• Česko

Saw VII 3D

(neoficiální název)

• Austrálie

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min (Alternativní: 86 min)

• swamp

Tak snad jsme se opravdu dočkali "final chapter". Začíná to už být docela nuda a co si budeme povídat - i přes pár originálních nápadů v předchozích 6 dílech - posedmé už to musí být nuda, když si tvůrci nedají práci s jakoukoliv inovací. Ale kdyby to vydělalo - opět zde máme otevřený konec - bohužel. :P(3.11.2012)

Je to celkom dobrý hororový thriller, ktorý je záverečným dielom tejto kultovej série. Má dobrý príbeh o mužovi, ktorý predstiera, že sa stal obeťou Jigsawa kvôli popularite a peniazom a tak je unesený, aby si to skutočne vyskúšal a ocitne sa v komplexe s pascami, kde musí bojovať o životy svojich priateľov a manželky. A detektív Hoffman zatiaľ okrem dokončenia celej hry chce dostať aj vdovu po Jigsawovi, ktorá sa rozhodla povedať všetko polícii. Spracovanie ma trochu sklamalo, ale stále je celkom obstojné. Film zhadzuje práve tá hororová línia, chýba tomu ten správny náboj, celé to pôsobí dosť samoúčelne a nemyslím, že práve takáto postava je pre účastníka tejto vražednej hry ideálny nápad, ale zase aspoň v tých hlavných scénach, kde sa bojuje o život to zaujme. Omnoho viac ma bavila tá druhá, detektívna línia s Hoffmanom. Ale zase dĺžka filmu je úplne ideálna, takže ani tie slabšie situácie nemajú kedy začať prekážať a čo sa týka záveru, je síce celkom nečakaný, ale moc ma to nezaujalo. Po hororovej stránke mám skôr také priemernejšie dojmy, aspoň v rámci tejto série. Prvá pasca je zaujímavá minimálne už len svojou veľkoleposťou a tie ostatné sú síce dobré, každá na chvíľu pobaví, ale len to. No musím pochváliť nekompromisný Hoffmanov prechod budovou, pri ktorom drsne zabije každého, na koho narazí, toto ma z celého filmu zaujalo najviac. Čo sa týka hereckého obsadenia, pôsobí to rozporuplne, všetky postavy z predchádzajúci dielov sú opäť výborné, takže Tobin Bell v pár zaujímavých flashbackoch, Costas Mandylor a aj Betsy Russell. Ale nové postavy za moc nestoja, Sean Patrick Flanery sa do tejto úlohy moc nehodí a nebavila ma ani postava detektíva. Réžia a technická stránka sú skôr sklamaním, hlavným problémom je, že toto pôsobí až príliš teenagersky, už to prechádza až moc ku bežnej komercii, jednoducho celý čas som mal pocit, že to točil režisér nejakých teenagerských vyvražďovačiek v štýle posledných dvoch Nezvratných osudov a pritom zostal ten istý, čo aj pri predchádzajúcom diely. Takže je tu toho dosť čo vytknúť, ale stále ma to dostatočne bavilo a hlavne v tej detektívnej línii. 70%(27.10.2012)

• Arachneuss

Kecy, kecy, kecy, střeva, nečekaná pointa a závěrečné titulky. Původní SAW bylo v mnoha ohledech geniální dílko, následované několika vývary, které pak alespoň trochu rozvíjely krvavé univerzum a místy i překvapily hutnou atmosférou. V (konečně!) posledním díle téhle vymaštěné série není ani jedno z toho. 3D efekt je viditelný akorát na logu Lionsgate a i ta rádoby zabíječka často nevinných lidí je k smrti nudná záležitost. Jonah Hex našel svou konkurenci pro ocenění „Nejzbytečnější hovadina roku”.(3.11.2010)

• Bloody13

Naprosto sterilní, bez nápadu a momentu překvapení. O nějakém završení série se zde nemůže mluvit, však tu za pár let budeme mít další příhody Jigsawa, Hoffmana nebo snad Gordona. Na to vsadim boty. Gore je sice patřičně brutální a vypadá dobře, ale nasadit sedmému filmu téhle nekonečné série trojrozměrný prostor mi přišlo fakt trapný. Jediným překvapením je asi bodycount, který se pohybuje kolem čísla 20. Ne však kvůli smrtícím nastrahám, ale hlavně díky Hoffmanovi, který v závěru ze všeho nejvíc připomíná prvního Terminátora. Skutečně to celé mělo skončit už třetím dílem...(30.12.2010)

• Flego

Videl som prvé tri časti a úrovňou to šlo dolu vodou, tak som predpokladal, že sa príde s novými nápadmi, ale som sklamaný. Neustále sledovať psychopatické nápady tvorcov ako prepíliť, rozštvrtiť, roztrhnúť, prepichnúť človeka je už únavné a nudné. Ak sa k tomu priráta absencia príbehu, nelogickosti a prihlúple moralizovanie Jingsawa, tak mi napadá, že je načase túto sériu ukončiť.(21.11.2010)

• - Ve filmu se objevil i Chester Bennington, zpěvák skupiny Linkin Park. Ten kvůli své roli Evana absolvoval několik konzultací s učitelem herectví. (JayZak)

• - Počátkem roku 2009 viděli producenti filmu první díl Saw v konvertovaném 3D. Výsledkem byli tak nadšeni, že okamžitě schválili natáčení sedmičky ve 3D. (darek kartac)

• - Rating R - tedy přístupno pod 17 let jen s rodičovským doprovodem, byl získán až na 6. pokus. Filmaři se tak úspěšně vyhli nejtvrdšímu ratingu NC-17, tedy pod 17 nepovolen vstup nikomu. (JayZak)