• Česko

Saw: The Final 3D

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min

• Xmilden

Já už to prostě musel dokoukat......A zase vše špatně, opět se zde jede bez nějakého zajímavého děje a vše se odehrává pouze na efekt. V dnešních filmech již brutalita nedokáže tolik šokovat, nějaké to vypadlé střívko už nezaskočí snad ani předškolního caparta. Vygradovaná pointa je v tomhle "opravdu posledním" díle snad i nezajímavá. Dodnes mi zatrne co svého času provedl na závěr prvního dílu James Wan. Takovýto závěr film vylepší minimálně o 1/4. Tady se nic podobného nekonalo ani omylem. Prostě vše skončilo tam, kde to začlo. PS: Tobin Bell má ve filmu docela příjemnou minutku, kterou stráví na autogramiádě. 45%(26.4.2014)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $45,710,178Tržby Celosvetovo $129,510,178Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ No tak tento diel si už fakt mohli odpustiť, ten je absolútne mimo, prevažne ide o neskutočnú samoúčelnosť, kde už nejde ani o nejak zvlášť zaujímave pasce, cváchajúca sirupová krv a masakre prevažne na smiech, herci prevažne hrajú ako z naivného amaterského divadla, naivita príbehu a konania postáv miestami nad únosnú mieru a o samotnom závere "KONIEC HRY???" a jeho zmysle škoda hovoriť. Nuž čakal som slušné zakončenie tejto skoro nekončiacej sa série ale dostal som len nechutný kopanec od neschopných tvorcov. /videl v kine 3D verziu: 25%/(30.10.2010)

Jako někdo, kdo Saw 3D neviděl ve 3D, ale jen ve 2D, můžu zodpovědně říct, že 3D Saw 3D nijak zvlášť neprospělo. Ne kvůli obrazovým pičičandičkám typu prolétávající pily a blížící se naostřené trubky (buďme upřímní, 3D se k ničemu než k podobným kolotočárnám nehodí), ale kvůli tomu, že jelikož kusy létající tkáně vypadají na plátně poněkud lépe než slzy dojatého zachráněného, rozhodli se tvůrci poměr přeživší vs. nepřeživší lehce upravit. Asi to lépe odpovídá reálné pravděpodobnosti, ale potvrzuje to, že realita je mnohdy bohapustá nuda. Logické lapsy se množí geometrickou řadou (jak těžké asi může být najít člověka, který má největší spotřebu diktafonů, SM nářadíčka a opracovatelného kovu ve městě?), potenciálně napínavé scény jsou vzájemně prostříhávány co dvě vteřiny, aby bylo zajištěno, že napínavá nebude ani jedna, ale protentokrát je to výjimečně uspořádáno do nějakého vzdáleně smysluplného celku. A ty pasti! (tu první ocení každý zapálený misogyn, tu druhou zase každý antifák. Ten film je pro celou rodinu!) Ale že by se kruh vážně uzavíral? Ehm, ne. Fakt ne. Za pár let se nám Saw po třech nožkách hezky přibelhá zpátky (ochocho); s překombinovanou zápletkou, stupidními pointami a promarněným potenciálem, přesně tak jak to nemáme rádi.(5.6.2011)

• H34D

Saw VII je více než tečkou za celou sérií, vykřičníkem za finálním ponížením původního filmu. Pokud dříve byly věci jako logika, koncept hry a znovuzrození zkažených duší na hranici, pak teď už o nich nemůže být žádný pochyb. Saw VII není žádná hra o přežití, je to nesmyslná slátanina, onanie nad létajícími střevy a nevkusnou brutalitou, hoňka za znechucením diváka a to bohužel ne ve smyslu zvláštního druhu zvrhlého umění... 3/10(31.12.2010)

• viperblade

Už tomu budou tři roky a konečně to vypadá, že jedna série, která měla skončit po druhém (při troše dobré vůle třetím) díle, je doopravdy mrtvá (doufám, že nikoho v Hollywoodu nenapadne skvělá myšlenka na restart či další díl). A proto jsem se odhodlal sehnat si tento poslední díl něčeho, co mělo fenomenální start a proslavilo Jamese Wana a "uzavřít kruh". Saw 3D (titul nejdebilnější název vesmíru má konečně vítěze, představte si nějakého filmového fanouška za dvacet let, který bude chtít vidět tuto sérii, jak si listuje jednotlivými pokračováními a vidí Saw 5, Saw 6 a najednou Saw 3D) je o něco lepší, než jeho předchůdce ale to je stejné pozitivum, jako říct, že je štěstí, že mi amputovali "jenom" levou ruku. Ocenil bych pár pastí a hlavně ten závěrečný zvrat nebyl zas tak nelogický (byť v kontextu to prostě vyzní divně, ale budiž) ale jinak… Ne. Tohle nebude má oblíbená série. Na první, řekněme, tři díly se možná někdy podívám, ale zbytek by zasloužil strávit pár minut s Jigsawem. 40 %.(7.5.2013)

• - S rozpočtem 17 milionů amerických dolarů se jedná o nejdražší díl série. (mzss1)

• - Na místo původně avizovaného Davida Hackla, režiséra Saw 5 (2008), byl pár dní před zahájením natáčení na jeho post dosazen Kevin Greutert, režisér Saw VI (2009). (MovieKings)

• - Jedná se o první díl, na kterém se jako kameraman nepodílel David A. Armstrong. (Spidey3)