je to velice rušivý moment, který nás bohužel doprovází celým filmem. A přidám - li příšerný hudební doprovod a idiotské dialogy některých mariňáků jsem už po půl hodině filmu někde na třech hvězdách. CITÁT - .....a už myslete hlavou........ Ve 40 minutě se skupina vojáků přemisťuje na policejní stanici ve městě a ikdyž byla mlha, že by se dala krájet, přemístění proběhne za krásného letního sluníčka - což je v pořádku, ale hned na to jak vstupují do budovy policie je uvnitř tma jak v prdeli. Dokonce až tak velká, že musí použít svítilny na zbraních - a to už bylo přehnané. Námět je dobrý, ale natočeno je to špatně. Dvě **, ať nežeru. ()

Dale

Ak si odmyslíme základnú myšlienku filmu, že MZíci prišli zničiť ľudstvo a jednotka mariňákov je vyslaná do obsadenej a zničenej oblasti, aby zachránila 5 úplne zbytočných civilistov, tak sa na to dá pozerať, aspoň na akčné scény. Keď dôjde na dialógy, je to dosť hrozné. Ten patos a hrdinstvo amerických vojakov, ktorí bez váhania obetujú svoj život v prospech niekoho iného... Veľmi zábavné je aj to, že keď seržantovi umierajú jeho ľudia, berie to bez mihnutia oka, no keď mu zomrie civilista, tak má veľmi blízko k tomu sa rozplakať. Škoda, že sa nevydali tvorcovia trošku zábavnejšou cestou a keď už sa to odohráva v Santa Monice, tak mohli byť zachránené nejaké hviezdy showbusinessu. Zaujímavá zostava mohla byť - Miley Cyrus, Justin Bieber, Lindsay Lohan, Paris Hilton, Lady Gaga. Síce by takejto misii máloktorý divák držal palce, ale o to väčšia zábava to mohla byť. Nie tam dať tri nevinné detičky, to je také prvoplánové a je jasné, že sa im nič nestane. ()

Chermy

Světová invaze selhává téměř ve všem! Pokud jste unavení z toho moderního trendu vtáhnout diváka do středu dění tím, že někdo přiváže kameru hřbet koně....vyhněte se filmu obloukem, protože jiných záběrů se ve válečné vřavě nedočkáte! Dokonce pak ještě někoho v postprodukci napadlo, že to má malý spád a tak vzal natočený roztřesený bordel, rozstřihal ho a namátkou slepil různé kusy dohromady. Když přijde klid zbraní a někdo otevře pusu, je to jedna perla za druhou! "toto je můj syn, je mu devět a je vám plně k dispozici" "zabil jste mého bratra, proč bych vás měl poslouchat?!" "nezabil, toto je válka" "myslíte, že bych si to s ním hned nevyměnil?!...." .......i prezident Bill "bojový pilot" Pullman by ze zelenal závistí, s jakou kadencí se tu sype jedna zbytečná věta za druhou! ()

JohnCZ

Líbilo. Mám rád filmy o invazi vetřelců. Mám rád válečné filmy. Mám rád documentary styl. Mám rád Ameriku potažmo Los Angeles. Mám rád PC hry. To vše se snoubilo ve Světové invazi. Nejde o nijak chytrý film, ale o neustávající řežbu připomínající herní sérii Call of Duty ve sci-fi hávu. Škoda, že jsem to neviděl v kině, to teprve něco muselo být něco. ()

moviesfan

Prvotní komentáře mě sice odradily, ale ne na dlouho. A je to vlastně dobře. Vesměs se mi líbila kamera a i to ostatní kolem. ()

joehot

Dostal jsem, co jsem chtěl a možná i trochu víc, neboť jsem od toho doopravdy moc nečekal. Patos v takovémhle filmu být zřejmě musí, vyzdvihuji Eckharta, hudbu Briana Tylera a první půlhodinku. Co mě štvalo nejvíc? Vedle mě sedící erudivaní kritici CSFD, kteří se v některých scénách (kdo ví, jak si dodávají sebevědomí vojáci v pravé bitvě?) uchechtávali, jako by sami točili mnohem lepší filmy. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání