Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Ústředním motivem filmu SAW 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena (Seana Patrick Flanery), muže, jehož temná minulost rozpoutá novou vlnu teroru. „V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili. V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy,“ slibuje producent filmu. (oficiální text distributora)

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $45,710,178Tržby Celosvetovo $136,150,434Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,395,114Tržby za predaj DVD v USA $9,968,737║ No tak tento diel si už fakt mohli odpustiť, ten je absolútne mimo, prevažne ide o neskutočnú samoúčelnosť, kde už nejde ani o nejak zvlášť zaujímave pasce, cváchajúca sirupová krv a masakre prevažne na smiech, herci prevažne hrajú ako z naivného amaterského divadla, naivita príbehu a konania postáv miestami nad únosnú mieru a o samotnom závere "KONIEC HRY???" a jeho zmysle škoda hovoriť. Nuž čakal som slušné zakončenie tejto skoro nekončiacej sa série ale dostal som len nechutný kopanec od neschopných tvorcov. /videl v kine 3D verziu: 25%/ ()

J*A*S*M

Aby bylo jasno - sérii Saw mám rád. Některý díl více, některý díl méně, ale až doposavad na mne sága působila poměrně uceleným dojmem a řemeslná kvalita se držela minimálně na průměrné úrovni (a buďmě k sobě upřímní, jaká hororová, více než pětidílná série se něčím takovým může pochlubit - nejspíš žádná). Sedmou a závěrečnou část téhle filmové skládačky však mít rád nebudu. Ne kvůli řemeslné kvalitě (Greutert je relativně schopný) či nedostatku krve (vynalézavost a počet pastí na standardní úrovni), nýbrž kvůli tomu, že scénář Saw 7 dehonestuje celý předchozí děj. Tu menší, tu větší logické lapsy v průběhu celé stopáže bych ještě vydržel, ale to, co se tváří pointou celé ságy mě svou totální nesmyslností až pobouřilo. Nechápu to, nevěřím tomu. Tohle je pointa, kterou na nějakém diskuzním fóru vymyslel přiblbý pubertální fanoušek s IQ blížícím se hranici idiocie (zdola) - bez jakéhokoli logického podloží jen na argumentu, že "je to šokující" - a bezradní tvůrci si ji přečetli a použili, protože netušili, jak jinak se z toho všeho vymotat. Saw se tímto dílem zkrátka zakončilo velmi neuspokojivě. ()

verbal

Tak jsem viděl Viděl a musím říct, že je to jedna z těch lepších Pil. Když na začátku Přeřízli tu kikinu, věděl jsem, že to bude solidní Řežba. Netvrdím, že jsem Viděl něco nového, nicméně i tak to byl docela Nářez, za nějž by se nemusel stydět ani nebohý pan Puzzle, kterého tak potupně Zařízli už ve čtyřce. Předchozí dvě Pily mi docela Pily krev, ale tahle Pila vše vrátila do solidního průměru a fortifikovala Pilíře pro další Pily. ()

Tom Hardy

Vše zůstalo při starém – odpůrci budou tenhle díl posílat do pekel a fanoušci s ním nebudou mít větší problém. Sympatický Flanery a solidní tempo sedmý díl o něco povyšují (minimálně nad trojku, čtyřku a pětku), takže nakonec za relativně smířlivých 65%. Nenudil jsem se, párkrát odvrátil oči, chvílemi byl napnutý a konec akceptoval. To není na sedmý díl vyšeptalé série, která měla být maximálně trilogií, zas tak špatný výsledek. ()

Isherwood

Vlastně scénáristy obdivuju za to, že si i posedmé dokážou z prstu vycucat twist, který zase všechno předchozí dění obrátí naruby. Stejně tak se už pokolikáté podivuju nad chorostí mysli designerů pastí. A už raději ani nesmutním nad tím, že se žádný režisér nedokáže nad celou látku povznést a vrazit tam trochu nadhledu. Tolik nasraného mramoru v kombinaci s krvavými cákanci á la Jacksonovy splattery (barva krve included) ale baví tím „druhým“ způsobem. ()

• Chester Bennington, představitel Evana, má ve skutečnosti na těle několik tetování. Ta, která jsou vidět ve filmu, ale nejsou pravá. (Vojtino)
  • Film nebyl předem promítán kritikům. (Spidey3)
  • Vzhledem ke komplikované 3D výrobě byl sedmý díl natočen za 9 týdnů, zatímco předchozím vždy stačilo týdnů 6. (darek kartac)