Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

donnovann

Jedna z mých prvních VHS, neviděl bych to tak černě, jak mnoho uživatelů zde píše. Jasně chce se na to koukat s nadhledem, ale když tento snímek nebudete brát úplně vážně, bude vás bavit. ()

marek29

Kultovní záležitost mistra Emericha která je definicí filmového počinu, který zná každý. No příběh ujde, kvalita zpracování asi roku 98 taky odpovídá, nicméně zpětně z toho asi nejsem tak hotovej jako jsem byl když mi bylo 7.. Takhle podle mě zasloužené průměr s nějakým příslibem možného vývoje do budoucna. ()

DeDanu

Kdyby tu potvoru nechali v klidu naklást vejce a odejít, nezdemolovali by celý New York, což? To by nebyla přece žádná legrace! Jedna parádní hvězda za Jeana Reno: "To si piš, kámo!" ()

ostravak30

Ano, neviděl jsem ostatní verze, ty se u nás asi nikdy vysílat nebudou, takže není šance, tudíž tuto verzi považuji vzhledem k okolnostem za dosti povedenou. Nedávno jsem viděl pokračování Godzilly z roku dva čtrnáct. A to je důkaz, kdy jsou efekty tak nějak na škodu. Zde vypadá Godzilla tak nějak...normálně, dá-li se to tak říct. Na druhé straně tento film vykazuje všechny prvky klasického Hollywoodského velkofilmu. Máme tu příšeru, ta se dostane do velkého města a ohrožuje lidstvo, nic nepomáhá a dostanou ji až v závěru, máme tu jednoho odborníka, kterého ale nikdo nebere vážně, láska mezi hlavními postavami a nakonec se všichni objímají. Ten závěr je vyloženě patetický. Stejný použil Emmerich už ve Dnu nezávislosti o dva roky dříve. Na druhé straně, tyto filmy on umí. Ať už Hvězdná brána, již zmiňovaný Den nezávislosti, výborný Den poté či 2012, to jsou výborné filmy minimálně co se zajímavosti apokalyptických preview a efektů týče. Navíc se mu podařilo nalákat známé herce. Matthew Broderick a Jean Reno jako největší hvězdy. Právě anabáze s francouzskou tajnou dodává filmu větší zajímavost a není to úplně obvyklé u monstroidních filmů. Máme tu pár docela humorných vtípků. Ano, ten příběh je jednak naivní, místy vyloženě hloupý (zvláště, když skupinka prochází mnohokrát kolem mláďat a žádné ani jednou nezaútočí, spíš si to hodně dlouho rozmýšlí, což u jiných postav nedělají), vše se odehrává klasicky ve tmě, navíc i v dešti a je jen málo příležitostí vidět Godzillu  v celé své kráse, ale vše je to děláno v klasickém americkém stylu a tímto způsobem bychom pak museli vyškrtat půlku amerických velkofilmů od Supermanů a Batmanů počínaje, Avengery konče. Uzavřu to tím, že jsem opravdu neviděl všechny verze, možná se najdou horší/lepší, ale tato se mi zdá střízlivě nejpovedenější už jen proto, že efekty nezastiňují samotný děj a nejsou přehnané, slavní herci opravdu mají povětšinou co hrát a je film zajímavý a napínavý doslova do poslední vteřiny. Nejzajímavější scéna je stejně ta, kdy se Reno ptá staříka: "Co jste viděl, pane?" A pak hláška: "Mnozí to považují za nejhorší katastrofu od útoku na WTC". I když mysleli jiný útok, ani náhodou netušili, že ze tři roky jeden takový útok přijde. ()

PlysovyMacko

Do New Yorku vtrhne obrovské zmutované zviera a začne ho decimovať - táto časť filmu je obrovská zábava, ktorú si divák užíva. Hlavný hrdina vedec musí prísť na to ako Godzillu zastaviť a popritom si vyriešiť vzťahy s ex-priateľkou. Páči sa mi, že Godzilla nemá veľkosť T-rexa, ale mrakodrapu. Triky sú na svoju dobu skvelé, Godzilla vyzerá výborne. Vývoj príbehu ku godzillým mláďatám je zaujímavé prvok ku monster filmu. ()

