• Česko

Saw VII 3D

(neoficiální název)

• Austrálie

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min (Alternativní: 86 min)

• J*A*S*M

Aby bylo jasno - sérii Saw mám rád. Některý díl více, některý díl méně, ale až doposavad na mne sága působila poměrně uceleným dojmem a řemeslná kvalita se držela minimálně na průměrné úrovni (a buďmě k sobě upřímní, jaká hororová, více než pětidílná série se něčím takovým může pochlubit - nejspíš žádná). Sedmou a závěrečnou část téhle filmové skládačky však mít rád nebudu. Ne kvůli řemeslné kvalitě (Greutert je relativně schopný) či nedostatku krve (vynalézavost a počet pastí na standardní úrovni), nýbrž kvůli tomu, že scénář Saw 7 dehonestuje celý předchozí děj. Tu menší, tu větší logické lapsy v průběhu celé stopáže bych ještě vydržel, ale to, co se tváří pointou celé ságy mě svou totální nesmyslností až pobouřilo. Nechápu to, nevěřím tomu. Tohle je pointa, kterou na nějakém diskuzním fóru vymyslel přiblbý pubertální fanoušek s IQ blížícím se hranici idiocie (zdola) - bez jakéhokoli logického podloží jen na argumentu, že "je to šokující" - a bezradní tvůrci si ji přečetli a použili, protože netušili, jak jinak se z toho všeho vymotat. Saw se tímto dílem zkrátka zakončilo velmi neuspokojivě.(19.11.2010)

• heyda

Obrovské zklamání. Jako fanoušek SAW jsem doufal po výborné SAW VI, že Greutert si vezme pořádný scénář, vychytá děj a naservíruje nám grandiózní vyvrcholení série. Bohužel nestalo se nic a k tomu se přidalo ještě 3D, které filmu spíše ubíralo než-li přidávalo. Co se týče děje, tak ten se zcvrknul asi do posledních 5 minut, vše ostatní tvořila jen jakási gore-vložka, která mě zrovna nijak nenadchla. Pár pastí dejme tomu fajn, ale zbytek spíš trapas a o reálnosti se nemá cenu ani vybavovat. Kdybych měl SAW 3D porovnat s jiným dílem, tak jednoznačné s tím nejhorším a to SAW III. Takový propad až na 1 hvězdičku mě mrzí o to víc, že SAW V a SAW VI mě mile potěšily, cítil jsem tu rostoucí kvalitu a dějový spád a pak najednou TOHLE! Když si k tomu přičtu, kolik jsem za to vysolil peněz, no sem docela nasranej. Pořadí a mé procentuální hodnocení všech dílů zde: SAW I (100%), SAW II (95%), SAW VI (80%), SAW V (60%), SAW IV (50%), SAW III (35%), SAW 3D (25%)(8.11.2010)

• Isherwood

Vlastně scénáristy obdivuju za to, že si i posedmé dokážou z prstu vycucat twist, který zase všechno předchozí dění obrátí naruby. Stejně tak se už pokolikáté podivuju nad chorostí mysli designerů pastí. A už raději ani nesmutním nad tím, že se žádný režisér nedokáže nad celou látku povznést a vrazit tam trochu nadhledu. Tolik nasraného mramoru v kombinaci s krvavými cákanci á la Jacksonovy splattery (barva krve included) ale baví tím „druhým“ způsobem.(2.9.2011)

• novoten

Série vyždímaná do poslední kapky libovolné tělní tekutiny. Zmatený scénář se pokouší dát dohromady náhodně posbírané postavy z různých dílů, převrací některé pointy a neničí tak jen závěr šestého filmu, ale občas i atmosféru celé ságy. Slabým kladem je tragický hlavní hrdina Bobby v sympatickém Flaneryho podání, ale tím chvála končí. Na silně otrávené jednohvězdě, což je pro tuhle kdysi sympatickou krvežíznivost smutná ostuda.(6.1.2011)

• 2-Xtreme

Priznám sa, že asi do štvrtého dielu som každý nový Saw očakával s veľkým nadšeným. Potom keď sa z toho stal akýsi seriál plný nelogických blbostí moje očakávania a nadšenia upadli až sa nakoniec úplne stratili. Tento (dúfam, že naozaj) posledný diel je už tá pravá žumpa nielen samotnej série, ale celkovo hororového filmu. Recyklácia už videných nápadov, prinavrátenie jedenej z najhlavnejších postáv skvelého prvého dielu za účelom prilákania diváka (alebo konečného logického vysvetlenia? :D).. no proste tvorcovia už mleli z posledného a je to vidieť. Pri žiadnom diely som nešiel pod 50%! pretože i keď to bolo akokoľvek tupé, tie pasce boli stále coll. SAW s jeho za všetko hovoriacom prívlastku 3D je nie len tupý, ale žal totálne nudný a nič sa v ňom nedeje. R.I.P. 2004 - 2010(9.1.2011)

• - Ve filmu se objeví dohromady 11 pastí, nejvíce za celou sérii. (JayZak)

• - Film byl v Německu zakázán, ale v lednu 2013 byl zákaz zrušen. (Spidey3)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 26 lidí, tedy nejvíce z celé série. (Žralok)