• Česko

Saw VII 3D

(neoficiální název)

• Austrálie

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min (Alternativní: 86 min)

• iamek

Sérii Saw mám docela rád, ale tenhle díl je úplně mimo původní sérii. Už úvodní scéna byla totálně mimo a do předchozích dílů moc nezapadala. Souhlasím s uživatelem M.i.k.e. , že konec byl dementní a otevřený pro další díly. Bohužel. Navíc 3D zde vůbec nemělo žádný efekt a do očí mi žádné orgány nelítaly.(29.11.2010)

Po všeobecně kritických reakcích jsem se posledního (pevně doufám) dílu celkem bál, ale nakonec poměrně zbytečně. Sedmička je u mě v naprostém průměru série - ne tak dobrá jako 1, 3, nebo i 6, ale na druhou stranu o parník lepší než 4 nebo 5. Takže tak nějak s 2 nastejno. Nicméně čeho je moc, toho je příliš a zdejší potenciál už je skutečně vyčerpán.(17.3.2011)

• novoten

Série vyždímaná do poslední kapky libovolné tělní tekutiny. Zmatený scénář se pokouší dát dohromady náhodně posbírané postavy z různých dílů, převrací některé pointy a neničí tak jen závěr šestého filmu, ale občas i atmosféru celé ságy. Slabým kladem je tragický hlavní hrdina Bobby v sympatickém Flaneryho podání, ale tím chvála končí. Na silně otrávené jednohvězdě, což je pro tuhle kdysi sympatickou krvežíznivost smutná ostuda.(6.1.2011)

"V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy,“...Producenti Vám občas naslibují i věci, které nejsou pravda, ale což o to...3D v tomto filmu bylo jedno z těch slabších, až na stříkající krev totální nuda, a jestli konec byl šokující či ne, to už posuďte sami. Jenom pro pořádek, fanoušek této série nejsem, ale tento díl byl jeden z těch, které mi až tak nevadily..(6.11.2010)

• Chrustyn

Zdánlivě nekonečná a neskutečně úspěšná vyvražďovací série se nám už snad dostala do zdárného konec tímto dílem, který ctí novodobé tradice a přichází ve 3D. Pro příznivce této série se bude jednat o další zajímavý kousek do jejich sbírky, ačkoliv už od třetího dílu nepřináší mnoho nového a chrlí jen další a další vycucané zvraty odkazující se na předešlé díly (tentokrát se dokonce vrátíme na úplný začátek) a k tomu dodává nové a nové způsoby zabíjení. Může se to zdát nemožné ale troufám si tvrdit, že se jedná o nejbrutálnější díl, který si stále drží určité kvality ale modlím se ke všem svatým aby to byl opravdu konec.(26.3.2011)

• - Ve chvíli, kdy detektiv Hoffman (Costas Mandylor) nechá video, ve kterém uvádí, že chce, aby mu policie vydala Jill (Betsy Russell), není po jizvě, kterou si způsobil na pravé tváři, ani stopy. (Mandalorian)

• - Na místo původně avizovaného Davida Hackla, režiséra Saw 5 (2008), byl pár dní před zahájením natáčení na jeho post dosazen Kevin Greutert, režisér Saw VI (2009). (MovieKings)

• - Detektiv Gibson's (Chad Donella) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm. (dc125)