Oxyuranus

Tak moje dnešní vyblití mozku odnese tenhle film, protože, a teď naseru všechny ortodoxní fandy, tahle Godzilla je pro mě jediná ta pravá. Já jsem ten film kdysi dostal na videokazetě a moc pro mě znamenalo, jako pro malého milovníka dinosaurů, jaký je Godzilla dinosaur. Vždyť jsem měl i hračku Godzilly. Jasně, dinosaur to není, ale ve mně evokovala. Já mám prostě rád, jak Broderick pátrá... a teď jdu vylízat svoji krásnou přítelkyni. Takže dneska jsem se vypsal tady. Ahoj. ()

jprmusic

Všechno by bylo v cajku, nebýt té debilní milostné zápletky. Ta blond pinda mi tam fakt lezla na nervy, včetně jejího závěrečného nanebevzetí. Jinak dost dobrý. ()

SirGawain

Ale jo poprvý v kině se mi to líbilo, ale to jsem byl ještě docela malej. Když se na to dívám dneska, vidím ale hrozně moc fakt ,,divných,, záběrů. Ale na *** to má. ()

(fjw)

Pamatuji si, že jsem jako dítě chtěl na tento film jít do kina, když jsem viděl upoutávky:) Nakonec jsem ho viděl poprvé v tv o několik let později:) Je to sice tuctový "megafilm", ale zábava to je. Účast Jeana Rena mě potěšila, ale naproti Broderick je nudný a nezáživný. Hudební stránka Davida Arnolda se povedla:) ()

pasqviL

Kde se vzala tu se vzala velká černá hrouda zvaná Godzilla. Ještě že v Americe žije tolik úchvatných hrdinů. ()

krivkin

jedna hvězda za Jeana Reno a druhá za nechtěnou "vtipnost" podobných patetických akčních snímků, ale v 13 jsme to v kině jen hltali :-) ()

MartyMcFly89

Pro Americké filmy mám někdy slabost, tento patří mezi ně. Není to nejlepší, ani nejklasičtější zpracování. Záběry ničeného New Yorku byli slušně natočené, triky jsou na úrovni. A o to v katastrofickém filmu jde, ne ? Účast Brodericka a tajemného Rena tomu dává grády, zvlášť Jean tu hraje správně drsně. Emerichovo filmy mám rád už od doby Dne Nezávislosti, Godzilla pokračuje ve stejném duchu. ()

radimartin

Pár dobrých momentů včetně trochu té americké filmové komiky a poměrně dobře vypadající monstrum ničící "město, které nikdy nespí", nicméně stále v Emmerichových filmech vítězící neskutečně pohotová a všehoschopná americká armáda podporovaná omšelými klišémi a trapným schématem filmu. Co stojí za zmínku a pár těch bodíků je falešný happy end po výbuchu Madison Square Garden (kdyby nakonec nepřišel skutečný happy end byl by to docela nadhled). ()

sirrgulo

Před lety byla Godzilla mou oblíbenou přerostlou ještěrkou. Už tenkrát mi však vadilo, že se poprvé na scéně objeví až tak pozdě. Nikdy jsem se navíc nedočkal pokračování na které jsem se těšil od závěrečných titlků. Je to sice několik let zpátky, ale Godzilla určitě měla a pořád má své kouzlo. ()

Ygan

Takový rozpočet a námět, fakt povedené efekty. Emmerich je ale líný rutinnér, neschopný natočit jediný efektivní záběr, i když mu po New Yorku pobíhá obří monstrum, vzduchem létají stovky vrtulníků a potápí se lodě. Nezáživná kamera, slabá hudba, nevhodní herci a stupidní dialogy. Plus spousta nelogičností, nebýt nelogičností, ten film by vlastně nemohl pokračovat plynule dál. Je to sice zábava, ale ani z padesáti procent taková, jaká to zábava být mohla. ()

B3R

Byl jsem ještě malej klouček když jsem byl na tomto filmu v kině :-) od té doby j sem ho neviděl a možná ani nechci abych si nezkazil mínění. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze